Gebeliğe Hazırlık YARDIM LÜTFEN kanda pıhtılaşma ignesi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Allah razı olsun canım inan 10 iğne olsa onu bile vururum yeter ki sağlıkla kavuşalım inşAllah zaten şu an yaptığim diyet de hiç kolay değil yiyecek birşey bulamıyorum evde açım diye bağiriyorum bazen:mad: Ne yapayım sonra pişman olmayayım diye benim için dua eder misin canim hamilelerin duası kabul olurmuş🌷
Rabbim inşallah tez zamanda istedigin hayirli saglikli sihhatli evlat versin inşallah canim ederim tabi

merhaba arkadaşlar, öncelikle pıhtılaşma problemi olan herkese geçmiş olsun. Benim de vardı 2 kayıptan sonra 2 sağlıklı evlat dünyaya getirdim. Ben coraspirini gebelik planlarken başladım. Enox 0,4 iğneyi de gebe kalır kalmaz başladım. İnşallah herkes hayırlısıyla evladını kucağına alır.

Evet canım ben de bu konuyu araştırıyorum 0sende 2m diye bir vitamin var içindeki folik asit ve b vitamini folat formunda olduğu için vücut kolayca alıyor ben memnun kaldım önceden bemiks c içiyordum ama o folat form değil osende daha iyi geldi bana. bir de protein yemiyorum çünkü benim vücudum parçalayamadığı için toksik halde kanımda dolaşıp pıhtılaşma yapıyor çerezi balığı peyniri filan hepsini biraktım ama kanımın sulandığını fark ediyorum çok şükür😊
Merhabalar sanırım metilonin diyeti yaptınız ? Pıhtılaşma bozukluğu bende de var . MTHFR genlerimde ve Pai genimde HETEROZİGOTLUK var. Homosistein değerim 17.3 ne yapmalıyım şaşırdım kaldım lütfen yardımcı olur musunuz

Merhabalar sanırım metilonin diyeti yaptınız ? Pıhtılaşma bozukluğu bende de var . MTHFR genlerimde ve Pai genimde HETEROZİGOTLUK var. Homosistein değerim 17.3 ne yapmalıyım şaşırdım kaldım lütfen yardımcı olur musunuz
Merhaba benim doktorum hacettepe ing. Tıp mezunu bir doçent ilk kaybimdan sonra pihtilaşma problemimi öğrenmeme ragmen dr igne dozumu yanlis ayarladigi icin 2 kayip daha yaşadim sonra bu dr. U buldum ve adam yillarca yurtdışında yaşamiş iyi bir dr. Mthfr nin gen bozuklugundan bile sayilmadigini söyledi suan çok sukur 27 haftalik hamileyim ilk 12 hafta 0.4 oksapar coraspin ve 2 adet progestan kullandim 12den sonra yoluma sadece 0.4 oksapar ile devam ediyorum ve kilomda 89 suan o yüzden işinin ehli bir doktor bulun derim ankarada iseniz doktorumun adi doç. Dr. Ümit korucuoğlu insallah saglikla bir evlat kucaginiza alirsiniz

Evet canım metionin diyeti yaptım protein pek yemedim bezelye de biraz riskli görülüyor google Sinan Beksaç metioninden fakir diyet yaz görsellerde diyet örneği çikacak bolbol su içip hareket ettim bir de beyaz un ve beyaz ekmek veriyor hoca gunde 10 dilim müsade var meraklanma çabucak düşer inşAllah homosostein
Tsh yüksek mi ayrica magnezyum çinko ve metil formda b12 de kanı sulandiriyor ben osende 2m diye bir folik asit içiyorum bir de coraspin

