Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

Merhabalar,
Ben eski okyanus nickli , Karamelek nickli kişiyim. Ki konularımı birleştirdim. Yıllardır aynı hikaye. Artık kimse bana yazmıyor bile.. Yinede içimdekileri yazmak istedim. Beni bilenler biliyorlar.Bu adamla 3.kez evelndim. Her seferinde aldatmadan bitti. Şimdide 1,5 yıldır metresi var. Çok uğraştım. Mücadele ettim. Ne kadın ne bu adam vazgeçti birbirlerinden.. Anlaşmalı boşanıcaz.Kızlarım mahvoldu. Aslınca cuma günü itiraz dilekçesi verdik.Tekrar vazgeçtik. Kadın nikahı vermediğimi bilirse benim adam ona resmi nikah kıyamaz.
bu kadın benle konuştu. Senin yaşam standartın benim çocugumun yaşam standartı seninkilerle bir değil dedi. Senin kocan benim lüks hayatıma yetişemeyeceği için beni terk etti size döndü demişti. Ben 1.000 tl lık tşört , 3.000 tl ayakkabı giyerim.Yurtdısından parfümüm gelir dedi. Bende çocuklarımın rızkını bu kadar mal varlığını o kadına bırakmak istemiyorum. Ama 3.kez evlendik ve önceki boşanmalarımızda hiçbirşey almadım.Sadece ortak tapulu 2 ev var. Diğer 3 ev eşimin üstüne. Bilmiyorum şu an derdim maddiyat mı içimdeki o acımı. terkedilmişlik m , kadının zaferi mi, kadına istedğini verdim o mu...
sabah geldi eve.. bir haftadır onun yannda... kadın dört gözle boşanmamızı bekliyor. Zaten kadında evliydi. Eşim için kocasını boşadı.Hatta mahkemeye birlikte gitmişler tebligatı almaya.. Benimki tekrar kadını bırakıp bize döndü.Kadında ben yuvamı yıktım senin için sende boşanacaksın diyor. Ya bunlar bahane... Bizimki istemese kadın ne yapabilir diycem ama.Hocaya filan gidiyor. mesaj atıor.Ses kaydı atıyor.Hamileyim diyor.İntihar etti..Ve benimki ısrarla boşanmak istemedi.. Aslında derdi o kadına resmi nikah kıymak değill .Bende boşanmazssam beni bahane edecek. Hayatını yaşayacak.. Ben ne yapayım.. Ölmek istiyorum.Ama evlatlarım var. Bıktım.Yoruldum…
sabah geldi.. Galiba tekrar kadınla konuşmuş... kafası karışmış..

Sen bu evden çık diyor.Temmuz ayında ortak olan evimizdeki kiracının sözleşmesi bitiyormuş.Oraya git diyor. Üstün kirasınıda sen al diyor. Evin tapularınıda çocuklarımızın üzerine yapalım diyor. Kızların eğitim masraflarınıda kendi karşılayacak.
Bende ayrı evlerde yaşayalım nikahı vermiyeyim diyorum. O kadının istediğini vermek istemiyorum. Ama ben mi mutsuz olayım... Bilmiyorum.. Ne diyceksiniz şimdi sizlerdne çok ağır hakaretlerde duyabilirm…Haklısınız. Ben bir türlü bu illetten kurtulamadım. Yarın sabah ya gidip tertemiz boşanayım.. Yada Temmuzu bekleyip tapuları alıp boşanayım..Bilmiyorum protokolde yazılırsa bir yasal yükümlülüğü oluyor mu ? Çok kötüyüm.. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum...
Bir ev tuttum.Ailemle oturayım diye. Tekrar vazgeçtim.Evdeki eşyaların hepsi kolilendi. Topladık. Tekrar eşyaları yerleştiridm evime. Kira sözleşmesini fesh ettim diye birde 4.000 lira ceza ödedim.. üstelik bir günde evi toplayıp yereştirdim tekrar... yani şu an ne yaptığımı bilmiyorum.. O kadar kötüyüm... lütfen çok ciddi yardıma ihtiyacm var. Evet sizin söylediklerini yapamadım ama nolur... Yardım edin.Fkir verin.akıl verin.. o kadının istediği olmasında diye mi kendim mi... bilmiyorum... herkes yapıyor ben niye yapamıyoeum... niye...niye..niye...
Bosanma süründür onlari.kadına istedigini verme adamla aralari acilacak bak gor

