Yalnızlık...😔

Elistosum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2023
77
39
Merhaba kızlar, sizinle dertleşmek istedim. Çünkü hayatımda dertleşecegim hiç kimse yok. Çok zor bir hayat geçirdim. Hep erkek çocuk isteyen cok yoksul ve sevgisiz bir baba ve annenin 5. Kız çocuğu olarak dünyaya geldim. Tabiri caizse evdeki butun herkes tarafından koyun gibi itilip kakilarak küfür ve dayak isiterek buyutuldum. Bunda en küçük olmamda etkiliydi sanırım. Kendimi savunamazdim eğer savunursam cok daha fazla dayak yerdim. Büyüdüğüm evde kavgalar ve küfürler hiçbir zaman eksik olmadı. (Kendi aralarinda da). Arkadaş çevremde olamadı. Eve kimseyi getiremez, dışarıya gezmeye gidezmedim. İyi insanlar olsa bile annem bütün insanlardan nefret eden birisiydi çünkü. Eğer bi kiz arkadaşımla kapının önünde oturursam dahi annem" O.r.spu " diye azarlardi beni bütün sokağın ve arkadaşlarımın icinde, yetmezmiş gibi evde beni nasıl dövdüğünü ovunurcesine anlatırdı. Bu yuzden İnsanların içine girince çok utanırdım..Ablalarımda benden yas olarak çok büyüklerdi ve beni herzaman disladilar. Kendileri en basit birseyi yaparken bile kollarımı sıka sıka kapının önüne firlatirlardi beni..
Gel gelelim yıllar geçti. Herseye rağmen iyi bir evlat olmaya çalıştım. Hem çalıştım hem okudum. Basariliydim da. Ama hiçbir zaman değer göremedim. Çok iyi bir adamla evlendim aileminde onay verdigi bir evlilikti. Ve ona ragmen evlenir evlenmez hepsi bana sebepsizce sırtını döndü. Hic bir sekilde bir bagimiz kalmadi. Bu sebepler yuzunden kendimi hep sahipsiz, degersiz ve kimsesiz hissediyorum. Bir ortama girsem hemen cikmak istiyorum. İnsanları cok sevsem bile kimseyle yakın bağ kuramıyorum.. Bunu dışarı çok yansıtıyorum sanırım çünkü görüştüğüm kimse sonradan benimle tekrar görüşmek istemiyor. Çok yalnızlık çekiyorum.Bu dünyada iletişim kurduğum tek kişi eşim. Oda işten geldikten sonra ve artık konuşacak bisey bulamıyorum, hayatım o kadar boş ki ne anlatabilirim karşımdakine. Sağlık sorunlarından dolayı çalışamıyorum da. Kazara simdi bir bebeğim olacağını öğrendim. O kadar büyük vicdan azabı çekiyorum ki. Bu yapayalnız dünyama bir bebeği dahil ettiğim için. Çünkü ben bile delireceğimi hissediyorsam bazen yalnızlıktan bu bebeğe yaptığım şey ona haksızlık degilmi diye. Saatlerce ağlıyorum.
Ve merakta ediyorum, benim gibi olupta sağlıklı bir birey yetiştirmek mümkün mü?😞 bunu yaşayan var mı?

