Yarın boşanıyorum.Mahkemem var.Saat 10:30..Eşimin metresi var.Araftayım.

3.defa evlenmek ne ya 😱neyinden vazgeçemediniz çok merak ettim 😷

Diğer kadın da beyefendi için eşinden boşanmış. Üstelik konu sahibini ve ailesini nelerle tehdit etmiş.
İki kadın da bu kadarını yaşamayı göze aldığına göre;

Ya adam çok yakışıklı -yıllar önce adamı gören üyeler olmuş yakışıklı olmadığını söylüyorlar-
Ya çok zengin -konu sahibinin anlattığı kadarıyla hali vakti yerinde ancak aşırı aşırısı bir zenginlik durumu mevcut değil-
Ya da bir yerleri altından -bununla alakalı bir bilgi yok- :işsiz:

Boşanmalarda neyi affederseniz affedin ona dayalı dava açamazsınız yeni bir olgu ortaya çıkmadığı sürece; sadece aldatma değil buna özel bir hüküm yok. Konu sahibi yeniden evlendikten sonra da aldatıldığına göre zinaya dayalı boşanma davası açamaz mı? Aynı hukuku konuşmuyoruz buna cevabınız hayırsa, ya da avukatlıkla uzaktan yakından ilginiz alakanız yok.

Önceki boşanmalarından bir şey alamadığının farkındayım, okuduğumu gayet iyi anlıyorum. Ama bu konu sahibinin kusuru diyorum. Sizin nikah kalsın, hakkını böyle telafi etsin düşünceniz hukuk nosyonuna aykırı. Kaldı ki kalın olarak işaretlediğim cümleleriniz yine birbiriyle ve bizim hukukumuzla çelişkili; bugüne kadar olan ama alamadığı birikimlerini yesin diyorsunuz ama bu kadının ilk iki boşanmasında vazgeçtiği birikimlerini hukuki açıdan alamayacağını burada göz ardı ediyorsunuz, sonradan geçmiş geçmişte kaldı o gün almadı diye bugün de mi almasın diyorsunuz? Avukatsınız ya hani, zaten ilk iki boşanmadan bir hakkı kalmamış, ben de şimdi bi şey almadan boşansın demiyorum. Aksine çekişmeli boşansa 3. Nikahtan sonraki hakkını alabilecek; benim konu sahibine önerimse elindekilerle adamı istediği şartlarla boşanmaya ikna edebileceği yönünde.

Ben konu sahibine boşan bul birini mutlu olursun demiyorum; siz böyle algılıyorsunuz. Dimdik dur diyorum, hayatına birini alır ya da almaz, bulabilir veya bulamaz. Biriyle olmak yoksa işin ucunda boşanmak da yok size göre, nasıl basitleştiriyorsunuz hemcinsinizi böyle?

Vekaletini versin siz yapın hadi bakalımlı meydan okumanız da çok saçma. Bi şey yarıştırmıyoruz burda.

Ben sizin hemcinsinize yaklaşımınızı eleştiriyorum.

Hukukla uzaktan yakından da bir alakanız olduğuna tırnağımın ucuyla inanmıyorum. Yazdıklarınızın hepsi kulaktan dolma bilgiler.