Merhabalar,
Ben eski okyanus nickli , Karamelek nickli kişiyim. Ki konularımı birleştirdim. Yıllardır aynı hikaye. Artık kimse bana yazmıyor bile.. Yinede içimdekileri yazmak istedim. Beni bilenler biliyorlar.Bu adamla 3.kez evelndim. Her seferinde aldatmadan bitti. Şimdide 1,5 yıldır metresi var. Çok uğraştım. Mücadele ettim. Ne kadın ne bu adam vazgeçti birbirlerinden.. Anlaşmalı boşanıcaz.Kızlarım mahvoldu. Aslınca cuma günü itiraz dilekçesi verdik.Tekrar vazgeçtik. Kadın nikahı vermediğimi bilirse benim adam ona resmi nikah kıyamaz.
bu kadın benle konuştu. Senin yaşam standartın benim çocugumun yaşam standartı seninkilerle bir değil dedi. Senin kocan benim lüks hayatıma yetişemeyeceği için beni terk etti size döndü demişti. Ben 1.000 tl lık tşört , 3.000 tl ayakkabı giyerim.Yurtdısından parfümüm gelir dedi. Bende çocuklarımın rızkını bu kadar mal varlığını o kadına bırakmak istemiyorum. Ama 3.kez evlendik ve önceki boşanmalarımızda hiçbirşey almadım.Sadece ortak tapulu 2 ev var. Diğer 3 ev eşimin üstüne. Bilmiyorum şu an derdim maddiyat mı içimdeki o acımı. terkedilmişlik m , kadının zaferi mi, kadına istedğini verdim o mu...
sabah geldi eve.. bir haftadır onun yannda... kadın dört gözle boşanmamızı bekliyor. Zaten kadında evliydi. Eşim için kocasını boşadı.Hatta mahkemeye birlikte gitmişler tebligatı almaya.. Benimki tekrar kadını bırakıp bize döndü.Kadında ben yuvamı yıktım senin için sende boşanacaksın diyor. Ya bunlar bahane... Bizimki istemese kadın ne yapabilir diycem ama.Hocaya filan gidiyor. mesaj atıor.Ses kaydı atıyor.Hamileyim diyor.İntihar etti..Ve benimki ısrarla boşanmak istemedi.. Aslında derdi o kadına resmi nikah kıymak değill .Bende boşanmazssam beni bahane edecek. Hayatını yaşayacak.. Ben ne yapayım.. Ölmek istiyorum.Ama evlatlarım var. Bıktım.Yoruldum…
sabah geldi.. Galiba tekrar kadınla konuşmuş... kafası karışmış..

Sen bu evden çık diyor.Temmuz ayında ortak olan evimizdeki kiracının sözleşmesi bitiyormuş.Oraya git diyor. Üstün kirasınıda sen al diyor. Evin tapularınıda çocuklarımızın üzerine yapalım diyor. Kızların eğitim masraflarınıda kendi karşılayacak.
Bende ayrı evlerde yaşayalım nikahı vermiyeyim diyorum. O kadının istediğini vermek istemiyorum. Ama ben mi mutsuz olayım... Bilmiyorum.. Ne diyceksiniz şimdi sizlerdne çok ağır hakaretlerde duyabilirm…Haklısınız. Ben bir türlü bu illetten kurtulamadım. Yarın sabah ya gidip tertemiz boşanayım.. Yada Temmuzu bekleyip tapuları alıp boşanayım..Bilmiyorum protokolde yazılırsa bir yasal yükümlülüğü oluyor mu ? Çok kötüyüm.. Şu an ne yapacağımı bilmiyorum...
Bir ev tuttum.Ailemle oturayım diye. Tekrar vazgeçtim.Evdeki eşyaların hepsi kolilendi. Topladık. Tekrar eşyaları yerleştiridm evime. Kira sözleşmesini fesh ettim diye birde 4.000 lira ceza ödedim.. üstelik bir günde evi toplayıp yereştirdim tekrar... yani şu an ne yaptığımı bilmiyorum.. O kadar kötüyüm... lütfen çok ciddi yardıma ihtiyacm var. Evet sizin söylediklerini yapamadım ama nolur... Yardım edin.Fkir verin.akıl verin.. o kadının istediği olmasında diye mi kendim mi... bilmiyorum... herkes yapıyor ben niye yapamıyoeum... niye...niye..niye...
Kesinlikle boşan ama bence tapuları al öyle boşan 1 günlük iş yapsın kuzularım üstene boşan

Evet o. Yaşadıkları farklı olsa da kocadan ayrılıp kendi hayatını kuramama konusunda ikisi de eşdeğer. Yazık ortada çocuklara oluyor olan.

