Yarın Son Gün Yardımınıza Çok İhtiyacım Var

Malatya 'da depreme yakalandık. Kaçıp Elazığ' a taşındık. Malatya hastanelerinin durumunu biliyorum, poliklinikler bile kapalı şu an mecburen yoğunluk az. Orası gelirse buradan gidip geleceğim. Ankara ise sosyal yaşam olarak bana daha çok uyuyor. Malatya 'ya taşınmadan önce İstanbul' da yaşıyordum çünkü. Dolayısıyla ekonomik koşullar Malatya sosyal talep ise Ankara diyor. Tercih bitimine de son iki saat kaldı.
ama sizi nöbet usulü verecekleri kesin mi ?
belki mesai usulü serviste çalışmanızı isterler?

ama sizi nöbet usulü verecekleri kesin mi ?
belki mesai usulü serviste çalışmanızı isterler?
Deprem bölgesi olduğu için mecbur esnek davranıyorlar. Personel sağa sola kaçtı. Üst üste nöbet yazıp boşluk veriyorlar. Bilmiyorum benim şansıma işler değişmez herhalde.

Deprem bölgesi olduğu için aşağılara kaydırdım Bursa 'yı. İnşallah doğru karardır.
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Ben doğma büyüme Bursalıyım,işim de burayla bağlantılı olmasa bir dakika durmam. Sağlam ev bulmak,trafiksiz ortamda yaşamak için yüksek ev kiraları ödüyoruz. Maaşlı çalışan, devlet memuru,bekar bir genç için fazla pahalı bir şehir. Depremi de cabası

ya neden stres oluyorsunuz devlet memuru olacaksınız kendi geliriniz olacak kimseye muhtaç değilsiniz artık
bu muhteşem bir şey

taktiğiniz şeyler geçici küçük sorunlar , siz olayın bütününe bakın.
Ankara - Malatya sıralamasında yine de kararsızım. Dediğim gibi ekonomik şartlar Malatya, sosyal istekler Ankara diyor. Aile ile yaşamak istemiyorum burada ama iki üç kişi ev arkadaşı nasıl olur onu da kestiremiyorum.

Ankara - Malatya sıralamasında yine de kararsızım. Dediğim gibi ekonomik şartlar Malatya, sosyal istekler Ankara diyor. Aile ile yaşamak istemiyorum burada ama iki üç kişi ev arkadaşı nasıl olur onu da kestiremiyorum.
aile ile yaşayınca duygusal manipülasyon ile tüm paranizi alacaklarsa onunda faydasi olmaz

Mesela sizce hangi şehirler? Alımın da ağırlığı Hatay-Maraş-Urfa buralara verildi. Önceki alımlar gibi her il alım yapmıyor. Apart seçeneği oluyor mu acaba? Bir de ev arkadaşı bulmak zor mu?
Aynı atama için kız kardeşim de sadece Ankara ve adana yazdı. Bekarken birkaç yıl öğrenci apartlarında idare edilebilir bence . Zaten özel yurtların yüzde 90 ı öğrenci belgesi dahi sorgulamıyor. En azından barınma fiyatı düşer hem de fatura ısınma derdi olmaz . Sosyal hayat için ise çok sıkı yurtlardan uzak durursunuz. Ankara bence iyi bir tercih , zaten bir kuru maaşla güzel ev tutup döşeyip yaşamak hayal oldu.

Malatya 'da depreme yakalandık. Kaçıp Elazığ' a taşındık. Malatya hastanelerinin durumunu biliyorum, poliklinikler bile kapalı şu an mecburen yoğunluk az. Orası gelirse buradan gidip geleceğim. Ankara ise sosyal yaşam olarak bana daha çok uyuyor. Malatya 'ya taşınmadan önce İstanbul' da yaşıyordum çünkü. Dolayısıyla ekonomik koşullar Malatya sosyal talep ise Ankara diyor. Tercih bitimine de son iki saat kaldı.
Canım benim hakkında hayırlısı olsun inşallah Rabbim yolunu bahtını açık etsin

Konuya ortadan dalacağım ama sizin için Ankara’da kira fiyatlarına baktım, iyi olmayan bir semtte odayı 3700e kiralıyorlarmış 😱 Ayrıca Ankara öyle çok sosyal bir yer de değil bence 3700 odaya çok değil mi mesela?

