Bisküvi - Kurabiye Tarifi Yanardağ kurabiye -Gelenek Un sponsorluğunda

Tenceresiz kaldim anne

Çicek eken var saksıma 🤛🏼
Pro Üye
Anneler Kulübü
8 Nisan 2017
56.064
284.795
Selam hanımlar ;

Bugün sizlere Yanardağ kurabiyesini yaptım inşallah beğenirsiniz ...

Malzemeler:
  • 2-2.5 su bardağı un
  • 1 yumurta
  • 150 gram margarin
  • 1su bardağından 1 parmak eksik pudra şekeri
  • 1 tatlı kaşığı kabartma tozu
  • 1 paket vanilin
  • 1 yemek kaşığı kakao (hamurun tamamı kakao istenirse 2 kaşık)
  • Üzeri için çikolata sosu
  • Sosu yapmak için 2.5 bardak süt

Öncelikle 2 bardak unun içine ,margarin ,yumurta ,vanilin ,pudra şekeri,kabartma tozunu ekleyip yogurmaya başlayalım ...

Bazı una göre miktarı arttırmak gerekebilir ben 2 su bardağı undan sonra biraz daha ekledim ...

Ele yapışmayacak bı hamur elde edene kadar un ekleyebilirsiniz ...çok eklemeyin azar azar katı olmasin...

Ben son unu eklemeden önce hamuru ikiye bölüp bı parçasına kakao ekledim

İsterseniz tamamına kakao ekleyebilirsiniz

İki farklı renk olsun diye yarı yarıya böldüm ben ..

Sonra iki ayrı renkten de ceviz büyüklüğünde parçalar alıp yuvarlayalim.
Daha sonra bıçak ile üzerine çizik atacağız kabarinca minik çatlaklar olsun diye

Yaklaşık olarak 16-17 adet çıkıyor ben birazını çocuklara ayirrdim onlarda kendince yaptılar :)

Tepziyi yaglayip siraladiktan sonra onceden ısıtılmış 170 derecede 20 dakika pişiriyoruz ...

Kurabiyemiz pişerken çikolata sosuna 2.5 bardak süt ekleyip kıvamına gelene kadar kaynatıyoruz soğumaya bırakıyoruz

Sos soğuduktan sonra çıkarttığımız kurabiyelere çay kaşığı ile üzerine dikkatlice dokuyoruz özellikle akıyor gibi gözükmesi için boşluklara dökülmesi lazım

Çikolata sosunu da doktugumuze göre kurabiyemiz hazır :)

Afiyet olsun

Son düzenleme:
Ellerine emeğine sağlık canım çok güzel olmuşYarışmada bol şans diliyorum
Abla tşk ederim foto ekleyecegim daha hangilerini kestim kirptim kafam karıştı bı tarif için nerdeyse 100 foto var albümde beynim sulandı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…