Yardımcı olmayan eş

Alışverişi kadına yaptırması, onunla gebelik kontrollerinde gitmemesi vs böyle bir adama varya ne çay doldurulur ne birşey hazırlanır net yani. Temizlik yapılmış toplu evde orayı burayı dağıtan insanları anında paylarım hayvan bile dağıtmıyor yuvasını diye. Ne kadar sessiz kalmış o kadar sindirmiş kadını. Hamile bile olmasa aynı evde yaşayan insanlar arasında bir düzen olmalı saygı olmalı frekans olmalı.
Olur öyle yapın napıyım

''sen bunu hak ediyorsun'' nedir ya?
işi bırakınca ona muhtaç ve onun bakıcısı rolüne girmişsiniz, her şeyi içinizden söylemenizin etkisi de var bunda tabii ki.
bence sizde kendinizi öyle hissedip o yüzden her dediğini yapmaya devam ediyorsunuz.
böyle devam ederseniz doğumdan sonra sizi büyük bir kaos bekliyor.

Bu sefer insan kendisi ile asla ilgilenemiyor. İnsanın kendisine de vakit ayırması gerekiyor kişisel bakımı psikolojisi açısından vs. mesela hamilelikten sonra kiloları vermesi gerekecek vs. Kendisini toparlayacak lohusa hali ile bile hizmet beklerler böyleleri. Benim kuzenimin eşi bebeklerin bakımlarını yapıp babasına bırakır nefes alması açısından biz gezmeye gideriz vs babası çocukları ile ilgilenir mesela evde de yardımcı oluyor eşine ve bu arada karısı çalışmıyor bunu da ekliyim.

Ne kocalar var eşlerinin ayakları şişiyor diye masaj bile yapıyorlar falan, iyi ki çalışıyosun bebeği sen taşı ben çalışayım diye çıkışırdım ben olsam niye yapıyorsun ki kendi arkasını kendi toplasın. Hiç baba olacak heyecanı da göremedim kendisinde.
Masaj bile mi? Çok özür dilerim nasıl ayıları koca diye aldınız? Hamileligim cok yeni ama hamile degilken bile az bisey suram agriyo desem kocam hemen masaj yapayim mi diyor? 9 haftalik hamileyim biraz ağrılı geçiyor. Hic parol icmedim diye nasıl gururlu bi görün. Çünkü ağrı esiğim düşüktür.
Hamileliğin küçümsenecek bişey olduğunu düşünüyorlar. İzin vermeyin buna

Masaj bile mi? Çok özür dilerim nasıl ayıları koca diye aldınız? Hamileligim cok yeni ama hamile degilken bile az bisey suram agriyo desem kocam hemen masaj yapayim mi diyor? 9 haftalik hamileyim biraz ağrılı geçiyor. Hic parol icmedim diye nasıl gururlu bi görün. Çünkü ağrı esiğim düşüktür.
Hamileliğin küçümsenecek bişey olduğunu düşünüyorlar. İzin vermeyin buna

Benim kocam değil kizzz 😂

Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.
Ve hata burada başlıyor.. iki de sen çayla bebeğim dostluğumuz pekişsin diyemiyor musunuz

Eveet eşitlikten dolayı da çok mutluyuz erkenden çökmeyeceğim sizin gibi 😂
Çökme yav çökme ben çökeyim sen dimdik dur ayakta Allah Allah 😃 al tüm saadetler mutluluklar senin olsun. İlla biri senden farklı yaklaşıyor konuya diye onun hayati rezil olsun. Olsun olsun tamaaaam en harika sensiiiiiiin

Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim, 9 aylık hamileyim.
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Hata etmissin bu işleri tek başına yüklenmeyecektin, çocuk doğduktan sonra büyük kavgalara ve sinir krizlerine hazır ol ...

