Yardımınız lazım lütfen kedim ve vicdanım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
valla açık konuşayım, ben olsam aldım bir sorumluluk, ne olursa olsun bu cana sahip çıkmalıyım, baştan düşünmediğim için hatalıyım ve bu hatanın telafisi onu başka birine vermek değil aldığım sorumluluğun arkasında durmak diye düşünüp zorluklarına rağmen kimselere vermezdim. çünkü ben karmaya, ilahi adalate çok inanırım. hele ki hamile kalmaya çalışırken, allah'tan bir bebek isterken asla böyle bir şeye cesaret edemezdim. bu canın evlattan ne farkı var? evladını verebilir misin? evladın engelli olsa mesela başkasına mı veriyorsun? evladın şımardı, çok ağlıyor, ilgi istiyor diye başkasına mı veriyorsun? verir miydin yani? hele ki bir can taşımak isterken sahiplendiğim diğer candan vazgeçmek çok büyük yürek istiyor ya. bilmiyorum ben ilahi adalete inanıyorum, sen inanmıyorsan o ayrı konu. mesela bundan birkaç sene önce ufak bir kediyi kurtarmıştık ve sahiplenmiştik. o hayvanın miyav miyav diye sesini bize duyurmaya çalıştığı sırada, tam o vakitlerde bir aile bireyim çok ciddi bir trafik kazasından kıl payı kurtuldu. çok sayıda ölüm olan bir kazaydı. bazılarına saçma gelebilir ama benim böyle inançlarım vardır mesela, etkilemek istemem ama açık söyleyeyim.

ben de kendi kedimi ilk sahiplendiğimde evle alakalı 1-2 sorun sebebiyle suçluluk hissettim, acaba başka bir evde olsa daha mı mutlu olur, ben buna yetemiyorum, bu sorumluluk bana ağır galiba diye düşündüm. ama evdeki sorunları çözünce bu düşüncelerden tamamen vazgeçtim ve şimdi onsuz bir ev düşünemiyorum kendi hayatımda.

Otomobil yolculuğundan nefret ettiği için daha fazla sinirlenmesin diye evde bırakıyordum mecburen kedimi 2 gün mecburi yolculuklarda. Evin her odasına mama , su koyuyordum bikac ışığı da açık bırakıyordum karşı komşuma da anahtar ne olur ne olmaz diye. Eve geldiğimde umrunda bile olmuyordu bazı zamanlar 😄 kedilerin pek etkilendiğini sanmıyorum yalnızlıkta ki zaten rahatlarına çoook düşkünler bence biz evde onun için fazlalığız😎 ve son olarak çoğu insandan da temiz olduklarını düşünüyorum miss gibiler missss.

valla açık konuşayım, ben olsam aldım bir sorumluluk, ne olursa olsun bu cana sahip çıkmalıyım, baştan düşünmediğim için hatalıyım ve bu hatanın telafisi onu başka birine vermek değil aldığım sorumluluğun arkasında durmak diye düşünüp zorluklarına rağmen kimselere vermezdim. çünkü ben karmaya, ilahi adalate çok inanırım. hele ki hamile kalmaya çalışırken, allah'tan bir bebek isterken asla böyle bir şeye cesaret edemezdim. bu canın evlattan ne farkı var? evladını verebilir misin? evladın engelli olsa mesela başkasına mı veriyorsun? evladın şımardı, çok ağlıyor, ilgi istiyor diye başkasına mı veriyorsun? verir miydin yani? hele ki bir can taşımak isterken sahiplendiğim diğer candan vazgeçmek çok büyük yürek istiyor ya. bilmiyorum ben ilahi adalete inanıyorum, sen inanmıyorsan o ayrı konu. mesela bundan birkaç sene önce ufak bir kediyi kurtarmıştık ve sahiplenmiştik. o hayvanın miyav miyav diye sesini bize duyurmaya çalıştığı sırada, tam o vakitlerde bir aile bireyim çok ciddi bir trafik kazasından kıl payı kurtuldu. çok sayıda ölüm olan bir kazaydı. bazılarına saçma gelebilir ama benim böyle inançlarım vardır mesela, etkilemek istemem ama açık söyleyeyim.

