yaptığım hatalardan herkesin işine yarayabilecek dersler çıkardım

Bir ilişkide taktik gerekiyorsa ortada bir ilişki yoktur da ondan gerekiyordur o taktikler.

Söyleyeceklerim bu kadar 🤷
Bu tam anlamıyla doğru bir önerme sayılmaz . Taktik demeyelim de doğru iletişim şekli önemli diyelim. Çünkü ben şunu deneyimledim aslında güzel giden bana aşık kişilerle olan ilişkilerimi yanlış davranışlarım sebebiyle bazı noktalara dikkat etmeyişim sebebiyle kaybettiğim oldu. İlişkide taktik yapmak tamamen oynamak değil ama biraz kitabına göre oynamak gerekiyor bu da su götürmez bir gerçek.

hanımlar selam,

bu konuyu dertleşmek, içimi dökmek ve sizden destek almak adına açıyorum. uzun olabilir, okuduğunuz için teşekkürler.

dün gece bir süredir görüştüğüm ama hala doğru düzgün ilişkimizin başlamadığı, tutarsız davranışları, dürüstlük sergileyebilecek cesareti ve karakteri olmayan kişiden tamamen koptum. karşılıklı koptuk yani kimse kimseyi terk etmedi aslında. bugüne kadar ben kendisinden hiç emin olamadığım ve beni belirsizlikte bırakan, net olmayan halleri yüzünden birkaç kez bırakmıştım. kendi kendime ayrılmıştım ama gerizekalı olduğum için kendi ayağımla onunla görüşmeye, konuşmaya devam etmiştim. aslında bunca zaman olmayacak olanı zorlamış, boşa çaba harcamışım. neden kendime bu kötülüğü yaptım bilmiyorum ama sadece kendime kızıyorum. kendime yabancılaşmışım, kendi gönlümü almam lazım tam olarak böyle hissediyorum. sahiden de almadan vermek herhalde sadece allaha mahsus. insanlarda bu işlemiyor. şöyle baktığımda inanılmaz hatalar yapmışım. bu durumu aslında kendim yaratmışım, onun farkına vardım. detaylara girip sizi sıkmak yerine çıkardığım dersleri paylaşmak istiyorum. çünkü burada benim yaşadığıma benzer saçma ilişkiler ve alma verme dengesi bozuk toksik durumlar içinde olan kadınların açtığı konuları görüyorum. ilgisizlik, sevgisilik, belki boşluk doldurma, net olmayan haller vs. bunlar insanın psikolojisini olumsuz etkiliyor. ben bundan sonraki flörtlerimde aşağıdaki maddeleri uygulamaya kendim için söz veriyorum. belki birilerine ilham olur.

-anladım ki yeni tanışılan dönemler çok önemli. özellikle bu dönemlerde ilgi, değer verme, görüşme sıklığı gibi konularda sizi rahatsız eden şeyler varsa bravo, geleceği görüyorsunuz gibi bişey bu. çünkü bu durumlar değişmiyor. ilk dönemlerde karşınızdaki insanda heyecan yoksa o heyecan sonradan da oluşmuyor. kendinizi kandırmayın. en çok merak edilmeniz, en çok istenmeniz gereken dönemler bunlar. bu dönemde bizim duruşumuz çok önemli. ne demek istediğimi aşağıya bırakıyorum:

-bu ilk dönemlerde karşımızdakini çok beğenmiş olsak bile bürünmemiz gereken hava ''olsa da olur olmasa da olur, hayat devam ediyor''
evet bu çok önemli. karşımızdakine elbette yeşil ışık yakıp ona ilgimizi belli edicez yani tabii ki flört edicez ama bu dönemde direkt net olmaktansa onun kafasında ''evet galiba o da benden hoşlanıyor ama...'' diye kafasında soru işaretleri yaratmak lazım ki merak etsin ve çözmek için çabalasın. merak uyandırmak çekici kılıyor meseleyi. kendinizi düşünün, merak etmediğiniz birini mi çekici bulursunuz yoksa merak ettiğiniz sorulara cevap aradığınız birini mi?

-alma verme dengesi en önemli şey ve karşıdakinin ilgisi, isteği konusunda büyük ipuçları veriyor. mesela 2 kez üst üste siz mi aradınız ya da mesaj attınız? 3. kez o yazsın siz yazmayın. 3. aramayı yapmayın siz. hep görüşelim, buluşalım diyen taraf siz mi oluyorsunuz? bırakın bundan sonra o teklif etsin. o rica etsin. bakın bakalım sizinle plan yapacak mı, vakit geçirmek isteyecek mi? (sadece cinsellik amaçlı buluşmaları kastetmiyorum duygusal ilişkilerden söz ediyorum)
arama, mesaj yazma, buluşma, merak etme konusunda siz en fazla 2 adım atın, 3.yü atmayın bence. geri çekilin bakalım o adım atacak mı? atıyorsa karşılık verin. atmıyorsa dehleyin gitsin. zaman ve siz çok değerlisiniz.

-flört döneminde ya da daha ileriki dönemde belirsizlik mi var? beklentileriniz mi uyuşmuyor? aşkınızdan ölseniz de ısrar etmeyin, zorlamayın. özellikle evlilik beklentisi içinde olan hatunlar, sözüm size.

-bir diğer konu netlik. bence flört dönemi uzadıkça belirsizlik artıyor. flört tanıma evresidir. bu flört olayı birkaç görüşme, biraz birbirini tanıma sonrasında gerçek bir ilişkiye dönmüyorsa sonradan dönmesi çok zor. siz ilişki istiyorsunuz adam takılmak istiyorsa, boşluk dolduruyorsa şutlayın gitsin. gerçekten biraz üzülür ama sonra yenilere hoş geldin dersiniz. mesela ben dün akşam böyle bir yanıt aldım. kaç zaman geçmiş sevgili olsak şimdiye dek olurduk, demek ki olmamışız, olmamış bişeyler dendi bana. doğru söze ne denir?