Az önce bu halimle sahur hazırladım mutfakta oturuyoruz çaydanlığa 2 adım var, ayağa kalksa 2 adımda ulaşacak yani
Çayı bitiyor bana "çay koyar mısın bebeğim" Diyor. Yani şimdi sakat mısın özürlü müsün kendin koyamıyor musun diyeceğim olmayacak içimden söylene söylene kalkıp koyuyorum.
Bu adamı bu hale siz getirmişsiniz maalesef , en başından yapmayacaktın, ah bu kadınlar...

Gönlünüzü ferah tutun rabbim her zaman en güzelini bilir o yavrucak babasının kalbini öyle ısıtsın ki lohusa döneminizde sofralar hazırlayan bebeğinize nöbetleşe baktığınız bir eşe dönüşsün inşallah 😊
Öyle sihirli bir değnek yok maalesef , Konu sahibinin eşine net sınır çizmesi ve görev paylaşımı yapması lazım...

Öyle sihirli bir değnek yok maalesef , Konu sahibinin eşine net sınır çizmesi ve görev paylaşımı yapması lazım...
Sihirli değnek değil insanları sevginin güzelleştirip değiştireceğini ben yürekten biliyorum çünkü kendimden biliyorum … Ha herkes için her şey aynı olmayadabilir , ben zaten sınır çizmesini belirttim lakin Allah istedikçe de her şey olur .

İnanın ben de sizin gibi düşünüyordum çok nazlı olurum vs diye ama yapmak zorunda kalınca hiç naz yapamadım ve kimse etrafımda dönmedi
Mesela bir gün çok sevdiğim bir dizi vardı tvde onu izliyordum, şansa hiç reklam girmedi, o da diğer oda da bilgisayarda işleri ile ilgileniyor, ben diziyi bırakıp kalkamadığım için seslendim bir çay koyar mısın kendine de bana da diye
İnanın 15 dk geçti kalkmadı
İkinciye seslendim kalkmadı 15 dk daha geçti
Üçüncüye seslendiğimde 45 dk olmuştu
Ve tepkim şu oldu.
Yazıklar olsun sana ya hayatımda ilk kez senden bir şey istedim 3 keredir söylüyorum iki dk kalkıp bir çay koyamadın bu kadar önemli mi işin cidden? Dedim.
Kalkamamışta bilgisayarın başından o an işi varmışda sayfayı işlem yapmayınca kapanıyormuşta vs vs bahaneleri bunlar sonra bir daha hiç bişiy istemedim
Çünkü yapmamasından çok bir şey istediğimde oyalaması salağa yatması vs daha çok moralimi bozuyor minnet eylemem diyorum kendim yapıyorum bilmiyorum anlatabildim mi
Dinsizin hakkından imansız gelir derler! Lütfen biraz cazgır olun ! Bunu söyleyeceğim aklımda gelmezdi ,bırakın evi bok götürsün ,yardımcı kadın isteyin getirsin! Günün sonunda kalkıp yaparsanız umursamaz yapmayın . Anladım yapacak kimse yok ama can taşıyorsunuz içinizde . Onun çocuğu o can ! Yardımcı isteyin diretin dik durun pes edip yapmayın ! Eşiniz rahattan sorumsuzdan ziyade vicdansız

Calismayan partnerin ev islerini ustlenmesi cok normal, gayet benim de bekleyecegim sey olur acikcasi kadin/erkek fark etmez.

Ama ortak ev islerinin ustlenilmesi ile kisisel islerin ustlenilmesi ayri.
Ne kadar yogun calisirsa calissin birisi, kendi yemek yedigi tabagi sofradan kaldiramayacak denli ne kadar yoruluyor olabilir ki...
Bakin hamilesiniz, cocugunuz olunca daha da batacak bunlar. Zira cocuga ogretmek lazim bunlari, baba evde yapmiyorsa soyleyerek olacak seyler degil.

Yerinizde olsam esimi oturtur karsima, baya minik bebege anlatir gibi evdeki is bolumunden bahsederim.