ben de kendi kedimi ilk sahiplendiğimde evle alakalı 1-2 sorun sebebiyle suçluluk hissettim, acaba başka bir evde olsa daha mı mutlu olur, ben buna yetemiyorum, bu sorumluluk bana ağır galiba diye düşündüm. ama evdeki sorunları çözünce bu düşüncelerden tamamen vazgeçtim ve şimdi onsuz bir ev düşünemiyorum kendi hayatımda.
Kesinlikle bende ilahi adalete inanıyorum .. teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Yanlış anlamanızı veya yadırgamanı istemem çünki şuan tuaf bi Piskolojideyim ..

Bulut’u biliyorsunuz yeni sahiplendiğim oğlum dediğim kedim aşırııı aşırı seviyorum çok alıştım bebeğim gibi oldu . Ama dün annem ve kardeşimle konuşurken,kardeşim abla bak daha fazla alışmadan bence ver sen yapamassın dedi . Nedenleride şunlar ,ben çok gezen dolaşan birisiyim, evde pek durmuyoruz eşimde bende , geçen akşam çıktık mesela arkadaşlar yemeğe çağırmıştı 17 de çıktık 00:50 gibi geldik eve tüm gün bu bebek yanlızdı içim içimi yedi . Ama gittimiz yerde yakın değilde hadi hemen kalkalım olmuyordu . Ancak yemek ye sohbetti uzadı . Buluta haksızlık yapıyormuşum gibi . Hatta arkadaşlar devam oturalım dediler ben ve eşim bulut evde çok sıkılmıştır gidelim dedim .
Sonra tatil ben çok tatile gelirim türkiyeye . Eylül eşim 1 hafta idare edecek ( bir süre uzakta olacak eşim ) tayini 2 saatlik bi yere çıktı .ama sonrakiler nasıl olacak hiç bilmiyorum.Evde yanlız bırakmak saatlerce günlerce bencillik geliyor çok üzülüyorum uykularımdan oldum kaç gündür ..
Ve diğer bir konu eşim mesleği gereği bizimde çok istediğimizden dolayı Allah nasip ederse içimizden Türkiye ‘ye tayin isteyip oranın konsolosluğunda bi yerde 5/8 ( değişiyor) görev yapması durumu var . Ki 3/5 yıl içinde olabilesi bi durum . Ozaman asıl ne olacak .
Tüp bebek tedavisindeyim hamile kalırsam toksoplasma sorunu var , eşim zaten 5 ay lık görev için uzakta olacak ben yanlız kalıcam transferden sonra mecbur ben temizliyeceğim . Ama ozamn bana geçerse bu kezde bebek için riskli olacak . ( bunu bilmiyordum) geçen arkadaşım anlattı o hamile hayvanlarla teması yasakmış kakalarıylada .. bu yüzden hatta ben benim ki ev kedisi dedim oda doktora sordum canım kesinlikle fark etmez demiş kaldıki kuzumda giardian da var. Böyle bile kaka yaptıktan sonra hemen poposunu silmem lazım .
Kendimi şuan çok kötü hissediyorum.. yetemiyorum sanki buluta ve yetemiyeceğimde. Kafamın içi allak bullak.. kız kardeşimden almıştım zaten , bulutun annesi kardeşimin kızı , o bile bunu diyorsa ben de bir sıkıntı var heralde diye içim içi yiyor . Oda güzel bi aile bulalım bence yazık buluta bu şekilde diyor . Bulut çok sevgi istiyen ilgi istiyen bi oğluş . Bu huyunu severek aldım ama evde her yanlız kaldığında kötü oluyorum . Annesi 3 aylık olunca evde dövmeye başlamıştı ,sahiplenmek istiyen kişide giardian taşıyor diye almaktan vazgeçince ben yuva olmak istemiştim . Ama çevredekiler ona haklıszlkk yaptığımı savunuyorlar . Bebekken güzel bir aileye ver diyorlar ama öyle alıştımki, dün gece rüyamda ağladım bu durumu tekrar görüp tüm gece ruhum sızladı .
Bizim de bir oğlumuz var. profil resmimde hatta kendisi. haftasonu mesela kayınvalideme gittik bu sabah döndük. hiç de psikolojisi bozulmadı. 10 gün sonra 9 günlük tatile çıkacağız. annem gelip bakacak. benim de içim rahat etmiyor ondan uzak kalmak istemiyorum doğduğu anını biliyorum. sütten kesildiği andan itibaren benimle yaşadı. ev arkadaşım oldu, canım oldu, oğlummm oldu her şeyim oldu hala da öyle. inanın kocama çok aşığımdır ama abartmıyorum lokum benim için herkesten ve her şeyden önce gelir. sizinki daha çok küçük sahiplendirin demek istemem ama ona kötülük yaptığınızı düşünüyorsanız sahiplendirin. ama şunu unutmayın şuan yavru daha çok ilgiyi sevgiyi seviyor. ama büyüdüklerinde isterseniz sabah çıkın taa gece yarısı gelin maması varsa suyu varsa kumu temizse aramıyor kimseyi :KK70: yetemiyorum falan diye düşünmeyin yani. siz uzun süreli bi yere gideceğiniz zaman bakabilecek birisi varsa hiiç dert etmeyin. onlar bu hayatın eeeeennnnnnn güzel şeylerri.keşke bizim kadar yaşayabilseler zaman onlara hiç işlemese. hakkınızda hayırlısı olsun..