-ayrılık sonrası da çok önemli. işler yolunda gitmedi ve ayrıldınız misal. ben mesela hislerim hala devam ediyorsa ama istediğim biçimde ilerlemediyse bu ilişki, onu bir yerlerde görmeye tahammül edemiyorum. yapım bu. sosyal medyadan siliyorum mesela. son flörtümü sosyal medyadan silmemiştim bugüne kadar. elime acıdan ve anlamsız umutlardan başka bişey geçmedi. bu konuda genelde erkekler umursamaz oluyorlar. cool olayım diye hisleriniz devam eden insanın yeni sevgilisiyle attığı fotoğraflara maruz kalmak zorunda değilsiniz. özellikle benim gibi bu konuda rahat değilseniz, ekli olmak stalk yapmanıza, paylaşımlarından anlam çıkarmanıza ve umutlanmanıza neden oluyorsa nolur silin gitsin ya.

ben kendisini aslında tee yaz ortasında terk etmiştim belirsiz halleri ve ilgisizliği yüzünden. ama aptal gibi instagramdan çıkarmadım. 2 ay falan süründüm yani. ama tek bir gün bile unutamadım ve hep stalkladım, kimleri takip ettiğine varana kadar. sonra bir gece kafama esti, ona hiçbir şey demeden sildim ama engellemedim. takip ilişkisini kopardım. birkaç saat sonra tak bi mesaj atmış. sildiğimi farketmiş kendince sitem ediyor isyan ediyor. aptallık ettim yeniden konuşmaya başladık. alma verme dengesini bozduğum için adım atan hep ben oluyordum. ben onun için nasıl olsa cepteydim yani. güya 1 aydır yeniden görüşecektik, buluşacaktık ama çok güzel oyaladı beni. ya ne salağım di mi hanımlar. yok işim yok gücüm yok bilmem neyim diye diye zaman yaratmadı bana. sonra dün gece dananın kuyruğu koptu. tartıştık. sanki ben ona kul köle olmuşum gibi saçma sapan konuştu. duygularımı bildiği halde beni arkadaş olarak gördüğünü söyledi. beklenti içerisindesin benim bir sürü derdim var sen beklenti içindesin dedi. ben de kendisine bunu zaten bildiğini ama madem hissetmiyor o zaman neden açıkça bişey hissetmediğini söylemediğini sordum BU ZAMANA KADAR. işine gelmedi kem küm etti tabii. kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama o seviyor sen sevmiyorsan bari yakın davranıp umut verme, öyle değil mi? ama yok bunca zaman olan ilgim egosunu okşamıştı tabii. ama bende salaklık. ben değerli hissettirme konusunda bir ustayım. 2 kuruş ciğer olanlara 5 kuruş muamele yapmak benden sorulur. peki beklentiler uyuşmadığına göre seninle daha fazla zaman kaybetmicem dedim. bu lafıma sinirlenip her yerden engelledi. böylece kopmuş olduk.

neyse daha çok detay var ama sizi sıkmak istemem. ben ışık almasam kendi kendime gelin güvey olmazdım. ama tam tersi gibi davrandı sanki ben takıntılı bir platonikmişim gibi. bravo cidden. bu kopuş olmasaydı ben kendimi geri çekecektim ama şu sosyal medyadan silme zincirini kıramıyordum. yani konuşmasam da hala ona bakıp duracaktım. dün gece tamamen kopmamızla birlikte artık ona hiç ulaşma şansım kalmadı. kendimi hafiflemiş hissediyorum. çünkü benim enerjimi emiyor bana zarar veriyordu.

kızlar lafı yeterince uzattım okuyan herkese teşekkür ederim. tavsiye maddelerine siz de eklemeler yapabilirsiniz. sadece kendimize tutunalım. şimdi çok kırgınım ama ona değil, kendime. o öyle bir karaktermiş, o buymuş yapacak bişey yok. ben aylardır kendimi üzüyorum. saplandığım çamurdan çıkamıyordum. ondan başka derdim tasam yoktu. aslında her şeyi dert eden biri değilim ama ona çok takılmıştım. çok şükür sağlığım yerinde. ailem yanımda. kendi iç dünyamda dinlenmeye ihtiyacım var. ve bundan sonra saydığım maddeleri uygulamaya...
Yani buradaki bi çok fikre katılmakla beraber çok da taktiğe formüle dayandığını düşünmüyorum ilişkilerin. İnsan aşıksa içinden nasıl geçiyorsa öyle davranmalı (tabi öz saygısını koruyarak)
Bence bu ilişki için içiniz rahat olsun kafanızda soru işareti kalmamış 🤗

Bu arada kadın olsun erkek olsun griye tahammül edemiyorum insanlar keşke net olsa ya siyah ya beyaz 🙄
Ayrıca son olarak #förtkaldırılsın #çıkmatekkifigerigelsin :rapci:

hahaha kesinlikle :KK70:
geçen bir üye vardı bir konuma yazmıştı, ben artık kim gelmiş kim gitmiş umursamıyorum özgüven patlaması yaşıyorum demişti ama bunu tamamen kendisi için yapıyor. ona da çok özendim.
Ay benim o🤣🤣sal ya valla sal. 34'ten bildiriyorum odak noktan iliski oldukca adamlar sacma sapan davraniyo. Onlarsiz da hayatin guzel oldugunu anladiginda pesinden gelen gelene. Eskiden bana da derlerdi anlamiyodum demek ki. Suan tek odagim kendimim. Hatta bu hafta yagusuklu birinden kahve teklifi aldim haftasonu icin. Ama keyfime gore karar vercem🤣🤣

Ya ben oğlak im yaaa 😂 oğlak Vibe' i ne oluyormuş nasıl konusuyoruz biiiz
La ben oğlağım ne oluyor oğlak olunca ,🤔
Yaaaaa söyletmeyin işte 😅 oğlak çok anlamaz ya bu işlerden . Konu sahibi birkaç kötü flort yaşamış, aşka küsmüş falan. Yani böyle seyler, romantik atraksiyonlar bir yengeç için, balık terazi için, akrep ikizler için keyiftir. Zevk alırlar aşk oyunlarindan. Netice nikah masasına varmasa da o flört hali sevilir. Ama oğlak daha düzdür.
Flört sevgiliğe cikmadiysa - sevgililik evliliğe cikmadiysa boşa gecmiş bir zamandır onun için. Aradaki keyifli anlardan ziyade...
Yani bence , tabii ki
Bunlar benim genellemelerim.
Konuyla alakalı değil ama oğlaklarla ilgili bir bildiğim de avına yavaş yavaş yaklaşırlar, bir sene gözler,sonra yanaşirlar :) çok ileriye dönük yaşarlar,şimdidense...
Benim 7-8 yıllık bir oğlağim var. Üniversitede bir romansimiz olmuştu, devamı gelmedi, sonraki yıllarda ara ara bazı Yakinliklarimiz oldu , daha doğrusu ara ara yokladı, unuttturmadi kendini. Nihayetinde ilişkimizi bir adım öteye taşıdık. Bana şey dedi 'kizim,ben oğlak burcuyum. Bak,kaç sene sonra kar getireceğini bilmediğim bir evi aldım yıllardır taksit ödüyorum. Seni de 7 yıl onceden bu güne hazırladım..ben beklerim,ben oğlağim":cool:

