Yardımınıza ihtiyacım var..çok mutsuzum

Bir insana saygı duymak ayrı bir şey, kendini ezdirmek ayrı bir şey. Sen saygı duyup alttan aldıkça kayınvaliden azıtmış, bu kadar yüz verme artık. Bu evlilik zaten bu şartlar altında uzun sürmez iyisi mi dişini geçir belki istediğin sonucu alırsında karşında el pençe divan durur bundan sonra... Eşin olacak ana kuzusuna da bir sözüm var, madem seni ezdirip el kızı muamelesi yaptıracaktı madem anasının dizinin dibinden ayrılmayaydı, sorumsuz!

konu sahibi gerçekten sana çok üzüldüm bnde 16 aylık evliyim
Allah o kaynananın fesatlığında boğulmayı nasip etsin bildiği katında onu ıslah etsin,
kendine gel. Bu kadar ezdirmen yetmedi mi ?
sinirlerim tavan yaptı işe gir kendine bak kendine değer vareşin dahil kimse senden değerli değil ya dünyaya bir daha mı gelceksin sen de insan evladısın ağacın kovuğundan mı çıktın ? yada onlara annenin eine giderek güzel bir ders ver hatasını anlarsa ne ala eğer anlamazsa kendi bilir çoluğun yok çocuğun yok kendine pek ala bakarsın üç dil biliyomuşsun.
daha fazla onların g..ünü kaldırma arkadasım !!!

sabah eşim geldi ve konuşmak istedi. Neden böyle yapıyosun diyo? Biz sana naptık diyo? cileden cıktım herşeyi anlattım, ama anlamaya niyeti yok, annemi kabullendin geldin, işleri yapmak zorundasın diyor, degilim dedikçe üstüme gelmeye çalıştı. Ben istedigim için yapıyorum dedim zorunda falan degilim hiçbirşeye. Ben bu eve parayı getiriyorsam sende yemeginin yiyebiliyorsan, sende yapmak mecburiyetindesin dedi. Beni bunları söylemem gereken noktalara getirdin artık diyo. Annem günlerdir aglıyo, nasıl helak oldu diyo. Sonra bagırdı agladı geldi beni sardı. Konuşma öylece kaldı. Ve işe gitti. Ben tabii aglaya aglaya bitap düştüm. Cok duygusalım sinir oluyorum bu huyuma. :KK43:

Evliliğin sürdürülmesi için işe yarar mı yaramaz mı bilemem, ama daha huzurlu ve mutlu bir insan olabilmeniz için daha anlık tepkiler vermenizi öneririm. Mesela eşiniz doğum gününüzü kutlamayıp ertesi gün izninde annesine gitmeye mi kalktı, o an tepki vermeli, o an kavga etmelisiniz. Ya da size eski eşyalarını kakaladıklarını fark ettiniz, ikisinin yüzüne de o an laf söylemelisiniz. Ya da kayınvalide yaptığınız işlere karışıyor, ben böyle yapmak istiyorum diyip geçmelisiniz.

sabah eşim geldi ve konuşmak istedi. Neden böyle yapıyosun diyo? Biz sana naptık diyo? cileden cıktım herşeyi anlattım, ama anlamaya niyeti yok, annemi kabullendin geldin, işleri yapmak zorundasın diyor, degilim dedikçe üstüme gelmeye çalıştı. Ben istedigim için yapıyorum dedim zorunda falan degilim hiçbirşeye. Ben bu eve parayı getiriyorsam sende yemeginin yiyebiliyorsan, sende yapmak mecburiyetindesin dedi. Beni bunları söylemem gereken noktalara getirdin artık diyo. Annem günlerdir aglıyo, nasıl helak oldu diyo. Sonra bagırdı agladı geldi beni sardı. Konuşma öylece kaldı. Ve işe gitti. Ben tabii aglaya aglaya bitap düştüm. Cok duygusalım sinir oluyorum bu huyuma. :KK43:

Bence siz bir an önce iş bulun biraz şu ev ortamından çıkın ..
Ayrıca ne demek mecbursun size evlenmeden önce bir şart mı koştu ki eşiniz şimdi kalkmış mecbursun diyor ??
Sen dişli olmadıkça sadece ağlamakla susmakla yetindikçe aranızdaki hiçbirşey halolmayacak .

