Yardımcı olmayan eş

Konuştum kaç kere sitem ettim laf soktum tartıştım fakat diyorum ya duvara söylesem çatlardı diye
Mihrimah Sultann Mihrimah Sultann yorumlarınız çok doğru ℅100 tespit yapmışsınız.
İşte ben de içgüdüsel olarak böyle bir ilgi beklediğim için hep rahatsız oldum, fakat hayatımda ilk kez evlendiğim ilk kez hamile kaldığım içinde, diğerleri nasıl ilişkiler yaşıyor, hamilelik dönemlerini nasıl geçiriyorlar pek bir bilgim yoktu.
Mesela hastane olayında kv ve görümce ile gidilir mi? Kocasıyla gidiyor herkes dediğimde, kim kocasıyla gidiyor ya örnek göster dediğinde kalakalıyordum, veya böyle böyle olması gerekiyor dediğimde , kendi kız kardeşinin bozuk evliliği ilgisiz kocasından örnek veriyordu, bak elalemin kocaları neler yapıyor diye
Yani hiç bir zaman kendinde sorun olduğunu kabul etmeyip hep kendini en iyisi gören bir insan.
Yani ben atıyorum allah korusun, bana tokat atsa ben de sen bana nasıl tokat atarsın desem elalemin kocaları komalık yapıyor ben kıyamadım sadece tokat attım diye kendini savunabilecek bir durumda bunu farkettim..
Bir insan karşındakine değer Vermiyorsa, onu üzdüğü kırdığı noktaları karşısında ki anlatsa da önem vermiyor zaten, bir kulağndan giriyor bir kulağından çıkıyor.
Eğer beni dinlemeye anlamaya hevesli olsaydı çoktan bu meseleleri çözmek için bir adım atmaya çalışırdı.
Ama o kendini mükemmel bulunmaz hint kumaşı görüyor.
İşe gidiyorum eve geliyorum evde oturuyorum, kadınlarla işim yok, alkolüm yok, kumarım yok, küfrüm yok benim gibi adamı mumla bulamazsın öpte başına koy modunda takılınca, roman yazsam ona ne fayda..
Ben aslında burda yazılanların hepsini yapacak deneyecek imkana sahibim fakat ona karşı inancımı yitirmişim, 38 yaşına gelmiş adam kendini eğitememiş, ben mi değiştireceğim diye düşünüyorum ve inanmıyorum.. Çocuk doğduktan sonra da böyle devam ederse boşanmaya karar verdim, çünkü çok mutsuzum.. Bir üyenin de yazdığı gibi evliliğim mutsuz bir şekilde bir adama hizmet ederek geçecekse, babama hizmet ederim daha iyi..

Doğuma kadar herhangi bir ağırlaşma, sorun vs yaşamadım. Doğuma bir kaç gün kala kocam benden çay istedi üst üste 2 kez. İkincide kalktım ve bir şey arıyormuş gibi yapmaya başladım yerlerde falan. Ne arıyorsun diye sorunca da "kaybolan t.ş.klarımı arıyorum. Bu işleri ben yaptığıma göre varlar ama kaybettim heralde" dedim. O günden sonra da masadan su bardağı bile kaldırmadım.

Sonrasında kocam lohusa pattis canavarı korkusuna yatılı yardımcı ayarladı.

Doğuma kadar herhangi bir ağırlaşma, sorun vs yaşamadım. Doğuma bir kaç gün kala kocam benden çay istedi üst üste 2 kez. İkincide kalktım ve bir şey arıyormuş gibi yapmaya başladım yerlerde falan. Ne arıyorsun diye sorunca da "kaybolan t.ş.klarımı arıyorum. Bu işleri ben yaptığıma göre varlar ama kaybettim heralde" dedim. O günden sonra da masadan su bardağı bile kaldırmadım.

Sonrasında kocam lohusa pattis canavarı korkusuna yatılı yardımcı ayarladı.