Burada yine insanlardan fikir istiyor, yol gösterin diyor ama yine denilen hiçbir şeyi yapmayacak. Keşke yapsa, kendi hayatının kalanıyla çocuklarını kurtarsa. Umarım bu sefer bir şey değişir.

Sarımanolya.
Konu sahibi sadece işine gelen yorumları beğeniyor, onlara cevap veriyor. Biri boşanma dedi hemen ona cevap verdi. Yazık üzülüyorum o 2 evlada. Hele küçüğü bile bile ateşin ortasına yapılmış bir çocuk.. Keşke devlet böyle ailelere el atsa. Çocuk bu ailelerle büyümede.

Sizin derdiniz mal değil ki, sizin derdiniz kocanız. Sizi tanımayanları kandırırsınız anca bu yazdıklarınızla.
Kaç konu açtınız, hangi tavsiyeyi dinlediniz ki, burda yazılanları dinleyesiniz.
Sakın kocanı bırakma, onu sen hakediyorsun diyenleri dinlersiniz sadece.
Aslan nego 👏👏

Aynı tıpatıp tıp yüzde yüz aynı bir hikaye yakınlarımda var ben sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Şu an kafanızın karışık olmasından tutun da her seyi çok iyi anlıyorum aynı olay yakinimin başına geldi ve sizin gibiydi önceleri ilk başta her şey karmakarışık ama zamanla insan her şeye alışıyor. Ben size burda taşlamalar olsa da tavsiye vericem herkes rahat etsin. Bakın asla ama asla nikahinizi vermeyin ve üstünüze gecirebildiginiz kadar mal geçirmeye bakın amma oturma hakkı amma tapu amma para her neyse önce maddi olarak kendini garantiye al. Nikahinizi verirseniz ilerde ne çocuğunuza bir halt kalır ne de emeklilik maaşı ne sigorta hiçbir şeyden faydalanamazsiniz ve o kadın bunlarin farkında eşini bosamasi bile para yüzünden kimbilir nasıl bir kocası varsa artık kadın cin gibi asla nikahinizi vermeyin. Daha sonra eşiniz eve geliyormuş galiba eşinizden sürekli para isteyin bu diğer kadının hiç hoşuna gitmicek hatta engel olacak para gondermemeye baslicak kocanız kadın sürekli hamileyim diye yalan atacak telefonla arayın para gönderdin mı lazim çocuklara şunu yapcam bunu yapcam diyin , gelelim bir başka konu çocuklarınız onlar sizde kalsın çocuklarınıza bağlanın ilgilenin ve hayatınızı yaşayın onlar büyüyünce her şeyi anlicaktir hirpalamayin çocuklar da elinizden gitmesin önceliğiniz olsunlar , diger bir konu eşiniz ne zaman o kadınla kavga etse sırf o kadın kıskansın diye veya gidecek başka yeri olmadığı icin geliyor ve gelecekte bazen cinsellikte isticek sizden hatta gururunuzu incitecek o kadın beni mutlu edio işte bu yüzden senden kaçtım dicek ama yalan inanmayın dediklerini yapmayın ha cinsel arzularınız varsa isterseniz yapın ama değişen bir şey olmicak beklentiye girmeyin bu şekilde. Ama para dışında kocanızi arayıp sormayın hatta istemiyorum seni deyin kulağına gitsin bu laflar bazen üç ay gelmicek bazen 5 ay ama gelecek siz de o da zamanla soguyacaksiniz zaten. Unutmayın alkol kadın kumar bunlar tedavisi mümkün olmayan hastalıklar bunlar kocanizin karaktersizligi değil hastalığı bunu sakın unutmayın Allah'ın yasak ettiği günahlar ve her eve bela getirir hastalık bunlar ve düzelmezler. Benim diyeceklerim bundan ibaret ister taslayin ister hakaret edin ama başına gelmeyen bilmez ben konu sahibine hak veriyorum.

