yaşadığım olayı yorumlar mısınız?

uzguuun

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
312
88
25
Başıma şöyle bişey geldi. Bir arkadaşımın doğum günü vardı ona hediye alıcaktım. Başka bi arkadaşımın çalıştığı yerden alim hem indirimli olur diye düşündüm. Kızın dükkanına gittik sigara paketimi ona veriyorum evde yakalanıyorum çünkü. Sen geç sigara içim gelim dedim içiyorum dükkanın yanında da güzellik salonu var broşür dağıtıyolar. Çocuğun biri geldi çıkar mısın dedi. 2 defa çıktım çıkmak istemiyorum kağıt imzalatmaya çalışıyolar dedim. Muhabbeti kim açtı pek hatırlamıyorum. Nerde okuyorsun öğrenci misn muhabbeti başladı. Şurda okudum diye söyledim. orada da çalıştım kalcak yer de ayaelıyorlar bilmem ne konuşuyor. O an boş bulundum nereyi ayarlıyolar dedim. burada nerde kaldığını anlatmaya başladı. Bana sordu yakın mısın diye yok dedim uzak ismimi sordu yalan söyledim. Ve konuşurken daha da yakınıma gelmesi beni çok rahatsız etti. Bunlar hep bi sigara içimlik sürede oluyor. Elime poşet sıkıştı uzandı yardım etmeye elime dokunmaya çalıştı sankrım panikle bana dokunmasın diye hızlı hızlı çokardım elimden. Sonra sigaram da bitmişti arkadaşım bekliyo dedim gittim. Dükkandan çıkınca da her sigara içenle muhabbet kurmaya çalışma sevgilim var benim dedim. Dinlemeden arkamı döndüm gittim. Gülerek konuştuğum ve samimi konuştuğum için kendimi çok kötü hissediyorum sevgilim var. Daha önce böyle şeyler olduğunda büyük tepkiler vermişti. Sanki onu aldatıyormuşum gibi düşüniypr ben de şu an öyle hissediyorum. İçim huzursuz bahsetsem kavga ederiz. Bu aldatmak mı. Kendimi kötü hissetmemek için napabilirim. Çok moralimi bozuyor kendime neden konuştun neden hemen yanından kovmadın diyorum. Üzülüyorum çok aklımdan çıkmıyor.

buna bnezer şeyler yaşayıp çok tepki aldım. lütfen insanların ruh hallerinin kötü olabileceğini düşünüp yorum yapın. okuyunca üzdü.

Sevgilimiz olunca gözümüze hemen at gözlüğü takarız ve asla başka kimseyle muhatap olmayız misal ben geçen taksiye bindim adama gideceğim yeri söylemedim neden çünkü evliyim yok artık bir de adamla konuşack mıyım bu aldatmaya girer

Cok karisik anlatmissin, cik demis, cikmamissin, kagit imzalatmaya calismislar, biri sana kizicak sanirim erkek arkadasin, kimsenin ustunde baski kurmasina, manipüle etmesine izin verme, sokakta tanistigin kisiye de, erkek arkadasina da

Sevgilimiz olunca gözümüze hemen at gözlüğü takarız ve asla başka kimseyle muhatap olmayız misal ben geçen taksiye bindim adama gideceğim yeri söylemedim neden çünkü evliyim yok artık bir de adamla konuşack mıyım bu aldatmaya girer
evet psikolojiyi bozuyor resmen. ister istemez kötü hissettim. içten gelen bir şey burda rahatsızlık veriyorsam herkesten özür dilerim.

Cok karisik anlatmissin, cik demis, cikmamissin, kagit imzalatmaya calismislar, biri sana kizicak sanirim erkek arkadasin, kimsenin ustunde baski kurmasina, manipüle etmesine izin verme, sokakta tanistigin kisiye de, erkek arkadasina da
daha önce de yardım amaçlı çıktım hep broşür dağıtıyorlar orda. dolandırıcı yani salon . onu demek istedim.

evet psikolojiyi bozuyor resmen. ister istemez kötü hissettim. içten gelen bir şey burda rahatsızlık veriyorsam herkesten özür dilerim.
Rahatsızlık değil de mesela ne gibi bi olay yaşadın da sevgilin tepki gösterdi. İnsanların sosyal hayatta karşı cinsle konuşması doğaldır bunu unutma kimsenin üstünde baskı kurmasına izin verme

Anladığım kadarıyla aldatma falan yok, basit bir dialog. Kafanıza takıp kendinizi yıpratmayın sevgilinize söyleyeceğiniz birşeyde yok manasız yani

Daha önce böyle şeyler olduğunda büyük tepkiler vermişti. Sanki onu aldatıyormuşum gibi düşüniypr ben de şu an öyle hissediyorum. İçim huzursuz bahsetsem kavga ederiz. Bu aldatmak mı. Kendimi kötü hissetmemek için napabilirim.

Bu oldukça berbat bir ilişki belli ki, özgüveninizi sarsan, sizi sürekli suçlayan/suçlu hissettiren biri sevgiliniz var ve artık kendi davranışlarınızdan bile emin değilsiniz. İnsanın her karşı cins ile konuştuğunda, güldüğünde böyle bir duyguya bürünmesi iğrenç bir şey olmalı ve bu ilişkide alıştırıldığınız/alıştığınız şey bu.

Kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız, sizi suçluluk duygunuzu kullanarak manipüle eden erkek arkadaşınızdan ayrılın. Böylece özgüveninizi ve özsaygınızı yeniden kazanacak yolda ilk adımı atmış olur, sağlıklı insan ilişkileri kurmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Dalga geçemeyecek kadar acıdım halinize.
22 yaşındaki gencecik kızın kendine reva gördüğü ilişkiye bak, çok yazık.
İnsanın bunun kendine yapılmasına izin vermesi için, akılsız filan olması gerekir herhalde.

Son düzenleme:
Bu oldukça berbat bir ilişki belli ki, özgüveninizi sarsan, sizi sürekli suçlayan/suçlu hissettiren biri sevgiliniz var ve artık kendi davranışlarınızdan bile emin değilsiniz. İnsanın her karşı cins ile konuştuğunda, güldüğünde böyle bir duyguya bürünmesi iğrenç bir şey olmalı ve bu ilişkide alıştırıldığınız/alıştığınız şey bu.

Kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız, sizi suçluluk duygunuzu kullanarak manipüle eden erkek arkadaşınızdan ayrılın. Böylece özgüveninizi ve saygınızı yeniden kazanacak yolda ilk adımı atmış olur, sağlıklı insan ilişkileri kurmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Dalga geçemeyecek kadar acıdım halinize.
22 yaşındaki gencecik kızın kendine reva gördüğü ilişkiye bak, çok yazık.
İnsanın bunun kendine yapılmasına izin vermesi için, akılsız filan olması gerekir herhalde.
ben eski ilişkimde de böyle oluyordum. karakter olarak bambaşka insanlardı. kendimle alakalı bir sıkıntı artık bu.

X