Beş aylık yeni evliyim. Ama o kadar mutsuzum ki.:KK61:

Kayınvalidemle yasamayı kabul ettim, cünkü eşi vefat etmis ve yalnızdı ogluyla. Tıpkı annem gıbı sevecegımı bıldıgım ıcın sorun yapmadım bunu hıc bır zaman. Sadece görümcemin tuhaf davranışları ve kıskançlıkları sorun yaratmıştı umursamamaya başladım sonraları.

Biz eşimle ayrı ev tuttuk. Ben istedigimden degil, eşim böyle daha uygun gördü. Sürekli kayınvalıdemın yanına gıder kalırız, veya o bize gelir bir kaç gün kalır. Evlendigimden bu yana, tüm işleri ben yapıyorum, yemek temizlik. İki evde pin pon topu gibi git gel yapıyorum. Bir günden bir güne sesimi cıkartmadım. Suanda yer degisikligi nedeniyle işsizim bu yüzden herşeyi yapmayı kabullendim, yeter ki huzurumuz olsun istedim.

Ancak yeni yeni gördügüm şeyler beni cileden cıkartıyor. Eşim işi nedeniyle her gün evde olmuyor. Bu nedenden ötürü genelde ya ben kayınvalidenmin yanında yada o bizim eve gelip kalıyor.
Evlendigimizden bu yana ne balayı yaptık nede yalnız baş başa zaman geçirdik eşimle. Ancak son zamanlarda biz uyurken kaç kere bizi kapıda dinledigini gördüm aniden kapıyı açıp cıktıgımda. Her defasında sesler duydum sizlerden mi geliyordu? Cocuk mu var komsularda dıyıp durdu?
Evi temizliyorum siliyorum, kayınvalidem tv başında oturuyor. Ancak eşim ne zaman isten gelse, yerleri tekrar siliyor bir gayretleniyor görmelisiniz. Eşime dedim daha demin sildim, boşver sıkılıyor ondan yapıyordur.

Eşimi ve kayınvalidemi bir gün yemeksiz bırakmadım, herşeye ben koşturdum, doktorlarına ben götürdüm başka kimsesi olmadıgı için, yani olabildigince ilgilenmeye çalıştım. Annem gibi gördüm anne dedim hep.
Ancak son zamanlarda hep eşimin yanına oturuyor, sırf onunla konuşuyor, ben oldugumda dısarı cıkıyor yanımda bulunmamaya çalışısıyor. onun evine gittigimizde hep ogluna yemek yapmaya başlamıstı, vejetaryen oldugumu bildigi halde et yemekleri yapıyordu hep. Hic sesimi cıkartmadım, ama eşimin bu durumdan oturu karsımda kıs kıs gülmesi moralimi cok bozdu.
Kayınvalidem bunu görünce keyiflendi. Eşim nereye gitse peşinden gidiyor beni odada yalnız bırakıyordu. İstenmedigimi düşünmeye başladım.

Onlar beraber otururken artık odaya kapanmaya başladım mutsuzdum, benimle bir kelime dahi edilmiyordu. Eşime ailesi hakkında birşey demeye kalksam yanlış anlamıssın vs gibi seylerle savunmaya başlıyordu. Sustum. Hep onlarla vakıt gecirip benim orda oldugumu dahi unutuyordu.
Mutfakta iş yaptıgımda gelip gülümsüyor bir öpüyor gidiyordu, hic sohbet etmiyordu.

Kayınvalidem direktifler veriyor misafir falan oldugunda onu getir bunu getir hic bilmiyormusum gıbı. Onun evinde hic bir seyın yerını degıstırmedım. Sadece temizligi onuda danısarak yapıyordum.
Bizim eve geldiginde mutfakta herşeyin yeri degişmiş eve hiç uymayan örtüler serip duruyordu sesimi cıkartmadım. Artık susmaktan o kadar bunaldım ki, kimseyı üzmeyim derken hep üzülen ben oldum.

Eşimle evde yalnız denk geldigimiz zamanlar tv nin karsısına gecip izliyor. Ailesinin yanında yabancıymısım gibi davranıyor yalnızken sarılıyor sırf.

Kafam o kadar karısık kı yazdıklarımda karsıtı bıraz sankı.
Bir hafta önce ailemi göremedigimden ve olanlardan ötürü hüzün kapladı içimi ve agladım. Odama cekilip yaptım bunu. Kayınvalidem gördü evin içinde bagırmaya basladı, ben zaten istenmiyorum tek istedigim huzur başka birsey degıl oglumada huzur ver artık üzme onu dıyıp durdu.