Herkese selam kusura bakmayin uzun oldu biraz direk konuya gireyim

Ben 2018 martta hamile kalip kurtaj oldum dr kan pihtilaşmasi testi yaptirdi hemen ve
FAKTOR V LEIDEN ve MTHFR bozuk gen mutasyonu oldugunu ogrendim o zamanki dr bana 2. Gebeligimde kalp atisini duyar duymaz kan sulandirici igne kullanicagimi ve surekli coraspin kullanmami önerdi. Neyse ben ayni yil agustosta yine hamile kaldim hersey yolundayken kalp.atisini dinlemeye gittigimde kalbinin durdugunu soyledi igneye bile baslayamadan yine kürtaj oldum... Dr çelişkili ifadeleri yuzunden bu dr a guvenim tamamen bitti baska bir dra gittim o bana yumurtlama döneminden itibaren 0m6mg enox hamile kalana kadar vurulmami ve gebeykende sabah aksam yapmami soyledi 85 kg oldugum icin ben tabi o arada kromozom testleri hematolog bi yandanda özele güvenmeyim garanti olsun diye hacettepeye gitti. Krozom vs testler temiz cikti..Ama bana hacettepedeki dr kalp atisindan itibaren 1 igne vurulmam gerektigini soyledi tabi ben ayni seyi yasadigim icin dinlemedim.2019 temmuzda yine gebe kaldim 96 kgyum sabah aksam igne oluyorum ama burnum falan kaniyor artik dusunun gobegimden igne vurdugum yerler günlerce kanadi 10 haftalikken yine kalp atisini duyamadan evde düşük yaptim artik 98kgya kadar cikmistim.ve diyetisyene basladim 79a kadar indim gecen ayda kimyasal gebelik yasadim yine yumurtlamadan vurdum igneyi olmadi... bir doç dra gittim yeni bana ignenin 0.4 mg oksapar ve progestan kullanmami yumurtlamada igne vurmamam gerektigini soyledi olmayan şeyi nasil koruyacaksin dedi????aslinda bu dr güven verdi çok netti...

Ben tamamen ne yapacagimi şaşirdim benimle ayni faktor bozuklugu yaşayip anne olmuş birileri var mi Allah rızasi için bana bi akil verin nolur ne yapacagimi şaşirdim
Bende şuan çok kafa karışıklığı yaşıyorum..
Bir kimyasal gebelik geçirdim.
Şuan dış gebelik yaşıyorum...
Kan pıhtılaşma testni önce yaptırmıştık..
Tıbbi genetik bölüm doktoru sadece folbiol önermiş..
Kendi doktorum da birşey kullanmana gerek yok diyor. ama bilmiyorum yaa..

Merhaba benim doktorum hacettepe ing. Tıp mezunu bir doçent ilk kaybimdan sonra pihtilaşma problemimi öğrenmeme ragmen dr igne dozumu yanlis ayarladigi icin 2 kayip daha yaşadim sonra bu dr. U buldum ve adam yillarca yurtdışında yaşamiş iyi bir dr. Mthfr nin gen bozuklugundan bile sayilmadigini söyledi suan çok sukur 27 haftalik hamileyim ilk 12 hafta 0.4 oksapar coraspin ve 2 adet progestan kullandim 12den sonra yoluma sadece 0.4 oksapar ile devam ediyorum ve kilomda 89 suan o yüzden işinin ehli bir doktor bulun derim ankarada iseniz doktorumun adi doç. Dr. Ümit korucuoğlu insallah saglikla bir evlat kucaginiza alirsiniz
Tıbbi genetik doktoru da aynını ddi. pıhtılaşmaya yatkınlık var deriz demişti.
Kendi doktorumda bunun için şunu kullan vs demedi..

Bende şuan çok kafa karışıklığı yaşıyorum..
Bir kimyasal gebelik geçirdim.
Şuan dış gebelik yaşıyorum...
Kan pıhtılaşma testni önce yaptırmıştık..
Tıbbi genetik bölüm doktoru sadece folbiol önermiş..
Kendi doktorum da birşey kullanmana gerek yok diyor. ama bilmiyorum yaa..
Ben o gittigim doktorda 28 gün sonra dogum yapacagim 0.4lük igneyle suan 35. Haftamdayim çok şükür 12. Haftaya kadar coraspin ve progestan kullandim igneye ek 12den sonra sadece igneyle devam ettim yatkinlik olanlara sadece coraspin veriyorlar diye biliyorum canım