Yaaaaa söyletmeyin işte 😅 oğlak çok anlamaz ya bu işlerden . Konu sahibi birkaç kötü flort yaşamış, aşka küsmüş falan. Yani böyle seyler, romantik atraksiyonlar bir yengeç için, balık terazi için, akrep ikizler için keyiftir. Zevk alırlar aşk oyunlarindan. Netice nikah masasına varmasa da o flört hali sevilir. Ama oğlak daha düzdür.
Flört sevgiliğe cikmadiysa - sevgililik evliliğe cikmadiysa boşa gecmiş bir zamandır onun için. Aradaki keyifli anlardan ziyade...
Yani bence , tabii ki
Konuyla alakalı değil ama oğlaklarla ilgili bir bildiğim de avına yavaş yavaş yaklaşırlar, bir sene gözler,sonra yanaşirlar :) çok ileriye dönük yaşarlar,şimdidense...
Benim 7-8 yıllık bir oğlağim var. Üniversitede bir romansimiz olmuştu, devamı gelmedi, sonraki yıllarda ara ara bazı Yakinliklarimiz oldu , daha doğrusu ara ara yokladı, unuttturmadi kendini. Nihayetinde ilişkimizi bir adım öteye taşıdık. Bana şey dedi 'kizim,ben oğlak burcuyum. Bak,kaç sene sonra kar getireceğini bilmediğim bir evi aldım yıllardır taksit ödüyorum. Seni de 7 yıl onceden bu güne hazırladım..ben beklerim,ben oğlağim":cool:
Yine burcumu/doğum tarihimi doğru bildigimden şüphe ettim bak, halbuki yukselenimde oğlak 😅

Yani bence , tabii ki
yaaa tam da öyle biliyor musun, gerçekten zaman kaybı gibi görüyorum bak temmuzdan beri hayatımdaydı, nerdeyse 6 ay olmuş ve elimde hiçbir şey yok. ya yaşanmış adam akıllı bişey bile yok. sevişmedik bile bak, düşün. o bile yok. vallahi de billahi de zaman kaybı. kendisine de söyledim, beklentiler uymuyorsa zaman kaybetmeme gerek yok dedim bi kızdı :KK70: ikizler kendisi. ben sevmem öyle macun gibi uzatmayı. romantizm severim ama elle tutulur sonuçlara varsın. evliliğe gerek yok ama en azından bir sene bari sürsün ilişkimiz yani. olmuyorsa zaman kaybı. ne yaşadım ki ben bununla neyin zevkine varayım. salaklığıma yanayım başlasıyla olsam 6 ayda var ya ohooo. 1 aydır ee tekrar görüşücez görüşücez ben de salak gibi hayallere kapılıyorum, giyeceğim iç çamaşırına kadar hesapladım bak düşün belki bişeyler olur diye. yoook. sonra şut ve gol, napalım. bi de zaman kaybı deyince sinirlenip engelledi. hepiniz aynı boksunuz dedi bana. ben de sçtım zaten ağzına o laftan sonra. engeller havada uçuştu :KK70:
senin oğlakla olan durum gibi olabilirdik aslında. ben zaman zaman düşünüyordum yani bir süre hiç görüşmesek ama silmesek birbirimizi, belki daha sonra başka bir zamanda olur muyuz diye düşünüyordum. ama o geceki tartışma, bana olan yaklaşım tarzı, bana söylediği o ''her görüştüğümle sevgili olmak zorunda mıyım, olsa şimdiye kadar olurdu demek ki olmamış'' demesi tamamen bitmesi gerektiğini dank etti bana. demek ki o kafada değil ya. seneler sonra tekrar bir araya gelme durumları pek ona göre değildi sanırım. bu yüzden ben de o benim elimin altında dursun belki bir gün bişey olur kafasına giremedim komple bitsin istedim. gereksiz umut yeşertmek istemiyorum çünkü içimde. ben de seneler önceki şeylere dönüp bakan biri değilimdir. eskilerle devam etmem. olacaksa yeni olsun. sıfırdan olsun sil baştan olsun kafasındayım. belki de onu tekrar hayatıma alacak kadar sevmemişimdir. aşık falan değilim zaten. şu anda da çok yabancı gibi hissediyorum. ileriye dönük olsun ya elimin altında dursun diyebileceğim kadar bir yaşanmışlığımız olmadı bunun da etkisi olabilir.

Son düzenleme:
Ne güzel demiş ya sevdim bu sözü
ben sevmedim
neden kendimizi sarılınca donuyoruz ki?
biz boş insan mıyız?
aslında sarılmamız gereken sadece biziz. insanın kendinden başka kimsesi yok. mezara sevgili ya da aile ile girmiyoruz.
kimse ile var olmadık, kimsenin yokluğu ile de yok olacak değiliz.
eğer insanın kendisi ile problemi yoksa, özdeğeri, özsaygısı, özşefkati varsa, kendini seviyorsa bunları başkasından görmeye muhtaç olmaz.
bir kişi beni sevmedi diye ben sevilmeyecek biri olmuyorum.
terbiyesizin biri bana saygısızlık etti diye ben saygı görmeye değmez biri olmuyorum.
insan her şeyden önce benim isteklerim, benim duygularım, benim düşüncelerim demeli.
bu söz ise tamamen ezik, başkaları ile varolan, yalnız olmayı sevmeyen bir söz.
çoğu kadın sırf yalnız kalmamak için saçma sapan ilişkilerini bitiremiyor, belki bir iki güzel söz duyarım diye bin tane kötü söze maruz kalıyor.
ben benimle aynı hisleri beslemeyen birini def ettim hayatımdan. çoğu kişi sırf sevdiği için onu hayatında tutmaya devam eder, sevmese de onu sevmeye devam eder. ben komple bitirdim, çıkardım çünkü yarın öbür gün başkasına deli divane olmuş resimler paylaşırsa üzülen ben olurum. neden kendimi üzeyim? bu işin sonu belli çünkü. hayatı boyunca yalnız kalmayacak. neden bakıp da üzüleyim, bak beni sevmedi başkasını seviyor diyeyim?
kaldı ki kendisi hislerimi bildiği halde sesini çıkarmayan, benimle konuşmaya devam eden, ettiğim her iltifatı memnuniyetle kabul eden biriydi. ben olsam derdim ben sana karşı bu hislerde değilim diye. ama o demedi, neden? çünkü karakter meselesi.
bana üzüntü dışında bişey vermeyen birini tutmadım hayatımda. üç gün üzülür dördüncü gün gülerim ben. bu kadar basit. herkese de tavsiye ederim.

