yaptığım hatalardan herkesin işine yarayabilecek dersler çıkardım

bence yazdıklarınız dogru. insallah karsınıza cıkacak yeni insan kıymetinizi bilecek ve sizi supheye dusurmeyecek, aklınıza bunları bıle getirmeyecek bırı olur. ama su da bır gercek ki iliski oturana kadar bazı taktikler yapmak gerekiyor

yaşamak lazımmış demek ki artık çok bişey demiyorum kendime, kızmıyorum eskisi gibi. bugünkü aklım olsa birçok şeyi farklı yapardım sadece dönme konusu da değil yani. tecrübe işte.
Evet insan cok kiziyor kendine ama cok hoslandigimizda herkesin yaptigi sacmalik,
kararin arkasinda durmak gerekiyor diger turlu hic ayrilik konusu acilmamali.. gecmiste benimde tipis tipis gitmisligim vardir birine :)) ama daha genctim...
Artik o kadar cok iliski ile ilgili video makale izledimki artik arkasinda duruyordum zor da olsa durabiliyordum ama cok sevdim bende cok sey de alttan almisligim var, sanki kocam, hayir alttan alincak sey var alinmicak sey var, 1 ay gecmis daha bulusma ayarlicak bana lutuf edip, kendisi istedigi zaman oper sen istersin mesafeli davranir tam psikiyariklik..

zorr oper beni artik hihhhh :)) ruyasinda anca

Evet insan cok kiziyor kendine ama cok hoslandigimizda herkesin yaptigi sacmalik,
kararin arkasinda durmak gerekiyor diger turlu hic ayrilik konusu acilmamali.. gecmiste benimde tipis tipis gitmisligim vardir birine :)) ama daha genctim...
Artik o kadar cok iliski ile ilgili video makale izledimki artik arkasinda duruyordum zor da olsa durabiliyordum ama cok sevdim bende cok sey de alttan almisligim var, sanki kocam, hayir alttan alincak sey var alinmicak sey var, 1 ay gecmis daha bulusma ayarlicak bana lutuf edip, kendisi istedigi zaman oper sen istersin mesafeli davranir tam psikiyariklik..
zorr oper beni artik hihhhh :)) ruyasinda anca
yaşamak lazımmış demek ki artık çok bişey demiyorum kendime, kızmıyorum eskisi gibi. bugünkü aklım olsa birçok şeyi farklı yapardım sadece dönme konusu da değil yani. tecrübe işte.
Su an artik eskisi kadar duygu yogunlugu olmadigi icin daha mantikli bakiyorsun, bende bir cok seyi farkli yapardim hem de A`dan Z`ye, hayat iste ne yapalim, olan oldu, hayat hep size birseyy ogreticek kisileri cikarir, kimse karsina haybeye cikmaz, bir tesaduf degil...oda senden birsey ogrenicektir.... yok ogrenmezse baska manyak bir kiza denk gelir diger sefere fena halde canini yakarlar onun o zaman iste kuzu kuzu ogrenir.. herkes iki bagirma yada benim gibi mesajla sakin sakin gitmez yoluna...

hesap kitap taktik fln yapacağım bir aşkı ilişkiyi napayım insanı yoruyorsa o olmaması gereken şeydir ve kesinlikle kati şekilde bitmelidir.:süslü:

bence karsindakini fazla üstün gördünmü bittin sen dengeyi korumak en iyisi

hanımlar selam,

bu konuyu dertleşmek, içimi dökmek ve sizden destek almak adına açıyorum. uzun olabilir, okuduğunuz için teşekkürler.

