Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

O da sarı manolyamdı sanırım.
Bende bir o üyeye unutamıyorum ya. Onunda küçük oğlu vardı, para uğruna kiralık eşyalı dairelerde sürünüyordu. Kocası yüzüne tükürüyordu da yine ayağına gidiyordu.
Umarım aklı başına gelmiştir, bayağıdır ortalarda yok. Darısı konu sahibinin başına.
Evet o. Yaşadıkları farklı olsa da kocadan ayrılıp kendi hayatını kuramama konusunda ikisi de eşdeğer. Yazık ortada çocuklara oluyor olan.

Burada yine insanlardan fikir istiyor, yol gösterin diyor ama yine denilen hiçbir şeyi yapmayacak. Keşke yapsa, kendi hayatının kalanıyla çocuklarını kurtarsa. Umarım bu sefer bir şey değişir.

Diğerini merak edenler? 😁
Sarımanolya.

Kocan olacak s...sizin üzerindeki o üç evi herbir kızına tapulamak şartıyla boşan. O sabilerin nafakasını elalemin karısı çocuğu icin harcayacak.

yapmıyor işte.. keşke yapsa hemen boşanırım.. ortada 5 ev var.ikiz evin yarısı benim.. ayrıa ailesinden bir sürü miras kaldı.. Annesi vefat etti. Şu an annesinden kalan mal valğı var. Birde babasından oalcak.Evler bağ evleri...
Ama diyorum mal mı huzur mu ? Sonra gurur yapma dyrum.Ne yapacağımı bilmiyorum inanını..Sersemim..

o zaman yardım edin.... akıl verin... yarın uygun şartlarda çocuklarımın iyiliği için hakkınıda alarak boşanayım...
şu an yazacağınız bir kelime bile çok önemli... ne olur....
sabah gideyim mahkemeye... şartlarım iyi mi? Zaten başka şansım yok.. Avukat olan arkadaşımız var mı ? Bence tapuyu çocuklara verirse birinden kira gelirim olur birinde otururum.Büyük kızımında üniversie masrafını karşılayacak..
Ne yapayım... Diğer mallarda o kadının olacak.. Şu an eşimin üzerine annesi vefat etti. Annesinden kalan bir sürü mal varlığı var. Evler bağlar.. Benim gözüm yok ama çocuklarımı düşünüyorum.. O kadının lüks hayatı için onu lüks yaşatmak için ona mı sunaymım... ne yapayım... Yoksa hergün onursuzca öleyimmi......
Avukatınız yok mu?

Bir de şey siz mallar için evlisiniz ya avukata gidemem param yok yazmıssınız
Evli kalınca da para yok ne olacak böyle para nasıl olacak?
siz hiç bir hazırlık yapmamıssınız

Evet o. Yaşadıkları farklı olsa da kocadan ayrılıp kendi hayatını kuramama konusunda ikisi de eşdeğer. Yazık ortada çocuklara oluyor olan.

Burada yine insanlardan fikir istiyor, yol gösterin diyor ama yine denilen hiçbir şeyi yapmayacak. Keşke yapsa, kendi hayatının kalanıyla çocuklarını kurtarsa. Umarım bu sefer bir şey değişir.

Sarımanolya.
Acaba napıyor şimdi, ilkbaharı bekliyordur muhtemelen...

yapmıyor işte.. keşke yapsa hemen boşanırım.. ortada 5 ev var.ikiz evin yarısı benim.. ayrıa ailesinden bir sürü miras kaldı.. Annesi vefat etti. Şu an annesinden kalan mal valğı var. Birde babasından oalcak.Evler bağ evleri...
Ama diyorum mal mı huzur mu ? Sonra gurur yapma dyrum.Ne yapacağımı bilmiyorum inanını..Sersemim..
Sizin derdiniz mal değil ki, sizin derdiniz kocanız. Sizi tanımayanları kandırırsınız anca bu yazdıklarınızla.
Kaç konu açtınız, hangi tavsiyeyi dinlediniz ki, burda yazılanları dinleyesiniz.
Sakın kocanı bırakma, onu sen hakediyorsun diyenleri dinlersiniz sadece.