Merhabalar
Ben 3 yıllık evliyim, 9 aylık hamileyim.
Eşim çalışıyor ben 5. Ayda istifa ettim çünkü hamilelik için uygun olmayan bir meslek yapıyorum. (Servis elemanı-8 saat ayakta, 3 saat gidiş geliş yol sürüyordu)
Benim sorunum şu..
Ben çalışırken eşim iyi kötü bana yardımcı oluyordu, yani evi baştan aşağı temizlememe yardımcı olmasa da, kendi çamaşırlarını yıkar, asar, toplardı. Yemek beraber yapılırdı, beraber toplanırdı, kahvaltı aynı şekilde, bir şeylerin ucundan az da olsa tutardı.

Ben işten çıktığımdan beri ilk kez tamamen evde kalıyorum bu arada evlendiğimizden beri. Çorabı, üstündeki kıyafeti, havlusunu sağa sola atmakla başladı, yavaş yavaş temizlik vs elini çekti, masadan bir tabak kaldırmadan tv izlemeye gitmeye başladı, çay verir misin,sabah kahvaltı hazırlar mısın, şimdi ramazan'da sahur hazırlar mısın? 'a kadar evrildik.

Ben gücüm yettiğince temizlik, yemek her şeyi kendim yaptım bugüne kadar ama artık son 1 2 haftam kaldı doğurdum doğuracağım kendime bir su almak bile zor geliyorken böyle temizlik yemek çamaşır bulaşık bir de eşimin arkasını toplamak artık çok zor gelmeye başladı..

Yani kendimi sorguluyorum, ben mi yatacağım o mu hizmet edecek diye ama hayır istediğim bu da değil, fakat ikimizde salonda oturuyoruz bir tur ben koyduysam çayı ikinciye kalkıp bir bardak da hamile karıma ben koyayım diyemez mi? İnanın biraz olsun anlayış görmek istiyorum..
Kendimi bu adamın çocuğunu doğuracak, temizliğini , yemeğini hazırlayan bedava köle gibi hissetmeye başladım artık..

Eskiden böyle değildi, ne zaman ben işten ayrıldım sanki evde hiç yorulmuyormuşum bütün gün yatıyormuşum gibi bir düşünceye evrildi. Ve önceden birlikte bir şeyler yapmaktan zevk alırken şimdi resmen o yatacak ben ona hizmet edeceğim bundan zevk almaya başladı. Kendini padişah falan gibi hissediyor herhalde..

Evlendikten sonra gözlemlediğim başka bir şey de kendi ailesinin evinde de böyle. Erkekler oturacak, kadınlar hizmet edecek.
Kayınpederim çok ince yardımsever bir insan mutfağa girer kolunu sıvar Bulaşıkları makineye dizer, çay koyar servis eder bunlar cinnet geçiriyorlar erkeğin mutfakta ne işi var sen karışma biz yaparız diye..

Tam sorunumu da anlatamadım sanırım, içimi dökmek istedim.. Benim gibi olanlar var mı? Ben mi çok mızmızlanıyorum bunlar normal mi? Benim görevim mi?
Maalesef bazı erkekler böyleler,benim eşimde anlattığın gibi bazen yemek yapar kendi ütüsunü yaparbaşka biseye karışmaz

Calismayan partnerin ev islerini ustlenmesi cok normal, gayet benim de bekleyecegim sey olur acikcasi kadin/erkek fark etmez.

Ama ortak ev islerinin ustlenilmesi ile kisisel islerin ustlenilmesi ayri.
Ne kadar yogun calisirsa calissin birisi, kendi yemek yedigi tabagi sofradan kaldiramayacak denli ne kadar yoruluyor olabilir ki...
Bakin hamilesiniz, cocugunuz olunca daha da batacak bunlar. Zira cocuga ogretmek lazim bunlari, baba evde yapmiyorsa soyleyerek olacak seyler degil.

