Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

Kimse bir şey görmez o kadını merak etmeyin. Aldatılıp da boşanmayan çok kadın var, kimsenin kimseyi bir şey gördüğü yok. Hatta bu forumda da çok gördüm, ben millete boşan diye tutturup kendi aldatılınca boşanmayan. Ben benim düşüncelerim saf diye bir şey mi iddia ettim? Konu sahibinin maddi düşüneleri var ve bu onun için problem olacaksa, mutsuz olacaksa niye onu böyle bir yaşama zorlayım ki? Boşansa da boşanmasa da bana bir kötülüğü yok ki konu sahibinin, ikisinin de neticesini kendi yaşayacak; niye boşan diye tutturup boşanmazsan onursuz, gurursuz olursun diyim ki. Adamı sömürmek derken? O birikimler adamın olduğu kadar kadının da, adam her defasında -boşanırken- kandırıp kadının emeğini çalmış, kişiler kendi parasını kullanınca kocayı sömürmüş mü oluyor? Ne zamandır insanlar emeklerini vermek istemeyince zavallı oluyor hem? Oldu, zavallı olmayalım diye keriz gibi tüm birikimimizi elailemin kadınlarına yedirelim. Ben maddi konuda konu sahibini zaten haklı buldum.

Siz fiilen ayrılsın nikahı kalsın diyorsunuz, fiilen ayrıldıktan sonra kadının ne emeği olabilir eşinin kazancında?

Biz burda söylediklerimizle kimseyi bir şeye zorlayamayız zaten, ama belki hayatlarına dokunabiliriz.

“Aldatılıp da boşanmayan çok kadın var” diyerek ve tüm yazdıklarınızla konu sahibi ve onun nezdinde aldatılan, bunu bilen, kendi ayaklarının üzerinde durabilecek Kadınlar için bu durumu anormal derecede normalleştiriyorsunuz.

Daha önceki boşanmalarında kandırılmış olması da konu sahibinin kusuru. Hiç mi danışacağı insan yokmuş etrafında? Ki çevresi tarafından uyarıldığından da eminim.

Boşanmak emeklerini vermek değil. İsterse maddi manevi haklarını alıp çatır çatır boşanır. Avukatım, hakka da hukuka da hakimim, kadının kadına ettiğine de kadının eşinden ve çevresinden çektiğine de fazlaca şahidim.

Boşanma. Çok ciddiyim. Artık bekarlar bile zor evleniyor, boşanınca yeni birini bulsan da evlenmen zor, çoğu erkek kullanıp bırakıyor. Geç başka eve nikahın dursun, malvarlığı senin çocuklarının hakkı, bunu onlar için yap. Adam ne halt ederse etsin, o kadın da kullanılmayı hazmediyorsa devam eder sen mi düşüneceksin, boşversene.

Yani zaten şu mesajınızla mantığınız az çok belli oluyor. Her boşanan yeniden evlenmek zorunda mı ki bu kaygıyla boşanılmasın? Sırf evlenmek zor diye her türlü eziyeti çek ama boşanma, oldu. Konu sahibi elindekilerle eşini malvarlığından kendinin ben çocuklarının hakkını vermeye öyle de güzel ikna eder ki. Yeter ki istesin ve kararlı olsun.

Siz burda gördüğünüz olumsuz örneklerden fazla olumsuz etkilenip, tam tersi bir düşünceyi sahiplenmişsiniz ama düşünceniz çarpık, çarpık ahlak dediğiniz şeye de böylece hizmet ediyorsunuz.

aslında çok haklısınz .Metreslere bile saygı gösterir hale geldi bu toplum.. imam nikahlı evlilik.. herşey normalleşti.çarpık düzen... ama bu çarpık düzeni bizler yapıyoruz. bu çarpık düzeni istemiyorsak dimdik ayakta durucaz. ben batsaklıkta olduğum için ne kadar pisliğin içinde olduğumu bi türlü görmüyorum.. artık yeni yeni nefes almaya başlıyorum.. ve bu defa başaracağım.. güçlü olucağım... çarpık düzende toplum ne olursa olsun.. kim neye saygı fuyuyor yada duymuyor benim doğrularım var.. aslında ben hiç kabul etmedim.aldatıldığımı öğrendim anda hep boşadım. tek suçum inanmaktı.. kızımla biraz önce onu konuştuk.. inandım.. hani sabah akşam içki içenler bir günde imana gelir ya bende öyle düşündüm hep... ama artık bitti...

2015 den beri bu mesajlarıni okuyoruz :KK66:

aslında face adresini instagram adrtesini versem mi... asllında burdan bi kaç kadın ona arkadaşlık göndermişti.. bende şaşırmıştım... burdan özelden de görüşüp birbirimizin iletişim bilgilerini aldığım bikaç kişi vardı.. eşime arkadaşlık göndermişlerdi... ne maksatla bilmiyroum tabiki..

