Isparta-Kocaeli-Sakarya-Bursa-Burdur-Bolu-Eskişehir-Ankara-Uşak Bu illerde oturan kişilerden son kez bilgi alabilir miyim?

mahh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2022
1.205
1.041
25
Merhabalar. Daha önceden aşağıdaki konuyu açmıştım.
Öncelikle Merhabalar,

Sağlık Bakanlığı henüz alıma çıkmadı ancak ben kafamda bir şehir tercihi sıralaması belirleyip, kılavuz yayımlandıktan sonra da hastane sıralaması yapmak istiyorum. Bu arada hemşireyim ve yetmiş beş küsür puan alabildim. Başta çok üzülüp ağladım emeğimin karşılığı olmadı, atanmam diye. Ancak - daha önceden burada da birçok konu açmıştım - sınava, aylar boyunca inanılmaz berbat olaylar yaşayıp pek de normal olmayan bir psikoloji ile girdim. Elimden bu kadarı gelebildi maalesef ki. Tercih danışmanlarına sorduğumda alım sayısına ve açıklanacak branş sıralamasına göre değişeceğini ancak ilk alımda zorlayıp olmasa bile ikinci ya da üçüncü alımda gidebileceğimi söylüyorlar. Buradan da bana bir umut doğdu.

Normalde İstanbul 'da doğdum, büyüdüm, okudum ve şehri de çok seviyordum. Ama artık o şehirde kalabileceğim bir yerim yok. İstanbul' da kiralar çok pahalı olduğu için bu saatten sonra tercih de edemem. Önceden İstanbul olmasa bile düzen olarak ona çok benzettiğim İzmir'i yazarım diyordum ama bir baktım kiralara, İstanbul 'u geçmiş durumda. Muğla, Antalya gibi şehirler çok hayran olduğum şehirlerdi eskiden. Ama sanıyorum oralara gidersem de maaşı kiraya verip duvarları kemiririm acıkınca. Dolayısıyla farklı şehirler hakkında oralarda yaşayan sizlerden fikir ve tavsiye alabilirim diye düşündüm.

Ailemden hiç destek olmayacak (Kendileri de olmasaydı keşke.) hatta bana verebilecekleri maddi manevi destek yokun da altında, eksilerde. Acaba kira fiyatları çok uçuk olmayan ama biraz da İstanbul gibi gençlere gezip tozup eğlenebilecekleri, kendini de geliştirmek adına geniş alan tanıyan yani çok da emekli şehri gibi olmayan tavsiye edebileceğiniz iller var mı? Tekrar üniversite okumak istiyorum. Bu yüzden ilde mevcut üniversiteler de benim için önemli. Ayrıca az çok öğrenci şehri olursa dara düştüğümde apart tarzı yerlere gidebilirim en azından. Çünkü örneğin Eskişehir gibi öğrenci şehirlerinde bol miktarda apart var ama bazı şehirlerde aparta hatta 1+1'lik konutlara dahi rastlamak çok zor oluyor.
Açtığım geçmiş konuda bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim tekrardan. Orada ki tavsiye edilen şehirleri toparladığımda başlıkta yer alan şehirleri elde ettim (Tavsiye edilen Mersin, Aydın gibi şehirleri elemek zorunda kaldım çünkü araştırdığımda kira fiyatları aşırı uçuktu.). Şimdi tercihlerin başlamasına iki gün gibi bir zaman kaldı. En azından iyi bir sıralamayı şimdiden yapabilirsem ilk alımda atanmasam bile ikinci alım için benzer tercih sıralamasını yine verebilirim. Son kez fikir almak istedim orada yani belirttiğim illerde yaşayan insanlardan. Yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle kira fiyatları hakkında görüş alabilirsem çok iyi olur. Ben belli başlı sitelerden araştırıyorum elbette. Ama o sitelerin genel fikir vermek için işe yaradığını en kapsamlı fikri bölgede yaşayan kişilerin verebileceğini düşünüyorum. Çünkü örneğin ben annemin yanına geldim şu an ve bu il için sitelerden kira fiyatlarına baktığımda beş binden aşağı kira görünmüyor ama annem yaşadığı daireyi üç bine tutmuş. Bunun yanında genç bir insan için gezmek tozmak eğlenmek için az da olsa bir imkan tanıması, bu olabilirse çok iyi olur.

