Yalnızlık ve tatil ?

hayrun877

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2012
1.152
335
hayatımın cok buyuk bir alanında hep tek başıma yaşadım. tek başıma hallettim her zaman her şeyi. ama son yıllarda bir tuhaf oldum. artık tek olmaktan korkuyorum cok rahatsız hıssedıyorum kendimi. Bu aralar çok Tatile gitmek istiyorum. ama çevremde bana uyan kimse yok. herkes evli çocuklu. evli olmayanların sevgilisi vs kendi planları düzenleri var ben de kimseye yanaşmak istemiyorum. ' ben de geleyim ' dersem sanki insanları rahatsız edermişim gibi geliyor. Hoş zaten davet eden de yok beni.
Bu yüzden kimseye yanaşmıyorum. ama tek başıma hiç tatil yapmadım. Turlara bakıyorum çok heves ediyorum . eskiden bekar arkadaşlarımla giderdik. herkes çift olarak gelirdi şimdi kendi başıma gidersem tek kalırım diye korkuyorum açıkcası. mental olarak pek iyi durumda da değilim zaten. ne yapağımı bilemedim. bazen diyorum amann ne olacak git bir akdeniz şehirinde pansiyona takıl tek başına 3,4 gün ne olacak ? ama cesaret edemiyorum. resmen korkuyorum. galiba özgüvenim de sıfırlandı.. mutlaka yanımda biri olsun istiyorum ama o biri yok yani.

siz olsaydınız ne yapardınız arkadaşlar ? Gider miydiniz ya da tur olayını düşünür müydünüz tek kalacak bile olsanız ? tek başınıza kendinize yetebiliyor musunuz ?

19 yasimdan beri tek basima yurtdisi tatili ve gezisi yapiyorum. Keza yurticinde de tek basima oraya buraya gitmisligim veya tatil yapmisligim cok. Tek basina gitmenin bence bircok artisi var.

Hele turla gidecekseniz zaten tek basiniza sayilmazsiniz. Kafaniza uyan birileriyle takilabilirsiniz. Eger bulamazsaniz da zaten devamli gezme halinde olacağınız icin cok kafaniza takacak bir sey yok.

Hayat yapmak istediklerinizi yaniniza birini bulana kadar ertelemek icin kısa.

Benim hayalimdi tek başına tatile çıkmak
Ama bir türlü gerçekleştiremedim
Ama yapıcam bir sene bakalım ne zaman
Ne olucak ki git bir kaç gün kafanı dinle denize gir mis gibi oh valla süper

1.5 senedir eve tikili kaldim izin de alamıyorum alabilsem ailemi görmeye gidecegim ki normalde tek basina tatile de ihtiyacım var ama 1 hafta bile izin almak zor bizde.
Ben de turlara katilmayi cok istemisimdir, tek basina da olsanız aslinda tek kalmiyorsunuz illa ki yeni insanlarla tanışıp kaynasilir diye düşünüyorum turlarda. Ben de 8 senedir yalniz yasayan biri olarak inanin şu an tek istegim kafa dinlemek. Telefon calmasin, özgür olayim!
Ben daha önce 4 günlüğüne Ayvalik'a gitmistim. Bir de haftasonu yakın yerlere gittigim de oldu. Yani neden korkuyorsunuz ki? Evet insan yanında bir arkadaşı da olsa diyor eslik eden birini arıyor belki yalniz kalmak istemiyor ama bence hayattan keyif almak yalnizken de güzel. Sonuçta yalnizim diyerek neden kendimizi hayatin guzelliklerinden mahrum bırakalım ki? Boyle düşünün. Tur guzel fikir :) tur istemezseniz de bir tatil yoresinde butik bir otelde yer ayirtin, gun icinde oranın tarihi /kulturel yerlerini gezin denize yakinsa alin elinize limonatanizi keyfini cikarin😍 siz girisken olun inanin insanlar farklılık ariyor artik, nasil siz tekseniz baska tek olan ve sosyallesmek isteyen insanlar da vardir. Hele ki pandemide herkes evlere hapsoldu. Korkmayin bence hayat tek basinayken de guzel sadece nasıl renklendirecegini bilmek gerek😉

Tek başına tatil bence çok mükemmel birşeydir ya 😌 karışan Yok görüşen Yok tak kulaklık kulağına miss kafa dinle. Valla bi arkadaşım var her yaz tek başına gider özellikle kimseyi istemez yanında. Geçen hafta ölüdenizden fotoğraflar atmış kız hayalimi yaşıyo yeminle 🤤