:)))) çok iyi yapmışsınızz valla, inşallah bir gün bulurum kaybettiğim t.....mı 😁

Konuştum kaç kere sitem ettim laf soktum tartıştım fakat diyorum ya duvara söylesem çatlardı diye
Mihrimah Sultann Mihrimah Sultann yorumlarınız çok doğru ℅100 tespit yapmışsınız.
İşte ben de içgüdüsel olarak böyle bir ilgi beklediğim için hep rahatsız oldum, fakat hayatımda ilk kez evlendiğim ilk kez hamile kaldığım içinde, diğerleri nasıl ilişkiler yaşıyor, hamilelik dönemlerini nasıl geçiriyorlar pek bir bilgim yoktu.
Mesela hastane olayında kv ve görümce ile gidilir mi? Kocasıyla gidiyor herkes dediğimde, kim kocasıyla gidiyor ya örnek göster dediğinde kalakalıyordum, veya böyle böyle olması gerekiyor dediğimde , kendi kız kardeşinin bozuk evliliği ilgisiz kocasından örnek veriyordu, bak elalemin kocaları neler yapıyor diye
Yani hiç bir zaman kendinde sorun olduğunu kabul etmeyip hep kendini en iyisi gören bir insan.
Yani ben atıyorum allah korusun, bana tokat atsa ben de sen bana nasıl tokat atarsın desem elalemin kocaları komalık yapıyor ben kıyamadım sadece tokat attım diye kendini savunabilecek bir durumda bunu farkettim..
Bir insan karşındakine değer Vermiyorsa, onu üzdüğü kırdığı noktaları karşısında ki anlatsa da önem vermiyor zaten, bir kulağndan giriyor bir kulağından çıkıyor.
Eğer beni dinlemeye anlamaya hevesli olsaydı çoktan bu meseleleri çözmek için bir adım atmaya çalışırdı.
İşe gidiyorum eve geliyorum evde oturuyorum, kadınlarla işim yok, alkolüm yok, kumarım yok, küfrüm yok benim gibi adamı mumla bulamazsın öpte başına koy modunda takılınca, roman yazsam ona ne fayda..
Ben aslında burda yazılanların hepsini yapacak deneyecek imkana sahibim fakat ona karşı inancımı yitirmişim, 38 yaşına gelmiş adam kendini eğitememiş, ben mi değiştireceğim diye düşünüyorum ve inanmıyorum.. Çocuk doğduktan sonra da böyle devam ederse boşanmaya karar verdim, çünkü çok mutsuzum.. Bir üyenin de yazdığı gibi evliliğim mutsuz bir şekilde bir adama hizmet ederek geçecekse, babama hizmet ederim daha iyi..
Çok üzgünüm hamile halinizle bu duygulara maruz kalmanızdan dolayı, suanda sadece bebeğinizi düşünün çok hassas bir dönemdesiniz ve doğumdan sonra özellikle lohusalıkta ne yaşadığınızı tam anlamıyla idrak edeceksiniz hani derler ya kafama dank etti , ha iste lohusalik böyle bişey kim napsa o zaman daha büyük bir nefret oluşuyor insanda , eşiniz naptiysa kendine yaptı, böylesine güzel ve özel zamanları basitleştirerek eşinin sevgisini belki de saygısını kaybetti , bu adama daha fazla hizmet etme hamile halinle hatta küçük çaplı bir cinnet geçir ve bu yaptıklarını yüzüne vur, sonra da geç kenara keyfine bak , asla kendinden ödün verme , bu halinle yok iftarmış yok sahurmuş yok ev temizliği falanmış asla derdine düşme, bir süre uzaklaş ve bekle eger senin kocan biraz olsun evliliğine ve sana çocuğuna değer veriyorsa düzelmeye başlayacak ama eğer tam bir narsist ise suçlamaya, saldırmaya başlar, iyice ölç tart bu dönemde, doğumdan sonra da toparlanınca bir karar verirsin, suanda gözlemle bakalım neler olacak ama sakın kendini yorma , git uzan , yat sevdiğin yemekleri ye iç keyfine bak , bebeğinle konuş o seni hissediyor sakın üzülme , olanla ölene çare yok , kendi kıymetini değerini bil yoksa herkes paspas eder , Bak eşim iyi falan dedim ya bunlar benim eserim eger senin gibi davransaydım eşim de mutlaka aynı kişilikte olacaktı ama ben tırnağım kırılsa 3 gü yas ilan ediyorum evde , regl olsam asla yemek ev işi yapmam hepsini eşime bırakırım, siz eşinize alan tanımıyorsunuz ki her işi yaparak o boşlukları dolduruyorsunuz, bırakın hersey dağınık kalsın eşiniz de çözümler üretsin, ay biraz da numara yap cnm , nazlan , birden sancı tutsun , bazen ağla bu erkekler dürüstlüğü haketmiyor 😅...

