Yaklaşan dügün ve sorunlar?

Daireyi sana değil oğluna yaptırıyor. Hatta oğlu da olmasa kiraya verir parasını çatır çatır yer. Sen değil başka bir kız olsa da o daireyi yaptıracaklardı; oğlunun evleneceği kız da o evde yaşayacak İşte. Maksat burunlarının dibinden ayrılmasın. Ama siz bunu size yapılan bir jest sanıyorsunuz.

Ayrıca kayınvalide sormuş annen de içinden geçeni söylemiş. Sormasaymış o zaman? Bazen sadece kendi istediği cevabı duymak istiyor kaynanalar, “canınız nasıl isterse öyle olsun.” cevabını duymak istiyorlar herhalde.

5 bilezik 1 seti ben çok fazla bulmadım. Trabzon hasırı olması biraz yükseltmiş pazarlığı ama o da biraz incesinden seçilebilir. Sizin üstünüze tapu yapmış olsalar altın istememekte haklısınız ama ev onların, özel hayatınız kalmayacak, muhtemelen çoğumuzun başına geldiği gibi takılan takıların yarısını elinizden alacaklar. Kaynanayla ilişkinizi bu kadar toz pembe görmeyin. Şeytan azapta gerek.

Arkadaslar merhaba. Anneme o kadar söylememe rağmen gitmiş sayıyla altin istemiş. Kendimi cok kotu hissediyorum.
Bastan alayim. Uc ay sonra düğünümüz var kayinvalidem dun annemi aramış . Cocuklar nikah günü baksınlar eylülde evlendirelim. Yöreniz nedir ne istersiniz demis. Annemde bu soruya karşılık siz ne yapabiliyorsaniz ama benim içimden geçen bes bilezik bir de hasir set demis.
Cok moralim bozuldu. Yani sayı verilmesi su bu demesini hic istemiyordum. Ama yaptı yapacağını.
Kayinvalidem ev yaptırıyor su an bizim için aile apartmani. Bir borcun altına girdi. Ev olmasa cok şey yapmak isterim ama ben 100 gr altin yapabilirim diye dusundum demis. Annem de düşünüp kendinizce yaparsınız demis ama benim annem biraz dik konuşmuş sanirim.

Ben araya soğukluk girmesini hic istemiyorum. Yani böyle şeyler ara bozmasın istiyorum ama kayinvalidem sanirim zaten ev yaptırıyorsun gücünüz neye yeterse demesini bekliyormuş. Kendince haklıdır. Annemle de kavga etmek istemiyorum. Nisanlima hasir set yapamayız oglum demis normal set aliriz demis. Ben bunu annemle konuşacağım insanların gücü buymuş diye. Ama kavga etmek istemiyorum. Annemle bu konuyu nasil konuşurum, bir de bu mevzu araya soğukluk acar mi bunlar normal şeyler mi? Keske sayi vermeseydi cok dedim dinlemedi beni. Napicam bilmiyorum artık :KK43:
yaaa gene aynı konulara yazıcam ama kisinin degeri zaten altınla ölcülmez isterse tonlarda versin veremezde elen musk degilse neysee
o yuzden 5 bilezik bile komık yani tatlım dost düsman diye bisey var o bilezikleri anne kendisine istemiyoki gene size yarın araba ev alırsın lazım olur bozarsın bu konu cokkkk abartılıyo bosa

ayrıca 5 bilezik cok cok cok azzz diyim sana

Sormasaymiş kaynana. Yani benimki de laf olsun diye sormuş bizimkiler birsey istememiş, hoş isteselerdi de almazmis kv zaten. 😁

Garip ama ulkenin kulturu boyle işte garip garip sorular. Ne istesiniz sorusunu soruyor ee cevap geldi diyelim ve fazla oldu kurban pazarligina oturur gibi işin yoksa pazarliğa otur bir de en son şu olur diye...

Yeni nesilde tamamen bitmese de azalacaktir. Size de artik yapacak birsey yok. Kadin yapamiyoruz dedikten sonra illa isteriz diye tutturmazsa sanslisiniz.

Aile apartmanı denilince bile tüylerim ürperiyor. Kendine ait bir evin yok aslında, dış kapı sadece sembolik. Cümbür cemaat bir arada yaşıyorsun. Özel hayat kalmıyor. Keşke kabul etmeseydiniz :/ Mesafenizi çok iyi koruyun, sınırlarınızı şimdiden çizin
Ya dün eşim kendi annemlere yakın yasamak gibi bı fikirden bahsedince bile delirdim ben.
Artık sabah akşam iç içe oluruz ne alaka ben öyle şey istemem diye .