ben sevmedim
neden kendimizi sarılınca donuyoruz ki?
biz boş insan mıyız?
aslında sarılmamız gereken sadece biziz. insanın kendinden başka kimsesi yok. mezara sevgili ya da aile ile girmiyoruz.
kimse ile var olmadık, kimsenin yokluğu ile de yok olacak değiliz.
eğer insanın kendisi ile problemi yoksa, özdeğeri, özsaygısı, özşefkati varsa, kendini seviyorsa bunları başkasından görmeye muhtaç olmaz.
bir kişi beni sevmedi diye ben sevilmeyecek biri olmuyorum.
terbiyesizin biri bana saygısızlık etti diye ben saygı görmeye değmez biri olmuyorum.
insan her şeyden önce benim isteklerim, benim duygularım, benim düşüncelerim demeli.
bu söz ise tamamen ezik, başkaları ile varolan, yalnız olmayı sevmeyen bir söz.
çoğu kadın sırf yalnız kalmamak için saçma sapan ilişkilerini bitiremiyor, belki bir iki güzel söz duyarım diye bin tane kötü söze maruz kalıyor.
ben benimle aynı hisleri beslemeyen birini def ettim hayatımdan. çoğu kişi sırf sevdiği için onu hayatında tutmaya devam eder, sevmese de onu sevmeye devam eder. ben komple bitirdim, çıkardım çünkü yarın öbür gün başkasına deli divane olmuş resimler paylaşırsa üzülen ben olurum. neden kendimi üzeyim? bu işin sonu belli çünkü. hayatı boyunca yalnız kalmayacak. neden bakıp da üzüleyim, bak beni sevmedi başkasını seviyor diyeyim?
kaldı ki kendisi hislerimi bildiği halde sesini çıkarmayan, benimle konuşmaya devam eden, ettiğim her iltifatı memnuniyetle kabul eden biriydi. ben olsam derdim ben sana karşı bu hislerde değilim diye. ama o demedi, neden? çünkü karakter meselesi.
bana üzüntü dışında bişey vermeyen birini tutmadım hayatımda. üç gün üzülür dördüncü gün gülerim ben. bu kadar basit. herkese de tavsiye ederim.
Evet yazdıklarınızda çok ama çok haklısınız. Kendime sarılarak donarım sözündeki anlamda bu aslında. Yani benim kimseye ihtiyacım yok üşüyorsamda yalnız üşürüm kimseye değil kendime sarılarak donarım demiş. Oda hiç bir insanın kimseye ihtiyacı olmadığını kendi kendine yetebileceğini anlatmaya çalışmış

hanımlar selam,

bu konuyu dertleşmek, içimi dökmek ve sizden destek almak adına açıyorum. uzun olabilir, okuduğunuz için teşekkürler.

dün gece bir süredir görüştüğüm ama hala doğru düzgün ilişkimizin başlamadığı, tutarsız davranışları, dürüstlük sergileyebilecek cesareti ve karakteri olmayan kişiden tamamen koptum. karşılıklı koptuk yani kimse kimseyi terk etmedi aslında. bugüne kadar ben kendisinden hiç emin olamadığım ve beni belirsizlikte bırakan, net olmayan halleri yüzünden birkaç kez bırakmıştım. kendi kendime ayrılmıştım ama gerizekalı olduğum için kendi ayağımla onunla görüşmeye, konuşmaya devam etmiştim. aslında bunca zaman olmayacak olanı zorlamış, boşa çaba harcamışım. neden kendime bu kötülüğü yaptım bilmiyorum ama sadece kendime kızıyorum. kendime yabancılaşmışım, kendi gönlümü almam lazım tam olarak böyle hissediyorum. sahiden de almadan vermek herhalde sadece allaha mahsus. insanlarda bu işlemiyor. şöyle baktığımda inanılmaz hatalar yapmışım. bu durumu aslında kendim yaratmışım, onun farkına vardım. detaylara girip sizi sıkmak yerine çıkardığım dersleri paylaşmak istiyorum. çünkü burada benim yaşadığıma benzer saçma ilişkiler ve alma verme dengesi bozuk toksik durumlar içinde olan kadınların açtığı konuları görüyorum. ilgisizlik, sevgisilik, belki boşluk doldurma, net olmayan haller vs. bunlar insanın psikolojisini olumsuz etkiliyor. ben bundan sonraki flörtlerimde aşağıdaki maddeleri uygulamaya kendim için söz veriyorum. belki birilerine ilham olur.

-anladım ki yeni tanışılan dönemler çok önemli. özellikle bu dönemlerde ilgi, değer verme, görüşme sıklığı gibi konularda sizi rahatsız eden şeyler varsa bravo, geleceği görüyorsunuz gibi bişey bu. çünkü bu durumlar değişmiyor. ilk dönemlerde karşınızdaki insanda heyecan yoksa o heyecan sonradan da oluşmuyor. kendinizi kandırmayın. en çok merak edilmeniz, en çok istenmeniz gereken dönemler bunlar. bu dönemde bizim duruşumuz çok önemli. ne demek istediğimi aşağıya bırakıyorum:

-bu ilk dönemlerde karşımızdakini çok beğenmiş olsak bile bürünmemiz gereken hava ''olsa da olur olmasa da olur, hayat devam ediyor''
evet bu çok önemli. karşımızdakine elbette yeşil ışık yakıp ona ilgimizi belli edicez yani tabii ki flört edicez ama bu dönemde direkt net olmaktansa onun kafasında ''evet galiba o da benden hoşlanıyor ama...'' diye kafasında soru işaretleri yaratmak lazım ki merak etsin ve çözmek için çabalasın. merak uyandırmak çekici kılıyor meseleyi. kendinizi düşünün, merak etmediğiniz birini mi çekici bulursunuz yoksa merak ettiğiniz sorulara cevap aradığınız birini mi?

-alma verme dengesi en önemli şey ve karşıdakinin ilgisi, isteği konusunda büyük ipuçları veriyor. mesela 2 kez üst üste siz mi aradınız ya da mesaj attınız? 3. kez o yazsın siz yazmayın. 3. aramayı yapmayın siz. hep görüşelim, buluşalım diyen taraf siz mi oluyorsunuz? bırakın bundan sonra o teklif etsin. o rica etsin. bakın bakalım sizinle plan yapacak mı, vakit geçirmek isteyecek mi? (sadece cinsellik amaçlı buluşmaları kastetmiyorum duygusal ilişkilerden söz ediyorum)
arama, mesaj yazma, buluşma, merak etme konusunda siz en fazla 2 adım atın, 3.yü atmayın bence. geri çekilin bakalım o adım atacak mı? atıyorsa karşılık verin. atmıyorsa dehleyin gitsin. zaman ve siz çok değerlisiniz.

-flört döneminde ya da daha ileriki dönemde belirsizlik mi var? beklentileriniz mi uyuşmuyor? aşkınızdan ölseniz de ısrar etmeyin, zorlamayın. özellikle evlilik beklentisi içinde olan hatunlar, sözüm size.