Şu forumda aklımın almadığı iki kadın var, biri sizsiniz.

İnşallah adam sizden boşanıp diğer kadınla evlenir, yoksa sizin kendinizi kurtaracağınız yok. Size değil de o çocuklara üzülüyorum sadece. Diğer üyede de sizde de sadece ve sadece o çocuklara üzülüyorum.
Ay 2. Kim soyle nolur lyanna :olamaz: Hep boyle luzumsuz meraklarim var 🤭

o zaman yardım edin.... akıl verin... yarın uygun şartlarda çocuklarımın iyiliği için hakkınıda alarak boşanayım...
şu an yazacağınız bir kelime bile çok önemli... ne olur....
sabah gideyim mahkemeye... şartlarım iyi mi? Zaten başka şansım yok.. Avukat olan arkadaşımız var mı ? Bence tapuyu çocuklara verirse birinden kira gelirim olur birinde otururum.Büyük kızımında üniversie masrafını karşılayacak..
Ne yapayım... Diğer mallarda o kadının olacak.. Şu an eşimin üzerine annesi vefat etti. Annesinden kalan bir sürü mal varlığı var. Evler bağlar.. Benim gözüm yok ama çocuklarımı düşünüyorum.. O kadının lüks hayatı için onu lüks yaşatmak için ona mı sunaymım... ne yapayım... Yoksa hergün onursuzca öleyimmi......

Ben çok üzüldüm sizin yıllarca içinde süründüğünüz duygu durumuna.
Neden kendinize bunu yapıyorsunuz?
Maddi değil sizin derdiniz, bu herife saplantınız var.
3 değil 5 kez bile evlenirsiniz geri dönse sanki.
Neden?
Muhtemelen başka adamlara şans vermiş olsanız bundan daha kötüsü olamazdı sanırım :S
Kurtulmuştunuz bu bataklıktan.

Şimdi size hiç tasvip etmediğim bir şeyi öneriyorum.
Resmi olarak ayrılmayı beklemeyin bile.
Başka erkeklere fırsat verin, çay için tanışın.
Bunlar kötü şeyler değil.
Flörtleşin, yeniden sevip sevileceğinize inanmanız lazım önce.
Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Annesinden kalanlar ne olursa olsun.
Siz evlendikten sonra birlikte elde ettiklerinizden evlatlarınıza ne alabiliyorsanız alın.
Emeklerinizi kurtarın yeter.

Belli parası bol, yedirecek kadın bitmiyor.
Boşanmak isteyen pislikten donuna kadar alırım.
O saatten sonra ne b.k yerse yesin diye düşünürüm.

Evleri çocukların üstüne alın , öyle boşanın bence. Yarın öbür gün çarçur olmasın. 2 ev varmış zaten iki evladınızın üstüne olsun .
Ondan sonra denilen gbi birinde oturun, diğerini kiraya verin. Çocuklarınız ve onların geleceğini düşünün. Boşverin elin kadınını ne hali varsa görsün.

iki ev haricinde 3 evi daha var. Ayrıca ailesinden kalan mal varlığı miras var.. Ama bizim ikiz ev dedikleri ortak evimiz var. O ikiz evin yarısı benim idi.Yarısı kendinin. Yani çocuklarına yarım hissesini devredecek... Bir ev gibi..

off offf bilmiyorum ya... zaten daha önce bir hırsla ve öfkeyle boşandım..mal varlığı filan istememiştim... şu an çok karışığım...
ayrı yaşıyoruz zaten.. yarın mahkemeye gitmem.. zaten vazgeçme dilekçesi vermiş idi.
biraz kafamı dinlerim.zaten bür sürü borca girdim.kendimi toparlayayım... o eski çıktığım evede gitmek istemiyorum... ordan boşandık diye aşındık.bir daha geridönmek istemiyorum eskiye..ayrıca eltimler le aramda 3 apartman var.. onu hatırlatacak hiçbşrey istemiyorum..