Vermeyin tabi ki de, bir işgüzar çıkar, adamın burda yazdıklarınızdan haberi olur aleyhinize kullanır.

evet haklısınz.. bir çok çevremde de insanlar ayy nasıl boşamazssın onursuz gurursuz diyip kendileri boşamadılar.. hatta koclaarı ayrı ev açtı kabul ettiler mal mülk için.. ama bu doğru mu ? Değil işte.. evet içime oturuyor o emeklerimi o kadın yiyecek diye.. Kanunen çok birşey de alamıyorum. Ancak aldatmadan dava açarsam avukat diyorki 50.000 Tl filan alırsın.. Devlet nafakayı en fazla 1.000 yada 1.500 tl veriyor iki çocuga misal.. ama kendiyle anlaşarak zaten daha iyisini alırım... ama evleri filan alamam.. tek üzüldüğüm bu.. Ama bu korkaklık yeter artık.. Yıllarca bu sebeplerden de boşanmadım... Noldu yıllarca beni daha fazla sömürdü üzdü kullandı ve daha çok acı çektim.. Kanserli hücre gibi. Önceden bende her aldatılan kadına hemen boşanma derdim.. Yıllardır yaşadığım deneyimden evet seni sevmiyor aldatıyor helede benimki gibi bir aşşağılık mahlukat ise bu adamla bir dakika evli kalmak onursuzluk ve gurursuzluktur... Benimki sadece mal değildiki... kk üyeleri o kadaar haklı ki... yıllarca eski konularıma bakın... onursuz ve gurursuz olduğumu kabul ediyorum.. çünkü böyle bir adamın yaptıklarını kabul etmek aşşağılıkca bir durum.. ama artık bu bataklıktan çıkıcam inşall... sizi anlıyroum.. bende maddi anlamda sizin gibi düşündüğüm için hatta ilk yorumunuzda yazdıgınız gibi düşündüğüm için bekarlar bile koca bulamıyor ben bırakmıyyım diye dşşündüğüm için bu illet adamın yıllarca kahrını çektim..Allah benim belamı versin diycemde evlatlarım var... Onlara çok çektirdim... yanlız olurum kocam olmaz belki fakir yaşarım yokluk içinde yaşarım ama onurumla gururrumla yaşarım..küfürsüz bir hayatım olur... .bu hayatta insan sebep ne olursa olsun onurunu ve gururunu hiçbirşeye değişmemeli.... aslında maddiyatda bahanneydi... bi türlü kopamadım bu illetten.. .bunu herkes biliyor... inşall bitecek...inşall...güçlü ayakları üzerinde duran dimdik bir kadın olmak istiyorum.. kendimle gurur duymak istiyorum artık.
Mesajlarda bir yerde dedim, sizin hissettiğiniz şeylere göre yapmıştım ilk yorumumu. Eğer şu an hisleriniz bu noktada ve mutlu olacaksanız boşanın hemen, kocanızı ya da o kadını düşünmeyin, onlar sadece kendilerini düşünen bencil ve insan bile olmayı beceremeyen varlıklar. Kendi mutluluğunuza odaklanın ve ne yapmak, ne yaşamak istiyorsanız harekete geçip gerçekleştirin, tabi ki kendi emeklerinizi bu sefer o adamda bırakmadan yapın bunu.

Son düzenleme:
lan o zaman niye aff dileyerek bu eve geliyorsun..aglıyorsun zırlıyorsun... neyse... artık bitti.. bak siz görmeden sadece anlattıklarımdan umrunda değil senin diyor sunuz.. herşeyi biliyorsunuz.... bitti gittii...
Yahu adam af dileyerek geliyorsa eve alan da sizsiniz. Allah Allah valla oturduğum yerde okurken ben sinirleniyorum ailenize yazık düşünemiyorum ne hale getirdiğinizi o insanları.

benim o kadar gücüm yokki.. o kadının evine gitmiştim basmaya..kocam yanında..utanmadan güvenlikten beni aldırmadı..benim jandarma çağırmam lazım.. şimdi jandarma çağırırım ağzını burnunu kırdırttırrım dedi.. hakim avukat tüm ailem dedi... gerçi umrumda değildi ama kocam o kadının yanındaydı..gece saat 2.. ben takside güvenlikte o kadın bu lafı dedirtti..bu yıktı beni zaten... defoldum evime geldim.. ki bu dava süresince kadın beni çok yorar.. bana ne fotolar attı.. o benim kocam dedi.. beni deli gibi seviyor dedi.. ne fotolar.. hala psikolojim yerine gelmedi.. alabildğim kadar alıcam alamazssamda canım sağolsun... ondan kurtulmam bile bi ödül bana.. artık o kadınlla kavga ettiğinde buraya gelemeyecek... yalvarsada ağlasada bitti...

