Yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen

Kulaklık kişisel bir şey değil mi siz başkasının rimelini rujunu sürer misiniz? Ben kulaklığımı kimseye kullandırtmam sizde ucuza kaçmayın gidin aynısından alın. Belkide kıymet bilmediğiniz içinde sakınıyor olabilir bende öyleyim o kadar para verip kıymet bilmeyen bir insanın eline vermem.
Biraz sakarım. Azıcık da dikkatsiz. Ondan demiş olabilir. Haklısınız

Malı kıymetli olduğunu hep biliyordum ama bana karşı da olacağını hiç düşünmemiştim. Yani şöyle. Kulaklığını kullandığımı ya da kullanacağımı bildiği zaman sürekli dikkat et, kutusuna koy, bi yere çarpma falan diyordu. Hiç kullanma diyeceği aklıma gelmemişti
yani kardeşime bile izin vermiyorum düşünün. kişisel olan eşyaların başkaları tarafından kullanılmasından hoşlanmıyorum çünkü bende kullanmam. ama bu sevgilimin/ kardeşimin önemsiz olduğunu anlamına asla gelmiyor. aksine onlara alırım ki benim eşyamı rahat bıraksınlar. eşiniz de bu tutumu sergilemiş. o yüzden eşinizin yaptığını da garipsemedim. içinizi ferahlatabilirsiniz bu konuda. size değer vermese sanada alalım demezdi.

Müzik dinlemek benim eşimin hobisi, hayatında çok önemli bir yeri var. Türlü türlü kulaklıkları var ve bahsettiğiniz rakamlarda. Ben asla gidip de onun “oyuncaklarına” el sürmem, parasını ben verip ona hediye etmiş olsam bile. Aynı şekilde o da benim eşyalarıma bulaşmaz. Bu demek değil ki onlara benden daha çok kıymet veriyor. Herkesin evde kendi özel eşyası var bunlar da saygı duyduğumuz alanların içinde yer alıyor.

yani kardeşime bile izin vermiyorum düşünün. kişisel olan eşyaların başkaları tarafından kullanılmasından hoşlanmıyorum çünkü bende kullanmam. ama bu sevgilimin/ kardeşimin önemsiz olduğunu anlamına asla gelmiyor. aksine onlara alırım ki benim eşyamı rahat bıraksınlar. eşiniz de bu tutumu sergilemiş. o yüzden eşinizin yaptığını da garipsemedim. içinizi ferahlatabilirsiniz bu konuda. size değer vermese sanada alalım demezdi.
Haklısınız. Farklı düşünceleri duyunca hak verdim

Müzik dinlemek benim eşimin hobisi, hayatında çok önemli bir yeri var. Türlü türlü kulaklıkları var ve bahsettiğiniz rakamlarda. Ben asla gidip de onun “oyuncaklarına” el sürmem, parasını ben verip ona hediye etmiş olsam bile. Aynı şekilde o da benim eşyalarıma bulaşmaz. Bu demek değil ki onlara benden daha çok kıymet veriyor. Herkesin evde kendi özel eşyası var bunlar da saygı duyduğumuz alanların içinde yer alıyor.
Saygı. En doğru kelime bu sanırım bunun için. Haklısınız. Hiç kullanmamak en iyisi. İşin o tarafını düşünmemiştim yani ben hiç. Bilmiyorum

Öncelikle şunu söyleyeyim. Eşimin malı çok kıymetlidir. Hele bi de çok para verdiyse çocuğu gibi korur onu.
bir kaç ay kadar önce kendisine 200 euroya bi kulaklık almıştı. Ben de 2-3 ay önce kendime kablosuz kulaklık aldım. Ama çok pahalıya gerek yok diye 20 euro’luk basit bsey aldım. 1-2 ay kullanabildim. Sonra bozuldu hemen. Ben de yeni bsey almamak için eşimin kulaklığını kullanıyordum. Ama ne zaman. Ev süpürürken. Yani süpürge sesinden duymayacağım için sadece ev süpürürken max 1 saat kullanıyorum. Bi de arada evde spor yaparken. O da çok nadir.
bugün bi mağazaya gittik. 15 Euro’ya bi kulaklık gösterdi. Onun 200 Euro olan kulaklığının tipinde. Bu kask gibi olanlar var ya. Ondan. Bak bu da güzelmiş. Sana bunu alalım. Benimkini kullanma dedi. Şok oldum. Normalde başkalarına falan vermek istemez zaten malını ama bana da bu şekilde davranması beni aşırı kırdı. ‘Ben masraf olmasın pahalı kulaklık almayıp seninkini kullandım. Sen de onu bana kullandırmak istemiyor musun’ dedim. ‘Ya şimdi hemen yanlış anlayıp küsme. Kullanırken bozulsa kırılsa nooolacak’ falan dedi. Ben de bozulsun nolacak benden kıymetli mi falan dedim. Aşırı sinirlendim ve kırıldım. Yanlış mı düşünüyorum ? Benim öyle bseyim olsa ben onun kullanmasından assssla çekinmem
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Bunda kırılacak bir durum yok.

