Yalnızım ve çok bunalıyorum :(

glh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
11
0
SLM EVLENELİ 1SENE 3AY OLDU ESIM DENIZCI VE MARMARİSTE OTURUYORUZ EŞİM ASKER OLDUGU ICIN SUREKLI NOBET VE SEYIR HALINDE OLUYO YANI HEMEN HEMEN BEN 1 AYIN 20GUNU YALNIZIM, :umursamaz:mafoldumben, VE ESIMIN UZUN SEYIRLERINDE SAGA SOLA GITMEKTEN ACAYIP BUNALDIM HER UZUN SEYIRDE ESIMIN AILESININ YANINA TRBZONA GITMEK ZORUNDA KALIYOM BI DUZENE GIREMEDI HAYATIM :KK43: BU DURUM BENI ACAYIP BUNALTIYO GECTIGIMIZ AYLARDA BIR BEBEK ISTEDIK VE GEBE KALDIM FAKAT BEBEGIM 2 AYLIKKEN DUSTU :KK43: SIMDI BEBEK YAPMAYA KORKUYORUM YA YINE DUSERSE DIE... BURDA MESLEGIMLE ILGILI IS BULMAK COK ZOR ANLICANIZ EVDEYIM VE COK SIKILIYORUM KAFAYI YEMEK UZEREYIM BU DURUMU ESIME SOLEDIGIMDE COK UZULUYO VE KENDINI SUCLU HISSEDIYO O YUZEDEN HERSEYI ICIME ATIYORUM LUTFEN BANA YOL GOSTERIN, :1no2:,

canım eşinin işi bu maalesef oyuzden buna katlanmak zorundasın bence bebek işini tekrar düşün eger kısmetınde varsa mutlaka olucaktr hemen karamsarlıga kapılma ayrıca eşin madem bu kadar sık gidiyor kendi ailenın yanına tasınsan veya eşinin ailesiyle aranda bi sorun yoksa oraya tasınsanız eşin gidip gelse olmazmı bide bu yönü düşün bence umarım en kısa zamanda hersey yoluna girer

canim cok üzüldüm senin adina, esinle konussan eger isini degistirme imkani varsa bir cözüm olabilir belki allah sabir versin canim tez zamanda da bebis nasip etsin:emir_bebek::Saruboceq:

eşinin ailesinin yanına gideceğine kendi ailenin yanına gitsene neden her seferinde o kadar uzun yol gidiyorsun birde bebek konusunda hemen umutsuzluğa kamılma bence bende 1 senelik falan evliyim işte bulamadım doğru düzgün tek başına sıkılıyo insan bende o yüzden bebek yapmaya karar verdim :) sıkma canını ben mesela halk eğitim kursları oluyo ben kışın gitmiştim evde sıkılmaktan iidir:)

Canim sen en azindan konusabildigin nsanlarla nalsabildigin bir yerdesin.. Ben prag'tayim esimin ailesine yakin oturuyorum esim nerdeyse ordan cikmicak.. Ben gitmek istemiyorum cunku anlamiyorum, esim zaman zaman tercume etsede nlarin sacma sapan konusmalari canimi skyor.. Dusun esin yaninda baskalariyla hele kizlarda varsa bu ortamda ( burda kizlar o kadar yilisik ki anlatamam) sohbet edip kahkaha atmasi beni deli ediyor. Bu yuzden kimseyle gorusmekte icimden gelmiyor, dil bilmedigim icinde is bulamiyorum anlican ben evde 4 duvar arasinda tikildim kaldim.. Senide anliyorum esinin uzun sure evde olmamasi zor ama birde benim acimdan bak beterin beteri var .. Bende sabretmeye calisiyorum ama dayanilcak gibi degil artik, kendimi ise yaramaz biri olarak gormeye basladim.. COOOk yanlizim anlican.. Çok üzgünüm çoook

canım ben de hemen hemen senin kadar evliyim.ve ailemden uzak bi şehirde ikimiziz,seninkisi kadar olmasada benimkinnde gecesi gündüzü var.bende 4 duvar arasındayım cok zor haklısın bende panik ataka depresyon herşey başladı 1 senede coktum resmen .ALLAHA şükürler olsun yine halime ama gercekten cok zor.orda arkadas cevren yokmu peki? ve bence bebegi yeniden düşün bende sırf o yüzden bebek istedim inşlhh hayırtlısıyla kucagıma alırım ,sende hayırlısıyla kavuşursun inşllh canım doktora filan git tekrar düşün sana yoldaş olur

