Güneş Kremleri Yardım edin GÜNEŞTE YANDIK!

Güneş kremleri, bronzlaşma

kesh12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
477
4
2. derecenin üstünde olduğunu düşündüğümüz güneş yanıklarımız var sırt omuz boyun ve bağrımız ciddi derecede yandı.
yoğurt sürmek ve soğuk şeyler kullanmak haricinde acıyı en aza indirmek için neler yapabiliriz?

yanıyoruzzzzzzz senağlama senağlama senağlama senağlam asenağlama

bepanthol,,,,güneş yanıkları için bire bir bepanthenenin daha sıvı hali hemen al eczaneden sür
ben hemen hemen her sene aynen sızın gıbı yandığım için iyi biliyorum..

ondan sürdüm evde var.. ama fayda etmedi yani geçici olarak acım geçti ama 5 dk sonra yine acıdı.. :KK43:

Canım çok geçmiş olsun şimdi bir yerde okuum bol bol su için ve ılık soğuya yakın suyla banyo yapın diyor birde asprin iyi geliyormuş
ağrı kesicide ağrılar için içelebilirmiş aslında bephantol iyi gelir

Son düzenleme:
agrı kesici içtim 1 saat önce.. pek fayda etmedi.. duş alıyorum her 2-3 saate bir...
bir yandan üşüyorum bir yandan yanıyorum...
o kadar da yanmamak için direndim ama yandım işte..
yatayım diyorum acıyor yatamıyorum..kalkıp geziniyorum saatler geçmiyor..
pc ye oturuyorum zaten heryer sıcak..
soğutucuyu açıyorum.. biraz rahatlıyorum sürekli sogutucunun karşısında duruncada vücut alışıyo.. wc ye falan gittiğimde cayır cayır yanıyorum..
allahım ya çko kötüyüm..
uykum var uyuyamıyorum çok kötü bir psikoloji..
keşke sihirli degnek falan olsada zamanı 1 hafta ileriye alıversem...

hastane var 10 dklık yok..
ama dışarıya çıkacak halim yok..
üstüme tişört giymeye korkuyorum inanın

Yanlış biliyor da olabilirim, ama Allah korusun vücut aşırı su kaybıyı yaşamış olabilir ve şoka girebilirsiniz, saat daha geç olmadan gidin lütfen, çünkü yanık var yanık var. Bu derece olmamalıydınız. ılaçla içten de destek gerekiyor olabilir.

salatalık dilimledim heryerime kyodum biraz rahatladım.. bol bol domates yiyorum

suratım çok yanmaya başladı
buzlarla acımı dindirmeye çalışıyorum
gece nasıl uyuycam bilemiyorum...
bepanten sürdük anneme ama annem hala yanıyor..
ben zaten yanıyorum :KK70:
valla sinirden bi gülüp bi aglıyorum..
yarına çıksam başka hiç bişey istemiyorum
çok gereksiz bir acı çünkü..
ahh keşke tişörtle girseydim denize..
off ya :KK70: :S

bakınız bu da kanıtımız ...

AYY AYY

213ja4w.jpg

silverdin krem var güneş yanıkları için
birde ağrı kesici olarak anestol var ikisinide şiddetle tavsiye ederim ağrınızı acınızı dindirecek bu kremlerdir.en yakın eczaneden temin edin ilaçları.
geçmiş olsun...

canım ya uyudunuzmu ne yaptınız böyle.bende eşimle ilk tatilimizde böyle yanmıştım ama ilk kez denize gitmiştim ve sarışınım direk kremsiz yattım ve yandım.ben bepanten sürüp ağrı kesici aldım.tatilin kalan kısmınıda şemsiyenin altında geçirdim.allah kolaylık versin

ah ben de marmarada beykozda yandım ağrıdan uyuyamadım kollarıma sırtıma iğneler batar gibi oldu şimdi de soyulmaya başladı acıyla birlikte soyuluyo geceleri cehennem gibi yanıyodum ben yanan yerlerimi 5 dakkada bir soğuk suyla yıkadım suda eriyen aspirinlerden içtim

barsedin dediği gibi silverdin krem birebir çok iyi geliyo.. ama yinede biraz sabırlı olmak gerek 1 2 gün anca geçer sanırım. .. moral bozmak gibi olcak ama ....

canım vakit geçmiş, biraz iyileşmişsindir. geçmiş olsun. ben yinede bildiğimi yazayım. stelix diye bir jel var. eczanelerde satılıyor. son derece ferahlatan ateşini yatıştıran bir jel. ben bunsuz tatile gitmiyorum. hala sıkıntın varsa al kullan. çok ucuz bişey . 3-5 lira falan.

çok geçmiş olsun bence hemen acile gidin..
güneş koruyucu kullanmadınızmı neden bu derece yanık oldu ?

X