ısparta hakkında yorum yapabilirim. 4 yıl orada yaşadım. küçük ama birçok imkanın elinizin altında olduğu bir şehir. antalya'ya 1.5 saat mesafede günübirlik çok rahat gezmeye gidilebilir. atanırsanız şehir hastanesi olur büyük ihtimalle, hastane yeni konumu merkezi. ısparta insanı iyidir ama öğrenci ve memur şehri olmasından sebep ev sahipleri biraz serttir. çünkü geçim kaynakları bu:) kiralar da öyle ucuz değildir, apart mantığı çoktur. apart tutarsınız öğrenci semtlerinde. fatih mahallesi bir tık daha uygundur. çünür yeni yeni gelişiyor ve pahalıdır:) modernevler hastanelere daha yakındır. ama yaşanılabilir bir kent, suç oranı en düşük şehir. çok güvenli, sokaklarında korkusuzca gezebilirsiniz. ilk gidenin asla sevmediği ama ayrılırken de ağladığı bir şehir. kışları soğuktur yazın da kuru sıcağı vardır. severseniz gerçekten ayrılmak istemezsiniz. 4 yıl sonunda ayrılırken gözlerim şişmişti ağlamaktan:)) hakkınızda hayırlısı her şey gönlünüzce olsun ❤️ tebrik ederim

ısparta hakkında yorum yapabilirim. 4 yıl orada yaşadım. küçük ama birçok imkanın elinizin altında olduğu bir şehir. antalya'ya 1.5 saat mesafede günübirlik çok rahat gezmeye gidilebilir. atanırsanız şehir hastanesi olur büyük ihtimalle, hastane yeni konumu merkezi. ısparta insanı iyidir ama öğrenci ve memur şehri olmasından sebep ev sahipleri biraz serttir. çünkü geçim kaynakları bu:) kiralar da öyle ucuz değildir, apart mantığı çoktur. apart tutarsınız öğrenci semtlerinde. fatih mahallesi bir tık daha uygundur. çünür yeni yeni gelişiyor ve pahalıdır:) modernevler hastanelere daha yakındır. ama yaşanılabilir bir kent, suç oranı en düşük şehir. çok güvenli, sokaklarında korkusuzca gezebilirsiniz. ilk gidenin asla sevmediği ama ayrılırken de ağladığı bir şehir. kışları soğuktur yazın da kuru sıcağı vardır. severseniz gerçekten ayrılmak istemezsiniz. 4 yıl sonunda ayrılırken gözlerim şişmişti ağlamaktan:)) hakkınızda hayırlısı her şey gönlünüzce olsun ❤️ tebrik ederim
Isparta'nın alım sayısı düşük oluyor pek hemşire açığı olmuyor. Ben ilk sıralara yazmayı düşünüyorum. İlk atamada olmasa bile ikinci ve üçüncü alım için şans yüzdesi çok daha fazla olur gibime geliyor. Ama tabi yine de ilk alım için de umudumu korumak istiyorum. Bunun yanında araştırdığım kadarıyla Isparta 'yı sevdim. Çünkü dediğiniz gibi öğrenci şehri, bu şehri genç ve dinamik bir hale getiriyor. Aynı zamanda apart ve 1+1 daireler yönünden çok zengin. Ama kiralar için dediklerinize şaşırdım. Araştırdığım kadarıyla diğer illere göre daha uygun duruyor. Acaba daha tercih edilmeyen ilçelere mi baktım, bilemiyorum. Bu arada Isparta cafe, gece kulübü gibi alanlar açısından zengin mi?

Eskişehir 💓 rahatlıkla apart bulursunuz ama fiyatlar konusunda net bilgim yok semtten semte değişiyor. Aktivite etkinlik baya çok canın sıkılmaz. Tek sıkıntımız soğuk onun dışında herşeyi güzel 😁

Eskişehir 💓 rahatlıkla apart bulursunuz ama fiyatlar konusunda net bilgim yok semtten semte değişiyor. Aktivite etkinlik baya çok canın sıkılmaz. Tek sıkıntımız soğuk onun dışında herşeyi güzel 😁
Eskişehir hakkında burada ki hanımefendilerden öylesine güzel şeyler duydum ki gitmeyi gerçekten çok istiyorum. Eskişehir Cafe, avm, gece kulübü açısından falan da zengin mi?

