Yardım edin evi pire bastı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kömürlükteki kedilerden gelen pire işte. Ne tozu. Hala insana geçmez diyorlar ya, şaka gibi! Gözümle görmesem inanacağım..Kedinin beyaz tüylerinin arasındaki siyah pirenin aynılarından evimizi sardı diyorum.
İlaçlama şirketi ilk ilaçladığında, pireler bitmedi evde tekrar gördük. İkinci kez ilaçlandı sonra bitti. Kediyi de ilaçladık.
Konak olmadan uzun süre yaşıyorlar zaten biri ölmeden yumurtluyor sonra yeni doğanlar başlıyor zıplamaya. Gerçekten kabus gibiler.
Bu haziran-temmuz ayları tam pirelenme ayları kedilerin, aman dikkat diyeyim.

Toz piresi ile hayvan piresi birbirinden farklı. 2 türün yaşaması için gerekli olan yaşam alanları da farklı.

Detaylı olarak araştırabilirsiniz.

Şimdi oldu. O bahsettikleriniz toz piresi ,kedi piresi değil.

Valla ne biliyim. Binadakiler orda kediler var, bi kere daha oldu dediler. Ben ilk defa böyle bi şeyle karşılaştım. Aşırı kedi düşkünü bi insanım ben. Bugüne kadar hiç bulaşmadı bana onlardan. Ama konaksız kaldıklarında geliyorlarmış anca

Valla ne biliyim. Binadakiler orda kediler var, bi kere daha oldu dediler. Ben ilk defa böyle bi şeyle karşılaştım. Aşırı kedi düşkünü bi insanım ben. Bugüne kadar hiç bulaşmadı bana onlardan. Ama konaksız kaldıklarında geliyorlarmış anca

"Binanın bodrumunu, çatı arasını , paspaslarını temizlemedik" demek yerine; suçu sokak hayvanlarına atmak kolay gelmiş onlara.

İlaclatmaniz lazım.
Bize de geçmişti kediden.
İlaclattik anca öyle geçti.
Her yerimizden çıkıyorlardi, berbat bişeydi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X