Daha fazla cevap yazmayacağım size, daha kendi içinizde çözememişsiniz olayı, çelişki üzerine çelişki.
Neyi affederseniz affedin mi? Kanun değişti herhalde? Bu dediğim sadece kanunda iki tane boşanma sebebinde geçerlidir ve buna dair özel bir fıkra iki maddede düzenlenmiştir birisi 161/3. Siz daha bunu bilmiyorsunuz ve hukuktan uzaktan yakından alakanız yok, kulaktan duyma bilgiler vs diyorsunuz. Benim kim olduğum, hangi baroya kayıtlı olduğumu site yönetimi biliyor, onlardan da teyit edebilirsiniz, ha bu kadar bilgisizce bir yorum sonrası asıl şaibe sizde oluştu bende ama umrumda değil. Hukuk nosyonun nesine aykırı? Evli çiftler ancak yan yana olduğu sürece karşı taraftan maddi destek görebilir diye bir madde mi var? Yok. Hukuk gayet buna müsade etmiş, insanlar nasıl isterse öyle yaşar evliliklerini. Göz ardı mı ediyorum, ben de onu diyorum alamaz hukuksal olarak o yüzden o akılı verdim diyorum, siz çatır çatır alınır dediniz, ben de nasıl alınır adamı ikna etmeden buyrun vekaleti versin de siz alın dedim. Konu sahibinin derdi eski birikimlerinin tekrar elden çıkması, hani konuyu okumuşsunuz ya, neye göre yorum yaptığımı da idrak edip ona göre alıntı yapmışsınızdır benden öyle değil mi? Konu sahibi şu an sadece son kez yaptığı zaman dilimindeki maddi birikimleri vs alır ve anladığım kadarıyla asıl birikim daha önceki zamanlarda olmuş. Konu sahibi kusurlu dediniz diye ben geçmiş geçmişte kaldı dedim. Şu an o birikimi elde etme şansı var, keriz mi de bıraksın tekrar tekrar. O mesajı alıntılıyıp hesap soran sizsiniz, şunu nasıl dersin diye celallenen sizsiniz. Ben o mesajı başka bir zihniyete atıf yaparak yazdım, onlara niye celallenmiyorsunuz diyorum? Çünkü başlık sahibini boşanmaya yöneltecek tatlı yalanlar ister yeni eş bulmakla ilgili olsun ister başka bir şey umrunuzda değil çünkü sorun o değil. Sorun sizin açınızdan benim boşanma diyişim, bunun üzerine bir açık bulmaya çabalıyor oluşunuz.

Kadının psikolojisini bozmuş, şurada konu açan türlü dengesizlikler yapan gerizekalı ergenlere aylarını, yıllarını verenler var, bu biraz bunun süper üst modeli. Kadın ortamdan uzaklaşsa ve parasını kurtarsa adama kirli donunu atmaz ama farkında değil. Adam da buldumcuk olmuş, bu kadın daha 37 miydi yani genç biri, diğer kadın bu tiple nasıl ilgilendi işte orası da muamma?
Şimdi umarım bu adamın donuna kadar alır ve bir daha bakmaz, dönmez, spor diyet, estetik vs derken sosyal çevresini değiştirir ve terapiyle vs kurtulur, sapkınlık resmen. Allah kurtarsın. Resmen gece gece dua ettim kadına ve çocuklarına. Kızlarının yaşadığı travmayı düşünemiyorum. Ev evlilikten çıkmış, annesinin koruması gerekir. Kınamıyorum kesinlikle ama çocuklarla beraber kadının ciddi terapiye gitmesi lazım. M mutluluk1982 terapi masrafını da karşılat buna. Çocukların tüm masrafı diye avukata yazdır da, yoksa size para yetmez.

dualarınız için teşekkür ederim. İyileşicez. Evet o adama kirli donumu bile atmıycam.. İnşallah..

ah keske sana inanabilsek. son 3 konuda da sen o bahsettigin aydinlanmayi yasamistin zaten. sen adam gidince nefes alabiliyorsan unuttum saniyorsun, geri gelse bugun yine affedeceksin. onceden de soyledim git bi sevgili bul adam sana donmesin. senin onu birakacagin yok.

valla en son evden gönderirken dedim ki ona'' sırf hayatıma geri gelme diye gidip biriyle evleneceğim dedim. yeterki düş yakamdan dedim.. ama yanlış tabiki..kocaman kadınım.. iradem var.. evet ilk başlarda ben yalvarırdım bize dön diye şimdi kendi yalvarıyor bu aşamalara geldim.. şimdide aff dilese ağlaa yalvarsada bitti... artık öldü... ölen adam dirilir mi ? bitti gitti.. birde o pislik için ona inat birilerini hayatıma sokamam.. ki şu süreçte tüm ilgim kocam olacak o adam ve metresi idi.. çocuklarımın bana ihiyacı var.. yeterince yoğun olucam.. başka bir adama ayıracak zamanım olamaz asla.. kızım fen lisesine gidiyor. 11.sınıf.. seneye son sınıf.. universiteye hazırlık.. onların huzuru için herşeyi yapacağım..ama bunun çözümü birlerini hayatıma sokmak değil... ben o adamı bitirdim... gececek bu acılardan.. sadece heerr seferinde iyi koyuyuor yaptıkları.. seni kullanıyor geri o kadına gidiyor ya.. hazmedemeyip deliye dönüyorsun ama geçecek... degmez değmez... o pislikler için üzülmeye değmez....geçeecek.. ve daha güçlü olucaz.inanıyorum..şu korona günleri bi bitse... işime başlasam..sporuma gitsem.. çocuklarımla çıkıp gezsem.. ohh hayat bana güzel hayat çocuklarıma güzel... biraz sabır..ve arkayaa asla bakmadan kaçmak..

