Yardımcı olur musunuz?

ceycey0693

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2017
57
8
31
Kızlar merhaba. Üç yıllık sevgilime geçen yıl geçirdiği çok ağır bir mani atağı ile bipolar teşhisi konuldu. İki yıldır dengesizlikleri gelgitleri aşırı kıskançlıkları vardı ama ben karakterinden kaynaklanıyor sandım meğer bipolar olduğu içinmiş. Mani atağı geçirdiği gün kendini cinayet işlemiş sanıp polise kendini ihbar etmiş karakola nasıl gittiğimi biliyorum Bir yıldır ilaçlarını düzenli kullanmasına rağmen hala dengesizlikleri bitmedi. Ortada bişey yokken kavga çıkarıyor ağzına geleni söylüyor sonra pişman oluyor aşırı kıskançlıkları da cabası Kızlar çok seviyorum ama onunla baş edemiyorum. İki haftadır ayrıyız ama barışmak istiyor. Napacağımı şaşırdım üç yıldır o kadar yıprandım o kadar üzüldüğüm halde onu bırakamadım. Bipolar tanıdığını olan bana yardım edecek birileri var mı :KK43: evlilik düşünüyordum sizce nasıl bir Yol izlemeliyim. Çok sevdiğim için devam mı etmeliyim yoksa ayrılmalı mıyım? Kafam Allak bullak dile kolay üç yılımı verdiğim insanı geride bırakmak çok zor ama dayanacak gücüm kalmadı artık :KK43: sağlıklı düşünemiyorum artık bipolar biriyle ömür geçer mi?

Ayrıl diyemem çünkü yarın bizimde ne olacağımız belli değil.ayrılma da diyemem çünkü bu hayatı onunla yaşayacak sensin.bipolar güzel bir tedaviyle kontrol altına alınabiliyor.demekki ilaçları yeterli değil doktoruyla tekrar görüşmeli.ayrıca terapi alırsa çok faydasını görür.tanıdığım bipolar hastaları var bizlerden farkları yok tedavilerimi oldular gayet sağlıklılar

Ayrıl diyemem çünkü yarın bizimde ne olacağımız belli değil.ayrılma da diyemem çünkü bu hayatı onunla yaşayacak sensin.bipolar güzel bir tedaviyle kontrol altına alınabiliyor.demekki ilaçları yeterli değil doktoruyla tekrar görüşmeli.ayrıca terapi alırsa çok faydasını görür.tanıdığım bipolar hastaları var bizlerden farkları yok tedavilerimi oldular gayet sağlıklılar
Tanıdıklarım var demişsiniz onlar evli mi normal hayatlarını sürdürebiliyorlar mı yani iş durumları felan nasıl ?

Tanıdıklarım var demişsiniz onlar evli mi normal hayatlarını sürdürebiliyorlar mı yani iş durumları felan nasıl ?
Birisi evli çocuğu var. Ev hanımı. Tedavisini hiç aksatmaz.gayet normal. Öteki tanıdığım 25 yaşında bekar erkek. Onun durumu biraz daha ağırdı 21 gün hastanede yattı. Çok içe kapanık sessiz sakin birisi. Çalışıyor mesleği var. Yapısal olarakta eskidende sessizmiş.bende anksiyete bozukluğu var ilaç kullanmıyorum başetmeyi öğrendim ama bipolar farklı bi durum. Bazı vakalarda ömür boyu ilaç içen insanlar var. Tedavisini aksatmamalı

Birisi evli çocuğu var. Ev hanımı. Tedavisini hiç aksatmaz.gayet normal. Öteki tanıdığım 25 yaşında bekar erkek. Onun durumu biraz daha ağırdı 21 gün hastanede yattı. Çok içe kapanık sessiz sakin birisi. Çalışıyor mesleği var. Yapısal olarakta eskidende sessizmiş.bende anksiyete bozukluğu var ilaç kullanmıyorum başetmeyi öğrendim ama bipolar farklı bi durum. Bazı vakalarda ömür boyu ilaç içen insanlar var. Tedavisini aksatmamalı
Yazdıklarınız bana az da olsa Umut verdi. Özelden yazsam daha detaylı konuşsak sizin için sıkıntı olur mu ?

X