Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yalvariyorum bi bakin sac derisinde beyaz kremsi tabaka

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Siz de o tabaka sac dökülmesi yapmis miydi peki? Dusta tarama yapmadim hic. Bi kez sampuanliyorum genelde. Sampuan zararlı diye okuyunca 2 kez sampuanlamaya cesaret edemiyordum.
Acikcasi saclarim o donemde cok dokuldu ama ne igrenc yaa mis gibi cikiyorum kafamin derisi beyaz donmus yag gibi tiksinirdim hep.

Mutlaka guzelce yikayin bakalim nasil olucak kaşıyarak cikarmaya calis su altinda. Fazla sampuan iyi gelmeyecektir diye dusunuyorum.
Ben su an sadece restoreksle yikiyorum 6 7 aydir.

Hangi sampuan bahsettiginiz? Bende boyadım belki boya o kalintiyi alir diye ama elimde sadece turuncu renk sac kaldi dipler yine ayni kalıntıyla dolu bi ise yaramadi yani boya da.
Hayır bilindik bi marka son zamanlar kaşıntım yine başladı aynı markanın yeni çıkanı aldım üçlü şeklinde kullanıyorum bayağı işe yarıyo hani şu Serenay sarıkayanın reklamında oynadığı var ya ondan kullanıyorum 😂 geçici çözümler üretiyorm böyle kalıcısını bende bulamadım boyamak bayağı iyi geliyo ama

Acikcasi saclarim o donemde cok dokuldu ama ne igrenc yaa mis gibi cikiyorum kafamin derisi beyaz donmus yag gibi tiksinirdim hep.

Mutlaka guzelce yikayin bakalim nasil olucak kaşıyarak cikarmaya calis su altinda. Fazla sampuan iyi gelmeyecektir diye dusunuyorum.
Ben su an sadece restoreksle yikiyorum 6 7 aydir.
O duşta taradiginiz, tabakanin geçtiği dönem hangi şampuanı kullanıyordunuz.

O duşta taradiginiz, tabakanin geçtiği dönem hangi şampuanı kullanıyordunuz.
Tabaka varken elidor kullaniyordum uzun zaman elidor kullandim. Sonra restorekse döndüm simdi rahatim sac diplerim tertemiz. Ay gercekten midem bulanirdi o bembeyaz yağdan cok cektim yaa

Aslinda çok dikkatli yıkıyorum hatta bu 4 senedir hayatim sadece saclarim uzerine kurulu gibi oldu. bebegim olmus olsa anca bu kadar nazik ve hassas davraniyor olurdum. Yani saclarima bebegim gibi bakiyorum. Yeter ki dokulmesin diye. Psikolojik olarak beni bitirdi bu durum. Yag bakimlari çok yapıyordum aslinda saclarim asiri yagli degildi buna guvenerek bu bakimlari yapiyordum. Geceden sürüp boneleyip oyle yatıyordum sabah yikiyordum bu bi hataymis. Bi de saçlarım nemini korusun yumusacik olsun diye dustan sonra saçlarımı havluya sarar kuruyana kadar beklerdim oyle açardim. Malesef bu da sakincaliymis. Bunlar tetiklemis olabilir mi bilmiyorum. Kabuk kepek gibi sorunlarim yok. Ama o tabaka yumusamis kepek gibi. Sanki suyla yumusuyor mumsu oluyor gibi. Kuruyken görünürde bisey olmuyor kepekler görülmüyor ama yine tirnaklarsam arada minik kepekler gibi geliyor. Marketten kepek sampuanlari, eczaneden kepek ve egzama sampuanlari, bebek sampuanlari, sabunlar dogal sirkeler karbonatlar limon cay agaci yagi kortizonlu losyonlar o bu ne varsa ne onerilmisse her seyii denedim. 4 senedir elime gecen butun parayi sacim icin harcadim. Asla o tabakayi arindiramadim. Görünürde bisey olmayinca bazi doktorlar egzama degil diyor bazisi yakindan inceleyip egzama diyor. Ama onca seyden en azindan biri egzama olsa etki ederdi diyorum. Bambaska bi sorun gibi geliyor. Bu tabaka kökleri tıkıyor sanki. Ama bu saclari islatmadan once sampuanlamayi denemedim bi de o sekilde yikayayim bi umut :KK43:
Geçmiş olsun durumunuz ilginç geldi. Bende uzun süredir kepek ve saç dökülmesi yaşıyorum. Bir arkadaşım İpek proteinli şampuan önerdi. Yurtdışında varmış. Deneyebilirsiniz. Bende araştırıyorum...