Bu arada görümce ve kv ile ne işin var bacım ultrason kontrolunde, insan eşiyle gider büyük bir heyecanla, bu da normal değil, ilk işin buna hayır demek olsun , keşke en başından buraya yazsaydın, bazen insan bir çukura düştü mü ne iyi ne kötü göremiyor , eşiniz asker falan değilse ayakları da kırılmadıysa eşek gibi gelecek o muayeneye, bu kadar yüz vermeyin şu sünepelere ...

Durumu kendiniz bu hale getirmişsiniz.
Eşim oruç tutsa ben hamile olmayan halimle bile sahura kalkıp kahvaltı hazırlamam. Çalışmıyor olsaydım da hazırlamazdım.
Hadi hazırladınız, 2. çayı niye dolduruyorsunuz? Sinirlenip sinirlenip yapmaya devam ediyorsunuz, adam da bindikçe binmiş tepenize.
Yapmayacaksınız, lafınızı da söyleyeceksiniz çatır çatır. Başka bir çözümü yok ki bunun.

Bu arada görümce ve kv ile ne işin var bacım ultrason kontrolunde, insan eşiyle gider büyük bir heyecanla, bu da normal değil, ilk işin buna hayır demek olsun , keşke en başından buraya yazsaydın, bazen insan bir çukura düştü mü ne iyi ne kötü göremiyor , eşiniz asker falan değilse ayakları da kırılmadıysa eşek gibi gelecek o muayeneye, bu kadar yüz vermeyin şu sünepelere ...
Yok zaten onlarla gideceğime tek giderim ne işim var dedim istemedim
Aynı sokakta oturuyoruz zaten minimum haftanın 3 günü beraberiz kusucam onları görmekten ama benim koca ben gidemiyorsam annem kız kardeşlerim yanında olsun kafasında
Onlar da beraber gidelim dediklerinde ısrarla hayır dedim
İlk randevuya beraber gitmiştik sadece onu da burnumdan getirmişti sonra 7. Aya kadar tek gittim sonra artık yürüyemiyorum gidemiyorum fenalaşıyorum deyince gelmeye başladı.
En başından beri olması gereken buydu.
Bilmiyorum gerçekten öyle karmaşık duygular içerisindsydim ki
Bir cümleniz daha o kadar doğru ki
Ne yaptıysa kendine yaptı çünkü hamilelik öyle bir dönemki insanın en çok ilgi beklediği en hassas dönemlerinden birisi belki de..
Ben beni biri arayıp bir şeye ihtiyacın var mı diye sorduğunda bile mutlu oldum..
Annem babam sürekli istemediğim halde uzakta oldukları için para gönderip durdular hem mahcup oldum hem mutlu oldum
arkadaşlarım eve tatlılar, köfteler, hazır yemekler sipariş ettiler yemek hazırlayıp yorulmayım diye... 300 km ötedeki arkadaşım bile yanımda olduğunu bir şekilde hissettirdi ama yanında uyuduğum adam benden 300 km daha uzaktaydı..
Bilmiyorum belki hep kötü yönlerini yazdığım için çok kötü insafsız cani gözüküyor ama iyi yönleri arada kayboluyor..
Mesela , hamileliğim süresince her hafta her güne yakın et, balık, tavuk, avokado, süt, ceviz, muz, manda yoğurdu vs gibi şeyleri eksik etmedi
Yardım etmedi ama yemek yapamadığım zaman vs zorlamadı yap diye, niye yapmadın demedi..
Aklıma gelenler bunlar iyi olarak..
Ama işte hani kötüyüm dediğimde israrla
"Canm sen bugün kalkma ben kendim hallederim sahuru" Diyeceği yerde kötüyüm dedikten sonra " Bana sahur hazırlayacak mısın bugün? " Diye sorması beni çıldırtıyor artık..
Bir gün mesela yatak odasına beşik geleceği için gardropun yeri değişecekti ben de kendi başıma içindeki kıyafetlerin hepsini boşalttım kolay taşımaları için, sonra taşıyıp yerleştirdiler gel birlikte yerleştirelim kıyafetleri dedim bana ben spora gidicem dedi yorgunum dedi
Ben de orda aşırı sinirlenmiş ve tartışmıştım
Spora gitmeye enerjin var, ama bana yardım etmeye enerjin yok, yorgunum deyip yatıp uzansan neyse ama yorgunum yardım edemem deyip spora gidicem diyorsun ben eşek miyim bu evde iki insanın yarım saatte yapabileceği şeyi tek başıma bu halimle 3 saat uğraşayım demiştim.
Spora gitmemişti ama dolaba da dokunmamıştı, bana da benim Kıyafetlerimi elleme ben yarın gelince yerleştircem demişti.. Böyle d.muz işte...