Senınle ve oglunla ilgisi yok desemde inandıramadım. Tüm gün oturdu tv karsısında. Bende işlerimle ilgilendim. Eşim eve gelecek diye yemek yapmaya koyulcaktım ki, kayınvalidem geldi. Elimden kıymayı alıp buzluga koydu tekrar. Gitti kendisi baska yemek yapmaya basladı. Sen cok yemek ısraf edıyorsun, fırında yemek pısırme elektrık faturası, süpürgeyı calıstırma hergün hepsı para dıyıp duruyor. Elimden geldıgınce dıkkat etsemde hep söylendi. İkimiz yalnızken kılını dahi kıpırdatmıyor, kalk yemek yiyeceksen ye diyen kişi oglu gelince yemege koyulmaya basladı.

Anlatcagım o kadar sey var kı aslında ama buralara yazarak sıgmaz.
Kahvaltılarda, benim üç dili cok ıyı bıldıgım halde oglum senden daha ıyı bılıyor diyerek poh pohlamasımı. Bunun üstüne benim önümde gülüp çaklaşmalarımı. Ben Banyodayken kayınvalıdemın uyuyup kalktıgımda hemen eşimin yanına gidip sarılmasımı ne anlatayım ki.
Yeni evliyim ama hiç başbaşa olamadık. Ben varken ya annesiyle ya ablasıyla konusur telefonda. Ben yokmusum gıbı davranır.

Bundan bırkac gün önce olan o olaydan sonra uzak durmak istedim. Ben bu kadar fedakarlık etmeme ragmen o sözleri haketmemistim. Bende insanım duygularım hislerim var sonuçta.

Bunu ertesi gün hepsini eşime anlatmış. Eşim bana sinir şekilde onun önünde bagırdı. Oda o anda tamam taman diyip sakinleştirme çalışır gibiydi. Ama oglunun mutlulugunu isteyen gidip anlatır mı bunu? Birkac gündğr ikiside benimle konusmuyor basbasa battanıyenın altında fılm izlediler. kayınvalıdemde bana gülerek gel sende izle dedi ikiside gülerek.

Ben odamda tek başıma aglamaktan helak oldum, kendı ailemede birsey anlatamıyorum. Ailemi özledigim icin agladım dedım ınandıramadım. Eşimin ailesi söz konusu oldugunda hiç bana inanmadı.
Kendi ailesini düşünmekten bizim bir aile olacagımızın farkında degil. Evin eksiklikleri saydıgımda, önce anneme su bu alınacak dıyor. Susuyorum. Artık onunla konusmaya daha korkuyorum. Hep beni suçluyor.

o kadar mutsuzum ki. :KK43: Ne hayallerle gelmistim. Ailemi ardımda bırakıp. Herşeylerini yaptım. Evime eski perde taktılar yeni dediler, kayınvalidemin evindeki esyalar getırıldı yenı dıye, megerse on yıllıkmıs. Kac kere yalanlarını yakaladım. Konuşmaya çalistim dinlemedi ailesini savundu.
Ablamı kıskanıyorsun dedi, annemı istemiyorsun dedi, kendıne bak bıraz dedi, yeni evliligimin ilk baslarında eski kızarkadaslarıyla olan yatak odası hıkayesını anlattı. Annesi eski sevgililerinden bahsetti hep. Dısardaki kızların ne kadar güzel uzun bolu vs olduklarını dinledim hep. İkisi karsılıklı karsımda hangı kızların onun peşinde kostuklarını anlattılar sineye cektım. Ben kendı aılem hakkında konusmak ıstesem dinlemediler.

iki gün önce kayınvalıdem ben evıme gıtmek ıstıyorum dedı ve gitti eşimde onu aldı yanına. Hep eşime karşı acıtasyon yapıyor sankı. Kapıdan cıkarken kayınvalıdem böyle yapma kaybeden hep sen olursun dedi. Eşimde deli o ancak deliler hep zır zır aglar dedi.

Ben yine her zamanki gibi yapayalnızım. Gözlerinde hiç degerim yok onu anladım.:cry:
Ama nerede yanlıs yaptım, nerede saygısızlık ettim? Ne yapmam gerek bana yardımcı olun lütfen:KK43:
Aglamam mı suc? Eşim sanırım beni sevmiyor :KK43: Tüylerime görüntüme herşeyime o kadar kırıcı incitici şeyler söylediki yinede hiçbirsey olmamıs gıbı davrandım. Ama hıcbırsey yapmadıgım halde her ıkısının gözünde suclu benım :KK43:

akıl verın bana kafam kazan gibi...ne yapcagımı nasıl davrancagımı sasırmıs durumdayım...