Eskişehir hakkında burada ki hanımefendilerden öylesine güzel şeyler duydum ki gitmeyi gerçekten çok istiyorum. Eskişehir Cafe, avm, gece kulübü açısından falan da zengin mi?
Gitmiyorum ama zengin 😀

İnstagramdan Eskişehir sayfalarına bakabilirsin

Ben kocaeli'de yaşıyorum. Kira olarak nerede oturmak istediğinize bağlı olarak değişir ama her bütçeye göre seçenekler bulabilirsiniz. Sosyal olanaklarda herkese göre bişeyler var tabiki. Doğası güzel. Giremesek de denizimiz var. Kışın kar yağar kartepe müthiş bir yer. E biz arada istanbula kaçarız orası yakın. Üniversiteye yakın bölgelerde kiralar daha uygun diye sanıyorum. Gebzeyi dahil ederseniz 3 adet üniversite var. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim. Hayırlısı olsun 😊

Ben kocaeli'de yaşıyorum. Kira olarak nerede oturmak istediğinize bağlı olarak değişir ama her bütçeye göre seçenekler bulabilirsiniz. Sosyal olanaklarda herkese göre bişeyler var tabiki. Doğası güzel. Giremesek de denizimiz var. Kışın kar yağar kartepe müthiş bir yer. E biz arada istanbula kaçarız orası yakın. Üniversiteye yakın bölgelerde kiralar daha uygun diye sanıyorum. Gebzeyi dahil ederseniz 3 adet üniversite var. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim. Hayırlısı olsun 😊
Aaaa Kandıra'da çok güzel sahiller var mavi bayraklı,gitmiyor musunuz oralara?

Aaaa Kandıra'da çok güzel sahiller var mavi bayraklı,gitmiyor musunuz oralara?
Aslında çocuktan önce gidiyorduk. Çocuk olunca eşim arkadaşlarıyla gitmeye başladı 😂 ben gitmiyorum diyelim. Çocukla zor oluyor diye pek tercih etmiyorum sanırım. Ama evet onuda yazmak lazım özellikle hafta içi kandıra tercih edilebilir.

Aslında çocuktan önce gidiyorduk. Çocuk olunca eşim arkadaşlarıyla gitmeye başladı 😂 ben gitmiyorum diyelim. Çocukla zor oluyor diye pek tercih etmiyorum sanırım. Ama evet onuda yazmak lazım özellikle hafta içi kandıra tercih edilebilir.
Evet,haftasonu gitmek büyük bir çılgınlık olur.Ben de Kocaeli'liyim,canım memleketim ya☺️.

Evet,haftasonu gitmek büyük bir çılgınlık olur.Ben de Kocaeli'liyim,canım memleketim ya☺️.
Teşekkür ediyorum paylaşımınız için ama az önce özelden bir hanımefendi ile konuşuyordum. Kiraların minimum beş binden başladığını söyledi Kocaeli için. Siz şimdi bu şekilde söylüyorsunuz. Kiralar ne durumda bilemedim şimdi.

Teşekkür ediyorum paylaşımınız için ama az önce özelden bir hanımefendi ile konuşuyordum. Kiraların minimum beş binden başladığını söyledi Kocaeli için. Siz şimdi bu şekilde söylüyorsunuz. Kiralar ne durumda bilemedim şimdi.
Kiralar konusunda çok bilgim yok ama oturduğunuz semte göre değişir diye düşünüyorum.Çok fazla seçenek var bu konuda ve Kocaeli'de ulaşım gerçekten çok rahattır.Kira konusuna gelirsek,şu anda küçücük ve iş imkanlarının hiç yok denilebilecek kadar az olduğu bir ilçede yaşıyorum ve burada bile 4000 liradan başlıyor kiralar.Ev kiraları ve fiyatları şu anda ülkenin en büyük sorunlarından biri kanimca😔.

Valla çok bilgim yoktu şimdi o malum siteye bi bakayım dedim. Merkezi sayılabilecek bir yerde 3 + 1 havuzlu sitede arakat daireye 4250 yazmışlar mesela. Biraz sizin beklentinizle de alakalı.

Kiralar konusunda çok bilgim yok ama oturduğunuz semte göre değişir diye düşünüyorum.Çok fazla seçenek var bu konuda ve Kocaeli'de ulaşım gerçekten çok rahattır.Kira konusuna gelirsek,şu anda küçücük ve iş imkanlarının hiç yok denilebilecek kadar az olduğu bir ilçede yaşıyorum ve burada bile 4000 liradan başlıyor kiralar.Ev kiraları ve fiyatları şu anda ülkenin en büyük sorunlarından biri kanimca😔.
Anlıyorum, teşekkür ederim.

Valla çok bilgim yoktu şimdi o malum siteye bi bakayım dedim. Merkezi sayılabilecek bir yerde 3 + 1 havuzlu sitede arakat daireye 4250 yazmışlar mesela. Biraz sizin beklentinizle de alakalı.
Vallahi bir beklentim yok. :KK43: 1+1'im olsa bana yeter.

X