Boşanmalarda neyi affederseniz affedin ona dayalı dava açamazsınız yeni bir olgu ortaya çıkmadığı sürece; sadece aldatma değil buna özel bir hüküm yok. Konu sahibi yeniden evlendikten sonra da aldatıldığına göre zinaya dayalı boşanma davası açamaz mı? Aynı hukuku konuşmuyoruz buna cevabınız hayırsa, ya da avukatlıkla uzaktan yakından ilginiz alakanız yok.

Önceki boşanmalarından bir şey alamadığının farkındayım, okuduğumu gayet iyi anlıyorum. Ama bu konu sahibinin kusuru diyorum. Sizin nikah kalsın, hakkını böyle telafi etsin düşünceniz hukuk nosyonuna aykırı. Kaldı ki kalın olarak işaretlediğim cümleleriniz yine birbiriyle ve bizim hukukumuzla çelişkili; bugüne kadar olan ama alamadığı birikimlerini yesin diyorsunuz ama bu kadının ilk iki boşanmasında vazgeçtiği birikimlerini hukuki açıdan alamayacağını burada göz ardı ediyorsunuz, sonradan geçmiş geçmişte kaldı o gün almadı diye bugün de mi almasın diyorsunuz? Avukatsınız ya hani, zaten ilk iki boşanmadan bir hakkı kalmamış, ben de şimdi bi şey almadan boşansın demiyorum. Aksine çekişmeli boşansa 3. Nikahtan sonraki hakkını alabilecek; benim konu sahibine önerimse elindekilerle adamı istediği şartlarla boşanmaya ikna edebileceği yönünde.

Ben konu sahibine boşan bul birini mutlu olursun demiyorum; siz böyle algılıyorsunuz. Dimdik dur diyorum, hayatına birini alır ya da almaz, bulabilir veya bulamaz. Biriyle olmak yoksa işin ucunda boşanmak da yok size göre, nasıl basitleştiriyorsunuz hemcinsinizi böyle?

Vekaletini versin siz yapın hadi bakalımlı meydan okumanız da çok saçma. Bi şey yarıştırmıyoruz burda.

Ben sizin hemcinsinize yaklaşımınızı eleştiriyorum.

Hukukla uzaktan yakından da bir alakanız olduğuna tırnağımın ucuyla inanmıyorum. Yazdıklarınızın hepsi kulaktan dolma bilgiler.

Daha fazla cevap yazmayacağım size, daha kendi içinizde çözememişsiniz olayı, çelişki üzerine çelişki.

tüm düşüncelerinize katılıyorum. Aynen ben avukata giderek yada dava açarak alabileceğim şeyleeri biliyorum. Çok birşey alamıyorsun. Aldatmayı tamamen ıspat etsen dahi 50.000 tl kadar tazminat alabiliyorsun. Benim istediğim ve planladığım şeyde elimdekilerle adamı istediğim şartlarda boşanmaya ikna etmek. İşyerini riske atamaz. Aldatmayı ispat için şiirket hattının dökümünü aldırırım derim. Kadının kocasını şahit tutarım derim. Resimleer var. Kolyeler var. Kendi el yazılarıyla yazdıkları birbirine aşk mektupları var. Eşimin bilgisayarında kendi kendine .... çıplsk birinin adını anarken atiye atiye diye inleyen ayıp ayıp şeyleri var. Tabi onu birkaç gün öncesinden görmüştüm. Bende yok ama gördüm. kendime yükledim derim. Sosyal medyada paylaşırım derim. Yani yapmıyacağım şeyleri bile yapıcam diycem. Elimden geldiği kadar ne alablirsem alıcam.. Bu taktikle eminim daha karlı olucam . Ama boşanıcam eininde sonunda.Kağıt üzerinde evli kalmak istemiyroum. İster hayatımda biri olsun ister olmasn. Kendim için her anlamda özgür olmak istiyorum. Eğeer kağıt üzerinde evli olursam hala ona sadakat borcum oldugunu düşünücem ve öyle hissedicem. Ayrı yaşansada kağıt üzerinde de kalsak kanunen yine o adamın soyadını taşımış oluyorsun ve sadakat borcun devam etmekte. Artık mal mülk için bile olsa o adam için hayatımı mahvetmiycem.. Eminim diğer boşanmalarımdan karlı olacak.. Daha öncede yüzlerce video foto ses kaydı vardı.. Ancak hepsini sildirmişti. Zaafımı kullanmıştı.. bu defa o saf kadın yok.