-bir diğer konu netlik. bence flört dönemi uzadıkça belirsizlik artıyor. flört tanıma evresidir. bu flört olayı birkaç görüşme, biraz birbirini tanıma sonrasında gerçek bir ilişkiye dönmüyorsa sonradan dönmesi çok zor. siz ilişki istiyorsunuz adam takılmak istiyorsa, boşluk dolduruyorsa şutlayın gitsin. gerçekten biraz üzülür ama sonra yenilere hoş geldin dersiniz. mesela ben dün akşam böyle bir yanıt aldım. kaç zaman geçmiş sevgili olsak şimdiye dek olurduk, demek ki olmamışız, olmamış bişeyler dendi bana. doğru söze ne denir?

-ayrılık sonrası da çok önemli. işler yolunda gitmedi ve ayrıldınız misal. ben mesela hislerim hala devam ediyorsa ama istediğim biçimde ilerlemediyse bu ilişki, onu bir yerlerde görmeye tahammül edemiyorum. yapım bu. sosyal medyadan siliyorum mesela. son flörtümü sosyal medyadan silmemiştim bugüne kadar. elime acıdan ve anlamsız umutlardan başka bişey geçmedi. bu konuda genelde erkekler umursamaz oluyorlar. cool olayım diye hisleriniz devam eden insanın yeni sevgilisiyle attığı fotoğraflara maruz kalmak zorunda değilsiniz. özellikle benim gibi bu konuda rahat değilseniz, ekli olmak stalk yapmanıza, paylaşımlarından anlam çıkarmanıza ve umutlanmanıza neden oluyorsa nolur silin gitsin ya.

ben kendisini aslında tee yaz ortasında terk etmiştim belirsiz halleri ve ilgisizliği yüzünden. ama aptal gibi instagramdan çıkarmadım. 2 ay falan süründüm yani. ama tek bir gün bile unutamadım ve hep stalkladım, kimleri takip ettiğine varana kadar. sonra bir gece kafama esti, ona hiçbir şey demeden sildim ama engellemedim. takip ilişkisini kopardım. birkaç saat sonra tak bi mesaj atmış. sildiğimi farketmiş kendince sitem ediyor isyan ediyor. aptallık ettim yeniden konuşmaya başladık. alma verme dengesini bozduğum için adım atan hep ben oluyordum. ben onun için nasıl olsa cepteydim yani. güya 1 aydır yeniden görüşecektik, buluşacaktık ama çok güzel oyaladı beni. ya ne salağım di mi hanımlar. yok işim yok gücüm yok bilmem neyim diye diye zaman yaratmadı bana. sonra dün gece dananın kuyruğu koptu. tartıştık. sanki ben ona kul köle olmuşum gibi saçma sapan konuştu. duygularımı bildiği halde beni arkadaş olarak gördüğünü söyledi. beklenti içerisindesin benim bir sürü derdim var sen beklenti içindesin dedi. ben de kendisine bunu zaten bildiğini ama madem hissetmiyor o zaman neden açıkça bişey hissetmediğini söylemediğini sordum BU ZAMANA KADAR. işine gelmedi kem küm etti tabii. kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama o seviyor sen sevmiyorsan bari yakın davranıp umut verme, öyle değil mi? ama yok bunca zaman olan ilgim egosunu okşamıştı tabii. ama bende salaklık. ben değerli hissettirme konusunda bir ustayım. 2 kuruş ciğer olanlara 5 kuruş muamele yapmak benden sorulur. peki beklentiler uyuşmadığına göre seninle daha fazla zaman kaybetmicem dedim. bu lafıma sinirlenip her yerden engelledi. böylece kopmuş olduk.

neyse daha çok detay var ama sizi sıkmak istemem. ben ışık almasam kendi kendime gelin güvey olmazdım. ama tam tersi gibi davrandı sanki ben takıntılı bir platonikmişim gibi. bravo cidden. bu kopuş olmasaydı ben kendimi geri çekecektim ama şu sosyal medyadan silme zincirini kıramıyordum. yani konuşmasam da hala ona bakıp duracaktım. dün gece tamamen kopmamızla birlikte artık ona hiç ulaşma şansım kalmadı. kendimi hafiflemiş hissediyorum. çünkü benim enerjimi emiyor bana zarar veriyordu.

kızlar lafı yeterince uzattım okuyan herkese teşekkür ederim. tavsiye maddelerine siz de eklemeler yapabilirsiniz. sadece kendimize tutunalım. şimdi çok kırgınım ama ona değil, kendime. o öyle bir karaktermiş, o buymuş yapacak bişey yok. ben aylardır kendimi üzüyorum. saplandığım çamurdan çıkamıyordum. ondan başka derdim tasam yoktu. aslında her şeyi dert eden biri değilim ama ona çok takılmıştım. çok şükür sağlığım yerinde. ailem yanımda. kendi iç dünyamda dinlenmeye ihtiyacım var. ve bundan sonra saydığım maddeleri uygulamaya...
Ayyyy benzer iliskiyi bende yasadim, ben pesinden kosmadim ama ilgimi biliyordu illaki hissettiriyordum, dogum gunu partisi duzenleme gibi :))) onun icin islak kek yapip getirme :)) ahhh neler neler, bir bakmissin sevgilisi gibi davraniyordu bir bakmisin arkadasi gibi, Iliskinin adini koymuyordu beyefendi... ama hep ilgiliydi bende tabi umutlaniyordum....sorunlari var diye anlayisli kadini oynadim bu sefer is oyalamaya donustu cunku baktiki sessiz herseye ok olan bir kiz, 2,5 yil yapmadigim kalmadi iliskiye donusturmek icin, offf cok yordum kendimi cok, sonra enerjim kalmadi vampir gibi emmisti butun kani... hic kavgaya girmedim, gerek yok, ben sokmustum kendimi bu cikmaza, iliskim olacakta olacak diye hirs yapmistim, (birde cok ilski uzerine kitap ve video izledim biliyorum nasil iliski bitirilicegini artik)
en sonunda gucumu toplayip ayrilik mesajini attim, bir gun arkadas gibi davraniyorsun bir gun seni cok ozledim diyorsun problem degil ama benim tek gordugum senin benimle mutlu olmadigin ve bu iliskiden tatmin olmadigin, bende senin hayatindan cikmaya karar verdim, arkadas kalalim dedim, soka girdi :))) kem kum , aa oylemiozur dilerim , vs dedi :))... sonrasinda hergun isyerime geldi, zirt pirt mesajlar atti falan, ama baslasam pat diye ortadan kaybolur bulusmaya gelmez, defalarca yasadigim birseydi, ama bir guc vardiki beni ona deli gibi cekiyordu offf anlatamam kizlar yaaa... Allah kimsenin basina vermesin, adam ne yapsa sevmeyi birakamiyorsunuz hep umutleniyorsunuz....