Bizim de bir oğlumuz var. profil resmimde hatta kendisi. haftasonu mesela kayınvalideme gittik bu sabah döndük. hiç de psikolojisi bozulmadı. 10 gün sonra 9 günlük tatile çıkacağız. annem gelip bakacak. benim de içim rahat etmiyor ondan uzak kalmak istemiyorum doğduğu anını biliyorum. sütten kesildiği andan itibaren benimle yaşadı. ev arkadaşım oldu, canım oldu, oğlummm oldu her şeyim oldu hala da öyle. inanın kocama çok aşığımdır ama abartmıyorum lokum benim için herkesten ve her şeyden önce gelir. sizinki daha çok küçük sahiplendirin demek istemem ama ona kötülük yaptığınızı düşünüyorsanız sahiplendirin. ama şunu unutmayın şuan yavru daha çok ilgiyi sevgiyi seviyor. ama büyüdüklerinde isterseniz sabah çıkın taa gece yarısı gelin maması varsa suyu varsa kumu temizse aramıyor kimseyi :KK70: yetemiyorum falan diye düşünmeyin yani. siz uzun süreli bi yere gideceğiniz zaman bakabilecek birisi varsa hiiç dert etmeyin. onlar bu hayatın eeeeennnnnnn güzel şeylerri.keşke bizim kadar yaşayabilseler zaman onlara hiç işlemese. hakkınızda hayırlısı olsun..
Çok teşekkür ederim bu güzel yazınız için ♥️