valla en son evden gönderirken dedim ki ona'' sırf hayatıma geri gelme diye gidip biriyle evleneceğim dedim. yeterki düş yakamdan dedim.. ama yanlış tabiki..kocaman kadınım.. iradem var.. evet ilk başlarda ben yalvarırdım bize dön diye şimdi kendi yalvarıyor bu aşamalara geldim.. şimdide aff dilese ağlaa yalvarsada bitti... artık öldü... ölen adam dirilir mi ? bitti gitti.. birde o pislik için ona inat birilerini hayatıma sokamam.. ki şu süreçte tüm ilgim kocam olacak o adam ve metresi idi.. çocuklarımın bana ihiyacı var.. yeterince yoğun olucam.. başka bir adama ayıracak zamanım olamaz asla.. kızım fen lisesine gidiyor. 11.sınıf.. seneye son sınıf.. universiteye hazırlık.. onların huzuru için herşeyi yapacağım..ama bunun çözümü birlerini hayatıma sokmak değil... ben o adamı bitirdim... gececek bu acılardan.. sadece heerr seferinde iyi koyuyuor yaptıkları.. seni kullanıyor geri o kadına gidiyor ya.. hazmedemeyip deliye dönüyorsun ama geçecek... degmez değmez... o pislikler için üzülmeye değmez....geçeecek.. ve daha güçlü olucaz.inanıyorum..şu korona günleri bi bitse... işime başlasam..sporuma gitsem.. çocuklarımla çıkıp gezsem.. ohh hayat bana güzel hayat çocuklarıma güzel... biraz sabır..ve arkayaa asla bakmadan kaçmak..
malesef o olen adam geri gelince diriliveriyor. bu asagidaki kendinden emin mesajlari yazdiktan kac gun sonra basladi mutlu aile tablonuz?
artık bitti. Her hareketinde daha çok nefret etmeye başladım.Hatta nefrette etmiyorum.O kanserli hücre idi.Kurtuldum. Kadını sevdğini zannedip içim yanıyordu. Ama kadınlar gününde bana çiçek gönderdi. Af diledi. Bizi hakedeceği gün bize layık olduğu gün evine dönecekmiş güya..Ya bunları birde kadının evinde kalıyor.o kadın çamaşırlarını yıkıyor ütülüyor.Yemeğini yapıoyr.Kocasını boşadı bunun için.. ama buda bir aldatma.. Şimdide bana yazıyor. Heryerde engelli.Şirket mail adresinden bile... Şirkete çiçek göndermişti.. Önceden olsa aklım giderdi sevinirdim.. Önceden kadınlara giderdi gitme diye yalvarırdım.Ben seni bekleyeceğim derdim. Şimdi istemiyroum.Çocuklarımla çok mutluyuz. O adamı istemiyoruz. Kendi istedği kdar mahkemeye gelmesin.Boşanmak istemesin. Artık beni kandıramaz.Artık yeter yaptıkları.Sevgi bittiiiii... Ve çocuklarımın kocaman sevgisis yeter bana.....inşallah 30 martta kurtulurum ek seferde.
2 martta mahkme boşamadı.30 martta erteledi. Karşı taraf boşanmak istemediğini söyledi.bende boşanmak istedğimi. 30 martta inşallah boşaıcam. Kadınlar gününde birde bana utanmadan çiçek göndermiş.Beni affet size layık olduğum zaman döneceğim diye... Yani o kadar eminki dönersem beni affet demiyor. Sizi hakettiğim gün döneceğim diyor... Artık her yaptğı hareketten nefret bile etmiyorum.Yok sayıyorum... Artık bitti.. Bana beni aldattğı zaman seni affetmem derdim. İki gülle afettiririm ben kendimi derdi.. Ahhh geçti o günler adamım geçti... Arkadaşlar ben kafamda beynimde kalbime bitirdim.Şimdide sadece bir orta evimiz var. o hisssini çocuklarıma vesin. Başka bir şey istemiyorum.Defolsun gitsin hayatıımızdan… Mal mülk istersem beni boşamaz. Bu iş uzar. Ben artık uzamasınıda istemiyruom. Artık gerçekten bitsin... Çok yoruldum... Yeter... 30 martta inşall bitecek.
aslaa… bitti gitti.. buradan artık dahagüzel haberler yazacağım size. yeni hayatımla ilgili..çocuklarımın hayatı ile ilgili.... herşey çok güzel olacak.... gurulu ve güçlü bir kadın olmak harikaaaa bir duyguymuş... o adama yok demek.. seni istemiyorum demek.. .bu günleri görürmüydüm bilmiyorum ama gördüm ve kendimi çok iyi hissediyorum.. böyle göğsüm dik alnım ak.. böyle kendime güzel güzel bakıyorum... kendimi çok güçlü onurlu bir kadın hissediyorum.. öyleyim ben... geçte gücümün farkına varsam öyleyim...
kafamda bitirdikten sonra tarih önemli değil... kafamda kalbimde beynimde bitti... kendimden nefret eder oldum..ne kadar acizmişim..buradaki herkesin hakaretini fazlasylaaa hakettim.ama bunları yaşamam gerekmiş maalesef....