Merhaba kızlar, sizinle dertleşmek istedim. Çünkü hayatımda dertleşecegim hiç kimse yok. Çok zor bir hayat geçirdim. Hep erkek çocuk isteyen cok yoksul ve sevgisiz bir baba ve annenin 5. Kız çocuğu olarak dünyaya geldim. Tabiri caizse evdeki butun herkes tarafından koyun gibi itilip kakilarak küfür ve dayak isiterek buyutuldum. Bunda en küçük olmamda etkiliydi sanırım. Kendimi savunamazdim eğer savunursam cok daha fazla dayak yerdim. Büyüdüğüm evde kavgalar ve küfürler hiçbir zaman eksik olmadı. (Kendi aralarinda da). Arkadaş çevremde olamadı. Eve kimseyi getiremez, dışarıya gezmeye gidezmedim. İyi insanlar olsa bile annem bütün insanlardan nefret eden birisiydi çünkü. Eğer bi kiz arkadaşımla kapının önünde oturursam dahi annem" O.r.spu " diye azarlardi beni bütün sokağın ve arkadaşlarımın icinde, yetmezmiş gibi evde beni nasıl dövdüğünü ovunurcesine anlatırdı. Bu yuzden İnsanların içine girince çok utanırdım..Ablalarımda benden yas olarak çok büyüklerdi ve beni herzaman disladilar. Kendileri en basit birseyi yaparken bile kollarımı sıka sıka kapının önüne firlatirlardi beni..
Gel gelelim yıllar geçti. Herseye rağmen iyi bir evlat olmaya çalıştım. Hem çalıştım hem okudum. Basariliydim da. Ama hiçbir zaman değer göremedim. Çok iyi bir adamla evlendim aileminde onay verdigi bir evlilikti. Ve ona ragmen evlenir evlenmez hepsi bana sebepsizce sırtını döndü. Hic bir sekilde bir bagimiz kalmadi. Bu sebepler yuzunden kendimi hep sahipsiz, degersiz ve kimsesiz hissediyorum. Bir ortama girsem hemen cikmak istiyorum. İnsanları cok sevsem bile kimseyle yakın bağ kuramıyorum.. Bunu dışarı çok yansıtıyorum sanırım çünkü görüştüğüm kimse sonradan benimle tekrar görüşmek istemiyor. Çok yalnızlık çekiyorum.Bu dünyada iletişim kurduğum tek kişi eşim. Oda işten geldikten sonra ve artık konuşacak bisey bulamıyorum, hayatım o kadar boş ki ne anlatabilirim karşımdakine. Sağlık sorunlarından dolayı çalışamıyorum da. Kazara simdi bir bebeğim olacağını öğrendim. O kadar büyük vicdan azabı çekiyorum ki. Bu yapayalnız dünyama bir bebeği dahil ettiğim için. Çünkü ben bile delireceğimi hissediyorsam bazen yalnızlıktan bu bebeğe yaptığım şey ona haksızlık degilmi diye. Saatlerce ağlıyorum.
Ve merakta ediyorum, benim gibi olupta sağlıklı bir birey yetiştirmek mümkün mü?😞 bunu yaşayan var mı?
Hormonların da değişeceği için hamilelikte duyguların iyice karman çorman olacak, aklı başında birisin bence bir psikologdan destek alsan süreci hem iyi yönetirsin. Hem bebişe karşı kötü mü olurum endişelerin kalmaz, hem de seni toparlar sosyal hayatın ve evliliğin için de faydası olur.

Allah sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin bebeğinizi. Bence sorun sizde değil siz kendinizde bağlanamıyorum diye yüklenmeyin. Arkadaşlık bir şans işidir. 10 kişiyle tanışırsınız birisiyle arkadaşlığınıza devam edersiniz. bir kaç kez üst üste böyle denk geldiyse olabilir yani. Bebeğinizle ilgilenirsiniz hem ondan iyi arkadaş olmaz insana kendi canından can. Allah isteyen herkese nasip etsin.

güzel bir evlilik yapmışsın bu çok büyük nir şans 🧿 bebeğin sana iyi bir arkadaş olacak evet kötü bir ailede büyümüşsün ama bu geride kalmış artık kendi ailene odaklan canım

Bebek kadar güzel bir mucize var mı? Hayatınızı ona adadığonızda geri kalan çoğu sorunu artık sorun olarak görmeyeceksiniz.
Eskiden takıldığınız çoğu şeye artık boş gözüyle bakacaksınız. Belki ailenizin tutumu da bebekle birlikte değişebilir ama her şeyden önce değersizlik hissini aşmanız gerekiyor

Bebek kadar güzel bir mucize var mı? Hayatınızı ona adadığonızda geri kalan çoğu sorunu artık sorun olarak görmeyeceksiniz.
Eskiden takıldığınız çoğu şeye artık boş gözüyle bakacaksınız. Belki ailenizin tutumu da bebekle birlikte değişebilir ama her şeyden önce değersizlik hissini aşmanız gerekiyor
Cok teşekkür ederim yanitin icin💕
Kızıma elimden geldigince iyi bakacağım ama işte bu yemesi içmesi ve sevgi görmesiyle sınırlı kalacak. Endisem burada basliyor. Yetersizlik..😔 Eve gelen gidenimiz yok. Annesinin onu soran bir tek yakını bile yok. Babasi butun gün iste.Bu anormal yalnızlığın içinde ben gün içinde acaba delireceğim mi bu asosyallikten diye zaten dertliyken çocuğun hayatınımi mahvediyorum annesi olarak diye düşünüyorum..