Kesinlikle bende ilahi adalete inanıyorum .. teşekkür ederim zaman ayırdığınız için
bence yazdıkların çok büyük dertler değil, çözümsüz şeyler değil. kaka falan demişsin ama inan bana dışarıdan alıp eve getirdiğimiz her şey, pazardan aldıklarımız falan daha pis. kendini sevdirdikten sonra dokunduğumuz yerleri yalayarak temizleyen bi canlıdan bahsediyoruz. ayrıca bebeklerle harika anlaşan bir sürü kedi var. bebeğin kediyle büyümesi çocuk açısından çok iyi, havyan sevgisini en temelden almış oluyor. uzun süre bir yere gideceğiniz zaman veterinerlerin kedi ve köpekleri barındırma hizmeti oluyor. ev konforunda asla değil ama bir hafta on gün idare edebiliyor hayvanlar, en azından ilgilenen, kumunu, mama ve suyunu tazeleyen görevliler oluyor. mesela ben bir akrabamdan sahiplendim oğlumu, 2 kardeşi daha vardı. kardeşlerden birine talip çıkmadı kimse almadı onu evine. akrabam esnaf, anne kedi sokak kedisiydi, doğum için evine almış, yavrulara sahip bulana kadar evde kalsınlar diye düşünmüştü. anne kediyi sonra kısırlaştırıp sahiplenilmeyen yavru da biraz büyüyünce ikisini dükkana aldılar, dükkanda göz kulak oluyorlar mesela. sürekli evimde tutamam ama dükkanda maması suyu, kumu eksik olmaz, biraz etrafta dolaşıp gelsin tekrar dükkana kafasındalar. alıştırmışlar mesela, hayvanlar gündüz birazcık gezip akşam olunca dükkana geliyorlar. hatta şimdi hava sıcak diye hep dükkanda takılıyorlar. hiç de akrabam öyle ben yetemiyorum diye düşünmedi, elimden gelen bu, bunu yapabiliyorum dedi. en azından ilgileniyor gün boyu kendisi de dükkanda olduğu için.

Teselli beklemiyorumki calcim kendimi iğrenç hissediyorum diyorum zaten . Linçleneceğimi bile bile açtım konuyuda bende olsam linçlrrdim çünki . Ama işin içine girince çok başka oldu . Sevgimde asla sorun yok ben onun için endişeleniyorum .
Ben kemoterapi görüyorum 2 kedim var maske takıyorum eldiven takıyorum kumlarini günde 2 kez temizliyorum ne alaka tüp bebek tedavisin de kedinin zararlı olacağı bebeğe zararı olacağı siz bakmak istiyorsanız her türlü bakarsınız sizin kararınız tabikide 3 gün yalnız kalıyorlar 3 haftada bir kemoterapi alacağım zaman biz şehir dışına çıkıyoruz hiçte psikolojikleri bozulmuyor gayet mutlular

Kedinizi temizledikten sonra, elinizi yalamak yerine sabunla yıkarsanız o hastalığın size bulaşma olasılığı yok. (Kaba oldu kusura bakmayın ama bu kadar evhama gerçekten gerek yok)
Bende kakasını yemezseniz sıkıntı olmaz diyecektim. Biri benden önce davranmış 🤣
Benim köpeğim var, bende geç saatlere kadar dışarıda dururum götürebiliyorsam onu da götürürüm, götüremiyorsam o evde takılır. Şehir dışına çıkınca "para verip" bakıcı tutarım o ilgilenir. Gezdirir,mamasını suyunu koyar evden alıp eve bırakır. Neymiş bir gün 6 da oturup 1 de kalkmışlar 🤷 Yahu ben günlerce şehir dışına çıkıyorum da en iyi bakıcıuı bulma peşine düşüyorum kafesi olsa onu da götüreceğim maalesef yok. Kediyle her yere gidilir ama kısa yolculuklarda yerini ortamını değiştirmemek daha iyi. Sizinki bahane olmuş.

Bende kakasını yemezseniz sıkıntı olmaz diyecektim. Biri benden önce davranmış 🤣
Benim köpeğim var, bende geç saatlere kadar dışarıda dururum götürebiliyorsam onu da götürürüm, götüremiyorsam o evde takılır. Şehir dışına çıkınca "para verip" bakıcı tutarım o ilgilenir. Gezdirir,mamasını suyunu koyar evden alıp eve bırakır. Neymiş bir gün 6 da oturup 1 de kalkmışlar 🤷 Yahu ben günlerce şehir dışına çıkıyorum da en iyi bakıcıuı bulma peşine düşüyorum kafesi olsa onu da götüreceğim maalesef yok. Kediyle her yere gidilir ama kısa yolculuklarda yerini ortamını değiştirmemek daha iyi. Sizinki bahane olmuş.
Çok kaba bi yaklaşım farkındasınız dimi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X