Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanık Saçlar Kızlar Ne Olur Yardım Edin :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar benim saçlarım da ince telli.tepede erkek tipi saç dökülmesi var.dipleri çabuk yağlanıyor ama uçları kuru.şuan belime yaklaştı saçım.restorex sayesinde sanırım.başka bişey yapmadım çünkü.saçlarım çoğalsın ve daha da uzasın diye doğum kontrol hapı aldım yasmin.içinde 21 tane var.kaç tanesini atayım şampuana.bir de restorexin içine koysam olur mu yoksa başka bir şampuana mı koyayım?

geçmiş olsun.
bence saçına çok fazla yapılacak birşey yok canım.benimde olmuştu uzadıkça kestirerek sorunu çözdüm.işlem yapmaktan kaçın ve besleyici şampuan ve krem kullan derim.

Çok mutsuzum canım ya aynaya bakamıyorum resmen. Bir de benim saçlarım renkten renge geçmeme rağmen çok sağlıklıydı yani dökülmesi bile yok denecek kadar azdı of of :KK5:

Ah bende bir ara muzdariptim o konuda,biliriiim, biliriiiim.:)

Elseve nem kolajen serisini denebilirsin canım ,herkesin saç tipi farklı ama bir çok kişi bende dahil fazla memnun kaldım. Watsons'a uğradığında Down Under Natural's Argan Oil ve Saç Bakım Serumu kullanmanı tavsiye ederim. Fön sonrası bakım serumunu sürdüğümde yumusacık ve pürüzsüz görünüm alıyordu. Birde klasik ballı maskesi var ama gerek kalmayabilir dediğim ürünler yeterli bence :)

Çok zormuş canım ya, sana da geçmiş olsun kurtulmuşsun bu durumdan çok şükür..
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim, elseve nem kolajen serisi yattı kafama ama fiyatları konusunda bilgin var mı?:KK5::KK17:

Çok zormuş canım ya, sana da geçmiş olsun kurtulmuşsun bu durumdan çok şükür..
Tavsiyeler için çok teşekkür ederim, elseve nem kolajen serisi yattı kafama ama fiyatları konusunda bilgin var mı?:KK5::KK17:

Bir sene kadar zaman alıyor canım, çok pahalı değil hatta yumusatıcısı ile paketler halinde satılıyordu bir ara max 15 Tl'dir. Sadece sampuanı 8/9. Aslında değişikliğe ugrayor. Kipa' da 12 TL ise Watsons da 9 TL idi..:KK19:

Watsonsa ugra Berrak'cım eğer bulundugun sehirde varsa. İndirimli gününe denk gelirsen sahane :) Ama o yağlarda müthiş,hata daha fazla saç bakım ürünü var orada.

[FONT=Georgia, Utopia, Palatino Linotype, Palatino, serif]
20130720_192317.jpg

Kendisi bu oluyor :))​
[/FONT]

[FONT=Georgia, Utopia, Palatino Linotype, Palatino, serif]
20130720_192317.jpg

Kendisi bu oluyor :))​
[/FONT]

Çok yardımcı oldun canım benim Allah razı olsun senden. Ucuzmuş iyi bari, bu ara sıkıntım var da benim söylemesi ayıp :KK17: Onları da deneyeyim bi umut doğdu şimdi içime :KK61:

Çok yardımcı oldun canım benim Allah razı olsun senden. Ucuzmuş iyi bari, bu ara sıkıntım var da benim söylemesi ayıp :KK17: Onları da deneyeyim bi umut doğdu şimdi içime :KK61:

Canını yerim :)) Amaaaan ne sıkıyorsuuun bee,öyle yada böyle uzuyor kökü sende kendi, rengine yakın renkte boyamıssın oh mis :) Mümkünse yumusasın zaten uzadıkca düzelecek o.:)

Canını yerim :)) Amaaaan ne sıkıyorsuuun bee,öyle yada böyle uzuyor kökü sende kendi, rengine yakın renkte boyamıssın oh mis :) Mümkünse yumusasın zaten uzadıkca düzelecek o.:)

Zaten benim saçlar sarı gibi orjinali de canım, şimdiki rengi de yarım ton açığı işte sarımsı. Boya sıkıntısı olmayacak en azından. Aynaya bakabilecek duruma geleyim yeter bana :KK61:

