Yardımcı olabilecek Ablalarım fikirlerinize açığım..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aysunn00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2021
1
-2
Herkese Merhabalar uzun zamandır beni rahatsız eden birkaç konu var çevremde kimseyle paylaşamıyorum kendi içimde halletmeye çalıştıkça işin içinden çıkamıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Biraz uzun yazacağım Yardımcı olabilecek olan varsa ne mutlu bana fikirlerinize açığım şimdiden teşekkür ediyorum. Benim sorunum ilişkim ile alakalı aslında ilişkiden daha çok kendimle alakalı da olabilir, ben 19 yaşındayım erkek arkadaşım 25 yaşında. Kendisi çalışıyor ben henüz bir işe başlamadım. 1 buçuk senelik bir ilişkimiz var bizim ve her şey çok güzel ilerliyor. Arada ben bir şeyleri problem etmesem daha güzel olacak. Birbirimize karşı saygımız sevgimiz sonsuz. O bana çok güveniyor ama ben hep her gelişen olaydan bir anlam çıkartıyorum. Çok detaycı bir insan oldum ve artık kendimden rahatsız oluyorum. Her şeyi abartana kadar düşünüyorum çoğunu kendi içimde çoğunu ona sorarak. Erkek arkadaşım ile her şeyi konuşarak hallederiz. Ve her ne olursa olsun her konuda içimi rahatlatır beni hep alttan alır güzel güzel konuşur benimle, konuyu aramızda halledene kadar ama ben ertesi gün kuruntulara detaycılığa tekrar başlarım. O kadar kıskançlık yapıyorum ki şuan beni kimsenin bilmediği tanımadığı bir platformda bu konuyu açmaya bile utanacak kadar. Çok rahatsız oluyorum kendi kıskançlığımdan, o rahatsız olmadığını tatlı dille söylüyor ama sadece güven bana inan bana diyor güveniyorum ama işte elimde olmuyor sorup sorguladığımda rahatlıyorum. Evindeki televizyonuna kadar kıskanıyorum hatta bazı zamanlarda gıcık bile oluyorum kim bilir hangi kadına baktı bugün, kim bilir ne yaptı acaba sağda solda görüp beğendiği birisi iç geçirdiği birisi var mı aklında fikrinde vs... Bazen bu işi retroaktif kıskançlığa bile bağlıyorum 5 6 sene önceki ilişkisini bile kıskanıyorum. Geçmişi dolu geçmiş birisi, birçok şeyi tatmış. Sürekli her şeyi haber verir bana. Kendime ne kadar telkinler versem bile olmuyor. İyice bıkmış durumdayım kendime tamamen engel olmak istiyorum artık. Bazen ilgisiz olduğunu düşünerek yakınıyorum kendi içimde, bazen beni sevmediğini düşünüyorum halbuki öyle bir şey yok. Sürekli her söylediğini sorguluyorum yalan mı söylüyor acaba diye. Ciddi düşünüyoruz ailesi ile tanıştım. Çok üzerine titriyorum kendimi nasıl geri çekeceğimi bilmiyorum. Bazen acaba bana nasıl tahammül edebiliyor diyorum. Öyle kavga gürültü çıkartan bir insanda değilim ama çok soru sorup sorguluyorum sanırsınız çözülemeyen cinayet peşindeyim. Çevremde de beni yönlendirebilecek kimse yok. Önceden o benim üzerime titrerdi. Benim merak ettiğim şeyleri o merak etmez mesela şuan. Sanki bir şeyleri kontrol etmezsem beni aldatacak bana yalanlar söyleyecek gibi hissediyorum. Artık çok yoruldum bir şeyleri kontrol etme isteğimden. Sürekli videolar izlesem yazılar okusam bile ne fayda.. Ya beni yanıltacak aldatacak bir şey yapıp, her şeye rağmen yüzüme bakarsa ben her şeyden habersiz bu ilişkiyi yaşarsam diye çok korkuyorum mesela. Biliyorum lafı çok uzattım kısacası kıskançlığımdan, gündelik hayatımı etkileyen merakımdan, sürekli bir şeyleri kurcalamamdan nasıl kurtulurum. Var mı benim gibi bu durumun benzerini yaşayan, geçmişte yaşamış olan Çok çok üzülüyorum hem onu yorduğumdan dolayı hem kıskançlığımı merakımı artık taşıyamadığımdan dolayı..

Bizim size yapabileceğimiz bir şey yok ki. Sizin profesyonel bir yardım almanız lazım. Kendinizi bilmeniz güzel ama bunu öyle video izleyerek veya bu tarz bir platformda aşamazsınız. Kıskançlık bana göre bir hastalıktır, uzman desteği almanız gerek.

Ayrıca şunu da eklemezsem dayanamayacağım daha 19 yaşında ne ciddiyeti? Önce okuyun, çalışın, kendi paranızı kazanın, ayaklarınızın üzerinde durun. Hepsinden önemlisi büyüyün, olgunlaşın. Evlilik inanın kaçmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X