şu an o kadının hayatında olduğunu öğrendim.Bir haftadır yine eve almıyorum. Kapının önüne koydum..
Aynı evde yaşamıyoruz. Ama bana bugun istersen kadını engelleyeyim geleyim evime dedi. Ben inanmıyorum. Yine görüşecek.1,5 yıldıraynı hikaye.. Ama resmi nikhaı şimdi vermek istemiyorum. Evet başına gelen anlar.. Gerçekten para pul önemli değil diyoruz ama herşeyde para pul.. Adam sadece ortak evin yarısı veecek. Kendininde bir sürü kira geliri kalan miras olacak. O kadın ve oo kadından olan çocuğu gün görecek. Parasını onlara yedirecek..
ya isterse kadına tapuyu verebilir. ama vicdanen rahat olurum.kendi çocuklarından mal kaçırmış olacak..

off off kardeş.. resmi nikahı şimdilik vermiyelim… zaten kadının istedği boşanmamız... çok ısrar edersede malları ver boşanalım derim.. vermez.. vermeyincede boşanmayız.. o kadına mal bırakmak istemiyorum.... çocuklarımın rızkı bu.. benim emeklerim..Ahh ahh diğer boşanmalarımda hiç istemedim..bir öfkeyle boşandım..gurur yaptım... ama şimdi yapmıycam.. artık geri dönüşü yok çünkü..

Konu sahibi sadece işine gelen yorumları beğeniyor, onlara cevap veriyor. Biri boşanma dedi hemen ona cevap verdi. Yazık üzülüyorum o 2 evlada. Hele küçüğü bile bile ateşin ortasına yapılmış bir çocuk.. Keşke devlet böyle ailelere el atsa. Çocuk bu ailelerle büyümede.
Boşanmayacak tabii ki, kaçımız inandık ki? Mal diyecek ev diyecek, yine başka kadının koynundan çıkan adamın karısı olmaya devam edecek. Çünkü nikah. Nikah önemli.

Bu hayatinizi bu kadar zindana çevirirken çok uğraşmissiniz belli gelmişsiniz 37 yaşına hala ne yapicam diyorsunuz.
Sizin derdiniz mal değil ki koca.
Madem binlerce liraya tişört alıyorsunuz bari gidin istanbulun en iyi psikiyatrlarini psikologların bulun kendinizi tedavi ettirin.
Siz bir annesiniz su halinize bakın. 25 yaşında aldatildigim için gururuma yediremedim ayrıldım. Daha birkaç aylık evliydim. Bir daha aynı kaldiirmda bile yürumedim. Siz 3 kere evlenmişsiniz. Saygı duyulacak bir tarafınız yok kusura bakmayın. Gidin de tedavi olun ya. Hala ne yapicam diyorsunuz sanki 2 aylık yeni evli gelin gibi şoka uğramista ne yapacağıni bilmeyen 23 yasnda genç bir kız gibi soru sormaya da çekinmiyorsunuz ne yapacağım diye. Pes.

Ben çok üzüldüm sizin yıllarca içinde süründüğünüz duygu durumuna.
Neden kendinize bunu yapıyorsunuz?
Maddi değil sizin derdiniz, bu herife saplantınız var.
3 değil 5 kez bile evlenirsiniz geri dönse sanki.
Neden?
Muhtemelen başka adamlara şans vermiş olsanız bundan daha kötüsü olamazdı sanırım :S
Kurtulmuştunuz bu bataklıktan.

Şimdi size hiç tasvip etmediğim bir şeyi öneriyorum.
Resmi olarak ayrılmayı beklemeyin bile.
Başka erkeklere fırsat verin, çay için tanışın.
Bunlar kötü şeyler değil.
Flörtleşin, yeniden sevip sevileceğinize inanmanız lazım önce.
Gerisi çorap söküğü gibi gelir.

Annesinden kalanlar ne olursa olsun.
Siz evlendikten sonra birlikte elde ettiklerinizden evlatlarınıza ne alabiliyorsanız alın.
Emeklerinizi kurtarın yeter.

Belli parası bol, yedirecek kadın bitmiyor.
Boşanmak isteyen pislikten donuna kadar alırım.
O saatten sonra ne b.k yerse yesin diye düşünürüm.

Tüm ailem yarın davamı bekliyor.İstanbuldaki kızkardeşim buradaki kardeşlerime mesaj atmış.. Yalvarmış.. Ablamı kurtarın.Pazartesine kadar fikri değişmesin.O adamı bosasın diye..
diğer kardeşim dediniz ya.. birilerini bulun.. Gitmiş bir siteye ..Benim adıma görüşmüş..Bana birini buldu.Fen öğretmeni.. SAdece bu adamdan kurtulayım diye... yani boşansan hazır dedi.. adam beni çok beğenmiş.beni tembihledi.. sakın kardeşim benim adıma konuşmuş benim kocamı boşamak için birisini bulmuş deme dedi..
neyse .. adamla buluşucaz .Randevu ayarlamış.. Annem namazlı abdestli kadın.Anneme dedimki anne kardeşim böyle yapmış.git buluş adamla dedi.Yani bu adamdan kurtulmam için kendi değer yargılarına uymayan şeyler yapıp yaptırmaya çalışıyorlar.
tabi ben ne yaptm.. adam yazdı.. kardeşim benim adıma konuşmuş hakkınızı helal edin.Terbiyeiszlik yapmış ben evliyim dedim.Tamma mahkemem var ayrı yaşıyoruz ama evliyim dedim.adamı engelledim görüşmedimde.. yani olmuyor..olmuycak..bilmiyorum....