cnm ya zor durum anlıyoruum benim eşimde geç geliyodu bende üzülüyodum
en iyisi seni oyalayacak bişeyler bul kendine el işi
örgü takı toka yapmak gibi yada sitede araştır bak el emeği yapılacak güzel uğraşlar var en azından sıkıntın geçer
ayrıca bebek fikri en iyisi senin için

ah ah arkadaşlar çok zor bende ailemden çok uzakta oturuyorum memleket çok uzak...o kadar özlüyorumkı arkadaş yok zaten bellı bı yaştan sonra arkadaşlık kurmakta zor:KK43: arkadaş işte 4 duvar..eşim 10 gün toplantıya gıdıyo yapayalnız yıne..depresif olmaya basladım haberlerde bıle bızım tarafları gorsem gozlerım doluyo...şimdi hamıleyım kızım inşallah en yakın arkadaşım olur...

yalnızlık sadece Allah'a mahsustur
uzakta olsa seni seven bir eşin ve ailen var
ümitsizliğie, karamsarlığa kapılma sakın
daha yolunbaşındasın bebek senin için arkadaş olucak
ama onu yalnız büyütmek var bir de bu kısmını düşün derim
şuan teksin eşin uzun görevdeyken ailesinin yanına tek gidebiliyorsun ama
bu çocukla çok zor ikinizde perişan olursunuz yollarda
ama bebekle tek kalabilirim dersen zaman kaybetme canım

ve lütfen isyan etme şükret sevdiğinlesin ...

bende 3 yıllık evliyim ve 6 aylık bir oğlum.gurbetteyim oğlum çok huysuz bu aralar eşimle iki kelam dahi edemiyoruz bende çok yalnızım ve genç kızlığımda inanılmaz sosyal olan ben bu durum karşısında agresifleşiyorum.hiç arkadaşım yok günlerdir eşimden başka insan da görmedim.(bir kere alışveriş merkezine giitim ama kimseyle konuşmadım tabii).merkeze de uzak bir yerde oturuyoruz ve dolaşılacak yerde yok..çok üzülüyorum çookkkk

kendini dinledikçe, yalnız kaldıkça sıkıntılarını daha çok hissedersin. bir şekilde oyalanmaya çalış. ne bileyim kursa falan yazıl. takı kursları, ahşam boyama kursları, tasarım kursları vs. bunlar ilgini çeker eminim. eşin askermiş bak, askeriyede böyle kurslar bulabilirsin. lojmanlarda oluyor çünkü çeşitli etkinlikiler. eşinin iş arkadaşlarının eşleriyle, komşularınla muhabbet kurmaya çalış. arkadaş edin bir şekilde. kitaplar al, sıkıldığını hissettikçe oku. istersen güzel kitap isimleri verebilirim sana. film izleyebilirsin sonra. güzel filmler bul netten. sıkıldığın zaman nette bir şeyler araştır. çoğu insan bu yöntemlerle oyalanıyor. ailenle telefonlaşıp sıkıntılarını onlara anlatman da seni fazlasıyla rahatlatır. önerebileceğim şeyler bu kadar canım. umarım sıkıntılarından kurtulursun.

Kızlar sizleri o kadar iyi anlıyorumki.. Bende evlenince hiç bilmediğim bir şehire geldim, buurada hiç arkadaşım yok. Burda komşuluk ilişkileride yok, iş te bulamadım. 4 duvar arasındayım. Bazen niye evlendimki diyorum kendime, Alah bize sabır versin. ınşallah bir çıkar yol buluruz...