Neyi affederseniz affedin mi? Kanun değişti herhalde? Bu dediğim sadece kanunda iki tane boşanma sebebinde geçerlidir ve buna dair özel bir fıkra iki maddede düzenlenmiştir birisi 161/3. Siz daha bunu bilmiyorsunuz ve hukuktan uzaktan yakından alakanız yok, kulaktan duyma bilgiler vs diyorsunuz. Benim kim olduğum, hangi baroya kayıtlı olduğumu site yönetimi biliyor, onlardan da teyit edebilirsiniz, ha bu kadar bilgisizce bir yorum sonrası asıl şaibe sizde oluştu bende ama umrumda değil. Hukuk nosyonun nesine aykırı? Evli çiftler ancak yan yana olduğu sürece karşı taraftan maddi destek görebilir diye bir madde mi var? Yok. Hukuk gayet buna müsade etmiş, insanlar nasıl isterse öyle yaşar evliliklerini. Göz ardı mı ediyorum, ben de onu diyorum alamaz hukuksal olarak o yüzden o akılı verdim diyorum, siz çatır çatır alınır dediniz, ben de nasıl alınır adamı ikna etmeden buyrun vekaleti versin de siz alın dedim. Konu sahibinin derdi eski birikimlerinin tekrar elden çıkması, hani konuyu okumuşsunuz ya, neye göre yorum yaptığımı da idrak edip ona göre alıntı yapmışsınızdır benden öyle değil mi? Konu sahibi şu an sadece son kez yaptığı zaman dilimindeki maddi birikimleri vs alır ve anladığım kadarıyla asıl birikim daha önceki zamanlarda olmuş. Konu sahibi kusurlu dediniz diye ben geçmiş geçmişte kaldı dedim. Şu an o birikimi elde etme şansı var, keriz mi de bıraksın tekrar tekrar. O mesajı alıntılıyıp hesap soran sizsiniz, şunu nasıl dersin diye celallenen sizsiniz. Ben o mesajı başka bir zihniyete atıf yaparak yazdım, onlara niye celallenmiyorsunuz diyorum? Çünkü başlık sahibini boşanmaya yöneltecek tatlı yalanlar ister yeni eş bulmakla ilgili olsun ister başka bir şey umrunuzda değil çünkü sorun o değil. Sorun sizin açınızdan benim boşanma diyişim, bunun üzerine bir açık bulmaya çabalıyor oluşunuz.