Bu sampuanlar dogal bi sampuan mi? Otaci sanırım oyle bi markaydi ama bi bakayım dediklerinize. Sirkeyi yapmıştım ama malesef gecirmedi
Düzenli uygularsaniz sirkeyi faydasını görürsünüz elma sirkesi olsun. Evet ersağ ve otaci ikiside bitkisel netten bula bilirsiniz

Tabaka varken elidor kullaniyordum uzun zaman elidor kullandim. Sonra restorekse döndüm simdi rahatim sac diplerim tertemiz. Ay gercekten midem bulanirdi o bembeyaz yağdan cok cektim yaa
Elidorun hangi serisini kullanmistiniz? Elidorla sampuanlayip mi tariyordunuz? Ekstra bisey kullanmadiniz degil mi. Durumum bence sizinkiyle ayniydi tek kaşıntı farki var. O yüzde gecmis olmasi bana umut oldu. Ben de cekiyorum 4 senedir hayatımı mahvetti ya. Dökülen saclar ciktigi icin dipler minik minik sac dolu dokulme fazla oldugu icin de uclar seyrek. Saclarimi acamiyorum dipler gür uclar azicik komik duruyor. Saclarima dokunamaz dokunduramaz oldum psikolojik olarak cok etkiledi beni :KK43:

Geçmiş olsun durumunuz ilginç geldi. Bende uzun süredir kepek ve saç dökülmesi yaşıyorum. Bir arkadaşım İpek proteinli şampuan önerdi. Yurtdışında varmış. Deneyebilirsiniz. Bende araştırıyorum...
Burada satışı olan bisey mi bahsettiginiz? Sizin diplerde de boyle bi tabaka oluyor mu dustan sonra?

Ben turbanli degilim o zaman demek ki sebep turbanli olmak değil baska seyler tetikliyor gibi. Bende kaşıntı olmuyor. sizde bu tabaka sadece dustan sonra mi oluyor normalde saclar kuruyken de tırnağa geliyor mu?
Bu yağlı tabaka duştan sonra oluyor kuruykende kabuklanma gibi tırnağa geliyor saçlarımı boyattım bende şimdilik rahatım. Ben duşta saçımı tarayıp mentollü şampuanlar kullanıyorum baya rahatlatıyor kaşınmiyor arada elma sirkesiylede yıkıyorum . Elidor bende kepeklenme yaptı onu kullanmıyorum artık. Doktorda şampuan losyon falan yazmıştı hiç ise yaramadı kışın biraz daha rahat oluyor yazın fena.

Elidorun hangi serisini kullanmistiniz? Elidorla sampuanlayip mi tariyordunuz? Ekstra bisey kullanmadiniz degil mi. Durumum bence sizinkiyle ayniydi tek kaşıntı farki var. O yüzde gecmis olmasi bana umut oldu. Ben de cekiyorum 4 senedir hayatımı mahvetti ya. Dökülen saclar ciktigi icin dipler minik minik sac dolu dokulme fazla oldugu icin de uclar seyrek. Saclarimi acamiyorum dipler gür uclar azicik komik duruyor. Saclarima dokunamaz dokunduramaz oldum psikolojik olarak cok etkiledi beni :KK43:
Ah canimm anliyorum cok kotu bir durum. Valla şişesi yesil olani kullaniyordum.
Acaba biraz sirke mi denesen elma sirkesi durulama suyuna karistirsan nasil olur.

Merhabalar. Onceden de sordum ama açıkçası pek yeterli bilgi alamadim tekrar bi umut yazıyorum çok caresizim. Saç derimde sadece saclari yikadiktan sonra ortaya çıkan saclar nemliyken tirnakla kaziyinca tirnaga dolan beyaz kremsi yagimsi bi tabaka var. Egzama dendi ama egzama icin ne kullanilmasi onerilmisse her seyi herseyiii denedim. Asla degisim olmadi. Tek belirtisi bu tabaka ve sac dokulmesi. Saclar kuruyunca hic bisey yok. Ne kepek ne kabuk ne kaşıntı. Bu tabakayi yasayan geciren biri oldu mu ? Olduysa nasil gecirdi neler kullandi lutfen bi yazsın 😔
Merhaba tarif ettiğiniz seboreik dermatite benziyor. Saç dökülmesi nedeniyle tetikleniyor diye biliyorum. dökülmenin tam nedenini anlamak için mutlaka detaylı kan tahlili yaptırmalısınız. Vichy dercos yeşil şampuan da dermatite çok iyi gelir.

Merhaba tarif ettiğiniz seboreik dermatite benziyor. Saç dökülmesi nedeniyle tetikleniyor diye biliyorum. dökülmenin tam nedenini anlamak için mutlaka detaylı kan tahlili yaptırmalısınız. Vichy dercos yeşil şampuan da dermatite çok iyi gelir.
:)) seboreik dermatit dendi zaten bazi doktorlar tarafindan ama bazilari sen egzama gormemissin diye tepki verdi cunku görünürde hic bisey yok. Seboreik dermatit belirtilerini yaşamıyorum atak donemlerim olmuyor. Kortizon kullaninca bile bu tabaka gecmedi. Vichy dercosta kullandim hatta doktor egzama dediği an arastirip ilk bu sampuani aldim. Konazol ,ketoral, loprox, head and shoulders clinical strength, vichy dercos, tto termal ,maxact, selyum, ceradolin, prozinc mor renkli ve prozinc salicade, prominox ,sebovium daha saymadigim o kadar sampuan bitirdim ki. Unuttum artik. Her duyduguma sans verdim. Bunlar ucuz şampuanlar da değil. Elime gecen bütün parayi sampuanlara harcadım. Asla gecmedi. Egzama olsa gecmez miydi diyorum en azindan bisure gecer sonra atak doneminde tekrar ortaya çıkardı ama bu oyle degil ne geciyor ne siddetleniyor. Saclarimi döküyor çünkü kökler bu tabakayla tikali.

