Yalniz uyuyamamak, sebepsiz korku

Anladım bipolar olabileceginizi veya depresyonda oldugunuzu vurgulamak istemedim zaten. O yüzden psikolojik rahatsızlıklar ve biri birini doğuruyor diye genelledim. Yani sadece geceleri korkmak gibi küçük bir şey büyük bir soruna gebe olabilir. Ya da altında travmatik bir hikaye yatıyor olabilir. Ailede de bipolar öyküsü olunca genetik yatkınlık da ele alınabilir. Vs. Vs. Bunları demek istedim.
Yani hiç bişeyde olmayabilir, sizin gecmiş öykünüz beni böyle yorumlamaya itti sadece.
Travmatik olabilir haklisiniz hem cocukluktan gelen hem de yakin gecmiste yasadiklarim tetikliyor olabilor doktor anlar hemen diye dusunuyorum evde durmaktan kimseyle konusamadim kendimi anlaticak zaman olmadi belki orda anlatinca konusmamdan bir seyler cikarir hayirlisi olsun

Merhaba arkadaslarim ablalarim. Daha once de uykusuzluk icin konu actim:KK43:
1 senedir surekli uyumak bana eziyet oluyor cok uykum olsa da uyuyamiyorum sabaha karsi uykuya daliyorum o da bayilmak gibi yani vucut dayanamiyo artik.
1 bucuk sene oldu zor bir donemden geciyordum yurtta kaliyorum normalde geceleri aglayarak titreyerek uyudugumu biliyorum yurtttayken o zamanlar arkadaslarimla beraber uyuyabiliyordum. Kizlar da yavrularim benim halime dayanamayip sarilip uyuyolardi. O zamanlar alistim iste yanimda biri varken rahat guvende hissediyorum. Ama cok uzun surmedi bu durum hayatim normale donmek uzereydi. Sonra okullae kapandi evime geldim burda da bir sure sonra o sacma sapan korku gerginlik titreme hissi geri geldi. Okullar kapanmadan once okudugum sehirde o zamanlar psikolojik destek aldim ama suan devam edemiyorum cunku zaten hap kullanmiyorum destege ihtiyacim oldugunu soylesem ailem de cok panik yapar annem bipolar hastasi hastanelerden cikamadik senelerce hassaslar bu konuda uzulmelerini istemiyorum 😣
Suan cok sukur en kotu zamanlarimdaki gibi degilim bazi geceler kendiligimden uyuyorum ama cogunlukla geceleri gergin hissediyorum korku halli gerginlik hani cok kotu bir haber alirsiniz kalbiniz o an sıkısir gibi olur normal bir gunde bile oyleyim. Yanimda birini istiyorum kardesimin yanina yatiyorum bazen o da istemiyor rahatsiz oluyor .Icim skilinca kalkip dua ediyorum kafam dagiliyor huzurlu hissediyorum ama sonra yine basa donuyor her sey 😔 Şu yanima birini isteme aliskanligimi nasil birakicam benzer durumda olan var mi ? Ve bu korku halinin aciklamasi nedir yasayan varsa cozum buldular mi anlatsa cok mutlu olurum Sevdigim pelus oyuncaklari koydum yatagima bebek gibi sarilip uyuyorum ya
Gece Yanliz kalinca bende uyuyamiyorum malesef .evliyim esim isi geregi bazen evde olmuyor .tv aciyorum sabah kadar bende salonda uyuyorum muzik aciyorum lamba sabaha kadar acik oluyor tv de oyle ve cok hassasim en ufak sese uyaniyorum o yuzden sessizlik te bile uyuyamiyirum yanlizken .pskolojik olarak sanirim 1 bucuk yıldır böyle evlenmeden önce hic yanliz kalmamistim kardesim vardi onunla uyurduk hep burda bi basima kalinca pskolojik olarak uyuyamiyorum gözlerim balon gibi oluyor sabaha kadar😔

Yalnız yaşadığım dönemde sizinki gibi olmasa da ürperip korktuğum zamanlarda video vs açar dinleyerek uyurdum. Tabi doktor şart gibi görünüyor ailenize söylemek zorunda değilsiniz.

26 yaşındayım bu yaşıma kadar asla evde tek uyu madım uyuyamam odamda illa 1 kişi olması lazım kötü bir durum covid oldum e mecbur odaları ayırcaz eşimle aklıma ilk bu geldi *nasıl uyuyacağım🥲

Gece Yanliz kalinca bende uyuyamiyorum malesef .evliyim esim isi geregi bazen evde olmuyor .tv aciyorum sabah kadar bende salonda uyuyorum muzik aciyorum lamba sabaha kadar acik oluyor tv de oyle ve cok hassasim en ufak sese uyaniyorum o yuzden sessizlik te bile uyuyamiyirum yanlizken .pskolojik olarak sanirim 1 bucuk yıldır böyle evlenmeden önce hic yanliz kalmamistim kardesim vardi onunla uyurduk hep burda bi basima kalinca pskolojik olarak uyuyamiyorum gözlerim balon gibi oluyor sabaha kadar😔
Ben hep boyleyim iste gece gece oylanicak bir seyler buluyorum illaki cok sinid oluyorum kendime

26 yaşındayım bu yaşıma kadar asla evde tek uyu madım uyuyamam odamda illa 1 kişi olması lazım kötü bir durum covid oldum e mecbur odaları ayırcaz eşimle aklıma ilk bu geldi *nasıl uyuyacağım🥲
Ben de yurttayken kizlarla rahattim kabus gorurdum hemen yanima kosarlardi simdi uykuya dalsam bile bi koekuyla uyaniyorum saat 4 daha tek basima:KK43:

annem geldi aklıma yıllarca ilaç içti uykusuzluktan dolayı inan 30 40 sene içmiştir sonunde diyor ki bu hastalığın çaresi ilaç değil nerede saz orda dumbelek olacaksın kafaya takmayacaksın sebepsiz korku da depresyon belirtisi o bendede var okuyup namaz kılıp dua etmek faydasını çok gördüm namaz kılmak özellikle faydalı Allaf sıfa versin tabi siz yinede bir Dr gidin derdinize çare arayın

X