dün gece bir süredir görüştüğüm ama hala doğru düzgün ilişkimizin başlamadığı, tutarsız davranışları, dürüstlük sergileyebilecek cesareti ve karakteri olmayan kişiden tamamen koptum. karşılıklı koptuk yani kimse kimseyi terk etmedi aslında. bugüne kadar ben kendisinden hiç emin olamadığım ve beni belirsizlikte bırakan, net olmayan halleri yüzünden birkaç kez bırakmıştım. kendi kendime ayrılmıştım ama gerizekalı olduğum için kendi ayağımla onunla görüşmeye, konuşmaya devam etmiştim. aslında bunca zaman olmayacak olanı zorlamış, boşa çaba harcamışım. neden kendime bu kötülüğü yaptım bilmiyorum ama sadece kendime kızıyorum. kendime yabancılaşmışım, kendi gönlümü almam lazım tam olarak böyle hissediyorum. sahiden de almadan vermek herhalde sadece allaha mahsus. insanlarda bu işlemiyor. şöyle baktığımda inanılmaz hatalar yapmışım. bu durumu aslında kendim yaratmışım, onun farkına vardım. detaylara girip sizi sıkmak yerine çıkardığım dersleri paylaşmak istiyorum. çünkü burada benim yaşadığıma benzer saçma ilişkiler ve alma verme dengesi bozuk toksik durumlar içinde olan kadınların açtığı konuları görüyorum. ilgisizlik, sevgisilik, belki boşluk doldurma, net olmayan haller vs. bunlar insanın psikolojisini olumsuz etkiliyor. ben bundan sonraki flörtlerimde aşağıdaki maddeleri uygulamaya kendim için söz veriyorum. belki birilerine ilham olur.

-anladım ki yeni tanışılan dönemler çok önemli. özellikle bu dönemlerde ilgi, değer verme, görüşme sıklığı gibi konularda sizi rahatsız eden şeyler varsa bravo, geleceği görüyorsunuz gibi bişey bu. çünkü bu durumlar değişmiyor. ilk dönemlerde karşınızdaki insanda heyecan yoksa o heyecan sonradan da oluşmuyor. kendinizi kandırmayın. en çok merak edilmeniz, en çok istenmeniz gereken dönemler bunlar. bu dönemde bizim duruşumuz çok önemli. ne demek istediğimi aşağıya bırakıyorum:

-bu ilk dönemlerde karşımızdakini çok beğenmiş olsak bile bürünmemiz gereken hava ''olsa da olur olmasa da olur, hayat devam ediyor''
evet bu çok önemli. karşımızdakine elbette yeşil ışık yakıp ona ilgimizi belli edicez yani tabii ki flört edicez ama bu dönemde direkt net olmaktansa onun kafasında ''evet galiba o da benden hoşlanıyor ama...'' diye kafasında soru işaretleri yaratmak lazım ki merak etsin ve çözmek için çabalasın. merak uyandırmak çekici kılıyor meseleyi. kendinizi düşünün, merak etmediğiniz birini mi çekici bulursunuz yoksa merak ettiğiniz sorulara cevap aradığınız birini mi?

-alma verme dengesi en önemli şey ve karşıdakinin ilgisi, isteği konusunda büyük ipuçları veriyor. mesela 2 kez üst üste siz mi aradınız ya da mesaj attınız? 3. kez o yazsın siz yazmayın. 3. aramayı yapmayın siz. hep görüşelim, buluşalım diyen taraf siz mi oluyorsunuz? bırakın bundan sonra o teklif etsin. o rica etsin. bakın bakalım sizinle plan yapacak mı, vakit geçirmek isteyecek mi? (sadece cinsellik amaçlı buluşmaları kastetmiyorum duygusal ilişkilerden söz ediyorum)
arama, mesaj yazma, buluşma, merak etme konusunda siz en fazla 2 adım atın, 3.yü atmayın bence. geri çekilin bakalım o adım atacak mı? atıyorsa karşılık verin. atmıyorsa dehleyin gitsin. zaman ve siz çok değerlisiniz.

-flört döneminde ya da daha ileriki dönemde belirsizlik mi var? beklentileriniz mi uyuşmuyor? aşkınızdan ölseniz de ısrar etmeyin, zorlamayın. özellikle evlilik beklentisi içinde olan hatunlar, sözüm size.

-bir diğer konu netlik. bence flört dönemi uzadıkça belirsizlik artıyor. flört tanıma evresidir. bu flört olayı birkaç görüşme, biraz birbirini tanıma sonrasında gerçek bir ilişkiye dönmüyorsa sonradan dönmesi çok zor. siz ilişki istiyorsunuz adam takılmak istiyorsa, boşluk dolduruyorsa şutlayın gitsin. gerçekten biraz üzülür ama sonra yenilere hoş geldin dersiniz. mesela ben dün akşam böyle bir yanıt aldım. kaç zaman geçmiş sevgili olsak şimdiye dek olurduk, demek ki olmamışız, olmamış bişeyler dendi bana. doğru söze ne denir?