Sizin anlatımıniza göre sulu egzama olduğunu düşünüyorum normal egzamadan farkı böyle kasiyinca ele sıvı sıvı gelmesi bende de oluyor ama şu sıralar rahatım artık olmuyor bende sıcaklarin etkisiyle ve stresle oluyordu bir şampuan kombini kullandım kurtuldum tavsiye ederim arkadaşımin tavsiyesiyle aldım bende. Birde bu tarz deri sorunları için sadece dıştan çözüm yeterli olmuyor illaki bir vitamin takviyesi kullanmak lazım, 3 lu fotoda en altta Olan kapsül
Ürün Beta-Karoten ve Kır İğdesi içeriyor E vitamini ve vücutta A vitaminine dönüşen ve pro-vitamin A olarak adlandırılan beta-karoten içeriyor. Kullandığından beri kıza dua ediyorum

Eklentiler

• Screenshot_20210104-165432.jpg
    Screenshot_20210104-165432.jpg
    80,9 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_20210104-165506.jpg
    Screenshot_20210104-165506.jpg
    73,8 KB · Görüntüleme: 57
Saçınızda seboraik dermatit olabilir yağlı egzama diye geçer
Biliyorum zaten bahsettim yazdigimda. Doktorların bazisi seboreik dermatit dedi bazisi bisey yok dedi. Araştırma hastanesine kadar gittim bisey yok dendi çünkü görünürde o tabaka görünmüyor dustan sonra saclarim nemliyken ortaya çıkıyor. Yagli egzama diye araştırdım bu hastaligin atak dönemleri oluyormus kabuklanma kaşıntı oluyormus ben bunlari yaşamıyorum atak dönemleri de olmuyor hep bu şekilde tabakayla kalıyor. En agir egzamalar bile kortizonla belli bisure kontrol altına alinabiliyormus. Benim siddetli bisey yokken onca egzama sampuan losyon niye etki etmez anlayamadim egzama olsa biseyler değişirdi diye düşünüyorum.

Sizin anlatımıniza göre sulu egzama olduğunu düşünüyorum normal egzamadan farkı böyle kasiyinca ele sıvı sıvı gelmesi bende de oluyor ama şu sıralar rahatım artık olmuyor bende sıcaklarin etkisiyle ve stresle oluyordu bir şampuan kombini kullandım kurtuldum tavsiye ederim arkadaşımin tavsiyesiyle aldım bende. Birde bu tarz deri sorunları için sadece dıştan çözüm yeterli olmuyor illaki bir vitamin takviyesi kullanmak lazım, 3 lu fotoda en altta Olan kapsül
Ürün Beta-Karoten ve Kır İğdesi içeriyor E vitamini ve vücutta A vitaminine dönüşen ve pro-vitamin A olarak adlandırılan beta-karoten içeriyor. Kullandığından beri kıza dua ediyorum
Sulu egzama mi ilk kez duydum. Kuru egzama ve yagli egzama diye ayrılıyor bildigim kadariyla. Zaten bende sulu olan bisey yok ki. Sadece dustan sonra saclarim nemliyken ortaya cikan tirnagimla kazidigimda tirnagima dolan beyaz kremsi bi tabaka geliyor. Kremsi olmasinin sebebi sanirim suyun onu yumusatmasi çünkü saclarim kuruyken bu tabaka gelmiyor.

Konuyu hortlatmis olacagim ama simdi gorfum; Elecon merhem, dermovate losyon geceden bununla ilaclayin. (Parmaklariniz ile lezyonlu bolgeye baskili masaj yapar gibi) en az 2 saat mumkunse sabaha kadar kalsin. Cok sicak olmayan su ile yikanacaksiniz, geleneksel yesil sabun ile yikayin (kimyasal bilundurmamasi acidindan, yoksa kukurtlu sabun da olur). Kurumamasi icin sac ucunuza sac kremi ile destek yapabilirsiniz. Son durulama suyuna biraz elma sirkesi katin, dökun ve durulamayin (kepeklenme ve kasintiyi alir, saci parlatir) Sifa bulursunuz. Kazimayin, koparmayin, nemli birakmayin, havasiz birakmayin.
Bir market sampuani yerine dermatite uygun sampuan gerekir ben Novocrin Sülfür sampuanindan cok memnun kalmistim.
Egzama yok olmaz sadece lezyonlari oldukca azaltabilirsiniz bahar atak donemleridir. Bir de kendinize e vitamini destegi alip bol bol enginar yerseniz de rahatlatacaktir.

X