Yardımınız lazım lütfen kedim ve vicdanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yalnızlık ve ilgisizlik onları strese sokabiliyor. Ilgilenemeyeceğinizi düşünüyor iseniz iyi bakacagini düşündüğünüz birine sahiplendirin sokağa bırakmayın lütfen
Sokağa asla bırakmam gerçekten şu durumda bile asla bakamayacağını bildiğim birine vermem zaten . Benim için çok değerli ama yanlızlık ve ilgisizlikten ben sırf kendim kedileri çok sevdiğim için aldım kardeşimden anneside rahatsız ediyordu fakat ona yeterli olmuyacak bu ilgi biliyorum .

Bilmiyorum ya almanyadaki doktorlsr bu konuda böyle konuşuyor yada arkadaşın doktoru yanlış bilgi verdi .

Böyle düşünüyorsanız verin zaten. Bir kere soru işareti oluştu mu sonu bellidir. Ben çok kedi baktim iki kedim vardı. Beş gün evde olamayacağım bir süre geçirdik.ebin her tarafına mama ve Su bıraktım. Arada kardeşim kontrole gitti. Geri döndüğümde kedilerim gayet normal ve mutluydu...tüm gün ise gittiğimde de yalnız kalıyorlardi hiç sorun olmuyor yani... Verin ömür boyu bakacak birine de bari hayvan alismasin size iyice

Bunlar sonradan çıkan şeyler değil en başından belli olan durumlar. Bunları bile bir hayvanı sahiplenmeniz bence bencillik olmuş. Evet size alışmadan verin başkasına

Dört kedim var 7 Senedir kedi bakıyorum

Aman iyi bari kedi satın alınmamış en azından.
Muhteşemsiniz kedilerinize bakıyorsunuz bende iğrenç bi insanım bakamıyorum bakamıyacağımdan yetersiz olacağımdan endişeleniyorm . Kusura bakmayın

Çok haklısınız ..da işte ben neden düşünemedim bilmiyorum hayvan sevgim daha ağır bastı galiba
Hayvan sevgim ağır bastı galiba deme lütfen. Çünkü tanımadığın bir varlığı sevemezsin.
O bir kedi. İnsan yavrusu değil, köpek de değil.
Döt kadar evde 7 kediyle yaşıyorum. Dışarda baktıkşarım, pansiyon verdiklerim hariç.
Öncelikle lütfen ama lütfen sahiplendir.
Bokundan hastalık bulaşır mı diye düşünmelten daha iyidir.
Ayrıca kediler köpekler gibi değildir. Maması suyu varsa tuvaleti temizse istersen bir ay gelme eve umrunda olmazsın. Seyahatlerinde bir yakınına anahtar bıralabilirsin. Yakının yoksa bunu iş olarak yapan insanlar var. Cüzi miktarlara. Mesela bir öğrenci. Hem işe yaramış olur bulutun boku.
Bebek düşünüyorsan bırak doktorun ne demiş gir bak kediyle büyüyen bebeklere.
Ayyy neyse boşver sen anneni kardeşlerini dinle sahiplendir o kediyi ve lütfen bir daha insan ırkı olmayan bir can sahiplenme
İyi günler.
Ayrıca
Her eve en az iki kedi

40 satır vicdan yapma yazınızın yarısı boş. Bakamayacaksanız ne diye aldınız? Heves tabi. Toksoplazma falan sanki çöplerde yaşayan bakımsız hayvanın kakasını kaşıklıyosunuz. Boş yere bahaneler sıralamayın, adam gibi bakacak tecrübeli birisine sahiplendirin. İki gün sonra yok koltuğum yok perdem diye bir vicdan yazısı daha düzersiniz buraya zaten

Muhteşemsiniz kedilerinize bakıyorsunuz bende iğrenç bi insanım bakamıyorum bakamıyacağımdan yetersiz olacağımdan endişeleniyorm . Kusura bakmayın
Baştan neden düşünmedin lady? Bir can sahipleniyorsun ve yarı yolda vaz geçiyorsun. Çocuğunu vermekten farksız bir durum bu.
kendi vicdani yükünü hafifletmek için konu açıp teselli bekliyorsun ama bu konunun tesellisi olmaz. O bir can

Sizin konuyu nerenizle okuduğunuzu anlamadım tanımadığım derken ? Elime doğdu bulut pardon ama annesi kız kardeşimin kedisi bulutuda doğdu günden itibaren hergün gördüm.

Perdemi veya koltuğumu başından düşünmedim .

Teselli beklemiyorumki calcim kendimi iğrenç hissediyorum diyorum zaten . Linçleneceğimi bile bile açtım konuyuda bende olsam linçlrrdim çünki . Ama işin içine girince çok başka oldu . Sevgimde asla sorun yok ben onun için endişeleniyorum .

Bir sorumluluk almışsınız çok kolay olmasını beklemiyordunuz herhalde? Bebeğiniz olduğunda düzeninize uymadığında düzeninizi değiştirmek, çare aramak yerine geri vereyim mi diyeceksiniz? Toksoplazmayı bir kişiden duyduğunuzla aldığınız bilgi ile mi yetineceksiniz?
Burada vicdan temizlemeye gelmişsiniz. Hiç aklınız kalmasın sizden çok daha iyi bakacak insanlar vardır. Sahiplendirin gitsin. Ağlamaya gerek yok.

Peki teşekkür ederim değerli yorumunuz için .

Bizim kedicikte biz eve gelene kadar çatılarda dolanıyor.Merak etmeyin yetersiniz bende üzülürdüm önceleri yalnız kalıyor diye şimdi oda alıştı bizde.:))

Giardia'yı ilk defa duydum.
Bulut'ta hastalık belirtisi yapıyor mu?
Hayır kardeşinde ilk belirtiler çıkmıştı bi parazitmiş .. kadronidrat ( galiba türkçesi böyle ) yasak 93% et bazlı besleniyor .. ama belirtileri ağızdan köpük gelemedi , kanlı kaka , köpüklü ishal gibi ama bulutta şükür böyle şeyler olmadı . Tek bir tane bebek kedide olmuş 2 kez antibiyotik kullandılar. Ama tam negatif dönmemiş en önemlisi temizlik bu konuda .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…