-ayrılık sonrası da çok önemli. işler yolunda gitmedi ve ayrıldınız misal. ben mesela hislerim hala devam ediyorsa ama istediğim biçimde ilerlemediyse bu ilişki, onu bir yerlerde görmeye tahammül edemiyorum. yapım bu. sosyal medyadan siliyorum mesela. son flörtümü sosyal medyadan silmemiştim bugüne kadar. elime acıdan ve anlamsız umutlardan başka bişey geçmedi. bu konuda genelde erkekler umursamaz oluyorlar. cool olayım diye hisleriniz devam eden insanın yeni sevgilisiyle attığı fotoğraflara maruz kalmak zorunda değilsiniz. özellikle benim gibi bu konuda rahat değilseniz, ekli olmak stalk yapmanıza, paylaşımlarından anlam çıkarmanıza ve umutlanmanıza neden oluyorsa nolur silin gitsin ya.

ben kendisini aslında tee yaz ortasında terk etmiştim belirsiz halleri ve ilgisizliği yüzünden. ama aptal gibi instagramdan çıkarmadım. 2 ay falan süründüm yani. ama tek bir gün bile unutamadım ve hep stalkladım, kimleri takip ettiğine varana kadar. sonra bir gece kafama esti, ona hiçbir şey demeden sildim ama engellemedim. takip ilişkisini kopardım. birkaç saat sonra tak bi mesaj atmış. sildiğimi farketmiş kendince sitem ediyor isyan ediyor. aptallık ettim yeniden konuşmaya başladık. alma verme dengesini bozduğum için adım atan hep ben oluyordum. ben onun için nasıl olsa cepteydim yani. güya 1 aydır yeniden görüşecektik, buluşacaktık ama çok güzel oyaladı beni. ya ne salağım di mi hanımlar. yok işim yok gücüm yok bilmem neyim diye diye zaman yaratmadı bana. sonra dün gece dananın kuyruğu koptu. tartıştık. sanki ben ona kul köle olmuşum gibi saçma sapan konuştu. duygularımı bildiği halde beni arkadaş olarak gördüğünü söyledi. beklenti içerisindesin benim bir sürü derdim var sen beklenti içindesin dedi. ben de kendisine bunu zaten bildiğini ama madem hissetmiyor o zaman neden açıkça bişey hissetmediğini söylemediğini sordum BU ZAMANA KADAR. işine gelmedi kem küm etti tabii. kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama o seviyor sen sevmiyorsan bari yakın davranıp umut verme, öyle değil mi? ama yok bunca zaman olan ilgim egosunu okşamıştı tabii. ama bende salaklık. ben değerli hissettirme konusunda bir ustayım. 2 kuruş ciğer olanlara 5 kuruş muamele yapmak benden sorulur. peki beklentiler uyuşmadığına göre seninle daha fazla zaman kaybetmicem dedim. bu lafıma sinirlenip her yerden engelledi. böylece kopmuş olduk.

neyse daha çok detay var ama sizi sıkmak istemem. ben ışık almasam kendi kendime gelin güvey olmazdım. ama tam tersi gibi davrandı sanki ben takıntılı bir platonikmişim gibi. bravo cidden. bu kopuş olmasaydı ben kendimi geri çekecektim ama şu sosyal medyadan silme zincirini kıramıyordum. yani konuşmasam da hala ona bakıp duracaktım. dün gece tamamen kopmamızla birlikte artık ona hiç ulaşma şansım kalmadı. kendimi hafiflemiş hissediyorum. çünkü benim enerjimi emiyor bana zarar veriyordu.