Tek başına tatil bence çok mükemmel birşeydir ya 😌 karışan Yok görüşen Yok tak kulaklık kulağına miss kafa dinle. Valla bi arkadaşım var her yaz tek başına gider özellikle kimseyi istemez yanında. Geçen hafta ölüdenizden fotoğraflar atmış kız hayalimi yaşıyo yeminle 🤤
Ailem Muglada ben 1 hafta izin alip gitsem kardesimi darlamayi düşünüyorum beni şuraya götür hadi denize gidelim diye 🤣🤣🤣

Geçen instagramda yoga kampı gördüm.
Bi araştırın. Programlarını ayrıntılı olarak atmışlar.
Çok güzel yerlerde kamp yapıyorlar. Evde 2 kedim olmasa ben kesin giderdim, eşim yurt dışında olduğu için bu sene de tatil yapamıyoruz. Olmadı kedilerimi satıp gideceğim ama para da etmez eşşek sıpaları =))

valla lise zamanı tek olmayı falan sevmezdim.
üniversiteye başladım, yine arkadaşlarla falan takılıyoruz ama planlar bazen uymuyor vs
bir gün merkeze inmeyi çok istedim ama kimse benimle gelmedi. yorgunum dedi biri, biri ders çalışıcam dedi, biri uyucam dedi vs
kendi kendime başlarım elalemin keyfine dedim, giyindim süslendim tek başıma gittim. daha yeni yeni yaşamaya başladığım bir şehirdi ve 4 sene geçirecektim.
bi güzel mağazaları gezdim, yemek yedim, avm'ye girdim, dolaştım ve çok keyif aldım.
o gün bugündür de tek gezmekten, dışarı tek çıkmaktan hiç rahatsız olmadım.
2 senedir tek başıma tatil yapma hayalim olsa da kardeşime kıyamıyorum, birlikte gidiyoruz.
gidin yani hele turlara falan tek gitmek güzel bence.

Tek başıma gidecek olsam butik otellere değil ama herşey dahil otellere, tatil köylerine giderim. Restoran, plaj herşey otelin içinde olunca, tek başına tatil için daha uygun geliyor bana.

aslında tatil kültürünüz varmış

yani daha önce tatile gitmişsiniz

şimdi nasıl tatil istediğinizi düşünün ona göre araştırın gezmeli mi yayılmalı mı vs vs

geçen birisi adını yazmıştı sonra ben unuttum

Muğla da böyle maceralı bir tatil su altı vs de vardı bence güzeldi fiyatları da

yine böyle tek tatil konusunda önerilmişti

sadece yatayım denize gireyim derseniz zaten her yere gidilir, yalnız olsanız ne olacak ki

oturur yer içer takılırsınız, ben eşim ve çocuğumla gittiğimde dahi yalnız zaman ayarlıyoruz, kafa dinleme vs

kış ise masaj yaz ise plaj modunda takılıyoruz :)))

Tek başıma gidecek olsam butik otellere değil ama herşey dahil otellere, tatil köylerine giderim. Restoran, plaj herşey otelin içinde olunca, tek başına tatil için daha uygun geliyor bana.
Ne kadar ayni dusunmesek de farklı bakis acilari da güzel oluyor gerçekten :) yazinizda bunu farkettim
Mesela ben butik otel önerisi verdim ama konu sahibesi belki bundan mutsuz olacak o sekilde sizin öneriniz ona daha cazip gelebilir :)
Ben 5 yildizli hersey dahil yerlerden ziyade küçük ama dogasini, kulturel ve tarihi yönlerini kesfecegim yerleri tercih ediyorum. Konu sahibi de bunca secenek arasindan kendine uyani bulur umarim 😊

H hayrun877 Hadi gel değiş tokuş yapalım ben sana 16 yaşında ergen herif, 62 yaşında anne vereyim sen onlarla yalnız kalmazsın, bende yalnız takılırım düğün bayram olur bana :halay::halay::halay:

Şöyle bir iyiliği oluyor 16 yaşındaki herifin istekleri ile 62 yaşındaki hatunun istekleri çelişiyor, Orada senin isteklerin devreye giriyor :rapci::rapci::rapci:

bence gitmelisin yalnız gidiyorsun diye orda yalnız kalıcaksın diye bir şey yok . Orada da arkadaş bulabilirsin birlikte vakit geçirebileceğin bir grup karşına çıkabilir bence çok da eğlenebilirsinn

Benim yerimde olmak isteyen arkadaşlar inanın kazın ayağı öyle olmuyor. İlk başlarda bana da yalnızlık çok cazip geliyordu. Çoğu zaman yine geliyor. Ama tatil öyle değil işte.

Tur diyen arkadaşlar.herkes çift olarak katılırsa yalnız kalırım diye korkuyorum işte. O yuzden çekiniyorum.

X