E zaten bütün bunlar olduktan sonra adamı tekrar eve almışsınız daha neyin tatavasını yapıyorsunuz? Demek ki unutabiliyorsunuz bu yazdıklarınızı. Eve almak istediğiniz zaman unutup kovacağınız zaman hepsini sil baştan hatırlıyorsunuz.

Eşinize kanserli hücre kanserli hücre diyip duruyorsunuz, büyük ihtimal o da sizin için aynı şeyi düşünüyor. O sizi kullanıyor, siz de ona yaranmak için bütün ailenizi kullanıyorsunuz. Hatta bu platformu bile işinize geldiği gibi kullanıyorsunuz. 40 gündür sesiniz çıkmıyordu evde kocanızla çaylar içip sohbetler ederken. İnsanlar merak etti burda sizi hak etmediğiniz halde. Şimdi tekrar ortada kalınca koşa koşa buraya yazmak aklınıza geliyor.

Çocuklarımı, kardeşlerimi, ailemi tehdit ettiler diyorsunuz. Kara sevda mı yaşıyordunuz karşılıklı da peşini bırakmadınız kocanızın? Yerinizde kim olsa lanet olsun yeter ki aileme bir şey olmasın böyle bir pislik için diyip bırakırdı. Belki onları bile kurban etmeyi düşündünüz takıntınız için? Hoş zaten çocuklarınızı kurban etmişsiniz bile. Bunca yıldır böyle iğrençliklerin içinde yaşıyorlar. Kocanız kötü de siz çok mu iyi bir insansınız?

Siz fiilen ayrılsın nikahı kalsın diyorsunuz, fiilen ayrıldıktan sonra kadının ne emeği olabilir eşinin kazancında?

Biz burda söylediklerimizle kimseyi bir şeye zorlayamayız zaten, ama belki hayatlarına dokunabiliriz.

“Aldatılıp da boşanmayan çok kadın var” diyerek ve tüm yazdıklarınızla konu sahibi ve onun nezdinde aldatılan, bunu bilen, kendi ayaklarının üzerinde durabilecek Kadınlar için bu durumu anormal derecede normalleştiriyorsunuz.

Daha önceki boşanmalarında kandırılmış olması da konu sahibinin kusuru. Hiç mi danışacağı insan yokmuş etrafında? Ki çevresi tarafından uyarıldığından da eminim.

Boşanmak emeklerini vermek değil. İsterse maddi manevi haklarını alıp çatır çatır boşanır. Avukatım, hakka da hukuka da hakimim, kadının kadına ettiğine de kadının eşinden ve çevresinden çektiğine de fazlaca şahidim.

Yani zaten şu mesajınızla mantığınız az çok belli oluyor. Her boşanan yeniden evlenmek zorunda mı ki bu kaygıyla boşanılmasın? Sırf evlenmek zor diye her türlü eziyeti çek ama boşanma, oldu. Konu sahibi elindekilerle eşini malvarlığından kendinin ben çocuklarının hakkını vermeye öyle de güzel ikna eder ki. Yeter ki istesin ve kararlı olsun.

Siz burda gördüğünüz olumsuz örneklerden fazla olumsuz etkilenip, tam tersi bir düşünceyi sahiplenmişsiniz ama düşünceniz çarpık, çarpık ahlak dediğiniz şeye de böylece hizmet ediyorsunuz.

Ben artık boşanacağım. Tabiki mahkemeye gitsem çekişmeli olsa tüm mal varlığı evlenmeden önce olduğu için hak iddia edemiyroum. Ama dediğiniz gibi elimdeki delillerle onu tehdit edicem.Ve anlaşarak ayrılıcağım. Fikirlerinizde tamamen haklısınız. Onurlu gururlu yaşamak herşeyden önemli. Ki kendi ayakların üzerinde durmak güçlü olmak boyun eğmemek kadar hari bir duygu yok galiba.. İnşallah bende böyle olucam..