Ay 2. Kim soyle nolur lyanna :olamaz: Hep boyle luzumsuz meraklarim var 🤭
Sarımanolya, namı diğer ilkbaharı bekliyorum. Ben konu sahibiyle ikisini çok benzetiyorum.
Sarı manolya uzun zamandır yok ortalıkta. Umarım eşiyle barıştığı için değil de düzenini kurduğu içindir.

Umarım konu sahibi de hayatını düzeltebilir.

Siz o adamdan ne mal alırsınız, ne de vazgeçersiniz, adamda bunu bildiği için size nikah kıyıp durmus, nasıl olsa sizin sayenizde metresleri nikah isteyemiyor, adamda tazminat nafaka derdi olmadan o kadın bu kadın dolaşıyor, memurmuşsunuz önce iyi bir psikolog sonrada iyi bir avukat bulmanızı tavsiye ederim. Burada alacağınız hukuki yardımdan bir şey olmaz. Ama kısaca evlerin tapusu el değiştirmeden boşanmayın. Tazminat isteyin.. Tabi önce bir psikoloğa gidin ben sizin sonunuzu iyi görmüyorum. Böyle giderse berbat bir rol model olarak muhtemelen kızlarınızıda psikolojik olarak sıkıntılı genç kızlar olarak yetiştireceksiniz. Kocanızın mirasıda kocanızındır. Sizin yada o ölmeden kızlarınızın söz hakkı yok, kişissel sadece mal varlığı yüksek olduğı için tazminat ve nafaka taleplerinizde mal varlığı dikkate alınır o kadar.

Madem üniversiteye giden kızın var otur onlarla açık açık konuş. " kızım boşanırsam babaannenizin ve dedenizin mal varlığından sizin payınıza düşen başkasına gidecek. Boşanmazsam da ben huzursuzum. Nasıl davranmamı istersiniz " diye sor. Eğer biz mal mülk istemiyoruz boşan mutlu ol derlerlerse hakkını söke söke al ve boşan.
Çünkü eşin demek istemiyorum ama o herif öldüğünde resmiyette kiminle evliyse ona kalır. Yani sadece o kadın değil başka bir kadınla da evlenirse aynı şey olur. Kızlarının dede be ninesinden kalan hakları başka birine gidecek. 🤷‍♀️
Yani sen bilirsin. Ben olsam o herifi eve de almazdım, resmiyette de boşamazdım. Çocuklarımın hakkını kimseye yedirmezdim. Keşke kayınvaliden ölmeden önce mallarını torunlarının üzerine yapsaydı. :KK43:
O zaman bütün bunları düşünmek zorunda kalmazdın.

2 evin tapusu ortak tapu değil mi? Diğer 3 evde eşinizin üstüne, ortak tapu olanlardan bir tanesini sizin üzerinize yapmasını isteyin, diğer evler için de kaç çocuğunuz varsa her biri için bir ev olmak kaydıyla çocukların üzerine evlerin tapusunu isteyin+ çocuklar için nafaka, bunları aynen bu şekilde boşanma protokolüne yazarsanız mahkeme karara bağlayacağından cayma, karara uymama diye bir şey söz konusu değil zira mal paylaşımıyla ilgili mahkeme kararı olacak elinizde ya da yarın mahkemeye çıktığınızda yazdığım şartlarda boşanmayı kabul edebileceğinizi, mahkeme sonuçlanmadan mal paylaşımının yapılmasını istediğinizi beyan edin.
Evlerin tapusu sizlerin üzerine yapılınca da boşanın ve artık bu adamı unutun, çocuklarına babalık vazifesini yapsın yeterli.

o ortak olan evin tapusunu zor veriyor. üstün kirasını alıcam..ki nafaka filan vermiycek.Çocukların eğitim masrafını karşılayacak.