kızlar lafı yeterince uzattım okuyan herkese teşekkür ederim. tavsiye maddelerine siz de eklemeler yapabilirsiniz. sadece kendimize tutunalım. şimdi çok kırgınım ama ona değil, kendime. o öyle bir karaktermiş, o buymuş yapacak bişey yok. ben aylardır kendimi üzüyorum. saplandığım çamurdan çıkamıyordum. ondan başka derdim tasam yoktu. aslında her şeyi dert eden biri değilim ama ona çok takılmıştım. çok şükür sağlığım yerinde. ailem yanımda. kendi iç dünyamda dinlenmeye ihtiyacım var. ve bundan sonra saydığım maddeleri uygulamaya...
Siz salak değilsiniz iliskilerinizde sadece iyi niyetlisiniz erkeklere değmez her zaman bi erkeğe rahatça yol vermesini bilmelisiniz ve exten next olmaz bitti dediyseniz asla dönüş yapmayın aşkından ölseniz dahi erkeklere degmez

tekrar merhaba, kızlar konuyu neden hortlattınız, nerden buldunuz da çıkardınız bilmiyorum ama bi yerde iyi oldu aslında. ben bi güncelleme yapayım belki merak edenler vardır sonuçta bu konu genele hitap ediyor aslında.

konuyu aralık ayının başında açmışım, şu an ağustostayız. yaşadığım olayın üzerinden 9 ay geçmiş :KK70: e tabii zaman en iyi ilaç derler, bana da zaman ilaç oldu. ama yalan yok, ilk vakitler ben çok üzülmüştüm. hani konuyu açtığımda zaman kaybı falan demişim yaşadıklarım için, aslında hiç de zaman kaybı değil aksine çok güzel bir ders olmuş. böyle gelecekte insana zaman kazandıran cinsten bi ders olmuş, en azından önümüzdeki yıllarda zaman kaybı yaşamamın önüne geçer, aynı hataları tekrarlamazsam.

peki ben aynı hataları yeniden yaptım mı? şöyle ki ben çok zor hisseden bir insanım. bu konuda bahsettiğim şahıs hayatımdan gittikten sonra kendimi kapatmadım ve tanışmak isteyen kişilere şans verdim. en azından oturdum bir kahve içtim yani insanları tanımaya çalıştım. ama his anlamında beni, bu şahsa karşı hissettiklerimin daha da üzerine çıkarabilen olmadığı için ortada aynı hataları yapıp yapmadığımı ölçecek bir deneyim yaşanmadı. sadece şöyle oldu, biriyle alakalı olumsuz bir hissiyata kapılmışsam eğer hislerimi ve kalbimi dinledim, akışına bıraktım ve sahiden de hissettiğim gibi oldu atıyorum birinin sırf zaman doldurmak için benimle konuştuğunu hissetmişsem en başında, sahiden de benimle zaman doldurmak için konuştuğunu gözümle görmüş oldum gibi. o yüzden kalbi dinlemek çok önemli. kendime daha fazla değer vereceğim diye bir karar almıştım, bunu uyguladım mı evet uyguladım ama şu var, kalbin boşsa zaten kendine sonsuz değer veriyorsun. asıl mesele, kalbin doluyken de kendini geri plana atıyor musun yoksa atmıyor musun? e bu zamana kadar kalbimi dolduran da olmadığı için bu sorunun cevabını bilmiyorum. bu dönemde sadece bir kişiden hoşlanır gibi oldum, yani beni heyecanlandıran biri gibi düşünün ama onunla da sohbetimiz fazlasıyla dostça ilerlediği için kendisinde bana dair bir ışık görmedim ve ona karşı zaten kuvvetsiz olan hislerimi kaybettim. yol yakınken dönmek diyelim adına yani.

konuyu açtığım dönemde beni üzen şahsa ne oldu diye merak ediyorsanız :KK70: kendisi beni engellemişti instagramdan, 1.5 ay kadar sonra engelimi kaldırdı ama hiçbir yazma girişimi olmadı. ben bunun ne anlama geldiğini çok iyi bilsem de oralı olmadım, hiçbir şekilde iletişime geçme gayretim olmadı. kısa süre sonra zaten bizim ilişkimizde de maşallah sürekli konusu dönen eski sevgilisi ile barıştığını öğrendim, şu an ne durumda olduğunu bilmiyorum. herhangi bir yerde karşılaşmadım da hiç. iki ortak arkadaşımız var ama onlarla da samimi değilim.

hiçbir üzüntü sonsuza kadar sürmüyor, velhasıl konunun özeti bu.

X