Bu kadar girift, karmakarışık bir olayda avukat tutmadan kendi başınıza halletmeye çalışmanızın sebebi ne peki?

Cimri galiba

Nasıl olsa boşanıp boşanıp evleniyor
Her seferinde en az 3 bin avukata verseydi şimdiye 9 10 bin öderdi

E mal canın yongası nasıl olsa tekrar evlenecek niye para ödesin

Maddi olarak alacağınızı alın çocuklarıniz varmış. Sonra gidin hayatınızı yaşayın. Sizinde aşık olmak sevmek sevilmek haklariniz var. Bu kalitesizle neden uğraşasınız?

Bu kadar girift, karmakarışık bir olayda avukat tutmadan kendi başınıza halletmeye çalışmanızın sebebi ne peki?

çünkü belli zatenç. bir de avukata mı para vereyim.mal varlığının hepsi evlenmeden önce.hakkım yok... resmiyette.

ama hepsini biz yaptık.birlikte benim emeklerim...en son evlilik ve en son boşanma şartları geçerki..yapacak birşey yok... kendinin şartlarına tamam demekten başka çarem yok aslında. yada manevi olarak süründürmek var onu yıllarca.resmi nikahı vermeyerek....

Tüm ailem yarın davamı bekliyor.İstanbuldaki kızkardeşim buradaki kardeşlerime mesaj atmış.. Yalvarmış.. Ablamı kurtarın.Pazartesine kadar fikri değişmesin.O adamı bosasın diye..
diğer kardeşim dediniz ya.. birilerini bulun.. Gitmiş bir siteye ..Benim adıma görüşmüş..Bana birini buldu.Fen öğretmeni.. SAdece bu adamdan kurtulayım diye... yani boşansan hazır dedi.. adam beni çok beğenmiş.beni tembihledi.. sakın kardeşim benim adıma konuşmuş benim kocamı boşamak için birisini bulmuş deme dedi..
neyse .. adamla buluşucaz .Randevu ayarlamış.. Annem namazlı abdestli kadın.Anneme dedimki anne kardeşim böyle yapmış.git buluş adamla dedi.Yani bu adamdan kurtulmam için kendi değer yargılarına uymayan şeyler yapıp yaptırmaya çalışıyorlar.
tabi ben ne yaptm.. adam yazdı.. kardeşim benim adıma konuşmuş hakkınızı helal edin.Terbiyeiszlik yapmış ben evliyim dedim.Tamma mahkemem var ayrı yaşıyoruz ama evliyim dedim.adamı engelledim görüşmedimde.. yani olmuyor..olmuycak..bilmiyorum....
Evli olmazsa ölecek hastalığı diye bir şey var galiba

Birini boşarsa diğeri hazır yedek lastik gibi

Eski konunuzu okudum da midem almadı.
Siz allah rızası için hickimseyle evlenmeyin. Akıl sağlığınizi önce düzeltin. Şaka gibi yanı o kadar netflix izliyorum dizilerde bu kadarını görmedim izlemedim.

Peki bir şey sorabilir miyim? Çocukların hakkı bu durumda nasıl korunur? Komşunun dedesi babaannesi öldükten sonra başka bir kadınla evleniyor, bir iki sene evli kaldıktan sonra dedesi ölüyor ve o kadın mirastan bayağı büyük bir pay alıyor. Komşunun babasına amcalarına daha az düşüyor. Yani öyle söylemişti. 🤔
Böyle bir şey mümkün mü
Bir kere miras hakkı kişiseldir. Yani öyle adamın akli dengesinde bir bozukluğu yoksa , öyle o mallar sen ölürsen bana kalacak harcayamazsın diye birşey deme hakkı yok çocuklarının. Adamın babasından 20 ev kalsa karısının hiçbir hakkı yok, dediğim gibi sadece adamın kusuru varsa maddi durumu mirasla iyi olduğu için sadece tazminat ve nafaka miktarında etkili, ölen eşin miras payıda dörtte birdir. Geri kalan dörtte üç çocuklar arasında eşit pay edilir.

X