İster benim ailem ister onun ailesi
Herkes istediği kadar da iyi olsun
Niye dipdibe yaşıyoruz hayırdır ki

Aile apartmanı dikiyorlarmış bunu gerçekten sizin iyiliginize, gelinim yeni evde otursun diye yapıldığını mi sanıyorsunuz?
Hayır öyle değil o işler biricik oğluşunu bırakmamak size de hizmet ettirmek için.
Anneniz az bile istemiş gelini yanına götüren altını da taksin bi zahmet

Aile apartmanı kabus gibi olur niye kabul ediyorsunuz ki?
Annen hasır set isteyerek biraz abartmış ama belki zaten yapmayacaklarını düşündükleri için çıtayı çok indirmelerini istemediğini düşündüğü için söylemiş olabilir. Sonuçta kv den sormuş ne yapayım diye annenden düşüncesini söylemiş. Artık yapar yapmaz o onlara kalmış. Bu yüzden soğukluk girmese bile mutlaka saçma sapan bir şeyden o soğukluk girer. Bence bunu kafaya takacağına aile apartmanı konusunu düşün

yaaa gene aynı konulara yazıcam ama kisinin degeri zaten altınla ölcülmez isterse tonlarda versin veremezde elen musk degilse neysee
o yuzden 5 bilezik bile komık yani tatlım dost düsman diye bisey var o bilezikleri anne kendisine istemiyoki gene size yarın araba ev alırsın lazım olur bozarsın bu konu cokkkk abartılıyo bosa

ayrıca 5 bilezik cok cok cok azzz diyim sana
evet altindan sorumlu bakan da aramiza katildi, simdi soz sende limoncu, gelinin kolunda kac bilezik gorsen ayiplamazsin mesela? :KK53:

Ya var ya çok taze bu konuda dertli bi çalışan gelinimiz var, S Sunshine1 diye Allah aşkına gir onun konularını oku, resmen evlenebilmek için tepenize mıçsalar kabul ediyorsunuz nedir bu koca merakı anlamadım sonra da o cehennem apartmanından kurtulana kadar aklınızdan oluyorsunuz, valla bile bile lades. Neyse ki annen sana göre daha zeki, o apartmanda şirazeyi kaydırmadan kocişi ikna edip de çıkabilirsen şimdi o utandığın altın setini bozdurup peşinat yaparsın, evini alırsın,bankada kredi oranları hesaplanırken de anacığına dua edersin iyki üç kuruş fazla istemiş diye.

Yapacak gücü yoksa niye soruyor ki? Bence yırtmaya çalışmış kaynana. Ayrıca tapuyu size vermedikten sonra ne önemi var aile apartmanının? Hayatta yaşamam aile apartmanında siz bide seviniyorsunuz 🤷‍♀️

Annenizin altın istemesinden çok aile binasına gidecek olmanıza takılsaydınız keşke.Konudaki en vahim durum o çünkü.

Anneniz durduk yere söylememiş, konu açmamış, bu sebepten araya soğukluk girecekse de yapılacak birşey yok.
Siz bir evlenin gidin kayinvalideviğinizle aynı binaya, nereden bir soğukluk girse de mesafe koysam ya da bir fırsatını bulsam da çıksam bu evden diyeceksiniz zaten.

evet altindan sorumlu bakan da aramiza katildi, simdi soz sende limoncu, gelinin kolunda kac bilezik gorsen ayiplamazsin mesela? :KK53:
ayıplayıp ayıplamamak bana düsmez banane ama insanlar bunu birikim olarak düsünmeli simdi ailesiz yapın dicekler vardır dügünü nisanı o beni baglamaz herkes kendi düsüncesini söyler

sonucta kız ailesi almıyo o bilezikleri erkek aileler cok uyanık kadınların bu bohem havalarından kendilerine pay cıkarıp aman nasılsa bisey istemiyo deyip bulsalar dügüne gelicekler sadece

1.Aile apartmanı pişmanlıktır. Emin misiniz orada oturmak istediğinize?
2.Annenin ilk söylediğini söyleyip bırakması lazımdı sayı vermiş şimdi kötü olmuş doğal olarak araya o soğukluk girdi bir kere
3.Umarım kaynana oğlunu doldurup üstüne salmaz 🤦🏼