Ben artık boşanacağım. Tabiki mahkemeye gitsem çekişmeli olsa tüm mal varlığı evlenmeden önce olduğu için hak iddia edemiyroum. Ama dediğiniz gibi elimdeki delillerle onu tehdit edicem.Ve anlaşarak ayrılıcağım. Fikirlerinizde tamamen haklısınız. Onurlu gururlu yaşamak herşeyden önemli. Ki kendi ayakların üzerinde durmak güçlü olmak boyun eğmemek kadar hari bir duygu yok galiba.. İnşallah bende böyle olucam..
Sende o ikisi kavram.yok olsa yıllardır buraya gelip hikaye anlatmazsın yazık evlatlarına keşke devlet alsa çocukları kurtarsa elinizden ne ana ne baba olamamisiniz.
Ne diyim artik akıl fikir dilesem de zor nasil desem sen bir vaka sin ciddi bir vaka hem de hani böyle ders ibret alınması gereken.
Merak etme iki günden döner sende alirsin burdan da bosanicam mal mülk deyip durma.kimse inanmıyor artik

Aynı konuyu mu okuyoruz acaba? Kadın bu adamdan defalarca boşanmış ve hiçbirinde hiçbir şey alamamış, yani maddi anlamda her hakkı hep karşı tarafta kalmış. Ortada bir birikim olmuş bu evlilik süreçlerinde. Ben şimdiye kadar olan birikimden bahsediyorum, ye derken. E zaten normal bir durum zaten. Hukukta bile zina davalarında affedersen zinadan dava açamazsın hükmü var, bunun sebebi bu durumun yaygın ve normal oluşu zaten. Ben de avukatım, memnun oldum avukat hanım. Geçmiş geçmişte kalmıştır, o günü hakkını alamadı diye bugün de hakkını millete bıraksın diye bir şey yok. Bu şekilde boşanmak emeklerini vermektir, buyrun o halde adamı ikna etmeden o iki evdeki hakkını alın konu sahibinin, vekaleti size versin. Bu konulara her zaman "yeni birini hayatına alırsın, onunla mutlu bile yuva olur, daha mutlu olursun" vs yazılır. Ona istinaden yazdım. Herkesle aynı şeyleri yazmak zorunda mıyım? "yeni birini hayatına alırsın, onunla mutlu bir yuva kurarsın, daha mutlu olursun" diyenlerden alıntı yapıp bu dediklerinizi aynen diyin.

E zaten bütün bunlar olduktan sonra adamı tekrar eve almışsınız daha neyin tatavasını yapıyorsunuz? Demek ki unutabiliyorsunuz bu yazdıklarınızı. Eve almak istediğiniz zaman unutup kovacağınız zaman hepsini sil baştan hatırlıyorsunuz.

Eşinize kanserli hücre kanserli hücre diyip duruyorsunuz, büyük ihtimal o da sizin için aynı şeyi düşünüyor. O sizi kullanıyor, siz de ona yaranmak için bütün ailenizi kullanıyorsunuz. Hatta bu platformu bile işinize geldiği gibi kullanıyorsunuz. 40 gündür sesiniz çıkmıyordu evde kocanızla çaylar içip sohbetler ederken. İnsanlar merak etti burda sizi hak etmediğiniz halde. Şimdi tekrar ortada kalınca koşa koşa buraya yazmak aklınıza geliyor.

Çocuklarımı, kardeşlerimi, ailemi tehdit ettiler diyorsunuz. Kara sevda mı yaşıyordunuz karşılıklı da peşini bırakmadınız kocanızın? Yerinizde kim olsa lanet olsun yeter ki aileme bir şey olmasın böyle bir pislik için diyip bırakırdı. Belki onları bile kurban etmeyi düşündünüz takıntınız için? Hoş zaten çocuklarınızı kurban etmişsiniz bile. Bunca yıldır böyle iğrençliklerin içinde yaşıyorlar. Kocanız kötü de siz çok mu iyi bir insansınız?

tüm yazdıklarınızda haklısınz. Ama eve geldiğinde de unutmadım ve hep hatırladım zaten.. ama iççimde yaşıyor lavobaya gidip ağlayıp geliyordum.. netfilixte film seçiyorduk bunu izledim filan dedğinde o kadınla izlediğini biliyordum ama içim çok yanıyor yansıtmıyorrdum.geride kaldı diyordum.bitti diyordum.. hani dedim ya o içki içenler nasıl hoca oluyorsa Alalhın yoluna dönüyorsa o da bir gün bizim kıymetimizi anlayacak diyordum.. En son kızkardeşim o adama dönersen sana ölüm versin dedi..o adama geri döndüğümde hastanelik olmuş. :KK43: aileme bunu yapmaya hakkım yok..ama sessiz kaldım evet.. bu platformdada sessiz kaldım.. bir gün yazacaktım..ben kazandım diye.sabrettim adam evine döndü mutluyuz diye.. hatta geçen hafta yazacaktım ama biraz daha bekliyeyim dedim.. iki gün önce kadına geri döndü.. ve herkes yine haklı çıktı.. bu nasıl utanç verici aşşağılık bir durum tarif edlemez bile.. biraz önce kızım okudu yapılan yorumları... anne kendine gel artık dedi.. artık sana inanıyorum dedi.. artık bitirdiğine inanıyorum dedi.. yemek yapıyorsun yemek yiyorsun ağlamıyorsun geçecek dedi..geçecek.. bu defa bin defada aynı şeyleri söylesem bitti.. artık inanmıyoum.. o içki içenler hoca oluyor ama benimki olmayacak .. artık bitti.. göreceksiniz zamanla.. ben hep açıkca yazıyorum zaten herşeyi... gizli saklım yok... iyi olucam.. iyi olucaz. o adamı hayatımızdan çıkarıcaz. bitti gitti..

