YARDIM EDİN LÜTFEN

atespare

Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2022
6
2
Merhabalar. Eşimde bende 30 yaşındayız. Bende pcos var eşimde belli bir sorun yok. İlk denememizdi, 30 yumurtam toplandı. Bize toplama günü 4+4+1+1 şeklinde 4 tüp donduracağız aksilik olmazsa dediler. 1. gün aradılar 18 tanesi döllendi dediler. 3. gün aradılar 18 tanesi hala devam ediyor dediler. biz çok umutlandık. Bugün 5. gündü tekrar aradılar 3 tane dondurulacağını söylediler. Bir tanesi iyi kalite, bir tanesi orta kalite, bir tanesi de yeni beşinci güne geçti bu üçünü donduracağız dediler. Ben 18 tane embriyodan nasıl 3 tane dondurulur dedim. Bunun yumurtalıktan yada spermden herşeyden olabileceğini bir sürü faktörü olabileceğini söylediler. Diğer 15 tanesi hala duruyormus son olarak yarın yani 6. gün tekrar bakıp size haber vereceğiz dediler. Tüm hayallerim yıkıldı sanki. Nasıl olur 18 tane 3. gün embriyosundan 5. gün aşamasına sadece 3 tanesi geçebilir? Bunun sebebi ne olabilir? Genetik teste gönderiliyormuş embriyolar ama genetik kusurdan mi böyle oldu acaba. Yada eşime sperm analizi yaptırdık fakat morfolojiye falan baktirmadik ondan mı olabilir? 18 embriyodan kala kala elimize 3 tane kaldı. Genetik bir rahatsızlığımız yok daha önce tüp bebekte denemedik. Sadece geçen bir 1 kez kimyasal gebelik yaşadım. Ama 9 yumurtadan 3 embriyo kalsa zoruma gitmeyecek. 18 yumurtadan 3 tane kalmasına akıl sır erdiremiyorum. Lütfen tecrübeli insanlardan yardım bekliyorum bu konuda fikir verebilirler mi rica etsem. Ne yapacağımı bilemedim.

Pcos da olur boyle durumlar stres yapmayin.yumurta sayisi cok olsada aslinda bazilarinin ici bos,ya da kalitesi bozuk ola bilir ama bu sizin diger embriolarinizin da ayni durumda oldugu anlamina gelmez.InsaAllah kalan hepsi saglikli olur ve bebeginize kavusursunuz

Benimde 18 yumurtamdan 4 tanesi 5. Gun donduruldu 6. Gune ise 2 embriyo donduruldu yarini bekleyin bence

Ayrica gebe kalmak icin saglikli 1 embriyo yeterli kendinizi strese sokmayin uzulmeyin

Pcos da olur boyle durumlar stres yapmayin.yumurta sayisi cok olsada aslinda cogunun ici bos,ya da kalitesi bozuk ola bilir ama bu sizin diger embriolarinizin da ayni durumda oldugu anlamina gelmez.InsaAllah kalan hepsi saglikli olur ve bebeginize kavusursunuz

çok teşekkür ederim cevabınız için bu süreçte insanın daha önceden tecrübe etmiş kişilerden yorum almasına ihtiyacı oluyor. güzel duanız için sağolun. herkes sağlıkla sihhatle dilediğine kavuşur inşallah.

peki size herhangi bir şey söylediler mi. yada 18 yumurtadan 4 tane 5. güne kalmasına normal dediler mi acaba. bu normal bir durum mu ben bilemiyorum ilk tüp bebek olduğu için.
Qayet normal canim benim hic dert eyme kendine.Ben ilk defa tup bebek oldugumda bir kiz benimle ayni gunde oldu.onda 28 yumurta,bende 15 yumurta toplanmisti.Ben de sende daha guzel demistim,ama sonucta ikimizde de ayni kaldi,4 tane.O 4 embrio ile ikizlerine kavustu bile cok sukur,artik 3 yaslari olmus qalibaSende dert etme,insaAllah sende cocuklarina kavusursun tez bir zamanda

peki size herhangi bir şey söylediler mi. yada 18 yumurtadan 4 tane 5. güne kalmasına normal dediler mi acaba. bu normal bir durum mu ben bilemiyorum ilk tüp bebek olduğu için.
Embriyologlar aradi ben cok uzulmusdum 4 tane diyince 5. Gun embriyosu cunku daha fazla bekliyodum sonra instagramda takip ettigim bi abla var Askin arici tup bebek konusunda yardimlari cok oldu bana , DEDI KI 4 EMBRIYO DEMEK 4 BEBEK DEMEK DUA EDELIM 1 TANESI TUTSUN UZULME DEDI COK HAKLIYDI.... cok fazla yumurta toplanmasi demek cok fazla embriyo demek degil ki bazen o yumurta topluyolar ya o sivinin icinde yumurta bile cikmiyormus dua edelim embriyolarimiz var simdiden umudunu yitirme ben transfer surecine baslicam regl ile birlikte cok heyecanliyim ama cooooookkk umutluyum Allahim 13 yil sonra Anneligi banada tattirsin isteyen butun kardeslerime nasip etsin banada nasip etsin.