Aynı sokakta oturuyoruz zaten minimum haftanın 3 günü beraberiz kusucam onları görmekten ama benim koca ben gidemiyorsam annem kız kardeşlerim yanında olsun kafasında
İlk randevuya beraber gitmiştik sadece onu da burnumdan getirmişti sonra 7. Aya kadar tek gittim sonra artık yürüyemiyorum gidemiyorum fenalaşıyorum deyince gelmeye başladı.
Ne yaptıysa kendine yaptı çünkü hamilelik öyle bir dönemki insanın en çok ilgi beklediği en hassas dönemlerinden birisi belki de..
Ben beni biri arayıp bir şeye ihtiyacın var mı diye sorduğunda bile mutlu oldum..
Annem babam sürekli istemediğim halde uzakta oldukları için para gönderip durdular hem mahcup oldum hem mutlu oldum
arkadaşlarım eve tatlılar, köfteler, hazır yemekler sipariş ettiler yemek hazırlayıp yorulmayım diye... 300 km ötedeki arkadaşım bile yanımda olduğunu bir şekilde hissettirdi ama yanında uyuduğum adam benden 300 km daha uzaktaydı..
Bilmiyorum belki hep kötü yönlerini yazdığım için çok kötü insafsız cani gözüküyor ama iyi yönleri arada kayboluyor..
Mesela , hamileliğim süresince her hafta her güne yakın et, balık, tavuk, avokado, süt, ceviz, muz, manda yoğurdu vs gibi şeyleri eksik etmedi
Yardım etmedi ama yemek yapamadığım zaman vs zorlamadı yap diye, niye yapmadın demedi..
"Canm sen bugün kalkma ben kendim hallederim sahuru" Diyeceği yerde kötüyüm dedikten sonra " Bana sahur hazırlayacak mısın bugün? " Diye sorması beni çıldırtıyor artık..
Bir gün mesela yatak odasına beşik geleceği için gardropun yeri değişecekti ben de kendi başıma içindeki kıyafetlerin hepsini boşalttım kolay taşımaları için, sonra taşıyıp yerleştirdiler gel birlikte yerleştirelim kıyafetleri dedim bana ben spora gidicem dedi yorgunum dedi
Spora gitmeye enerjin var, ama bana yardım etmeye enerjin yok, yorgunum deyip yatıp uzansan neyse ama yorgunum yardım edemem deyip spora gidicem diyorsun ben eşek miyim bu evde iki insanın yarım saatte yapabileceği şeyi tek başıma bu halimle 3 saat uğraşayım demiştim.
Spora gitmemişti ama dolaba da dokunmamıştı, bana da benim Kıyafetlerimi elleme ben yarın gelince yerleştircem demişti.. Böyle d.muz işte...
Bakın ben heni doğum yaptım, boşanın şu bu demiyorum. Bu adamdan doğum ve lohusalıkta uzaklaşın, bebekle olan o günleriniz bir daha geri gelmeyecek ve bu adam hepsini şimdiden mahvetmeye başlamış. Kendiniz ve bebeğiniz için uzak durun.

