Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

Ya ona 3 telakla diyorlar ya acaba o uc defa boş ol deyince mi? Bilmiyorum belki yanlış doğruluğunu bilmiyorum ama nikah zaten cevreye duyurma amaçlı ya imam nikâhına gerek oluyor mu? Benim yapıldı ama olmasada olur gibime geliyor.
Dini nikah önceden resmi nikah olmadığı zamanlarda yapılır, çevreye duyurmak amaçlı yapılırmış. Artık onun yerine resmi nikah var. Olmasa da olur yani. Çevremde yapmayan çok insan var. Konu sahibinin resmi nikahı sonuçta.

Dini nikah önceden resmi nikah olmadığı zamanlarda yapılır, çevreye duyurmak amaçlı yapılırmış. Artık onun yerine resmi nikah var. Olmasa da olur yani. Çevremde yapmayan çok insan var. Konu sahibinin resmi nikahı sonuçta.
benimde imam nikahim yok gerekliliginden degilde eger varsa bu durumlari nasil hallediyorlar onu merak ettim

Ya ona 3 telakla diyorlar ya acaba o uc defa boş ol deyince mi? Bilmiyorum belki yanlış doğruluğunu bilmiyorum ama nikah zaten cevreye duyurma amaçlı ya imam nikâhına gerek oluyor mu? Benim yapıldı ama olmasada olur gibime geliyor.

evet o 3 talak kullandıysa başkası ile evlenip bir gece aynı yatakta yatmadan yeniden aynı kocasıyla evlenemez. Ama bir talak ile boşadıysa falan evlenebilir de bu arkadaşın eğer varsa imam nikahı kaç talak oldu ya 😂 ben arkadaşın varsa bile aklına imam nikahının geldiğini hiç zannetmiyorum

evet o 3 talak kullandıysa başkası ile evlenip bir gece aynı yatakta yatmadan yeniden aynı kocasıyla evlenemez. Ama bir talak ile boşadıysa falan evlenebilir de bu arkadaşın eğer varsa imam nikahı kaç talak oldu ya 😂 ben arkadaşın varsa bile aklına imam nikahının geldiğini hiç zannetmiyorum

yok yahu imam baki bunlarda bozmuyorlar onu bence.
adam başkası ile evliydi karısı da hamileydi.
konu sahibesi bize çemkiriyordu burada benim kocam o diye.

Merak edip baktım da dini acıdan bu şekilde yazıyor. Ne kadarı doğrudur bilmem herkesin Allah inancı kendisine tabi belki müslüman degillerdir ama zaten bunların allah korkusunu gectim vicdanlari olsa bu kadar birbirlerine ve çocuklarına eziyet etmezlerdi senelerce.

20200302_164608.png
20200302_164622.png

Benim dini bilgim pek yok ama öyle değil benım bıldığım kadarıyla
İnanan insanlar için allah katında evli olmak gibi bir durum var....

resmi nikahla haklarını guvence altına alıyor insanla hem gelecekteki çocukları hem de kendileri için....
Dini nikahla ise allah katında evli oluyorlar
Bu sadece islamda yok her dinde var diye bıliyorum

hala 2 nikahı da bu yuzden yapan var
Ama resmi nikah olmadan dini nikah kıymak suç

ben uzun zamandır siteye girmiyordum şok oldum. kadın hayatımda gördüğüm en kendine saygısı olmayan insan olabilir. umarım artık bu adamdan kurtulup kendine hayatına biraz değer verir. bu hayata bir kere geliyor insan böyle bir adam için heba edilir mi be güzelim

ben uzun zamandır siteye girmiyordum şok oldum. kadın hayatımda gördüğüm en kendine saygısı olmayan insan olabilir. umarım artık bu adamdan kurtulup kendine hayatına biraz değer verir. bu hayata bir kere geliyor insan böyle bir adam için heba edilir mi be güzelim
heba olmasinin sebebi adam degilde bahlari bahceleri elden gidiyor adamin 🙄

Bence boşanın 4. kez evlenirsiniz iyi olur sizin için. Bu da farklı bir heyecan sonuçta.

Hülle derken gülle düştü topiğe.
Hanımlar,
üye sıkıntılı olabilir, hiçbir tavsiyeye kulak asmıyor da olabilir ama bu onu yerden yere vurmanıza sebep olamaz, farkındaysanız boşanır boşanır evlenirsin vs sözlerinize dahi en ufak bir üslupsuz yazısı yok ama sizler kaç kere evlenip boşanacağı, hüllesi nikahı, çocuklarına kadar laf ediyorsunuz.

Olumsuz yorum yapmadan önce. Kadının yorumlarından okuduğum kadın hiç hazırlık yapmadan duygusal zeka ile hareket edip adama ceza vereceğini düşünmüş iki defa ayrılmış, her seferinde devam etmişler ve adam nikah öncesi evleri bundan aldığı para ile vs alıp nikahı sonradan yapmış. Şimdi dımdızlak tekrar ayrılmasının anlamı yok. Psikoloji zaten iyi değil. Gidip şirket avukatına soru sormuş, belki aynı şirkette bile çalışıyor olabilirler. Destek alması lazım, hukuksal ve psikolojik ve bir şekilde bir yerden bu ayrılığı kabul edebilmesi için desteklemesi lazım. Maddi çıkarını sağlayabilirse en azından kolay atlatabilir diye düşünüyorum. Siz belki hemen gurur yapıp def ederdiniz bu tarz insanları ama kadın maddi olarak da diğer kadınla sürtüşme yaşamış. Aklı hala orada. Yorum yazarken kırmadan, destek verici tarzda konuşalım. Özellikle stresli durumlarda insanların algıları da net olmayabilir.

Lütfen her şeyden önce hepimiz insanız ve kadınız. Kimsenin birbirine bir şey ispat etme gibi lüksü yok.

Toplumda bu insanların yaşadığı zulmü burada da yaşatmayalım. Sanki yan odaya geçen ev sahibesinin arkasından konuşur gibi bu kadar dökülmeyelim. Yorum yapan bir çok arkadaşın normalde çok sağduyulu insanlar olduklarını ama düşünüyorum.

Son düzenleme:
konu sahıbı neden psıkıyatrık tedavı gormuyorsunuz ?

Mune Mune agzina yuregine saglik Munecim.Hanimlar dunden beri okuorum konu sahibine gereksiz ve haksiz yere inanilmaz yuklendiniz,dalga gectiniz,resmen asaladiniz.Kim bilir hanimefendi nasil zor bir durumda,nasil gelgitler yasiyo.Ben esine ailesinden kalan miras konusunda da sahsen hanimefendiye cok hak verdim.Kim ister yabanci bir kadin ve cocugu esinden dogan tum haklarina sahip olsun.Kimin ne olacagi belli olmaz.Kimse ben bu duruma dusmem dusersem de bosarim gider gibi buyuk konusmamali nacizane fikrim.

X