Ben kayseriyi onereim eğer çıkarsa tayininiz buraya bence çok memnun kalırsınız hastane karşısında 2+1 daireler var kiralık çok uçuk.degil mesela.ev bulursnuz uygun fiyata .ve yaşam olarak Ankara İstanbul'dan çok.daha uygun

Şöyle, biz depreme Malatya 'da yakalandık. Bu hafta Elazığ' a taşındık. Yani ben, annem ve iki kız kardeşim. Babanın neden olmadığını önceki konulara denk geldiyseniz bilirsiniz. Bu ev Toki evi. Sağlam olduğu söyleniyor deprem açısından Araya tanıdık girdi bu yüzden ucuz. Annem zaten kira desteği alacak. Normalde Malatya 'da haftada üç gün olacak şekilde yarım gün çalışıyordu. Geldiğimiz yer şehir merkezinin çok uzağı, dağ başı gibi bir yer. Burada çalışmıyor haliyle, sadece çok az bir miktar devlet desteği alıyor. Bir seçenekte Malatya yazıp buradan git gel yapmak. Bu olursa kira sorunu olmaz en fazla bir yıl. Ama evin diğer giderleri üzerime kalır diye korkuyorum. Bir de konularıma denk geldiyseniz bilirsiniz, uzun süredir tek başıma yaşama hayalleri kuruyordum. Bu hayal yalan olur. Malatya 'da sağlam konutlar inşa edilecekmiş. Deprem korkusu belki hafifleyebilir bu sayede.
Elazığdan nasıl her gün Malatya git gel yapacaksın. Açıkçası senin yerinde olsam deprem bölgesini son sıraya yazarım. Zaten depremi yaşadın tramvatize oldun. Ailenle kalmanın da sana iyi geleceğini sanmıyorum. Azcık aşım ağrısız basim yaparsın uzak bir şehirde. Ailen nasıl geçinecek Elazığ'da annen iş ayarladı mi? Çekirdek aile misiniz desenler filan var mı?

Elazığdan nasıl her gün Malatya git gel yapacaksın. Açıkçası senin yerinde olsam deprem bölgesini son sıraya yazarım. Zaten depremi yaşadın tramvatize oldun. Ailenle kalmanın da sana iyi geleceğini sanmıyorum. Azcık aşım ağrısız basim yaparsın uzak bir şehirde. Ailen nasıl geçinecek Elazığ'da annen iş ayarladı mi? Çekirdek aile misiniz desenler filan var mı?
nobet usulü ise ayda 7 gün işe gider

Deprem bölgesindeyim, internetim kısıtlı. Bu yüzden detaylı araştırma yapamadım. Buraya konu açıyorum.

Sağlık Bakanlığı atamalar için deprem bölgesine ağırlık verdi. Deprem bölgesi dışında diğer şehirler çok az alım yapıyor, çok çok az. En sevdiğim şehir Eskişehir hiç alım yapmıyor mesela. Oysa ilk sıraya Eskişehir Şehir Hastanesi yazarım mutlaka diyordum. Tercih listeme Bursa, Balıkesir, Sakarya, Bolu (Buraya kadar olan iller Marmara depremi açısından riskli iller ama bilmiyorum silsem mi silmesem mi, onları da silince il kalmıyor. ) Zonguldak, Kayseri, Sivas, Samsun, Amasya, Çankırı bu illeri yazdım. Ankara Etlik Şehir ve Bilkent Şehir hatrı sayılır bir alım yapıyor. Ama çevremdeki insanlar Ankara yazacağına hiç atanma daha iyi kiralar çok kötü, diyorlar. Sarı siteden baktığımda gerçekten yüksek görünüyor. Ama sitelerden konuştuğumda metro durakları üzerinde uygun ev de var, diyen oluyor. Bu yüzden şehre hakim birinden fikir alsam çok iyi olacak. Tercih danışmanları sana Ankara gelmesi kuvvetli bir ihtimal, diyorlar. Bir de Ankara apart yönünden falan uygun mu? Yarın son gün, elimde doğru düzgün bir liste yok. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
Merhaba bence Kırklareli'nde de yazın çok sakin ve rahat bir yer

Sakarya için sorularınız varsa cevaplayabilirim.

mahh mahh canım seni merak ettim.sonuçlar belli oldu mu tüm konularının takipçisiyim bizi habersiz bırakma lütfen

X