Yapmadığım bir şeyi yapmış gibi hissediyorum düşünüyorum

Neden ilac kullanmak istemiyorsunuz? Cozum olacaksa ki olur bu kadar doktor yanılıyor olamaz diye düşünüyorum. Sorununuzu çözüp rahata ermek icin ilac kullanmak sizi endişelendirmemeli. Asıl sirf ilac kullanmayacağım diye inat edip bu kaygilarla bir ömür ugrasmak daha zahmetli ve yorucu.
Belli bir süre kullandim yan etkilerinden kaynaklı kendimce mantıklı buldum bıraktım ama bu gidişle tekrar baliscam gibi

Sevseniz de sevmeseniz de ilaç kullanmaya başlasanız iyi olur çünkü çevrenizdekilere de zarar vereceksiniz.

Lisedeki en yakın arkadaşım üniversiteye geçince sizin gibi paranoyalara kapıldı en son iş çığırından çıktı arkadaşlığımızı bitirmek zorunda kaldım çünkü onun sanrılarıyla ithamlarıyla uğraşamadım. Yıllar sonra bana ulaştığında tedavi olduğunu ve benim hiçbir şeyi yapmadığımı bildiğini ama sanki o şeyler o düşünceler gerçekmiş gibi geldiği için bana öyle davrandığını söyledi.

Herkese merhaba benim derdim yapmağım bir şeyi yapmış gibi hissediyorum düşünüyorum ve benim yüzümden başka insanların zarar göreceğini düşünüyorum o zarar görecek kişilerin de bana zarar vermesinden korkuyorum bunun kafamda kurgu olup olmadığını bilemiyorum tam emin olamıyorum yani benim gibi olanlar ya da fikir verecek olanlardan fikir almak için yazdım şimdiden teşekkür ederim
sizin gibi olanlar psikiyatriye gidiyor, sizde gidin.

Okb ve paranoid kişilik bozukluğu.
Tedavi olmazsanız dozu artabilir. İlaç kullanmak istemeseniz bile psikoterapi için psikoloğa gitmelisiniz

belki bir süre gündelik hayata ara verip hastanede yoğun bir tedavi almalısınız, o zaman ilaçları da düzenli kontrol altında alabilirsniz.

Umarım sadece paronayadir teşekkür ederim
Paronayaklık iyi bir şey değildir ki. Zaten burda yazılanlara göre bir teşhis koymayın kendinize. Bu konuda psikiyatristiniz bir yorumda bulunmuştur illaki.

Burda sizin gibi bir üye vardı. Kocasını aldatmadıgı ve bunu bildigi halde "ya aldattıysam ve evliligim bunun için bozulursa" diye kafaya takıyordu. O ne yaptı ve şuan ne yapıyor bilmiyorum ama tıbbi destek almanız şart. Hastalıgınız da zamanla artış old. farkındasınız. Ilac kullanmayı reddederek hepten akıl sağlığınızı da yiterebilirsiniz. Bence öncelikle bu olasılığı göz önünde bulundurun. O tarz ilacların zaten yan etkileri oldukça fazla oluyor diye biliyorum. En azından çevremde gördüklerimde hep o şekilde. Uyuşukluk, aşırı gevşeme, devamli uyku halinde olma, kafalarını yastıktan kaldıramama gibi problemler oluyor başlarda. Eğer ilaçların sizdeki etkileri gerçekten dediğiniz gibi gündelik hayatınızı idame ettirmede sizi zora sokuyorsa da doktorunuzdan ilaç degistirmesini ya da dozunda azalma yapmasını istediginizi soyleyebilirsiniz. Çünkü dedigim gibi işin sonunda akıl saglığınızı hepten yitirme gibi bir durumunuz da olabilir; tabi bunu bu konunun uzmanları daha iyi bilirler.

Bu süreçte hem psikiyatristten hem de psikologdan yardım almalısınız bence. Sanıyorum ilacların hastalığı tedavi etme özelliğinden ziyade (hastalığın boyutuna da bağlı olabilir tabi bu durum) hastalıgın ilerlememesi yönünde bir etkisi oluyor. Vücuttaki o aşırı gevşeme, rahatlık, sakinlik hissi de bu sebeple oluyor mantıken. Vucudunuz ilac dozuna alistikca da doz miktari arttirilarak tedaviye devam ediliyor.

Velhasılkelam, hastalıgınız daha da ilerlemeden psikolog ve psikiyatristten yardım almalısınız.

Herkese merhaba benim derdim yapmağım bir şeyi yapmış gibi hissediyorum düşünüyorum ve benim yüzümden başka insanların zarar göreceğini düşünüyorum o zarar görecek kişilerin de bana zarar vermesinden korkuyorum bunun kafamda kurgu olup olmadığını bilemiyorum tam emin olamıyorum yani benim gibi olanlar ya da fikir verecek olanlardan fikir almak için yazdım şimdiden teşekkür ederim
Doktor değilim ama bir okb hastası olarak anlattığınız okb nin bir türüne benziyor diye düşünüyorum. Doktora gitmeden çözemezsiniz. Doktora gidin.

Sağlıklı bir birey hayal ve gerçek ayrımını yapabilir. Lütfen doktora gidin.

İlaç kullanmak istemeyenleri anlamıyorum. Adam altı sene tıp okumuş sonra uzmanlığını almış, bir bildigi var ki ilaç yazıyor. Neyse siz bilirsiniz.
İlgi istiyor ablası. Hem sıkıntısını biliyor hem de ilaç kullanmayı sevmiyorum diye ben şunu şunu yaşıyorum bu ne ola ki diye konu açıyor

Kullandığınız ilacın bedeninizdeki yan etkileri bir süre sonra geçebilirdi. Ya da doktorunuz ilacınızın dozajında, çeşidinde size uygun bir değişiklik yapabilirdi. Açıkçası bu pek ilaç kullanmayı isteyip istememenizle, bırakmayı mantıklı bulup bulmamanızla ilgili bir durum değil. Açtığınız başlığa karşılık verilebilecek fikir, bir psikiyatristle görüşmeniz olabilir ancak. Çünkü siz zaten sebebini biliyorsunuz bu korkuların ve düşünme biçiminin.

X