Altın yüzünden insanlar birbirini kırıyor ya cidden çok şaşırıyorum.
Biride kıymeti ölçüyormüş yukarıda gördüm Tee Allahım ya.
Ben hiç bişey istemedim benden kıymetlisi yok, kocam ağzıma bakar onu napcaz? Şimdi istediğim ertesi gün önüme konulur neden acaba? Şeyden olmasın düğün zamanı o borcun içinde insanları zor duruma sokmadığımdan?

kv sormuş annende gönlünden geçeni cevaplamış. bu diyaloğa girmeyin, annenizin kalbini de kırmayın. aile apartmanı yaptırıp borca giriyorlar da bunun sizle ilgisi yok bence de. eğer akrabalar arasında denge kuracağım sorun olmasın gibi bir misyon edinirseniz başınız çok ağrır. herkes yetişkin

Kayınvalide sordu ise alacağı cevaba karşı hazırlıklı olmalıydı. İki dünür aralarında halletsin sizler karışmayın. Hele annenizle kavga etmek gibi bir yanlışa hiç düşmeyin.
Bir de herkes yazmış aile apartmanı riskli.
Hakkınızda hayırlısı olsun

Arkadaslar merhaba. Anneme o kadar söylememe rağmen gitmiş sayıyla altin istemiş. Kendimi cok kotu hissediyorum.
Bastan alayim. Uc ay sonra düğünümüz var kayinvalidem dun annemi aramış . Cocuklar nikah günü baksınlar eylülde evlendirelim. Yöreniz nedir ne istersiniz demis. Annemde bu soruya karşılık siz ne yapabiliyorsaniz ama benim içimden geçen bes bilezik bir de hasir set demis.
Cok moralim bozuldu. Yani sayı verilmesi su bu demesini hic istemiyordum. Ama yaptı yapacağını.
Kayinvalidem ev yaptırıyor su an bizim için aile apartmani. Bir borcun altına girdi. Ev olmasa cok şey yapmak isterim ama ben 100 gr altin yapabilirim diye dusundum demis. Annem de düşünüp kendinizce yaparsınız demis ama benim annem biraz dik konuşmuş sanirim.

Ben araya soğukluk girmesini hic istemiyorum. Yani böyle şeyler ara bozmasın istiyorum ama kayinvalidem sanirim zaten ev yaptırıyorsun gücünüz neye yeterse demesini bekliyormuş. Kendince haklıdır. Annemle de kavga etmek istemiyorum. Nisanlima hasir set yapamayız oglum demis normal set aliriz demis. Ben bunu annemle konuşacağım insanların gücü buymuş diye. Ama kavga etmek istemiyorum. Annemle bu konuyu nasil konuşurum, bir de bu mevzu araya soğukluk acar mi bunlar normal şeyler mi? Keske sayi vermeseydi cok dedim dinlemedi beni. Napicam bilmiyorum artık :KK43:
Yerinizde olsam anneme biraz politik davranır onlar yapamayacak demezdim de ben hasır set istemiyorum daha sade kullanacağım bir şey istiyorum derdim.

Aile apartmanı yaptıran kv den kaçın. Anneniz az bile yapmış. Keşke altın kemer isteseydi de evlenmeseydiniz. Üzgünüm ama aile apartmanı: hayattan soğuyan, 1 yılda 100 yıl yaşlanan Kadın demek

Bu tarz konuları anneler konuştuğu zaman genelde hep sıkıntı çıkıyor. Benim kayinpederim babama sordu varmı bı isteğiniz takı konu konusunda diye babamda 1 tanede taksan oğluna takican 20 tanede yapsan yine oğluna yapican ben durumun yettiği kadar kızıma alayım sende gücün neye yetiyorsa oğluna yap dedi anneleri hiç karistirmadik

Ya dün eşim kendi annemlere yakın yasamak gibi bı fikirden bahsedince bile delirdim ben.
Artık sabah akşam iç içe oluruz ne alaka ben öyle şey istemem diye .

İster benim ailem ister onun ailesi
Herkes istediği kadar da iyi olsun
Niye dipdibe yaşıyoruz hayırdır ki
Çok haklısınız, yakın olunca aileler sürekli beraber vakit geçirmek istiyor. Düşüncesi bile çok kötü

X