Yalanlarım

bence senin sorunun taaa çocukluktan geliyor. nasıl bir ailede büyüdün, kardeşlerin ön plandaydı da sen fazla ilgi görmedin mi?ilgi çekmek için yalan söyüyorsun bir süre sonra yalanlarına kendin inanır hale gelmeden doktora git derhal. kompleks var ezik hissediyorsun ilgi çekmek için yalan soyluyorsun. terapi alman şart canım. geçmiş olsun.

İnsanlar beni sevmiyor-du vs. bunlar oluşturduğun savunma mekanizman.. Üzüldüm durumuna.
Kendini sev. Bu huyundan kurtulmak istiyorsan, arkadaşına doğruları anlatmayla başlayabilirsin.

Çocukluğumdan beri sürekli yalan söylüyorum arkadaşlarıma onları elimde tutabilmek için sürekli farklı hikayeler uyduruyordum.. Nedenine gelince, su ana kadar hic bi zaman karsiliksiz sevilmedim nedense cevremde ki insanlar tarafindan hep dislandim bunun sebebi belki de sıkıcı bi insan olmamdan dolayidir cunku bi ortamda kendimi rahat hissetmezsem konusamam kekelerim utanirim bu yuzden hep farkli farkli hikayeler uydyrup insanlari elimde tutmaya calistim belki de baskasi olmaktan daha mutlu oldugum icindir.. her neyse.. buyudum yalanlarim da benimle birlikte buyudu insanlara samimi olmak icin elimden geleni yaptim durust olmak icin ama kimse beni ben oldugum icin sevmedi hep erkekler tarafindan sevildim ama onlarinda amaclarinin farkindaydim. su ana kadar dostum diyebilecegim kimse olmadi insanlar beni degil anlattigim hikayeleri sevdi en sonunda uzaktan bi arkadasimla konusuyorduk bi gun her zamanki gibi o anlatiyordu bende ona evlendigimi soyledim agzimdan cikti oyle oda inandi sonra gerisi de geldi istee o kadar buyudu ki yalanlarim ne yapacagini sasirdim en sonundada esim istemiyor deyip ciktim hayatindan.. su an kendimi kotu hissediyorum ama sundan eminim ben kimsenin canini yakmak icin yapmadim bunlari sadece mutlu oluyordum boyle biliyorum yalan soylemek kotu bisey yaptigimi savunmuyorum ama amasi var iste.. O arkadasima karsi kendimi cok kotu hissediyorum mutsuzum kimse beni anlamiyor o kadar biktim ki bu hayattan yalnizliktan kafayi yemek uzereyim adim atmaktan yoruldum :KK43: neden insanlar beni ben oldugum icin sevmiyor kim beni gorse bana fena oldugumu soyluyor durgun su derin akarmis oysa ben bunlari hakedecek hic bisey yapmadim.:+

kendini mutlu eden yalanlarını gerçekleştirmekle başla, mesela aklına yatan kendine uygun bulduğun biriyle evlenerek,
başka bir dünyanın kapılarını kendine açıp, sorumluluklarınızı sevginizi çoğaltıp bir de evlat sahibi olunca bence hayatınızın 2. yarısında
bu yalan konusu tamamen yok olacaktır diye düşünüyorum.