Merhaba canım.bende 3 yıllk evliyim.ilk zamanlar senin yasadıjlarının birebir aynısını yaşadım.kapı dinlemeler.laf sokmalar.eşim gelince oğluna gösteris tapmalar.eşimin ailesinin yanında bana yabancı gibi davranması vs.Üzüldüm çoğu zaman ağladım.Sonra ne mi oldu ? Öyle bir tavrımı koydum ki kaynana şuanda süt dökmüş kedi gibi.bana yağcılk yapıyor artık oğluna değil.eşime de dedim ki eğer bidaha ailenin yanında bana el gibi davranırsan bende onlar yokken senin yüzüne bile bakmam.şimdi benden baskasını gözügörmüyor.he arada anasının yanında artistlikleri oluyor tabi ama bi bakışmla morelini çökertiyorum.sana tavsiyrm kaynanamdır annedir deyiptr kendini sıkma rahat davran.o sana eziyet edecek laf sokacak sende terbiyeli gelini oynayacaksın.yok öyle dünya ! Akıl yaşta değil bastadır.annneyse anneligini bilsin koksun otursun efendi gbi.elalemn kızlarını ezerler oğullarına gösteriş yaparlar.Sülaleyi birbirine katarım yeminle ! Sakın kendini ezdirme sana nacizane tavsiyem budur.sevgiyle kal.

gerçekten çok ilginç bir durum... kesinlikle yukarıda arkadaşın bahsettigi gibi anlık tepkiler çok daha anlaşılır olacaktır... ayrıca kabullendin falan diyerek oda ortada kabullenilmesi zor bir durum oldugunu farkettigini vurguluyor.. ayrıca eşiniz size sarılduktan sonra sizin tepkiniz nasıl oldu... dert yakınır gibi degilde kendinize vakit ayırıp kendinizi geliştirememenin sıkıntısını yaşamaya başladım ve köreldiğimi hissediyorum gibi vurguları yapsaydınız... bunu bir şekilde kabullenmeliler.. maddi imkanınızda sıkıntı yoksa haftada bir eve yardımcı tutmaya başlayıp sizde bu arada (hala ısrarla bunu söylüyorum) işiniz netleşene kadar özel ders vermeye başlayın..

ayrıca kayınvalideler veya çevremizdeki diğer yaşlılarla aramızda problem olmasa bile her işlerini yapmaya karşıyım... biz böyle yaparak onların hayatla olan baglarını koparık bir yönde yaşam enerjilerini söndürüyoruz... bakın çevrenizdeki daha umutlu ve enerjik yaşlılara geneli kendi işlerini yapabildikleri ölçüde kendileri takip edenlerdir... benim kayınvalidemde sürekli en ufak biryere gidecekse bile hep eşi veya çocukları tarafından götürülen bir bayandı... ama son zamanlarda hastaneye kendi gidip şekerini vb. hastalıklarını takip ediyor.. emin olun çok daha pozitif bir insan oldu.. o hastane sırasında bile birkaç kişiyle konuşmak kafasını dagıttı ... demiyorum ki ciddi bir hastalıgı olurda biz gitmeyelim ama bu tarz şeyler gayet rahat halledebilecekleri konular... belkide bana veya ogluna , kızına birşeylere sinirlendi... onunda birazcık çekiştirmek hakkı degilmi... amabakıldıgında sizde ona fırsat vermemişssiniz.. meyvesini bile soyup getirerek tam köşe minderi durumuna getirmişssiniz.. kesinlikle bunları iyi niyetle yapmışssınız ama ben eger durumlar düzelirse onada fırsatvermenizden yanayım... tabii durumlar düzelir ve kayınvalidenizde yaptıgını bir nebze farkederse...

mesela kayınvaliden elinden eti alıp kaldırmış ya... seninle orda psikolojik harp yapmak için bu işe girişmiş belliki... aynı savaş tekniginin bir level daha üstü olan "sinirlendigini belli etmeden" savaşa devam et... mesela aaa çok iyi olur... gerçekten bugünde canım o yemekten istemişti.. ehh madem siz onu yaparken bende internetten başvurularıma bakayım diyip adıda neyse mesela ayşe şimdiden ellerine saglık ayşe teyze ve hemen vınla mutfaktan... akşamda eşin geldiginde ımmm bugün yemekleri ayşe annemin elinden yiyoruz... gerçekten senin elinin lezzeti bir başka vb. söyle... velhasıl ava giderken avlanmış olsun...