ben sizinde beni anladığını düşünüyorum.Hak da veriyorum boşanma diyerek. Çünkü aynen dediğinz gibi malların hepsi önceki birikimlerden.Malların bende kalması için ya elimdekilerle ikna edip alabildiğimi alıcam yada boşanmıycam. Aslında bir anlamda boşanmak istemiyişimin en büyük sebebide o kadının istedğini eline vermemekti..
Ama artık bu adamı ebediyen hayatımdan çıkarmak istiyoum.. Ne yapayım canımdan mı olayım. Elimden geldiği kadaar çocuklarımın rızkını almaya çalışacağım. Diğer avukat hanımefendiye yazdım. Elimdekilerle tehdit edip almak daha mantıklı. Ama boşanmak şart.Tabi benim çnceki mesaajlarımda beri boşanmak istemediğimi ve benim psikolojime göre cevap yazdıgınızı düşünüyroum. Ki özellikle bir avukat helede ilk yorum yaptığınız gibi miilet bile zor evleniyor koca bulamıyor boşamayın yorumu yapmaz. Yani benim etrafımda birçok avukat arkadaşım var. Hepsi feminist.. Sizi anlıyorum. Hakda veriyorum. Ailemde nikahını verme diyor. Çünkü mal alamadığım için. Ama ben bu adamı hayatımdan her anlamda çıkarmak istiyrorum. Önceden çıkarmak istemiyordum ve bu bahaneydi.. Ama artık bahanelerin arkasına sıgınmak istemiyroum.. Helede mal mülk için ömrümü bu adam için mahvedemem..Çünkü boşanmazssam kağıt üstündede olsa ayrı yaşasam dahi bu adama sadakat borcum olacak.. Adam hayatımı mahvetmiş birde o borcu mu devam ettireyim.. Mal mülk için hayatımı mahvetmiycem artık.. İçime oturuyor tabiki.. o kadının ben çülesini çektim o sefasını sürsün.. Helede çok lüüks bir hayat yaşıyormulş güya.. Benim ki bizde tutumlu oldu o na gün gösterecek diye.. ama öldüreyimmi napayım kendimi.. hayat böyle geçmiyor.. yeyer.. yıllarca bu sebepler vs.vs. bırakamadım.. Şimdi herşeyi göze aldım.. Sonucu ne olursa olsun bu adamı her anlamda hayatımdan çok acil çıkarıcam.

Ay içimin yağları eridi, konu sahibi bunların hepsi sana müstehak. Bizde saf gibi arada konuya girip bakıyorduk ne yaptın boşandın mı diye. Hanımefendi kocasını eve alıp aile kahvaltıları yapıyormuş. Hiç üzülmedim inan yaşadıklarına. Bu hayatı seçen sensin tam gaz devam 🤪

haklısınız. verdiğim kararların bedelini ben ödüyorum..

kadına nikah kıymamak için benden boşanmadı 30 martta ötelenmişti.. koronodan dolayıda ötelendi.. sonrada feraget dilekçesi verdi... aff diledi.yalvardı yakardı.. 40 gün koronalı günlerde kaldı.. ve sonra kadına geri gitti.
Sözün bittiği yer .Allah yardımcın olsun anladığım kadarıyla kendi dava yi açıyor kendi vazgeciyor.sanada olanları izlemek kaliyor

Sözün bittiği yer .Allah yardımcın olsun anladığım kadarıyla kendi dava yi açıyor kendi vazgeciyor.sanada olanları izlemek kaliyor

yok öyle değil.Kendi asla boşanmak istemiyor. Onun istedği şey iki kadını aynı anda idare etmek. O kadından vazgeçtiğini söyluyor bana geliyor. Tekrar kadını unutamadığını söyluyor kadınla görüşmeye başlıyor bende yakalıyorum evden kovuyorum.. 1,5 yılda kaç kere oldu.. hep inandım bu aşşağılık adama.. Artık bitti.Çocuklarımın hakkını alıp boşanacağım inşallah.

yok öyle değil.Kendi asla boşanmak istemiyor. Onun istedği şey iki kadını aynı anda idare etmek. O kadından vazgeçtiğini söyluyor bana geliyor. Tekrar kadını unutamadığını söyluyor kadınla görüşmeye başlıyor bende yakalıyorum evden kovuyorum.. 1,5 yılda kaç kere oldu.. hep inandım bu aşşağılık adama.. Artık bitti.Çocuklarımın hakkını alıp boşanacağım inşallah.
Ohh miss valla hem karnım doysun hem pastam dursun.ne senden nede o kadından vazgeçmiyor .en kısa zamanda belasını bulma dilegiyle

X