Sende o ikisi kavram.yok olsa yıllardır buraya gelip hikaye anlatmazsın yazık evlatlarına keşke devlet alsa çocukları kurtarsa elinizden ne ana ne baba olamamisiniz.
Ne diyim artik akıl fikir dilesem de zor nasil desem sen bir vaka sin ciddi bir vaka hem de hani böyle ders ibret alınması gereken.
Merak etme iki günden döner sende alirsin burdan da bosanicam mal mülk deyip durma.kimse inanmıyor artik

evet o kavramlar yok bende ... ama artık olacak... ölüm versin dönmesin... ben kabul edersem bana ölüm versin... o kadar.. bu mübarek günlerde içtenlikle bu duayı ediyorum... artık bitti.... bitti... kimsenin ianmasına gerek yok.. önce benim kendime inanmam gerek.. ve inanıyorum.

Bin tane gönlün olsa birini vermezsin yıllar önce face falan bulunmuştu bildiğin kıro tip bir adam

Kadının psikolojisini bozmuş, şurada konu açan türlü dengesizlikler yapan gerizekalı ergenlere aylarını, yıllarını verenler var, bu biraz bunun süper üst modeli. Kadın ortamdan uzaklaşsa ve parasını kurtarsa adama kirli donunu atmaz ama farkında değil. Adam da buldumcuk olmuş, bu kadın daha 37 miydi yani genç biri, diğer kadın bu tiple nasıl ilgilendi işte orası da muamma?
Şimdi umarım bu adamın donuna kadar alır ve bir daha bakmaz, dönmez, spor diyet, estetik vs derken sosyal çevresini değiştirir ve terapiyle vs kurtulur, sapkınlık resmen. Allah kurtarsın. Resmen gece gece dua ettim kadına ve çocuklarına. Kızlarının yaşadığı travmayı düşünemiyorum. Ev evlilikten çıkmış, annesinin koruması gerekir. Kınamıyorum kesinlikle ama çocuklarla beraber kadının ciddi terapiye gitmesi lazım. M mutluluk1982 terapi masrafını da karşılat buna. Çocukların tüm masrafı diye avukata yazdır da, yoksa size para yetmez.

bir gün yazacaktım..ben kazandım diye.sabrettim adam evine döndü mutluyuz diye.

Konu sahibi, siz bataklıktasınız ve çamur bu adam! Sizin bu adamla bir geleceğiniz olamaz. Adam düzgün, size ve ailesine bağlı biri değil. Bu adamı kazanmak diye bir şey yok. Böyle bir hayal içerisine girmeniz normal değil. Siz bozuk bir yemek yiyorsunuz, görüntüsü normal ama tadı yok, sizi hasta ediyor. Doygunluk vermiyor ama siz hırs yapmışsınız, bunu yemenin size bir faydası yok. Kadına hırs yapmayın.

Evler zaten sizin ve çocukların hakkı, adamın değil. Adamdan bunu avukatınız olayların sıcağı sıcağına hemen sözleşme yapsın, imzalatsın, o cebinizde kalsın. Adam güvenip aman nasılsa vazgeçer der belki imzalar. Kendinize gelin. Bu kişiliksizlik değil. Ama bu saatten sonra siz psikiyatristten randevu ve yardım alın. Eş, evlilik, normal sağlıklı yaşam nasıl olur, bir evlilikte ilişkiler nasıl olmalı onu gözden geçirin. Siz uzattıkça çocuklar mahvolmuş. Sizin karakter olarak eşinizden bir farkınız çocuklar gözünde kalmayacak, bunu unutmayın! Yarın bir gün para ve ev sizin elinizde olmazsa çocuklar sizin psikolojinizden bıkıp babaya dönebilir. Bu son çıkışlarınız. Kızınız 17 yaşında. Mantıklı davranın. Adamdan paranızı kurtaramazsanız bu adam diğer kadınla evlense ve başına bir şey gelse miras da bölünür. Çocuklarınız da sizin elinizde bir şey olmazsa baba tarafından kolay kandırılır. Bu yaşlarda bu kadar sıkıntıyı kaldırmazlar, çocuklar ne kadar akıllı olursa olsun, bencilce düşünür bunu unutmayın.