Haklısınız arkadaslar, cok yoruldugumu ve sıkıldıgımı belirttim. Ancak bende sanırım oyun oynamam yani ikili olmam gerek. Nefret ettigim birşey ama bazı seylerın degısıp degısmeyecegını görmek için bunu denemekten başka çarem yok şuanda. Ne zor şeymiş evlilik. Bundan sonra kayınvalidemin yanına gitmeme kararı aldım simdilik.

Kısacası takmayacagım umursamayacagım. Keyfime göre :))

umarım yapabilirim. Cok zorlanacagım kesin. Birde kendimi herşeyin önünde tutacagım artık. Birkere geldım bu hayata, kimsenin bana kölelik muamelesi yapmaya hakkı yok. Eşim bana sabah diyorki sen annemin yasadıgın kacta birini yaşadın? dedim ki ben seninin annenle kıyaslama, ki bende kaç yaş büyük bende kendimce zor şeyler yaşadım. O zor şeyler yaşadı diye aynı şeyleri bana yaşatamazsınız dedim.

Bundan sonra biriktirip aglamayacagım. Direk ani cıkıslar ve tepkiler verecegim. Böyle iyi niyetle degerim anlasılmadı, bundan sonra farklı davranmamla anlasılır belki.

Kısacası takmayacagım umursamayacagım. Keyfime göre :))

umarım yapabilirim. Cok zorlanacagım kesin. Birde kendimi herşeyin önünde tutacagım artık. Birkere geldım bu hayata, kimsenin bana kölelik muamelesi yapmaya hakkı yok. Eşim bana sabah diyorki sen annemin yasadıgın kacta birini yaşadın? dedim ki ben seninin annenle kıyaslama, ki bende kaç yaş büyük bende kendimce zor şeyler yaşadım. O zor şeyler yaşadı diye aynı şeyleri bana yaşatamazsınız dedim.
Neden çalışmayı düşünmüyorsun ????

Çalısmayı istiyorum, kac yere başvurdum kaç görüşmeye gittim, küçük bir sehir oldugu için sorun yaşıyorum bu anlamda. Anlıyacagınız iş başvurularım var ancak cevap gelmemekte.

Çalısmayı istiyorum, kac yere başvurdum kaç görüşmeye gittim, küçük bir sehir oldugu için sorun yaşıyorum bu anlamda. Anlıyacagınız iş başvurularım var ancak cevap gelmemekte.
Enerjini iş bulmaya harca bence ..
Eşinde konuşmaktan anlamıyor ise tavırlarınla anlat ..
Erkekler kelimelerden çok verdiğiniz tepkilerden etkilenirler ..

sizi biraz pasif gördüm açıkcası. üzülüyorsunuz kırılıyorsunuz ve hiç bir şeye tepki vermiyorsunuz.
dozunu ayarlayarak tepkinizi verin ve eşinizle baş başa bu konuyu konuşun.
ailelere yakın yaşamak her zaman sorun olur. ben kendi aileme yakın oturmayı bile istemem. evlendikten sonra herkes kendi evinde mutlu olsun kimse kimseye karışmasın ya nedir bu kadar evlat sevgisi. sevgide değil kv resmen sizi deli gibi kıskanıyor. taviz tavizi doğurur hesabı önce beraber oturmayı kabul ettiniz arkası çorap söküğü gibi geldi. daha yolun başındasınız bişeyleri düzeltebilirsiniz. ancak kavga etmeden kırıcı olmadan ve aleyhinize dönebilecek şeyler yapmadan bunu yapmaya çalışın ilk etapta.
Herşeye ağladığın sürece,kendine laf söyletmeme erdemini göstermek yerine susmayı tercih ettiğin sürece,kendi evinin kadını olup,kimseyi karıştırmamayı beceremediğin sürece,eşine onun malı değil eşin olduğun gerçeğini hissettriremediğin sürece böyle zilir büzülürsün.
Kalk bi ya .Bi toparlan.Sineye çekmek ne.Ne diye çekesin.Evlenmiş yuvanı kurmuşsun.Kendine hakareti horlanmayı nasıl kabul ediyorsun.Niye pasif kalıyorsun.Senin o öğrendiğin 3 dil,eğitimin bak işte hiçbir işe yaramamış.Alttan aldıkça kafana vuran çok olurçYa herkese haddini bildir ya babanın evine git.Ya da otur böyle sineye çek.Ama unutma,kimsenin sana böyle davranmaya hakkı yok.O hakkı sen veriyorsun.