M Minaredenatbeni derdin ne her şeye beğenmedim atıyorsun?
Herşeye mi? Hayal mi görüyorsunuz? Doğru bulmadığım yorumlarınızı beğenmeme gibi bir hakkım var değil mi?
Çocuk musunuz siz ya başka bir konuda başka bir üyeye yazdığım cevaba gidip hadsizce seviyesizce sanki sizden icazet alınıyor gibi “sen kimseye akıl verme” filan diyorsunuz? Buradaki tavrınızı doğru bulmadığım için kendinizi bu kadar küçültecek hırs yapacak kadar gücünüz varsa bunu eşiniz üzerinde kullanın da bir işe yarasın
Başka konularda başka başka yorumlarım da var onlara da beklerim
Ay ergen gibi çok komik ya

Yani eşiniz evet yorgun geliyor olabilir ama duş aldıktan sonra kirlileri sepete atmak veya bir bardak su vermek zor bişeyler değil siz çok beklenti şeylere girmiyorsunuz öncelikle onu söylemek istedim çünkü bunlar normal şeyler bizde eşimle herşeyi beraber yaparız şuan ben çalışmıyorum evde olduğum içinde eşim de çok yoğun ve çalışma saatleri kötü olduğu için şuan herşeyi ben yapıyorum izinli olan günleri de eşim yapıyor bu şekilde benim için iyi oluyor e ben tabi şimdi hamile değilim ama olsam bende sizin gibi üzülürdüm sonuçta gebelikte bazı eğilme kalkma gibi şeylere dikkat etmek gerekiyor bence doğuma az kalmış artık elinizi çok şeye sürmeyin ağrım var deyin durun biraz kullanmış olucaksınız gebeliği ama olsun sonuçta yaptığı şeyler normal değil Belkide biri bişey dedi ona mı taktı kafayı erkeklik taslıyor ?

yalnız değilsin canım. biz evde iş bölümü yapmıştık. benim işlerim; evin temizliği, düzeni, yemeği, bulaşığı, çamaşır yikamasi, çocukların a dan z ye bakımları, cuma günleri ogle arası pazara gitmek.... daha sayamayacagim. eşimin görevi de çamaşır asmak, çamaşırları toplamak ve bana katlatmak 😅evet ne kadar adil değil mi? üstelik çalışıyorum. hayata bakar mısınız? en son bana gelenler bir geldi. bir cinnet. Su an 10 günde bir eve temizlik için abla geliyor. yeter canima tak etti artık. kalan günlerde de elimden geldiğince toparlıyorum. canim istemezse elimi sürmuyorum. köle olmuşuz resmen. böyle olmaz tutun bir temizliğe gelecek bir abla rahatiniza bakın. parayı da odetin kocaya oh ne güzel mis gibi

Herşeye mi? Hayal mi görüyorsunuz? Doğru bulmadığım yorumlarınızı beğenmeme gibi bir hakkım var değil mi?
Çocuk musunuz siz ya başka bir konuda başka bir üyeye yazdığım cevaba gidip hadsizce seviyesizce sanki sizden icazet alınıyor gibi “sen kimseye akıl verme” filan diyorsunuz? Buradaki tavrınızı doğru bulmadığım için kendinizi bu kadar küçültecek hırs yapacak kadar gücünüz varsa bunu eşiniz üzerinde kullanın da bir işe yarasın
Başka konularda başka başka yorumlarım da var onlara da beklerim
Ay ergen gibi çok komik ya
Evet bütün kötü yorumlarınız anne olmak üzere veya yeni anne olmuş annelere nedense tesadüfün böylesi, yorum yapmayıp sinsi sinsi okuyup ard arda beğenmedim atmak bana göre art niyet. Ben dd sayfanıza girdim sizin beğenmediğim yorumlarınıza beğenmedim attım, noldu benim de beğenmeme hakkım yok mu?
Ayrıca üzerinize gelince konu sahibini açtığı konudan vurmak ne kadar kolay değil mi? ..
Size de benim tavsiyem ilaçlarınızı mutlaka düzenli kullanın, kas ağrılarınıza dikkat edin, yan etkisi fazlaysa değiştirin veya bırakın lakin sinirleriniz biraz bozulmuş durumda gözüküyor.