Esinle konusmak zorunda degilsin. Sana sarilip kafani oksamasini iste her aksam. Cok sey yazmak istiyorum da taş oturdu böğrüme.

Bebeğiniz hayırlı olsun. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Terapi almayı düşünmez misiniz. Ben alıyorum biraz daha iyiyim. Çok benzer bi hayatımız olmuş. Hatta ben çoğunlukla insanların içinde dayak yerdim sokakta falan 😔😔
Size tavsiyem hayatınızdaki rolleri çoğaltın. Sadece eş anne değil başka rollerde ekleyin. Sosyal ortamlara girin kabuğunuzdan çıkın. Bunları söylüyorum ama ben de ancak yapıcam daha yeni yeni öğreniyorum. Bebim psikologum demişti hayatındaki rolleri arttır diye.
İkimiz adına ortak konuşursam belki bi spor, dans kursu belki yürüyüş. Hayatın içindeki halimizi artırmamız lazım. Workshoplara katılmayı düşünüyorum ben de. Bakıyorum henüz. Size de tavsiye ederim.

güzel bir evlilik yapmışsın bu çok büyük nir şans 🧿 bebeğin sana iyi bir arkadaş olacak evet kötü bir ailede büyümüşsün ama bu geride kalmış artık kendi ailene odaklan canım
Evet canım geride kaldılar onlar, 18 yaşında ayrıldım aile evinden.. o yasa kadar öyle derin yaralar açtıklar ki bende izleri geçmiyor. Kendi hayatına yön vermek güçlü olmak çok zor geliyor...

Esiniz iyiyse kendi cekirdek ailenize odaklanin çocuğunuz da size iyi gelecektir
Sizin ihtiyaciniz sosyallik bu aileden bağımsız bir şey
Bunun icin bir kursa gidebilirsiniz ya da bir hobi edinin vakit gecer sıkılmazsiniz
Ben örgü bilmem ama internette izleye izleye öğrendim biraz. Kanavice severim genelde onu da Facebook sayesinde geliştirdim. Gruplara katildim falan
Siz de boyle kendinize sevebileceginiz bir hobi edinerek vaktinizi daha verimli geçirebilirsiniz hem o yalnizlik hissiniz de azalir

Canim ailen seni neden dislamis anlamadim kucuk olunca daha cok sevilmez mi benimde kardesim var kucuk cok duskunum. Sen yine arayip sor iletisimini tamamen koparma. Psikolojik destek al. Cocukta sana hem arkadas olur hemde mesgale olur. Boyle seyler dusunup kendini uzme

Eğer eşiniz iyiyse ve size değer veriyorsa kimseye ihtiyacınız yok ki bir de bebeğiniz olacakmış ne güzel inşallah sağlıkla kucağına alırsın keşke benim de eşim iyi olsaydı da ailem sevmeseydi aile bir yere kadar yanında sonra zaten herkes kendi sorunlarıyla boğuşuyor senin kendi ailen var artık bebeğin de sana arkadaş olur sonra onun sorunlarıyla uğraşmaktan kimseye ihtiyacın kalmaz ve bence siz kendi yaşadıklarınızı yaşatmak için ona çok iyi anne olursunuz yalnız hissettirmezsiniz

Yasadiklariniz için çok üzüldüm.
Değersizlik duygusu çok zor geçiyor düzenli olarak psikoterapi alırsanız çok faydasını görürsünüz.
Birde bilemiyorum ilginiz var mı ama sanatla veya el işleri gibi şeylerle uğraşmak insanın ruhuna çok iyi geliyor tavsiye ederim.
Kurslara gidebilirsiniz halk eğitimde ücretsiz kurslar var.
Asosyallikten bir nebze de olsa kurtulmuş olursunuz.

Hersey imtihan güzel kardesim üzülme sakin bak herseye ragmen dimdik durmussun ayakta ve guzel bir yuvan olmus. Kendini gelistir. Calisiyormusun bilmiyorum ama öneririm, insanlar seni korkuymasin. Sen yinede belli bi mesafede konusursun. Bak rabbim size ne guzel bebek hediye etmis artik silkelen kendine gel. Stil degistir hersey senin elinde inanki. YETERKI SEN KENDINE INAN❤️🤲🏻

X