Ayrilik acisi cok kotuydu Allahim bana yardim et bu ruh halinden cikart beni nolursun diye dua ederek uyudum, sabah gozummu actigimda bir terapist konusuyordu tv de. diyorduki " karsiniza surekli ilgisiz ve size sevgi gostermeyen erkek cikiyorsa bunun suclusu o erkek degil cocuklugunuzdur!!!!!!!!!!!!, kisi Ahmeti gonderir Ali gelir oyuncular degisir ama senaryo hep aynidir.. KADINLARDA BUNU KADER SANIR AMA KADER DEGILDIR dedi.... terapist beni anlatiyordu ... sornasinda bir psikolog bulmaya karar verdim ve onun sayesinde bu iliskiden koptum.. ama ilk 6 ay aci icindeydim hemen gecmedi ayrilik acisi ama doktor sayesinde bu acidan cikabildim, kendime deger vermeyi ogrendim.. doktor gozumu acti gecmiste bu durumu yasamama neden olanlari cozdu
ve aslinda bu iliskiler icinde neden hep kendimi buldugumu ogrenince KIRMIZI ODA dizisindekiler gibi:)) o kisiden uzaklasiyorsunuz ve cok guclu hale geliyorsunuz. BIR 3 YIL DAHA KAYBEDEMEZDIM AYNI SEYI YASAMA LUKSUM YOK BASKA BIRIYLE...

Doktora gitmeye mecalim bile yoktu ve yardim edemez diye dusunuyordum, o video denk gelmeseydi dahada gitmezdim psikolaga... olu gibiydim.... bos bos bakiyorduim ama kor kutuk asiktim.. evlilik hayallerim vardi cunku alttan altan vaadlerde bulunmsutu ama sonra bi bakiyorsun adam yok ortada..
Simdi aradan 1 yil gecti, hala mesaj atiyor ama biliyorumki cevap yazim ortadan kaybolabilir yada bulusalim der iptal eder... aman siz siz olun icinden cikamadiniz durumlarda hemen bir uzman bulun, kredi cekin, evdeki sehpayi satin gerekiyorsa yalvarin doktora indirim yapsin ama gidin bir uzmana.. bu isler kendi kendine halledilmiyor her zaman, insan hep duzelir gelir ve mutlu son olur saniyor sonra bir bakmissin ruhun olmus!! ama hayat sinavlarla dolu, cok istedigin sey sinavin oluyor....

Simdi cok mutluyum guclendim ve bir daha yukaridaki tavsiye gibi, basta neyse sonrada oyle hatta daha kotuye gidiyor o kisi ...

Hep havada birakiyorlar iliskinin adini koymuyorlar o boyle kactikta sende merak ediyorsun haydaa br bakmissin asiksin cunku surekli merak ettiriyor kaciyor , bu sefer sen kovaliyorsun sonrada nur topu gibi aSIK OLUYORSUN..
bU KADAR KACMASAYDI TAKINTI HALINE GETIRMEZDIM ILISKI OLSAYDI BELKI 3 AY SONRA SIKILIP AYRILIRDIM, AMA ILISKIYI VERMEDIGI ICIN GOZUMDE BUYUTTUM VE TUTULDUM ONA....

teşekkür ederim her şeyin farkındayız da işte uygulayabilmek önemli. şu anlattıklarımı başkası yapsa deli misin sen hemen kurtul bundan derim. ben aylarca kurtulmadım. ya düşünebiliyor musunuz, beni bir aydır yeniden buluşmak için oyalayan insanın sahiden çok yoğun çalışıp yorgun olduğunu ve bin tane sorunla uğraştığını düşündüm ciddi ciddi. ben de boş oturan biri değilim ki ben de çalışıyorum, benim de bir hayatım var. insan sevdiğine zaman yaratır. ben yarattım o yaratmadı, koptuk işte.
Doktorum bu duruma normal, seviyorsunuz asiksiniz, kontrol edemediginiz bir duygu var demisti... peki dedim ben neden bu adami hala her yaptigina karsilik sonsuz limitsiz beklemek istiyorum, onu 2 yil daha beklerim bu iliskiye karar vermesine, bulusmasina demistim, doktorda hala anlamadiniz mi dedi, neyi dedim?

" Cunku size surekli umut veriyor" offff bu laf beni benden etmisti, evet hakliydi, o bana hep umut verdi, kirintilar vererek kendine dogru cekti, hansel gratelin ekmek kirintilari pesinde kosmasi gibi!!!

Yani erkekler bu konuda cok iyiler, heleki hep ilgi talep alan biriyse, daha iyisi gelir mi diye bekliyor oyaliyor olabilir, Kim beni daha iyi sever diye ahhh ---ama benim gibi seveni bulamaz tabiki... bir firsati kacirdi saftirik.. ben oyle bir sessizlikle terkettimki 1 yil gecti hala mesaj atiyor.... benim gibi birini kacirmdigin hayati boyunca yanar...

erkekler mantik uzerine dayali,, duygusallik bize hatalar yaptiriyor .. yani cok kendinize yuklenmeyin, herseyin suclusu siz olamazsiniz.. cocukluk var, aileden aldiginiz seyler, o adamin cocuklugu ve ailesi ozellikle anne ile iliskisi vs... isin ucu cok derin... ama sizi tebrik ediyorum bravo...

kovayım, haritamda 4 tane oğlak var. etki eder mi hiç anlamıyorum.
biz aynı şehirdeyiz aramızda çok fazla mesafe yok. ilkinde ortaklaşa anlaşıp buluştuk, iki ve üçü ben organize ettim. ama üçüncü çok sıkıntılı olmuştu ya, önce ben ısrar ettim, yorgunum dedi ekti. bir hafta sonra yine ben dedim akşam görüşelim diye, ikiletmeden tamam dedi görüştük.
valla duygusal anlamda hiç iyi değilim yengenç. çalışıyorum mesela şu an ama hep gözlerim dolu. bazen ağlıyorum. niye böyle oluyor diye isyan edesim var yani. moral sıfır. zaten her türlü sıfır olacaktı da. bilmiyorum zehir mi dışarı akıyor sezen aksunun şarkısında dediği gibi. zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor diyor ya hani. böyle şeyler dert olmazdı bugüne kadar. ama sevilip sevdiğim, değer görüp verdiğim, güzel şeyler yaşamayı ben de istiyorum. ben hiç taktik yapan biri olmadım. ama resmen yapmadığım için kaybettiğimi düşünüyorum. hesapsız kitapsız yaşadım hep. ilgi ise ilgi, duygu ise duygu. trip falan da yapmadım beni üzen ne varsa söyledim hep. açık iletişimden yanayım. dün gece ben kazımasam dökülmeyecekti. hasta oldu sordum hep günlerce nasıl oldun, iyileştin mi, bir ihtiyacın var mı diye. morali bozuk oldu hep ilgilendim, anlatmak istersen dinlerim dedim. gelecekte işle alakalı başarmak istediği şeyler vardı her anlattığında moral verdim, destek verdim, motivasyonunu yükseltmeye çalıştım. ben hayatında olmak istedikçe beni çok güzel itti. sürekli geçmişte aldığı yaraları gündeme getirip dururdu. yok bana şöyle yapıldı bana böyle yapıldı ben şöyle aldatıldım böyle kazık yedim bilmem ne. hep alttan aldım, herkes bir değil dedim, herkes aynı değil dedim. tabii olmayınca olmuyor beni sevmedi diye kızamam kimseye. ama keşke bildiği halde zamanımı almasaydı, daha fazla üzülmemiş olurdum.
Bu yaptigin seyler cok guzel ama teoride, pratikte erkekler kendine kotu davrananlari seviyor,... cevabi sende zaten, sen sana kotu davranani sevmiyormusun? ama o erkekte arizali oldugu icin kendiside pesinden kosacagi kizi istiyor olabilir, ceptekinin kiymeti yok hic bir zaman..