Çocukluğumdan beri sürekli yalan söylüyorum arkadaşlarıma onları elimde tutabilmek için sürekli farklı hikayeler uyduruyordum.. Nedenine gelince, su ana kadar hic bi zaman karsiliksiz sevilmedim nedense cevremde ki insanlar tarafindan hep dislandim bunun sebebi belki de sıkıcı bi insan olmamdan dolayidir cunku bi ortamda kendimi rahat hissetmezsem konusamam kekelerim utanirim bu yuzden hep farkli farkli hikayeler uydyrup insanlari elimde tutmaya calistim belki de baskasi olmaktan daha mutlu oldugum icindir.. her neyse.. buyudum yalanlarim da benimle birlikte buyudu insanlara samimi olmak icin elimden geleni yaptim durust olmak icin ama kimse beni ben oldugum icin sevmedi hep erkekler tarafindan sevildim ama onlarinda amaclarinin farkindaydim. su ana kadar dostum diyebilecegim kimse olmadi insanlar beni degil anlattigim hikayeleri sevdi en sonunda uzaktan bi arkadasimla konusuyorduk bi gun her zamanki gibi o anlatiyordu bende ona evlendigimi soyledim agzimdan cikti oyle oda inandi sonra gerisi de geldi istee o kadar buyudu ki yalanlarim ne yapacagini sasirdim en sonundada esim istemiyor deyip ciktim hayatindan.. su an kendimi kotu hissediyorum ama sundan eminim ben kimsenin canini yakmak icin yapmadim bunlari sadece mutlu oluyordum boyle biliyorum yalan soylemek kotu bisey yaptigimi savunmuyorum ama amasi var iste.. O arkadasima karsi kendimi cok kotu hissediyorum mutsuzum kimse beni anlamiyor o kadar biktim ki bu hayattan yalnizliktan kafayi yemek uzereyim adim atmaktan yoruldum :KK43: neden insanlar beni ben oldugum icin sevmiyor kim beni gorse bana fena oldugumu soyluyor durgun su derin akarmis oysa ben bunlari hakedecek hic bisey yapmadim.:+

Benim de senin yaptıklarını yapan bir tanıdığım var. Ve biz o ne kadar kendini başkası göstermeye çalışsa da onun söylediği şeyi yapmadığının öyle bir yere gitmediğinin, öyle birisiyle görüşmediğinin vs. farkındayız. Ciddi bir hastalık bu. Kendisi işsiz olduğu halde bir bakıyoruz X Bankasında bilmem ne olmuş. X mağazasında müdür olmuş... Bunun farkında olmam tabii ki beni o kişiye yaklaşmamamı sağlıyor.
Sizin çevrenizdeki insanlar da bunun farkında olup sizi "yine ne anlatacak bakalım" düşüncesiyle dinleyecekler. Kendinize bunu yapmayın. Bir an önce kurtulun. Hatta bir destek alın. Ziraa ipin ucu kaçmş gibi gözüküyor.

Cevremdekiler empati yapmaz onlarda hakli.. ben kimseyle yuzlesmek istemiyorum gecmisimi unutup yeni bi hayata adim atmak istiyorum en son 1 ay once o arkadasima yalan soylemistim ama aklim basima geldi. yalan soyledigim insanlaein hayatindan ciktim. bir daha girmem. cunku bir kere kirlendinmi bir daha aklanamiyorsun.. farkinda olduklarini sanmiyorum cunku sureklii hatani kollayan ve bunu suratina vurmak icin bekleyen insanlar var cvremde bunu kaldiramam artik..
İste tamda bundan bahsediyorum yalanlarimi anlayinca bu sefer dogrularimi sorgulayacaklar her soyledigimi supheyle dinleyecekler.. 1 aydir yalan yok hayatimda bu soylediklerimdede yok herseyim net.. kararliyim bitirdim kafamda.. . elbette piskolaga gidebilirim..
gitmesemde yeminim var ama hayatim su gibi berrak olacak bundan sonra..

yalan söyleyen insan bariz anlaşılıyo benim de 13 senelik bi arkadaşım vardı ben onu olduğu gibi severdim ama kendisi hep yalan söyler bilmediğimi sanırdı sonra dayanamadım çıkardım hayatımdan. yalancı, aşağılık kompleksi olan ve yüksekten atan filan bi insandı hayır insan en yakın arkadaşına niye böyle yapar ki. hiç anlam veremedim yokluğunu da malesef hissetmiyorum 1 yıldır görüşmüyoruz. bana kattığı bişey yoktu küçüklükteki saflık kalmamıştı, bence kendin olmayı dene insanlar yalanlarından hava atmaya çalışmalarından filan seni sevmiyordur

X