Yerinizde olsam esimi oturtur karsima, baya minik bebege anlatir gibi evdeki is bolumunden bahsederim.
Bunu da söyledim ileride ben kızıma oğluma, kendi yatağını toplamasını, kendi tabağını sofradan kaldırmasınk öğreticem, çocuk sana bakacak, " Eee ama babam yapmıyooo" Diyecek dedim. Veya kıyafetlerini atacak kendin al dediğimde "ama babamınkileri topluyorsun benimkileri neden toplamıyorsun? " Diyecek dedim. Ne görürse onu örnek alır. Sen de bir şeyin ucundan tutarsan aa evet bu evde herkesin sorumlulukları var ben de üzerime düşeni yapmalıyım der dedim inanın kavga gürültü etmeden her fırsatta konuşuyorum ama duvara konuşsam çatlardı yeminle

Dinsizin hakkından imansız gelir derler! Lütfen biraz cazgır olun ! Bunu söyleyeceğim aklımda gelmezdi ,bırakın evi bok götürsün ,yardımcı kadın isteyin getirsin! Günün sonunda kalkıp yaparsanız umursamaz yapmayın . Anladım yapacak kimse yok ama can taşıyorsunuz içinizde . Onun çocuğu o can ! Yardımcı isteyin diretin dik durun pes edip yapmayın ! Eşiniz rahattan sorumsuzdan ziyade vicdansız
Bugün işten geldi, ben yatıyordum geldi noldu dedi kötüyüm ağrım var dedim, sonra baktım iftar yaklaşıyor kalktım bana yardım eder misin dedim, bilgisayardan bişeyleri girmem lazım diyor acil uyarı gelmiş onu halletcem diyor
Sonra kötütüm diyorum her fırsatta, sen niye bugün böylesin ya dedi.
Diyorum ki Allah Allah niye böyleyim sence doğurdum doğurucam yok sende başka bişiy var diyor

Bunu da söyledim ileride ben kızıma oğluma, kendi yatağını toplamasını, kendi tabağını sofradan kaldırmasınk öğreticem, çocuk sana bakacak, " Eee ama babam yapmıyooo" Diyecek dedim. Veya kıyafetlerini atacak kendin al dediğimde "ama babamınkileri topluyorsun benimkileri neden toplamıyorsun? " Diyecek dedim. Ne görürse onu örnek alır. Sen de bir şeyin ucundan tutarsan aa evet bu evde herkesin sorumlulukları var ben de üzerime düşeni yapmalıyım der dedim inanın kavga gürültü etmeden her fırsatta konuşuyorum ama duvara konuşsam çatlardı yeminle

kavgaya gurultuye gerek yok, yapmayin sadece.

Dedigim gibi evin isini yaparsiniz zaten, oradaki is bolumu gayet adil.
ama tabagini kaldirmadan sofradan kalkti ise, birakin kalsin masada tabagi. Hele ki sizin yerinizde olsam bir o yana cevirip kendimi yatarim, bi bu yana. Cay koyar misin dedi, kalktiniz koydunuz diyelim, sonrakinde de siz rica edin o koysun. Koymadi mi, tamam kalkin kendinize koyun, pasa da bakinsin dursun.

Kadinlarda hata var maalesef, kabul etmek lazim.

Sihirli değnek değil insanları sevginin güzelleştirip değiştireceğini ben yürekten biliyorum çünkü kendimden biliyorum … Ha herkes için her şey aynı olmayadabilir , ben zaten sınır çizmesini belirttim lakin Allah istedikçe de her şey olur .
İyi niyetlisiniz ama gerçekler böyle değil maalesef, narsist esleri olan kadınlar napsin o zaman , sizin demenize göre oturup dua etmeleri lazım kocaları düzelsin diye , böyle adamlara acimayacaksın yoksa köle ederler insanı..

İki salata yapmak kirlini sepete atmakda erinilmemesi gereken şeyler birde hamilesiniz tabiki hayatı paylastiginiz insan bir copude ativersin ne var bunda körü hissettiğinizde yardımcı olsun hep bı taraf elinde kumanda ya da telefon çok yoruldum erkekletin milli marşı olmuş...bizde tribünde alkış mi tutacagiz ....o telefona TV ye oyuna vakit bulunuyor yorgun olunmuyor nedense ...ben buna karşıyım kadında yan gelip akşama kadar buzlu çay içerek yelpazelenmiyor heralde ......

X