3.şahsa açamıyormuşssun.. ya benim koca suçlu.. o kadın benim muhatabım olmaz artık.. iş pisliğe giderse kadın kocasını boşamış ya.. benim adam için.. bunu hep bana sesli itiraf etti.. beni aradı..bende ses kaydına çektim... ben kocamı boşadım senini kocan işin dedi.. o da booşaaaaanaacakk dedi... hayatını mahvederim onun dedi..beni tehdit etti.işyerimi aradılar.. işyerime baskına geleceklerdi 3 beş adam... belkide oyundu.. kocama anlattım ama inanmadı.. kayınbabamı aradılar.. senin gelinini torunlarını dağa çıkarırız filan diye.. benim kardeşimin namusuna göz koydu.. kardeşimi hamie bıraktı evleencek ona göre dediler... daha neler neler.. ama benim kocam babasınada inanmadı.. kadından beni ayırmak için oyun yapıyorsunuz dedi.. yni kadın çok çirkef.. kocam bize döndüğünde kadın tüm oturdugu semti dolaşmış..arabayı bulmuş... allahtan başka bir apartmanın önündeydi... o apartman zannetmiş.. arabayı çizmiş gitmiş... tlf.mesaj attı... bizimkide her seferinde geri döndü.. ya şu ece erken olaylarını izledim tv de..aynı olayları ben yaşadım..
kadın çok çirkef..ve tüm ailesi hakim avukat filan..Allahından bulsun.. evliyken kocasını boşamış.utanmadan bana anllatıyor... ve kocası benim kocamı aradı tehdit etti.. aslında eski kocasını bile şahit yaparım... ama çok çirkef insanlar .... ahh ahh.... görümcemi aramışlar.. benim adamın bulaştığı kadın hakkında konuşmuşlar .kardeşinize sahip çıkın.. bi kenarda ölücek.. bu kadın herkese hamileyim diyor.herkesi kandırıyor.. 3 5 tane dostu var.. kurtarın oğlunuzu demişler...
benim kocam hiçirşeye inanamıyor.. ıspatlayın diyor... ya o kadar olay yaşadıkki... adamın gözü kör olmuş... hergün hocalra gidiyor hergün büyü yaptırıyor... ama benim kocam şimdi mi böyleki yıllardır gereksiz ahlaksız aldatıyor..
tek anlamadığım ahlaksız pislik adi köpek iki gün önce yok emekli olunca yazlık alıcaz yok sana bahçe alıcam diyor hayallerr kuruyor... sonrada engeli kaldrıp çocuklarına defalrca hayal kırıklığına uğrattıktan sonra yine gidiyor.. Bu defa inşallah ölüm haberini alırım..Bende kurtulurum..

Siz bakın defalarca kez Allah aşkına yazdım, kadını boş verin. Eşinizin zaten üzerinde bir şey kalmadığında kimse dönüp buna bakmaz, günlük dolaşır döner. Siz bu tarz insanlarla muhatap olmayacaksınız. Alın her şeyini bir şeyi kalmasın, artık posasını kim kullanırsa kullansın.

ah keske sana inanabilsek. son 3 konuda da sen o bahsettigin aydinlanmayi yasamistin zaten. sen adam gidince nefes alabiliyorsan unuttum saniyorsun, geri gelse bugun yine affedeceksin. onceden de soyledim git bi sevgili bul adam sana donmesin. senin onu birakacagin yok.

hayır boşanmadık..davayı geri çekti... eve döndü.. ben işyerindeydim. kabuletmedim. defol git dedim... korona günlerinde gidecek yerim yok dedi.. söz dedi şu korona günleri bitsin dedi... kiraya bir ev bulup gidiem dedi..şu odada kalayım sesim çıkmaz dedi... eve geldim işşten 22.03. cuma günü bir baktım pazartesi banada yasak çıktı... kronik astım hastayım diye evde çalışmaya başladım. halada evden çalışıyorum..oda home ofis çalıştığı için şirkeet evden çalış dışarı gitme dedi.. biz yaklaşık 40 gün hiç birlikte olmadığımız kadar vakit geçirdik.. o kadın bitti dedi.. kan davalıyız dedi.. gel bi şans dedi.. yine.. sonra hergün ailece sabah kahvaltıları yaptık..flmler izledik... sohbeetler ettik..kahveler çaylar.. çocuklar ve biz çok mutluyduk.. masayı hazırlıyor.. hiç yapmadığı şeyleri yapıyor.. emekli olunca seferihisara gidip küçük bir ev alalım sasada küçük bir bahçe yaparım diyerek hayaller kurmaya başladı.... iki gün önce hiçbşrey yokken yürüyüşe gitti akşam.. iki saat oldu gelmedi.. aradım açmadı... beş dakika sonra açtı... hemen anladım... eve geldi.. defol git dedim... o gün otura odasında uyudu.. kızımda onun yaında uyumuş..sabah oldu.dedim bana doğru söyle.. anlat... yürüyüşteyim dedi..bana karışamazssın dedi..bu akşamda gidicem dedi.. bu akşamda gece 12 de gelicem dedi.. zaten sonrası 1 mayıs 3 gün sokağa çıkma yasağı var. senin itiraf etmene gerek yok defol git dedim.. çıldırdım.bağırdım çağırdım... sonra kızım girdi araya.baba itiraf et ve git.. bende inanmıyroum sana... annemden uzak dur bizden uzak dur..ben sana saygı duyuyorum senin arkandayım dedi.. .o da kadından engeli kaldırdığını yazdığını ve iki gündür görüştüğünü söyledi.. ama kaafası çok karışıkmış... oraya gidincede burayı özlüyormuş... ben çıdırdım..delirdim.. niyeeeeeeeeeee geldin niyeeee inandırdın niye masallar uydurdun dedim.duygulsrımı yönetemedim dedi... defol git dedim. ve giitti... ama giderken Allah belamı versin niye engeli kaldırıdm... ben gitmek istemiyorum filan dedi.Ağladı sızladı.. Bana acıyor.. ben o olmadan borç batağına giriyorum ya.. kendi ayaklarımın üzerinde duramıyorum ya.. o yuzden ... defol git dedim...ben sen yokken 3 ay çok iyiydim dedim..bitmişti dedim..