Tıbbi genetik doktoru da aynını ddi. pıhtılaşmaya yatkınlık var deriz demişti.
Kendi doktorumda bunun için şunu kullan vs demedi..
Ege diş gebelik geciriyorsan şuan 1 ay sonra falan bi hsg cektir tam bilgim yok korkutmak istemem ama tüpleri tikayabiliyormuş sanirim

Ben o gittigim doktorda 28 gün sonra dogum yapacagim 0.4lük igneyle suan 35. Haftamdayim çok şükür 12. Haftaya kadar coraspin ve progestan kullandim igneye ek 12den sonra sadece igneyle devam ettim yatkinlik olanlara sadece coraspin veriyorlar diye biliyorum canım
Maşallahh canım çok güzel 😍🤲
Bende bu gebelikte progestan kullandım ama dış gebelik olduğu anlaşıldı..
Kan pıhtılaşmasi içinde doktorum bişey kullanmana gerek yok dedi , farklı bir doktora daha gideceğim bakalım.
Valla bana coraspin de demediler ben kullandım bir kaç ay

Maşallahh canım çok güzel 😍🤲
Bende bu gebelikte progestan kullandım ama dış gebelik olduğu anlaşıldı..
Kan pıhtılaşmasi içinde doktorum bişey kullanmana gerek yok dedi , farklı bir doktora daha gideceğim bakalım.
Valla bana coraspin de demediler ben kullandım bir kaç ay
Testinin sonucunu atabilirmisin kaç faktor baktirdin sadece mthfr bozuksa mesela onu tipta pihtilaşmadan saymiyoruz dedi suanki doktorum onceki felaket tellaliydi 🤣

Ege diş gebelik geciriyorsan şuan 1 ay sonra falan bi hsg cektir tam bilgim yok korkutmak istemem ama tüpleri tikayabiliyormuş sanirim
Evet canım doktor da aynısını söyledi, yapışıklık , tıkanıklık olabiliyormuş diğer ay cektirim.
Geçen yıl cektirmistim sorun yoktu, bakalım şimdi ne oldu

Testinin sonucunu atabilirmisin kaç faktor baktirdin sadece mthfr bozuksa mesela onu tipta pihtilaşmadan saymiyoruz dedi suanki doktorum onceki felaket tellaliydi 🤣
bu canım ,benim doktorda pek önemsemedi

Eklentiler

• IMG_20220717_184239.jpg
    IMG_20220717_184239.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 99
Benimle ayni faktorun bozuk sanirim heterozigot yaziyor bence sen başka doktora gitmelisin hangi sehirdesin inan ki bu kan pihtikaşmasinda belki 10 doktor gezdim hepsi ayri konuştu çok çelişiyorlar
Evet çok saçma gerçekten.
İstanbul'dayim canım koç üniversitesi gidiyorum şuan.
Farklı bir doçente daha gideceğim o ne diyecek bakalım

Evet çok saçma gerçekten.
İstanbul'dayim canım koç üniversitesi gidiyorum şuan.
Farklı bir doçente daha gideceğim o ne diyecek bakalım
Diplomasina bak ben heo operatorlere gotmistim ünlü diye bu doktorum hacettepe ingilizce tıp mezunu liseyi bile galatasaray lisesinde okumuş adam aşiri zeki

Diplomasina bak ben heo operatorlere gotmistim ünlü diye bu doktorum hacettepe ingilizce tıp mezunu liseyi bile galatasaray lisesinde okumuş adam aşiri zeki
Koç üniversitesi deki doktorum profesör 🤣
Hatta tüp bebek ana bilim dalı başkanı.
Hacettepe den bir profesör geldi yerine oda aynı şeyi söyledi..
Başka bir doçente daha gideceğim bakalım o ne diyecek

Koç üniversitesi deki doktorum profesör 🤣
Hatta tüp bebek ana bilim dalı başkanı.
Hacettepe den bir profesör geldi yerine oda aynı şeyi söyledi..
Başka bir doçente daha gideceğim bakalım o ne diyecek
En az 3 doktordan fikir al testin yorumu benimkiyle tam ayni degil belki ben yanliş anlamiş olabilirim ama bende de faktor Vleiden heterozigot mutant yaziyor

X