Ggercek bu malesef, oyle yaninda ol, hastaladinginda bak, yemegini yap yedir vs... benim bir arkadasim butun bunlari kocasina yapti sonr kocasi ikinci bir kadin getirdi, kuma, takvim yapti 3 gun senleyim 4 gun obur kariylayim diye.. bizimki hala bekliyor, hatta adam bunu bosadi oburune nihah kiydi, bizimki hala adam donucek evime diye bekliyor, neden mi cunku umut veriyor adam... aslinda bu kadar iyi olmayi kimse hak etmiyor belki de ondan, tanimadigin ihtiyaci olan insanlara iyi olmak lazim en azindan evren sana boluk bereket yagdiriyor baskalarina yardim etitiginde...

Ama iste cok duygusal kadin milleti, birde annelik yapma ic gudusu var.. ayni seyi yasamamk icin doktora mutlaka gidin ve destek alin cunku butun sorularinizin cevabi aslinda iyi bir uzman

ben simdi artik kimsenin pesinden kosmam!!! bunu yapmamin saglikli olmadigini anladim, neden yaptigimida anladim, gecmise gidip tek tek cozduk, cok zor bir surecti.. senin sevdigin cocukta kendine yuz vermeyen kizlarin pesindedir.. o kiymetli gelir cunku.. bizim yaptigimizi yapiyor oda.. ama 8 ay terapi alinca bunlari neden yaptigini ogreniyor insan iste o zaman sen artik sen degilsin.. kimsenin pesinde kosma falan yok artik, hatta terapiye gitmemis adamla cikmam ben artik kolay kolay... once dogru iletisimi ogren, sglikli iliski nasil olur onu ogren sonra bir kahve iceriz belki

Öncelikle kendinize gerizekalı demeyin. Kalbiniz mantığınızın önünüe geçmiş ki bu da ilişkilerde sıklıkla görülen bir durum. Ben erkekleri anlayamıyorum hep taktik mi yapacağız. Ev arkadaşım da dedi sen sürekli o kişiyi düşünerek onun sana yazmasını engelliyorsun diye. Gerçi artık onun beni sevmesini beklemiyorum. Soğuk yapmakta yarar var kadınlar için ben bunu anladım. Yaşım 26 ama hala düzgün şekilde bir ilişkiyi sürdüremiyorum asla soğuk davranamıyorum mesela staj için gittiğim lisedeki öğrencilere karşı bile asla ciddi olamıyorum. Onları anlamaya çalışıyorum ve güzel bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum. Erkekler avcı ruhluymuş erkeklerin hepsi (en azından benim karşıma çıkanlar) kadını kendine bağlayana kadar çok ilgili ama ondan sonrası fos.
Dogru valla, benim son iliskimde oyleydi habire mesaj atar gonlunu almaya calisir , bende inanirdim sonra ilk bulusmayi iptal ederdi soka girerdim, ruh hastasi bunlar, olgunlasmamis erkekler.. avci ruhlari yuzunden surekli pesinde kosturman gerekiyor onuda yaptim 3-4 ay kosturdum sonra bulusucagimiz zaman tekrar iptal etti :)) simdi guluyorm ama o zaman kan agliyordum, hergun gozyasi offf... yani tabiki hatalar yapiyoruz ama inanin dogru manevra yaptiginzidada adam arizali ise yapacak birsey yok, olmaz birseyi oldurmaya calismak gercekten takinti yada hirs ile ilgili oluyor artik

Yedekte tutuyor olabilir mi? Çünkü bir erkek istemese açıkça der artık görüşmeyelim diye. Tabi bunu yedek kulübesiyle işi olmayan erkekler der genelde. Ben kabullendim ama hala onu görmeyi istiyorum biliyor musun? Kendisi sürekli ortamlarda, Instada kız nüfusunu fethediyor üstelik ortamı da var ama hala ben onu sayıklayıp duruyorum. Hem istemiyor hem de yanında dur istiyor.
He is not that into you diye bir film var, tam bu konu ile ilgili, mutlaka izleyin

hanımlar selam,

Birde tavsiyem Adil Yildirimin tavsiyelerini dinleyin, belki biliyorsunuzdur, butun kadinlarin iliski uzmani, erkeklere nasil davranman gerektigini anlatiyor, ama ayni tarz erkekleri secmemek icin bir klinik psikologdan ozel terapi mutlaka tavsiyem....olmayacak birseyi gorebilecek kadar zekisiniz ama sizinde farkinda olmadiginiz bazi seyler itiyor sizi bu cikmaza bunlarda uzmanla halledilir, bunlar salaklik degil aslaaa, kendinize haksizlik etmeyin..

Tespitler harika.

Ben her bir maddeye katılıyorum. Bunlar taktik değil aslında, taktik diyenlere katılmıyorum. Bunlar olması gereken şeyler. Benim de ilişkide çok verdiğim zamanlar oldu ama bu maalesef karşı tarafa fırsat bırakmıyor sevgisini göstermek için. Tabi ki sırayla bir o yapsın bir ben yapayım değil mesele ama kimsenin üstüne çoook düşmemek lazım. İliskiler iki taraflı ve dengeli olunca güzel, lezzetli ve kaliteli oluyormuş. İnşallah bundan sonrasında istediğiniz gibi biriyle karşılaşırsınız. ❤️

adas kalalim dedim
Aynen haklisiniz, bende aynisini dusunmustum biraz once, bunlar taktik degil, olmasi gereken sey, ama biz olmasi gerekeni bilmedigimiz icin bu isin uzmanlari taktik yapin diyorlar.
Ingilizcede bir tabir var, fake it until make it diye, ilk basta sahte gibi gelir ama yapa yapa normaliniz olur bu davranislar, ama uzun sure yalniz kalmissa bir kadin, aileden yeteri kadar sevgi alamamissa acele edebiliyor, birde sabirsiz kadin, duygusallikda cabasi.. o zaman duygularinda etkisi ile hadi hadi goster ilgini sevgini cabuk ol, tabi toplum baskisida var, yas geldi ee bul birini, arkadaslar sevgiliyle tatilde sen 5 yildir yalnizsin vs. hepsi bir araya geldigi zaman bir iliskiye basladiginda alma verme dengesi kayboluyor, kadin farketmiyor bile dengenin olmadigini, karsilik goremeyince hatta daha da vermeye basliyor ilgiyi ki burda isler cikmaza giriyor cunku kimse bu kadar ilgiyi sevmez... benim bir kiz arkadasim bile sevgilisinden ayrilali cok ustume dusuyor, sunu beraber yapalim bunu yapalim asiri ilgi uzaklastim yaa resmen.. bogmaya basladi beni, ters tepiyor hakkaten, yok beni niye cagirmadin, yok beni neden aramadin , terapi al diyemedim cani sikilir diye,