Kızlar sizleri o kadar iyi anlıyorumki.. Bende evlenince hiç bilmediğim bir şehire geldim, buurada hiç arkadaşım yok. Burda komşuluk ilişkileride yok, iş te bulamadım. 4 duvar arasındayım. Bazen niye evlendimki diyorum kendime, Alah bize sabır versin. İnşallah bir çıkar yol buluruz...

ben kendımı tek sanıyodum..keşke bır sehırde olsak belkı tanısırdık.çok zor ya yabancı bır sehır vwe hıc arkadasın olmaması...Allahım mubarek gun insallah bıseyler değişir

bende 3 yıllık evliyim ve 6 aylık bir oğlum.gurbetteyim oğlum çok huysuz bu aralar eşimle iki kelam dahi edemiyoruz bende çok yalnızım ve genç kızlığımda inanılmaz sosyal olan ben bu durum karşısında agresifleşiyorum.hiç arkadaşım yok günlerdir eşimden başka insan da görmedim.(bir kere alışveriş merkezine giitim ama kimseyle konuşmadım tabii).merkeze de uzak bir yerde oturuyoruz ve dolaşılacak yerde yok..çok üzülüyorum çookkkk

canımbende kımseyle konusmadığım için oyle bunalıyorumkı arkadas yok konusacak kımse yok..akşam eşim işten geldiğinde köpek yavrusu gıbı peşinde dolanıyorum anladımkı ınsana ıhtıyacım var eşim benden sıkılacak dıye korkmaya basladım durmadan bıseyler soruyorum...hep duam bi fırsat cıkması ve memlekete yakın bıyerlere gıtmek:Saruboceq:

yapıcak bişey yok..
söyleyeceğimi farklı algılama ama ..ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen ..bu kadar basit...

ben kendımı tek sanıyodum..keşke bır sehırde olsak belkı tanısırdık.çok zor ya yabancı bır sehır vwe hıc arkadasın olmaması...Allahım mubarek gun insallah bıseyler değişir

Evet çok isterdim tanışmayı. Bazen hiç kimseyle konuşmadığım gün oluyor eşim hariç. Ben hiç böyle olcağını sanmıyordum. İş bulurum diye ümit etmiştim. Haftaya bi kursa yazılcam inşallah biraz beni oyalar. İnşallah herşeydeğişir ve istediğimiz gibi olur..a.s.

Evet çok isterdim tanışmayı. Bazen hiç kimseyle konuşmadığım gün oluyor eşim hariç. Ben hiç böyle olcağını sanmıyordum. İş bulurum diye ümit etmiştim. Haftaya bi kursa yazılcam inşallah biraz beni oyalar. İnşallah herşeydeğişir ve istediğimiz gibi olur..a.s.

aminnn inşallah hepimizin:Saruboceq:
evet eşimden başka kımseyle konusmadığım coook zaman oluyor

canım yalnızlığı dibine kadar yaşamış bir insan olarak sabırlı olmanı tavsiye ediyorum...
benimde seninkine benzer bir durumum oldu...bende uzağa gelin gittim ve eşim çok yoğun çalışan bir insandı,halada öyle...
allahtan bir kız çocuğu istedim ve allah dualarımı kabul etti...inan ki zamanla onun uğraşları okulu arkadaşlarının anneleri derken bir sürü uğraşım ve çevrem oldu...çok şükür...:Saruboceq:
bu durumun zor olduğunu benden iyi hiç kimse bilemez ama değişiyor,bunu bil...

canım yalnızlığı dibine kadar yaşamış bir insan olarak sabırlı olmanı tavsiye ediyorum...
benimde seninkine benzer bir durumum oldu...bende uzağa gelin gittim ve eşim çok yoğun çalışan bir insandı,halada öyle...
allahtan bir kız çocuğu istedim ve allah dualarımı kabul etti...inan ki zamanla onun uğraşları okulu arkadaşlarının anneleri derken bir sürü uğraşım ve çevrem oldu...çok şükür...

Şu an aynı bende bu durumdayım ve hamiletyim kızım olcak Allah izin verirse ve bende inanıyorum ki o doğunca sıkılmaya vaktim olmayacak o yeterki sağlıkla doğsun onun için uykusuz kalmaya razıyım sabahlara kadar zaten çok sıkıldımm

allahtan bir kız çocuğu istedim ve allah dualarımı kabul etti...inan ki zamanla onun uğraşları okulu arkadaşlarının anneleri derken bir sürü uğraşım ve çevrem oldu...çok şükür...:Saruboceq:

Zaman herşeyin ilacı ama zaman geçerse ve bizim lehimize olursa iyi. Ne güzel çocuk yapmışsınız ben çocuk yapmaya bile cesaret edemiyorum.. Herşeyin hayırlısı olsun..a.s.

X