yanık için yardım :(

siempre4

Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2020
29
9
25
merhaba benim 6 önce baldırıma bacağımın üst tarafına kaynar çay döküldü ve 2.derece yandı iki avuç kadar yer.Doktor bana hergün serum ile temizleyip rif ampül sürüp daha sonra silverdin anestol ve madecassol ile pansuman yapıp kapamamı söyledi. 6 gündür yapıyorum. derim zaten kalkmıştı ve şu an üst derim tamamen soyuldu altta kırmızı pembe bi derim var. psikolojim bozuldu. burası hep böyle kalcak diye çok korkuyorum. başından böyle bi şey geçen bana biraz yardımcı olabilir mi biraz morale ihtiyacım var ağlamaktan yoruldum.

Silverdini cok surmeyin leke birakiyor sonradan geciyor ama cok uzun suruyor gecmesi. Gercek zeytinyagi icinde mum eritip vazelin kivamina getirip sürüyordum 2 bacagimida yakmistim cok cabuk topladi tavsiye ederim

Silverdini cok surmeyin leke birakiyor sonradan geciyor ama cok uzun suruyor gecmesi. Gercek zeytinyagi icinde mum eritip vazelin kivamina getirip sürüyordum 2 bacagimida yakmistim cok cabuk topladi tavsiye ederim
canım hala yanıyor sizin ne zaman geçmişti? böyle kıpkırmızı iz kalacak diye çok korkuyorum sizde leke kaldı mı :KK43:

Kantaron yağı varsa o lekelere karşı çok iyi onu kullanmanı öneririm.

canım hala yanıyor sizin ne zaman geçmişti? böyle kıpkırmızı iz kalacak diye çok korkuyorum sizde leke kaldı mı :KK43:
Evet hala silverdinin lekesi var cok hafif. Benimde cok derindi canim morfinle bile agrim gecmiyordu 15 günde anca topladim kendimi silverdin surme artik madecassol ve anestol ile devam et pansumana birde sarma acik kalsin daha cabuk düzelir izde oyle cok kalmaz gecer merak etme

Evet hala silverdinin lekesi var cok hafif. Benimde cok derindi canim morfinle bile agrim gecmiyordu 15 günde anca topladim kendimi silverdin surme artik madecassol ve anestol ile devam et pansumana birde sarma acik kalsin daha cabuk düzelir izde oyle cok kalmaz gecer merak etme
peki geniş bi alan mıydı yanığınız? benim geniş bi alan oldugu için beni çok korkutuyor.. sizde de soyulma olmuş muydu çok soru soruyorum ama kusura bakmayın ne yapacağımı bilmiyorum .. :KK43:

peki geniş bi alan mıydı yanığınız? benim geniş bi alan oldugu için beni çok korkutuyor.. sizde de soyulma olmuş muydu çok soru soruyorum ama kusura bakmayın ne yapacağımı bilmiyorum .. :KK43:
Kasigimdan dizime kadar iki bacagimda yanmisti sonra su topladi onlar patladi ben iz kalir diyordum ama zeytinyagi yumuşattığı icin oyle burus burus iz yok sadece silverdinin grimsi lekesi var cok hafif

Canim sen agrin varsa anestolle madecassollu karıştırıp kullan agrin yoksa anestol surme ve acik kalsin o bolge yatarken temiz carsaf ser altina da insallah cabuk iyilesirsin

Benim bir yakınımın eli kızgın yağ ile yanmıştı kocaman bir yarası vardı izi geçmez diyorduk ama tahin yağı sürmüş şu an hiç iz yok deneyebilirsiniz. Çok geçmiş olsun

merhaba benim 6 önce baldırıma bacağımın üst tarafına kaynar çay döküldü ve 2.derece yandı iki avuç kadar yer.Doktor bana hergün serum ile temizleyip rif ampül sürüp daha sonra silverdin anestol ve madecassol ile pansuman yapıp kapamamı söyledi. 6 gündür yapıyorum. derim zaten kalkmıştı ve şu an üst derim tamamen soyuldu altta kırmızı pembe bi derim var. psikolojim bozuldu. burası hep böyle kalcak diye çok korkuyorum. başından böyle bi şey geçen bana biraz yardımcı olabilir mi biraz morale ihtiyacım var ağlamaktan yoruldum.
Yumurta akı sürüp orda donmasını bekle, iz de kalmaz acısı da geçer. Bi yerde okumuştum itfaiye erlerine ders verilirken bu öğretiliyormuş.

silverdinle devam edin
madecassol yarayı sulandırır
hep öyle kalmaz yanık biraz geç iyileşir
sonra da leke giderici kremlere başlarsınız
yaranız biraz kuruyunca madecassol devam edin
ya da başka bir hekime görünün

günde 1 kez pansuman edilip kapanmasi lazım
yanık açık kalmaz enfeksiyona çok müsait çünkü
lütfen yanlış bilgi vermeyin
konu sahibi siz en iyisi bi hekime görünün ya da gidebilme şansınız varsa bi cerraha
geçmiş olsun

Silverdin leke bırakıyor, kantaron yağını yazmışlar, onu kullanın. Elbette yağın hası olacak.

X