Ayyyy benzer iliskiyi bende yasadim, ben pesinden kosmadim ama ilgimi biliyordu illaki hissettiriyordum, dogum gunu partisi duzenleme gibi :))) onun icin islak kek yapip getirme :)) ahhh neler neler, bir bakmissin sevgilisi gibi davraniyordu bir bakmisin arkadasi gibi, Iliskinin adini koymuyordu beyefendi... ama hep ilgiliydi bende tabi umutlaniyordum....sorunlari var diye anlayisli kadini oynadim bu sefer is oyalamaya donustu cunku baktiki sessiz herseye ok olan bir kiz, 2,5 yil yapmadigim kalmadi iliskiye donusturmek icin, offf cok yordum kendimi cok, sonra enerjim kalmadi vampir gibi emmisti butun kani... hic kavgaya girmedim, gerek yok, ben sokmustum kendimi bu cikmaza, iliskim olacakta olacak diye hirs yapmistim, (birde cok ilski uzerine kitap ve video izledim biliyorum nasil iliski bitirilicegini artik)
en sonunda gucumu toplayip ayrilik mesajini attim, bir gun arkadas gibi davraniyorsun bir gun seni cok ozledim diyorsun problem degil ama benim tek gordugum senin benimle mutlu olmadigin ve bu iliskiden tatmin olmadigin, bende senin hayatindan cikmaya karar verdim, arkadas kalalim dedim, soka girdi :))) kem kum , aa oylemiozur dilerim , vs dedi :))... sonrasinda hergun isyerime geldi, zirt pirt mesajlar atti falan, ama baslasam pat diye ortadan kaybolur bulusmaya gelmez, defalarca yasadigim birseydi, ama bir guc vardiki beni ona deli gibi cekiyordu offf anlatamam kizlar yaaa... Allah kimsenin basina vermesin, adam ne yapsa sevmeyi birakamiyorsunuz hep umutleniyorsunuz....

Ayrilik acisi cok kotuydu Allahim bana yardim et bu ruh halinden cikart beni nolursun diye dua ederek uyudum, sabah gozummu actigimda bir terapist konusuyordu tv de. diyorduki " karsiniza surekli ilgisiz ve size sevgi gostermeyen erkek cikiyorsa bunun suclusu o erkek degil cocuklugunuzdur!!!!!!!!!!!!, kisi Ahmeti gonderir Ali gelir oyuncular degisir ama senaryo hep aynidir.. KADINLARDA BUNU KADER SANIR AMA KADER DEGILDIR dedi.... terapist beni anlatiyordu ... sornasinda bir psikolog bulmaya karar verdim ve onun sayesinde bu iliskiden koptum.. ama ilk 6 ay aci icindeydim hemen gecmedi ayrilik acisi ama doktor sayesinde bu acidan cikabildim, kendime deger vermeyi ogrendim.. doktor gozumu acti gecmiste bu durumu yasamama neden olanlari cozdu
ve aslinda bu iliskiler icinde neden hep kendimi buldugumu ogrenince KIRMIZI ODA dizisindekiler gibi:)) o kisiden uzaklasiyorsunuz ve cok guclu hale geliyorsunuz. BIR 3 YIL DAHA KAYBEDEMEZDIM AYNI SEYI YASAMA LUKSUM YOK BASKA BIRIYLE...

Doktora gitmeye mecalim bile yoktu ve yardim edemez diye dusunuyordum, o video denk gelmeseydi dahada gitmezdim psikolaga... olu gibiydim.... bos bos bakiyorduim ama kor kutuk asiktim.. evlilik hayallerim vardi cunku alttan altan vaadlerde bulunmsutu ama sonra bi bakiyorsun adam yok ortada..
Simdi aradan 1 yil gecti, hala mesaj atiyor ama biliyorumki cevap yazim ortadan kaybolabilir yada bulusalim der iptal eder... aman siz siz olun icinden cikamadiniz durumlarda hemen bir uzman bulun, kredi cekin, evdeki sehpayi satin gerekiyorsa yalvarin doktora indirim yapsin ama gidin bir uzmana.. bu isler kendi kendine halledilmiyor her zaman, insan hep duzelir gelir ve mutlu son olur saniyor sonra bir bakmissin ruhun olmus!! ama hayat sinavlarla dolu, cok istedigin sey sinavin oluyor....

Simdi cok mutluyum guclendim ve bir daha yukaridaki tavsiye gibi, basta neyse sonrada oyle hatta daha kotuye gidiyor o kisi ...

Hep havada birakiyorlar iliskinin adini koymuyorlar o boyle kactikta sende merak ediyorsun haydaa br bakmissin asiksin cunku surekli merak ettiriyor kaciyor , bu sefer sen kovaliyorsun sonrada nur topu gibi aSIK OLUYORSUN..
bU KADAR KACMASAYDI TAKINTI HALINE GETIRMEZDIM ILISKI OLSAYDI BELKI 3 AY SONRA SIKILIP AYRILIRDIM, AMA ILISKIYI VERMEDIGI ICIN GOZUMDE BUYUTTUM VE TUTULDUM ONA....
Özgüveni düşük erkekler bazen bunu bilerek yapıyor. Kendine bağlama niyetinde oluyorlar. Benim öyle bir flörtümsü sevgilimsi bir şeyim vardı aynı anlattığınız gibi. Sabah günaydın yazardı gün boyu başka mesaj yazmazdı. Ben de deli olurdum kendime kızardım yine umutlandın aptal diye. Günboyu aklımdan çıkmazdı hiçbir iş yapamazdım düşünmekten.

İlişkiden kopunca bir video gördüm. Kadınların günboyu sizi düşünmesini sağlayın diye. Yaptığı her şey o videoda vardı, sabah günaydın yazıp başka hiçbir şey yazmamak da dahil. O an dedim beni Allah kurtarmış.

Ben suçlu kadındır düşüncenize(hem sizin hem psikologun) katılmıyorum. Suçlu yok, kötü insan var.

X