şimdi aililem yok kimsek yok... kimse benimle görüşmüyor. verdiğin kararların bedelini ödüyorsun diyor...
eveet..hakettim... yine gebere gebere ağlıyorum... tam iyileşiyorum.. o kadar acı çekiyorum... iyileşiyorum..yine başa dönüyroum..
herkesn tesellisi o mutlu olmayacak.. göreceksin yaptıkları yanına kalmayacak diyorlar...
ben inanmıyorum... o kocasını benim adam için bırakan oo.... kadın benim kocam... çocuklarını ve bizi bırakıp öyle bir kadına giden adam.... bunlar çok mutlu olacaklar... biliyorum... dünyanın adaleti böyle... çevremde hep görüyorum.... yuva yıkan kadnlar gümbür gümbür o kocalarının paralarını yiyip hayatın keyfini çıkartıyorlar. o masum kadınlarda geride kalanlar çocuklarıyla bir ömür boyu hayat mücadelesi yaşıyorlar... belkide tek vazgeçemedğim şey buydu... ben bu adamın yıllarca kahrını çektim.... milletde gününü görsünmü diyip bırakmyordum... ama kendime çok acı çektirdim... halada çok acı çekiyorum... yeter artık... çocuklarım var gül gibi... evim var.işim var... varsın o köpek olmasın hayatımda..
eşyaların bir kısmını almadı.. ben çöp poşetine koyup o ooo....nun evine göndereyim dedim.. beni kanserli hücreden kurtardın sağol diye yazayım dedim... kızım izin vermedi.. ben babama söz verrdim dedi.. giderken eşyalarımı hepsini alamam demiişti... bende yakarım demiştim. kızımda yeterki git baba ben daha sonra almak istedğinde alırsın dedi.. ben birşey yaptırmam dedi..
3 gün sokağa çıkma yasağı var. çocklarım ve ben evdeyim.. yine yıkıldım..yine darmadağınıgım.. en son istanbuldaki kardeşim bana mahkeme günü o adama geri dönersen Allah sana ölüm versin demişti.. eve aldığımı bile söylemeye cesaret edemememiştim. kardeşim hastanelik olmuş.. acile götürmüşler eve aldıgımı öğrenince...diğer kardeşim o gittğinde bize taşınmıştı... tüm eşylarıını bize getirdi... bizle yaşadı... ama benim kocam gelince o adam hememn kardeşimide geri gönderdim eve.. o kızcağızın düzenini bir anda mahvettim.. ben o adamın oyuncağıydım.. ailiemde benim oyuncağımdı... en son bu adam eve gelmeden önce evden taşınıyordum.. ailiemle birlikte aynı evde yaşayacaktık.. eşyaları toplafık. evi tuttuk.temizledik..son anda vazgeçtim.. tüm ailemi yine yüz üstü bıraktım...
kısacası burdaki insanlar bile sadece yazmaktan yoruldular benden bıktılar ve bana kimse inanmıyor.. birde ailemi düşünün. şu an ne hissettiğimide anlamıyrum... b kaç saat gebere gebere ağlıyorum biraz susuyorum.. biraz o kadını gidiip öldürmek istiyorum... o adamı.. tekrar değmez diyorum..
yağmmur yağdı..derin bir nefes aldım.. yaşamk aslında çok güzel.. hayat çok güzel... ben başarıcam.. bu kanserli hücreden kurtulucam.. herşey çok güzel olacak... .