Sarımanolya, namı diğer ilkbaharı bekliyorum. Ben konu sahibiyle ikisini çok benzetiyorum.
Sarı manolya uzun zamandır yok ortalıkta. Umarım eşiyle barıştığı için değil de düzenini kurduğu içindir.

Umarım konu sahibi de hayatını düzeltebilir.
Ay sahiden bir de o vardi bdvnin sac bas yolduran konularinin sahibi 😂 o bence barismistir. Gelip gidip bizi sinir ediyordu.
Insallah mutludur ne deyim 🤦‍♀️

Siz o adamdan ne mal alırsınız, ne de vazgeçersiniz, adamda bunu bildiği için size nikah kıyıp durmus, nasıl olsa sizi sayenizde metresleri nikah isteyemiyor, adamda tazminat nafaka derdi olmadan o kadın bu kadın dolaşıyor, memurmuşsunuz önce iyi bir psikolog sonrada iyi bir avukat bulmanızı tavsiye ederim. Burada alacağınız hukuki yardımdan bir şey olmaz. Ama kısaca evlerin tapusu el değiştirmeden boşanmayın. Tazminat isteyin.. Tabi önce bir psikoloğa gidin ben sizin sonunuzu iyi görmüyorum. Böyle giderse berbat bir rol model olarak muhtemelen kızlarınızıda psikolojik olarak sıkıntılı genç kızlar olarak yetiştireceksiniz. Kocanızın mirasıda kocanızındır. Sizin yada o ölmeden kızlarınızın söz hakkı yok, kişissel sadece mal varlığı yüksek olduğı için tazminat ve nafaka taleplerinizde mal varlığı dikkate alınır o kadar.
Peki bir şey sorabilir miyim? Çocukların hakkı bu durumda nasıl korunur? Komşunun dedesi babaannesi öldükten sonra başka bir kadınla evleniyor, bir iki sene evli kaldıktan sonra dedesi ölüyor ve o kadın mirastan bayağı büyük bir pay alıyor. Komşunun babasına amcalarına daha az düşüyor. Yani öyle söylemişti. 🤔
Böyle bir şey mümkün mü

2 evin tapusu ortak tapu değil mi? Diğer 3 evde eşinizin üstüne, ortak tapu olanlardan bir tanesini sizin üzerinize yapmasını isteyin, diğer evler için de kaç çocuğunuz varsa her biri için bir ev olmak kaydıyla çocukların üzerine evlerin tapusunu isteyin+ çocuklar için nafaka, bunları aynen bu şekilde boşanma protokolüne yazarsanız mahkeme karara bağlayacağından cayma, karara uymama diye bir şey söz konusu değil zira mal paylaşımıyla ilgili mahkeme kararı olacak elinizde ya da yarın mahkemeye çıktığınızda yazdığım şartlarda boşanmayı kabul edebileceğinizi, mahkeme sonuçlanmadan mal paylaşımının yapılmasını istediğinizi beyan edin.
Evlerin tapusu sizlerin üzerine yapılınca da boşanın ve artık bu adamı unutun, çocuklarına babalık vazifesini yapsın yeterli.
Ilk yorumda ben de öyle dedim ama çocukların babaannelerinden ve dedelerinden de bayağı bir mal kalmış.

Çocuklar bir belirsizliğin içinde büyüyüp gidiyor. Neden? Uçkuruna sahip olamayan bi baba, gurursuzca boşanıp boşanıp geri gelen bi anne yüzünden. O çocuklar hayatta nasıl dik duracaklarını, nasıl güçlü olmaları gerektiğini, karakterli olmayı falan hep sizden öğrenecek. Bu şekilde ne öğreniyorlar sizce?

X