Umarim yaptigin hatalarda devam etmezsin. Kaynanana bir halt olmaz. Yilanligini yapmis yapmis, oyunu bozuluyor diye timsah gozyasi dokuyor.
Acima zerre kadar, sana acimamislar hic unutma bunu.
Bana kocam ben eve ekmek getirdim sen de anama hizmet ediceksin, zorundasin dicek basar giderim. Ben sadece bana ekmek getirene hizmet ederim o durumda, ailesine deyil.
Hala duruyorsun o evde ve agliya agliya bitap dusuyorsun. Cocukca bu yaptigin sey.
Git kendi ailenin oldugu sehirde is ara orda yoksa. Kocan da cok merakliysa seninle evli olmaya pesinden o gelsin bi zahmet.

Sanki annemin yaşadıklarını yazmışsın, annemle babam da ilk evlendikleri zaman babaanneme cok yakın oturuyorlarmıs aynı ev degil ama bir üst sokakta babaenem bir alt sokakta babamın teyzesi. Babamın teyzesi de ikinci kayınvalide gibi düşün. Babaannem sürekli kendi akrabalarını toplayıp eve getiriyormuş annemi arayıp bilmem kim kıymalı börek sever ona onu yap bilmem kim şu peyniri yemez ona bundan al bilmem ne. Gelip sürekli dantel falan koyarmış saga sola kendi akrabalarının yeğenlerinin resimlerini koyarmış etrafa. Annem evlendiği zaman yüksek lisans yapıyormuş 23 yasında evlenmiş. Büyük teyzemin evinde tadilat varmış bir ara o da gelmis annemlerde kalmıs. İşte o zaman 55-60 yasında falan o da. Yatağını toplamazmıs annem okuldan gelirmiş yemekte ne var dermiş hemen falan. Annem diyor ki ben yemek yapmayı bilmezdim ama haftada üç çeşit yemek yapınca burun kıvırırdı. Babaanneme söylemiş büyük teyzem babaannem de annem yokken gelip yemek getirip koymuş falan. Kendi çiçekli tencerelerini kaplarını doldurdu bütün mutfağıma diyordu. O kadar benzer ki annemin anlattıklarıyla senin yaşadıkların. Babam senin Esin kadar izin vermiyor babaannemin karışmasına gerçi. Mesela ilk evlendiklerinde babaanneme büyük teyzem sürekli annemin yanında babamın eski kız arkadaşlarını anlatırmış. Eskiden İngiliz bir kız arkadaşı varmış babamın, onun babama aldığı seyler duruyormuş falan babaannem onu getirip annemlerin yatak odasına koymus. Iste diyormuş ki benim oğlum öyle gözü yüksekte degildir eli kolu tutsun yeter ona falan. Babam annemden 9-10 yas büyüktür bu arada hani o zaman annem babama göre cıtır sayılırmıs. Allahtan rahmetli dedem bir de babamın abisi yani amcam cok sahip çıkarmış anneme. Büyük teyzem de sürekli bizi arar isterdi yok sigaram bitti yok dondurmam bitti. Babaannem, büyük teyzem sürekli doğuluları aşağılarmış annemin yanında halbuki kendileri de erzurumlu ama yıllarca izmirde istanbulda yasamışlar diye asagılıyorlar. Dedem İzmirli çünkü. Hep biz izmirliyiz falan derler. Benim anneannem falan da Azeri diye küçümsemişler falan. Öyle yani. Cok benzer anlattıkların ama seninkiler bence daha agır. Ben ilk doğduğumda da annem diyor yeni dogum yapmıştım ama bütün aile sürekli bize geliyordu surekli misafir küçücük ev bebek var. Cok korkunc. Allah sabır versin. Annem konuşmadı yıllarca babaannemlerle. Sonra anneannem kanser olunca babaannem annemi aradı öyle düzeldi araları. Ama biz taşındık diye sonrasında babaannem yine annemi arayıp nefretini kusmuştu iste sen oğlumu benden uzaklastırıyorsun bilmem ne. Oğlu 55 yasında kendisi de 80 küsür. Insan yani.

X