Merhaba bayanlar,
Kendi saç rengim çok çok açık bir kumral sarıya dönük. Uzun yıllar sarı kullandım ama kırıktan başka bir sorunla karşılaşmadım onda da belime gelen saçları küt kestirip kurtuldum. Kızıl,kahve,karamel,sarı her rengi denedim neredeyse. Siyah hariç. Saçlarım karamelken kendi rengime dönmek istedim geçen hafta. Aptallık işte kuaföre o kadar para vermeyeyim sıkıntım var diye kendim yapmak istedim. Açıcıyla boyayı aldım. Aldığım yerdeki adam 40 dk açıcıyla beklememi söyledi. Açıcıyı uyguladım. ama 30. dakikada saçımın özellikle sol üst yani dip kısmı tabiri caizse cayır cayır yanmaya başladı. Hemen yıkadım. Duştan çıktığımda beyaz denecek gibiydi saçlarım ve hamur gibiydi. Boyayı yaptım rus kızları gibi oldum. Hemen koştum kuaföre kendi rengime boyattım. Bakım yağları aldım aktardan ve kuaförden ama o dümdüz yumuşacık saçlarım kaskatı sert oldu. Islakken de hamur gibi oluyor bildiğiniz kopuyor ve kazık gibi. Çok mutsuzum. Saçlarım zaten küt olduğundan kestiremiyorum da zaten yanık sol dipte yoğun. Ne olur yardım edin var mı böyle bir durumla karşılaşan?:KK50::KK14::KK14::KK14:

Merhaba. ben de saclarimla ugrasiyorum, birkac gundur, arastirmadigim urun ve konu kalmadi. Gliss in siyah renkli urunleri aldim, ama cok buyuk bir farkin oldugunu gormedim acikcasi. herhalde saclar cok yipranik olunca, beklemekten yapilabilecek bir sey kalmiyor. ben de sizin gibi, saclarim kisa oldugu icin, kestiremiyorum daha fazla, ama supurge gibi gezmekten de, cok mutsuz oluyorum.
dun bir kuafor ile gorustum, bana keratin konusunda bir bilgi verdi, hem duzlestiriyor, hem de bakim yapiyormus. ozellikle yanik ve yipranmis saclar icin. yanliz cok tuzlu ya, 400-500 tl civarinda bir uygulamadan bahsediyoruz:-( dun aksam instagramdan mesaj aldim, Rapunzel secret in komur bakim maskesi ile ilg, daha once de gelmisti bana boyle bir mesaj, ama pek inandirici gelmemisti, simdi sabah oturdum, sayfalarini inceledim, bunlar megerse sac uretimini yapiyorlarmis, sac kaynak, postis v.s. dusundum de, sac uretimini yapiyorlarsa, sac bakim ile ilg bildikleri bir seyler vardir:-) simdi bir tane siparis verdim, 200 ml lik, ( herhalde ancak yeter bana:-)), bence bi inceleyin, yorumlar da cok iyi, hem insta hem tweeterde. rapunzelstore.com da satiliyor. ben dayanamadim, siparisi verdim. bakalim yarin bana gelecek, nasilmis etkisi, gorelim. !

Merhaba bayanlar,
Kendi saç rengim çok çok açık bir kumral sarıya dönük. Uzun yıllar sarı kullandım ama kırıktan başka bir sorunla karşılaşmadım onda da belime gelen saçları küt kestirip kurtuldum. Kızıl,kahve,karamel,sarı her rengi denedim neredeyse. Siyah hariç. Saçlarım karamelken kendi rengime dönmek istedim geçen hafta. Aptallık işte kuaföre o kadar para vermeyeyim sıkıntım var diye kendim yapmak istedim. Açıcıyla boyayı aldım. Aldığım yerdeki adam 40 dk açıcıyla beklememi söyledi. Açıcıyı uyguladım. ama 30. dakikada saçımın özellikle sol üst yani dip kısmı tabiri caizse cayır cayır yanmaya başladı. Hemen yıkadım. Duştan çıktığımda beyaz denecek gibiydi saçlarım ve hamur gibiydi. Boyayı yaptım rus kızları gibi oldum. Hemen koştum kuaföre kendi rengime boyattım. Bakım yağları aldım aktardan ve kuaförden ama o dümdüz yumuşacık saçlarım kaskatı sert oldu. Islakken de hamur gibi oluyor bildiğiniz kopuyor ve kazık gibi. Çok mutsuzum. Saçlarım zaten küt olduğundan kestiremiyorum da zaten yanık sol dipte yoğun. Ne olur yardım edin var mı böyle bir durumla karşılaşan?:KK50::KK14::KK14::KK14:

ahh canim ah benim saclarimda ayni hatta daha kotu eminim:KK5: 1 seneye yakin sari rofle kullandim sonra sIkIlIP acik kestane kahve tonunda boyadim ama zamanla soluk bir renge donunce tekrar eski sari rengime donmek isteyince kuaforum butun sacima acici kullandi ve sonuc saclarim misir puskulu gibi ince lastik gibi koptu ve yandi neredeyse diplere kadar:KK43: OKADAR KOTUYUM KI SACLARIMI ACAMIYORUM HERGUN ARGAN YAGI SURUP TOPLAYIP GELIYORUM ISE AMA TOPLANMIS GORUNTUSU BILE COK COOOK KOTU NE YAPACAGIMI BILMIYORUM CARESIZ KALDIM:KK5: SEN NELER YAPTIN SACINA ISE YARAR BIRSEY BULDUNMU LUTFEN BANADA YARDIM:KK43:

ahh canim ah benim saclarimda ayni hatta daha kotu eminim:KK5: 1 seneye yakin sari rofle kullandim sonra sIkIlIP acik kestane kahve tonunda boyadim ama zamanla soluk bir renge donunce tekrar eski sari rengime donmek isteyince kuaforum butun sacima acici kullandi ve sonuc saclarim misir puskulu gibi ince lastik gibi koptu ve yandi neredeyse diplere kadar:KK43: OKADAR KOTUYUM KI SACLARIMI ACAMIYORUM HERGUN ARGAN YAGI SURUP TOPLAYIP GELIYORUM ISE AMA TOPLANMIS GORUNTUSU BILE COK COOOK KOTU NE YAPACAGIMI BILMIYORUM CARESIZ KALDIM:KK5: SEN NELER YAPTIN SACINA ISE YARAR BIRSEY BULDUNMU LUTFEN BANADA YARDIM:KK43:

Canım benim geçmiş olsun ikimize de öncelikle. Ben haftada iki kere bir kaseye 1 tane yumurta sarısı, birkaç damla kuaförümden yanık saçlar için aldığım keratinli bakım yağı, 1 tane bephanten ampül, 1 tane bemiks ampül, yılan ve badem yağı bir de sarımsak ezmesi koyuyorum. Onunla saçıma masaj yapıyorum 4 saat bekletip yıkıyorum. Elidorun sarı şampuanını aldım nemlendiricili olanını yani kuru saçlar için, onun içine de bunlardan koydum onunla bir kere şampuanlıyorum. ve o kuaförümden aldığım yağı kullanıyorum sürekli. Fön maşa hiçbir şey yapmıyorum topluyorum. kurutmuyorum kendi kuruyor. Şimdi bir de jojoba yağı aldım bakalım. Biraz biraz toparladı gibi ama hala çok kötü. Eski halinden iyi ama yumuşuyor en azından taraması kolay artık. Deneyebilirsin sende uzun oldu kusura bakma ama :KK61:

Sağol canım sen bir dene bakalım işe yararsa bende kullanırım

Sansizlik iste buna denir:-( dun siparisi verdim, odemesini de yaptim, sabah uyandigimda telefonuma baktim, instagramda, KAMPANYA! neymis kampanyasi? Rapunzel den 1 adet alana, ikinci %50 indirimli! ya daha dun ya! 1 gun farki ile sansimi kacirdim:-(
neyse, vardir bunda da bir hayir...bugun gelecek bakalim, sukur ki kargoyu ben odemedim, herhalde aglardim.

tabiki paylasacagim, bu formudakilerin yazdiklari okuyunca, ben tek degilmisim gibi hissettim, acikcasi biraz rahatladim:-))

sevgiler!

canım benim geçmiş olsun ikimize de öncelikle. Ben haftada iki kere bir kaseye 1 tane yumurta sarısı, birkaç damla kuaförümden yanık saçlar için aldığım keratinli bakım yağı, 1 tane bephanten ampül, 1 tane bemiks ampül, yılan ve badem yağı bir de sarımsak ezmesi koyuyorum. Onunla saçıma masaj yapıyorum 4 saat bekletip yıkıyorum. Elidorun sarı şampuanını aldım nemlendiricili olanını yani kuru saçlar için, onun içine de bunlardan koydum onunla bir kere şampuanlıyorum. Ve o kuaförümden aldığım yağı kullanıyorum sürekli. Fön maşa hiçbir şey yapmıyorum topluyorum. Kurutmuyorum kendi kuruyor. şimdi bir de jojoba yağı aldım bakalım. Biraz biraz toparladı gibi ama hala çok kötü. Eski halinden iyi ama yumuşuyor en azından taraması kolay artık. Deneyebilirsin sende uzun oldu kusura bakma ama :KK61:

canım adına cok sevındım.. ınsallah daha ıyı olur sacların:KK16: Ben yurtdısında oldugum ıcın bepanten bulamıyorum.. Nasıl ve nereden sıparıs verebılırım. Bende hıc fon masa kullanmıyorum ve argan yagı suruyorum hergun bakalım ne olucak ama bepanten vıtamın b ampul bulmam lazım:2::44:

Benimde basima aynisi geldi.durekli ayni renge boyadim tek renge.
Bepanthen capsul +e vitamini capsul+zeytinyagi+badem yagi sacinin uzunluguna gore karisim yapip once haftada 2 bir ay sonra haftada 1 yap jelatine sar havluyla sar sicak tutsun durabildigin kadar dur ben 2-3 saat tutuyodum.cok faydasini gordum

Son düzenleme:
Benim kargom geldi bugun! sabah kampanyaya gec kaldigim icin cok uzulmustum, ama kavanozu gorunce, bayildim:-) super bir tasarimmis! hemen bu aksam deneyip, yarin yorumlarimi yaziyorum. fotografini yukleyemedim simdi burda, yarin tekrar deneyim!

kim bilir, belki bir mucize olur da, super bir urunu bulmusum? ha bir de rengini gorunce, cok sasirdim ya. bildiginiz gri, hatta asftalt fumesi, cok komik. bakalim nasil bir etki olacak, cok merak ediyorum!!!

X