Davranış Bozuklukları yardim edermisiniz

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Gxuxlsxuxm Sultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2007
6.201
43
kizlar benim 6 yasinda bir kizim var seneye allahin iziniyle okula baslicak aslinda cok akili zeki duygusal bir kiz ama konsantrasyon problemi var yani uzun süre bir seye konsantre olamiyor, ayrica resim yapmayi hic sevmiyor ona nasil bunu sevdirebilirim, birde konusmak icin konusuyor yani bazen sacmaliyorda

Doktorlara falan götürdüm birsey diyemiyorlar, okula basladigi zaman sorunlari olsun istemiyorum yardimci olmak istiyorum ona ama nasil bilmiyorum cok ilgilenmeye calisiyorum fakat oda bazen olmuyor, ooffffff cocugun varmi derdin var.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

doğru söylemişsin çocuğun var derdin var.1çocuk bir dert 2çocuk iki dert.....yinede allah eksikliğini göstermesin konsantrasyon sorunu var demişsin hiperaktif çocuklar dikkatlerini uzun süre toplayamazlar ,resim yarmayı her çocuk sevecek diye bir durum yok ilgisini çekmeye bilir yeteneği olmayabilir bence fazla üstüne düşme seneye anasınıfında bolbol resim yapar.arkadaş ortamı sağla yaşıtlarıyla bolbol oynasın neşeli günler dilerim

tsk ederim canim allah hepimizin evladini bagislasin ne diyelim rabbim baska dert vermesin. hiperaktiv degil kesinlikle insallah dedigin gibi okulda sever resim yapmayi. ilgin icin tekrar tsk. ederim canim

Sevgiylea.s.

Gülsüm Sultan resim yapmak belki ilgisini cekmiyorsa onun yerine baska seylerle ilgileniyordur:Ama birseyde uzun süre konsantre olamiyorsa benim aklima ADHS geliyor.Dediklerinin disinda sorunlariniz yoksa okulla baslamasini bekle zaten sorun yasarsa ögretmeni sizle konusur.Artik cocuk psikologlari bile var yani.Konsantre problemi icin mesela cok ergo therapie uygulaniyor.

yasadigin yer almanya sanirim.bence cocugunu türkiyede bir dr ye götür.benim eltimin cocugunun da ayni problemi var tedavi görüyor dersleride cok iyi.saglikli günler diliyorum

Gülsüm Sultan resim yapmak belki ilgisini cekmiyorsa onun yerine baska seylerle ilgileniyordur:Ama birseyde uzun süre konsantre olamiyorsa benim aklima ADHS geliyor.Dediklerinin disinda sorunlariniz yoksa okulla baslamasini bekle zaten sorun yasarsa ögretmeni sizle konusur.Artik cocuk psikologlari bile var yani.Konsantre problemi icin mesela cok ergo therapie uygulaniyor.

evet baska seylerle ilgileniyor mesela kitaplari cok seviyor oyun oynamayi falan hosuna giden sevdigi birsey oldumu konsantrede oluyor ama birseyi yapamadigi zaman veya sevmediyi zaman istemiyor fakat okulda öyle yapamaski ondan korkuyorum okuldada sevmedigi seyler olabilir ordada yapmicam diyemezki, umarim düzelir, senye mecbur baslicak 7 yasinda oluyor allah yardimcim olsn ne diyim.

uzulme o kadar buyutulcek bir sorun degil karsidaki komsumun kizindada ayni sorun var ama o tedavi goruyor nasil teshis koyamadi dokrorlar anliyamadi yada sen annelik duygusuyla olayi biraz buyutuyorsun benim buyuk kizim resim yapmayi cok seviyor ama kucugunu hic ilgilendirmiyor olabilir her cocuk baska seye ilgi duyar

uzulme o kadar buyutulcek bir sorun degil karsidaki komsumun kizindada ayni sorun var ama o tedavi goruyor nasil teshis koyamadi dokrorlar anliyamadi yada sen annelik duygusuyla olayi biraz buyutuyorsun benim buyuk kizim resim yapmayi cok seviyor ama kucugunu hic ilgilendirmiyor olabilir her cocuk baska seye ilgi duyar

ilgin icin tskler canim belkide dogru söylüyorsun ben büyütüyorum inanki daha henüz 6 yasina girdi ama ismini yazabiliyor bütün alafebi bastan sona tersden düze okuyor kitaplara deli oluyor sürekli ona birseyler okumami istiyor fakat is resim yapmayi geldimi yapboz veya incelik isteyen isleri geldimi biraz ugrasiyor yapamiyorum anne deyip birakiyor, bende tabiki endiseleniyorum yapamiyormu yoksa yapmakmi istemiyor diye.

Komsunun kizi ne tedavisi görüyor canim bilgin varmi?

X