Evet bütün kötü yorumlarınız anne olmak üzere veya yeni anne olmuş annelere nedense tesadüfün böylesi, yorum yapmayıp sinsi sinsi okuyup ard arda beğenmedim atmak bana göre art niyet. Ben dd sayfanıza girdim sizin beğenmediğim yorumlarınıza beğenmedim attım, noldu benim de beğenmeme hakkım yok mu?
Ayrıca üzerinize gelince konu sahibini açtığı konudan vurmak ne kadar kolay değil mi? ..
Size de benim tavsiyem ilaçlarınızı mutlaka düzenli kullanın, kas ağrılarınıza dikkat edin, yan etkisi fazlaysa değiştirin veya bırakın lakin sinirleriniz biraz bozulmuş durumda gözüküyor.
E tamam işte devam diyorum gidin bütün yorumlarıma beğenmedim atın eksik bırakmayın, bakın birşey yapıyorsanız hakkını verin, böyle yarım yamalak olmaz kendinize yakışana devam….

Ben sizin tarzınızı tavrınızı bakış açınızı bu konuda beğenmedim tasvip etmedim bunu da sadece beğenmedim diyerek gösterdim çünkü paşa gönlüm laf anlamayacağınızı bildiği için size yorum yapmak istemedi. Konunuzu okuyan ve yorum yapmayan bir sürü insan var, bir konuyu okuduysak yorum yapmak zorunda mıyız? Yorum yapmayınca sinsi mi olunuyor? Bir ilkokul çocuğuyla muhatap oluyormuşum gibi hissettiriyorsunuz cidden biraz büyüseniz mi acaba

Siz benim üzerime mi geldiğinizi sanıyorsunuz, ah ya kıyamam, he tamam çok geldiniz üzerime yorganı kafama çektim ağlıyorum
Sizi niye vurayım, siz niye burada biri sizi eleştirdi diye vurulasınız ya, enerjinizi eşinize harcayın diyorum bana harcadığınızda birşey elde edemeyeceksiniz, ben ekranı kapatıp film açacam az sonra sizse debelendiğinizle kalacaksınız, hırsınızı hayatınızı ele almaya kendinize değer vermeye eşinize harcayında huzura erin işte

Hanımefendi bakın gerçekten çok gülünç duruma düşüyorsunuz, üşenmeyip bir de iftira atıyorsunuz, eski üyelerden biriyim çooook yorumum var ve hangi konuya ne yorum yapmışım herkes ulaşabilir müsait yerlerinizden “bütün kötü yorumlarınız anne olmak üzere veya yeni annelere” diye uydurduğunuzda kendinizi tatmin mi etmiş oluyorsunuz?

Bir gün konu açar tavsiyenizi istersem verirsiniz

Ay şimdide kendinizi doktor mu sandınız
Valla çok komiksiniz

Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim, 9 aylık hamileyim.
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Neresi normal olabilir? 9 aylik hamile insan kanepeden torenle kalkar. Onun her seyi ayaginiza getirmesi lazimken nasil sizden isteyebilir? Insallah istese de yapmiyorsunuzdur. Bir de neden direkt ona soylemiyorsunuz? Hayatim kalkamiyorum su getirir misin, cay koyar misin vs.

Valla ben olsam zaten hamilelikte var burnundan getirirdim türlü bahanelerle, bu adamı süründüreceksin per perişan edeceksin ki biraz yok olsun egosu , evde iki seksen yat cnm daha ne diyeyim bilemedim , yani herkesin karakteri farklı bunlar benim tahammül edeceğim şeyler değil, paralarım vallahi hele bir elime geçsin 😅 Allah sana peygamber sabrı vermiş ama biraz daha sabredersen sabır taşı olarak yaşamaya başlayacaksın ömür boyu , bu adam büyümemiş ki seni annesi yapmış resmen, geçir bir cinnet hallolur ...

Bunlar iyi özellikler değil. Olması gerekeni yapmış. İkiniz birlikte yaşiyorsunuz ve hamileliğinizin son zamanları. Yemek yapamadığımda laf etmedi diyorsunuz da ne yapacaktı, gelip kırıp dökecek miydi yemek yapmadın diye? Ya da eve tavuk, süt mü almayacaktı? Kimin evinde tavuk,süt, ceviz yok ki.

Kocan öyle vicdansız biri ki Allah sana sabır versin. Merhametsiz, vicdansız adamlar çocuklarına da o merhameti göstermezler. Leş gibi biri resmen pes!

X