Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Yanık Saçlar Kızlar Ne Olur Yardım Edin :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Geçmiş olsun Brrk nasıl oldu saçların ?

Senin konun vesilesiyle ben de 1-2 öneri yazmak istedim.
Öncelikle mucize beklemeden biraz zaman gerektiğini kabul edelim.
İlk hafta veya ilk kullanımda hemen etki edecek bir ürün maalesef yok.
Mesela benim saçlarım 1,5 ayda anca toparlandı.
İstikrarlı bir şekilde düzenli bakım yapmak gerekiyor.
Bunu da deneyeyim,o olmadı buna geçeyim,şampuana onu katayım bunu katayım derseniz saç büsbütün yoruluyor.
Zaten yanma ve yıpranma durumunda saçı sık yıkamamak öneriliyor.
Ben öncelikle saçlarımı boydan 1 parmak kestirdim.Saçlarım düzdü,azıcık kat yaptırdım.
Haftada 1 bademyağına bepanten,evigen ve bemiks katıp 1 saat beklettim.(evigen artık bulunmuyor)
Siyah gliss saç maskesini haftada 2 kez kullandım.Diğer günler saçlarımı açmadan önce uçlarına argan yağı sürdüm.
Şampuan olarak dalan d'olive in içine sadece 1 adet bepanten kırdım.
Dalan d'olive den fazlasıyla memnun kaldım,tavsiye ederim.

Herkese kolay gelsin.Aşılmayacak bir sorun değil,sadece zaman gerekiyor.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun Brrk nasıl oldu saçların ?

Senin konun vesilesiyle ben de 1-2 öneri yazmak istedim.
Öncelikle mucize beklemeden biraz zaman gerektiğini kabul edelim.
İlk hafta veya ilk kullanımda hemen etki edecek bir ürün maalesef yok.
Mesela benim saçlarım 1,5 ayda anca toparlandı.
İstikrarlı bir şekilde düzenli bakım yapmak gerekiyor.
Bunu da deneyeyim,o olmadı buna geçeyim,şampuana onu katayım bunu katayım derseniz saç büsbütün yoruluyor.
Zaten yanma ve yıpranma durumunda saçı sık yıkamamak öneriliyor.
Ben öncelikle saçlarımı boydan 1 parmak kestirdim.Saçlarım düzdü,azıcık kat yaptırdım.
Haftada 1 bademyağına bepanten,evigen ve bemiks katıp 1 saat beklettim.(evigen artık bulunmuyor)
Siyah gliss saç maskesini haftada 2 kez kullandım.Diğer günler saçlarımı açmadan önce uçlarına argan yağı sürdüm.
Şampuan olarak dalan d'olive in içine sadece 1 adet bepanten kırdım.
Dalan d'olive den fazlasıyla memnun kaldım,tavsiye ederim.

Herkese kolay gelsin.Aşılmayacak bir sorun değil,sadece zaman gerekiyor.

Çok teşekkür ederim, toparladı gibi biraz sanki en azından açabiliyorum artık. Kuaför bile toplamışsın az biraz dedi. Çok şükür :KK61:
Evet evigen çok aradım ama bulamadım bende üretilmiyor artık sanırım. Ama tavsiyelerini dikkate alacağım canım çok çok çok teşekkür ederim :KK61:

Saçlarımı kızıldan sarıya açtım yazın sırf mordur mavidir değişik renklere boyamak için, aynen benim de tam ensemde küt saçlarım vardı. Saçlarım kıvırcık olduğundan küt olsun diye bi de açıcı üzerine düzleşirince iyice mahfoldu. Bildiğimiz kazık gibi mat saçlar... Resmen öldü. Lastik gibi kopuyordu uçları falan. Biraz uzasın kestireyim dedim 2 ay dayanıp gittim tabi kuaför aldı eline makası kısacık hoş bi modelde kesti. Bi tarafı kısa bi tarafı uzun falan. Sonra ben haftada bir yağlarla falan bakım yaptım. Kestireli 4 5 ay oluyor şimdi yazınki halinden çok az daha kısa ve bildiğimiz buklelerim yerine geldi kıvırcık olduğu için zaten kuru saçlarım ama tüm yanıklardan falan kurtuldum. Bence sen de bak internetten hoş kısa modellere git kestir emin ol yaık halinden daha kötü duramaz. Sonra yağlarla falan da köklerini besle. (bu arada kısa saç ne rahatmış ya bi daha uzatmayacağım diyeceksin :KK70: )

Hindistan cevizi yağı, shea butter, badem yağı, mayonez, zeytinyağı falan dene. (hindistan c yağına yeni başladığı m için pek bir şey diyemeyeceğim ama zeytinyağı her zaman en büyük kurtarıcım olmuştur. Onunla kendine geldi valla saçlarım)

Ufak bir not daha sülfatsız, parabensiz şampuan kullan. Bunlar yanmış saçları daha da berbat ediyor çünkü.

Son düzenleme:
X