geçecek bu günler..... önemli olan tekrar beni yaralamasına izin vermek istemiyorum.. en son giderrken ne benim mezarıma gel ne de ben senin ölüne... çocuklar için bile ilerde onların düğününde mezuniyetinde filan aslaa seni görmek istemiyoum dedim.... o öldü....
Size bir gram üzülmüyorum artık.

ah keske sana inanabilsek. son 3 konuda da sen o bahsettigin aydinlanmayi yasamistin zaten. sen adam gidince nefes alabiliyorsan unuttum saniyorsun, geri gelse bugun yine affedeceksin. onceden de soyledim git bi sevgili bul adam sana donmesin. senin onu birakacagin yok.
Boşanmak değil bu adamı hayatından çıkartmayacak. Çıkartmak istemiyor. İki güzel söze herşeyi unutuyor. İnsan iyileşmek ister artık ama bu üye istemiyor

Aynı konuyu mu okuyoruz acaba? Kadın bu adamdan defalarca boşanmış ve hiçbirinde hiçbir şey alamamış, yani maddi anlamda her hakkı hep karşı tarafta kalmış. Ortada bir birikim olmuş bu evlilik süreçlerinde. Ben şimdiye kadar olan birikimden bahsediyorum, ye derken. E zaten normal bir durum zaten. Hukukta bile zina davalarında affedersen zinadan dava açamazsın hükmü var, bunun sebebi bu durumun yaygın ve normal oluşu zaten. Ben de avukatım, memnun oldum avukat hanım. Geçmiş geçmişte kalmıştır, o günü hakkını alamadı diye bugün de hakkını millete bıraksın diye bir şey yok. Bu şekilde boşanmak emeklerini vermektir, buyrun o halde adamı ikna etmeden o iki evdeki hakkını alın konu sahibinin, vekaleti size versin. Bu konulara her zaman "yeni birini hayatına alırsın, onunla mutlu bile yuva olur, daha mutlu olursun" vs yazılır. Ona istinaden yazdım. Herkesle aynı şeyleri yazmak zorunda mıyım? "yeni birini hayatına alırsın, onunla mutlu bir yuva kurarsın, daha mutlu olursun" diyenlerden alıntı yapıp bu dediklerinizi aynen diyin.

Boşanmalarda neyi affederseniz affedin ona dayalı dava açamazsınız yeni bir olgu ortaya çıkmadığı sürece; sadece aldatma değil buna özel bir hüküm yok. Konu sahibi yeniden evlendikten sonra da aldatıldığına göre zinaya dayalı boşanma davası açamaz mı? Aynı hukuku konuşmuyoruz buna cevabınız hayırsa, ya da avukatlıkla uzaktan yakından ilginiz alakanız yok.

Önceki boşanmalarından bir şey alamadığının farkındayım, okuduğumu gayet iyi anlıyorum. Ama bu konu sahibinin kusuru diyorum. Sizin nikah kalsın, hakkını böyle telafi etsin düşünceniz hukuk nosyonuna aykırı. Kaldı ki kalın olarak işaretlediğim cümleleriniz yine birbiriyle ve bizim hukukumuzla çelişkili; bugüne kadar olan ama alamadığı birikimlerini yesin diyorsunuz ama bu kadının ilk iki boşanmasında vazgeçtiği birikimlerini hukuki açıdan alamayacağını burada göz ardı ediyorsunuz, sonradan geçmiş geçmişte kaldı o gün almadı diye bugün de mi almasın diyorsunuz? Avukatsınız ya hani, zaten ilk iki boşanmadan bir hakkı kalmamış, ben de şimdi bi şey almadan boşansın demiyorum. Aksine çekişmeli boşansa 3. Nikahtan sonraki hakkını alabilecek; benim konu sahibine önerimse elindekilerle adamı istediği şartlarla boşanmaya ikna edebileceği yönünde.

Ben konu sahibine boşan bul birini mutlu olursun demiyorum; siz böyle algılıyorsunuz. Dimdik dur diyorum, hayatına birini alır ya da almaz, bulabilir veya bulamaz. Biriyle olmak yoksa işin ucunda boşanmak da yok size göre, nasıl basitleştiriyorsunuz hemcinsinizi böyle?

Vekaletini versin siz yapın hadi bakalımlı meydan okumanız da çok saçma. Bi şey yarıştırmıyoruz burda.

Ben sizin hemcinsinize yaklaşımınızı eleştiriyorum.

Hukukla uzaktan yakından da bir alakanız olduğuna tırnağımın ucuyla inanmıyorum. Yazdıklarınızın hepsi kulaktan dolma bilgiler.

Daha fazla cevap yazmayacağım size, daha kendi içinizde çözememişsiniz olayı, çelişki üzerine çelişki.

X