Bu arada 18 yumurtanin 14 tanesi döllenmisti geriye 4 tane 5. Gün 2 tane 6.gun embriyosu kaldi canlari sagolsun bana 1 tanesi tutunsunda hic farketmez 3 olmus 5 olmus hiiicc farketmez

Şu süreçte stres yapma diyeceğim ama elinde değil biliyorum bende çok yaptım.
Allaha şükret 3 emriyon var benim erken menepoz vardı 1 tane oluştu o da tutmadı benim işlemler tekrar hep baştanalınacaktı.
senin 3 emriyo 3 kez transfer demek .
ben 2. tüp bebeğe hazırlanırken hamile kaldım üstelik sol tüpümde artık yumurta yoktu. Allah nasip ediyorsa bir şekilde oluyor şuan 34. haftamdayım Allah sağlıklı kucağıma almak nasip eder inşallah. senin yumurta var en azından oluşuyor benim yumurta oluşmuyordu. ben keşke pcos olsaydım diyordum yumurta bitince imkansız artık olmazdı.

Benim arkadaşım da pcos tü. 40 yumurta toplandı. 7 embriyo oluştu. Sanırım pcostan olabilir sizin bu durum. Benim 11 yumurta toplandı 4 embroyo oluştu. 5. Gün

Bu arada 18 yumurtanin 14 tanesi döllenmisti geriye 4 tane 5. Gün 2 tane 6.gun embriyosu kaldi canlari sagolsun bana 1 tanesi tutunsunda hic farketmez 3 olmus 5 olmus hiiicc farketmez
Benim de 13 yumurtanın 12 si döllendi 4 tane 5. Gün embriyosu 2 tane 6. Gün embriyosu kaldı hemen hemen sizle aynı transfer ne zaman sizin

Benim de 13 yumurtanın 12 si döllendi 4 tane 5. Gün embriyosu 2 tane 6. Gün embriyosu kaldı hemen hemen sizle aynı transfer ne zaman sizin
Aaa evet benimde 4 tane 5. Gun 2 tane 6. Gun embriyosu var ayniymis benim transferim regl olcam iste baslicaz transfer surecine söktürücü iciyorum bugun son gunu sokturucumun

Aaa evet benimde 4 tane 5. Gun 2 tane 6. Gun embriyosu var ayniymis benim transferim regl olcam iste baslicaz transfer surecine söktürücü iciyorum bugun son gunu sokturucumun
Bende regl ile başlayacağım Allah umutlarımızı dualarımızı boşa çıkarmasın siz benden 5 gün önde gidiyorsunuz benim de opu işleminden sonra 7. Günüm 5 ilaç günüm daha kaldı hangi hastahane bu arada ben Acıbadem

Bahceci umut tup bebek benim doktorum cem celik hoca. Bugun adet sokturucum biticek iste 3 gun sonra adet gorcem doktoruma haber vericem ve ilaclara baslicaz transfer icin rahim kalinlastirma falan ay nasi heycanliyim bugun ruyamda hamileydim bebegimin elleri belli oluyodu gobegimden ellerine dokunuyodum cok guzel bi histi parmaklari gobegimin altindan belli oluyodu onceden gorsem bole ruyalar aglayarak uyanirdim bugun hic aglamadim yakın gelicek artik biliyorum

Bunun sebebi çok normal. Bazı yumurtalar boş oluyor bazı yumurtalar dolu bazılarında şekil bozukluğu bazıları da o ortama dayanmıyor ve ölüyor. Benim de yaşım 25 50 tane yumurta vardı sadece 20 tanesi alındı ve 8 tanesi döllendi. Yanımda başka bir kadın vardı o da 22 yaşındaydı 30 tane alındı 2 tanesi döllendi. Bunları sorun yapmayın. Kalan sağlar bizimdir diyerek yolunuza devam edin güzel düşünün ki güzel olsun. Rabbim istemedi sadece bir kaçı oldu diyerek düşünün. Allah’ın izniyle olacaktır. Gönlünüzü ferah tutun ve transfer gününe kendinizi hazırlayın güzel düşünün güzel olsun dualarım sizinle. Her kadında farklıdır yumurta rezervi kalanlar için dua edin

Merhaba arkadaşım bende bu süreçten geçtim senin rakamların yanında bnmi yok denecek kadar az . Bazen çokluğu değil niteliği içerigi kalitesi önemli olablıyor. Bak bnm sadece 4 tane toplandı. Kendimi perişan ettim. 4 ün 3 ü 3. Günde gitti 5. Güne elimde 1 embryom kalmıştı yaşadığım acıyı tarif edemem ve oda orta kaliteydi tutma ihtimali çok düşüktü öyle dediler. İçimi ferah tuttum Allah ol dediyse olur dedim çok şükür tuttu bebegım . Oyüzden bunlar olabiliyor kendini üzme spnucsbak bazen çok yumurta elde edilir ama çoğu verimsizdir yada gelişmez bilemeyiz Allah ne takdiri. Herşey güzel olacak diyedüşün üzme kendini pozitif ol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…