Eşim gereğinden fazla eli açık biridir, bense sınırlarımı daha çok koruya özel eşyaya daha çok önem veren birisiyim. Ama o adam bile şarj aletini, kulaklığını çok zorunluluk harici vermez. Çünkü bozuluyor elden ele geçince. Kırılacak bir şey yok. Eğer ihtiyaç hissediyorsanız sizde alabilirsiniz. 200 e ye kıyamıyorsanız 100lük bir şey alırsınız. 15-20lik kadar kalite farkı da yoktur arada.

Benzeri başıma geldi. Eşimin benzer fiyatlardaki kulaklığının tekini parkta düşürdüm sandım. Çok çok üzüldüm. Normalde eşim herşeyi kaybederim diye kızar, benim o halimi görünce senden kıymetli mi, ne yapalım sağlık olsun dedi. Neyse sonradan bulundu kulaklık da rahatladım.

Başlığa binaen yazıyorum... Eşinizin malı kıymetli olabilir. Siz kırmızı seviyorsunuz diye eşiniz kırmızı sevmeyebilir. Siz çok fedakar olabilirsiniz, eşiniz daha kendine dönüktür. Sevgi, saygı, bağ, bağlılık bunlar çok başka konular. Demek ki kesiştiğiniz yerler var ve hayat sizi bir araya getirmiş evlenmişsiniz. Bunları düşünmeyin hatta hiç üzerinde bile durmayın böyle konuların. Fayda getirmez.

Bnde kullandırmam yüz tane telefon kırdı git al kendine derim üzülcek bsey yok bencee

Öncelikle şunu söyleyeyim. Eşimin malı çok kıymetlidir. Hele bi de çok para verdiyse çocuğu gibi korur onu.
bir kaç ay kadar önce kendisine 200 euroya bi kulaklık almıştı. Ben de 2-3 ay önce kendime kablosuz kulaklık aldım. Ama çok pahalıya gerek yok diye 20 euro’luk basit bsey aldım. 1-2 ay kullanabildim. Sonra bozuldu hemen. Ben de yeni bsey almamak için eşimin kulaklığını kullanıyordum. Ama ne zaman. Ev süpürürken. Yani süpürge sesinden duymayacağım için sadece ev süpürürken max 1 saat kullanıyorum. Bi de arada evde spor yaparken. O da çok nadir.
bugün bi mağazaya gittik. 15 Euro’ya bi kulaklık gösterdi. Onun 200 Euro olan kulaklığının tipinde. Bu kask gibi olanlar var ya. Ondan. Bak bu da güzelmiş. Sana bunu alalım. Benimkini kullanma dedi. Şok oldum. Normalde başkalarına falan vermek istemez zaten malını ama bana da bu şekilde davranması beni aşırı kırdı. ‘Ben masraf olmasın pahalı kulaklık almayıp seninkini kullandım. Sen de onu bana kullandırmak istemiyor musun’ dedim. ‘Ya şimdi hemen yanlış anlayıp küsme. Kullanırken bozulsa kırılsa nooolacak’ falan dedi. Ben de bozulsun nolacak benden kıymetli mi falan dedim. Aşırı sinirlendim ve kırıldım. Yanlış mı düşünüyorum ? Benim öyle bseyim olsa ben onun kullanmasından assssla çekinmem
Bunun icin kavga cikardim deme?
Hani temizlik yaparken, spor yaparken kullanacaksin. Ucuz olsa ne olurki?
Cok sevdiysen kendine al bitane 200 euroluk. Abartmayin lutfen.

X