yardım

Fancy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
74
0
Bir kaç soru sormak istiyorum arkadaşlar. erkeğin yüzüğünü, damatlığını ve nişanda giyeceği kıyafeti kız tarafımı alır?

canım biz nişanda eğkeğin yüzüğünü ve bir saat aldık.takım elbise nişanda alınmaz benim bildiğim düğünde alınır.bizde öyle yapcaz zaten.zemuszemus

nişanda takıl elbıse alınmaz düğünde alınır bızde
yüzük alınır sadece

nişanda erkeğin yüzüğü alınır sadece. ama isteyenler saat de alıyorlar.

Biz nisanda yüzügünü kol saatini ve takim elbisesini aldik,
artik size kalmis oluyor yüzükten sonrasi yerimseniben

bizde erkeğin yüzüğünü aldıkta damatlığını falan hiçbirini lamadık kendi aldı

teşekkürler arkadaşlar, demekki yüzük kesin diğerleri keyfi :bbo:zemuszemus

biz takım elbise aldık. o da benim elbise mi tabi .karşılıklı olarak yüzükleri aldık. ve saat taktık nişanlıma. bence konuşun. takım alınır çünkü bizim buralarda. alınması gerekio da alınmazsa ayıp olur. hem bohçada konur. gömlek kravat takım falan .biz koymadık ayrı nişanda giymesi için aldık

yüzük ve damatlık alınır ama nişanda ne bilim bohça koyacaksanız oraya takımın içinde giymesi için gömlek kravat kol düğmesini mendilini alabilirisinz

yani değşir tabi ama bizde ya düğünde damatlık ya da nişanda takım alınır biz takımını ayakkabısını baştan aşağı aldık. o da benimkileri aldı.
yüzük de aynı şekilde oluyor ama benimki kabul etmedi kendi verdi alyansların parasını tamamen.
yanisizin anlaşma durumunuza bağlı.
zaten garip olur kuyumcuya ayrı hesap yyap kardeş demek yada iki elden para vermek.
herşey karşılıklı lafının da cılkını çıkarmamak gerek sanırım.
iş iyice maddiyata dönüyor ozaman

karsilikli anlasmaya bagli.. yüzük sart.. damada bir seyAtakmak istiyorsaniz nisanda bide saat uygun olur yok nisanda sadece yüzük takilacak taki olmicak diyorsaniz saat almasiniz.. Nisan elbiseni camsirini ve ayakkabini normalde erkek tarafi karsiliyor sizde buna karsin damatin bir seyini karsilarsiniz ila tüm takim olmasi gerek degil ama önregin gömlegini ve kravatini gibi.. Önceden konussun aileler sonradan laf söz lakirti olmasin herkezin adeti farkili oluyor konusulmayinca böyle ufak tevek seyler mide bulandiriyor..

erkeğe yüzük ve saat alınır kıyafeti kendisindenyerimseniben

canım nişanda yüzükleri erkek tarafı alır kız tarafı da saat tarzı bişey alır,gelinlik ve damatlığı erkek tarafının alması gerekir

X