Yasadiklarimi icimdekileri paylasmak istedim sadece..

Bana kalırsada eşiniz çok bencil empati kurması gerekiyor aynı zamanda görümceniz de empati kurması gerekiyor kusura bakmasın sizin acınızı bile bile sürekli anlatıp kahkalar atıp abisini sürekli bebek için araması falan insanlar ne kadar vicdansız empati yoksunu ya ve galiba günahlarını da almak istemem ama aileside eşinize sizin için çocuğu olmuyorsa başka biriyle evlen diyor olabilir hayatta insanın başına herşey gelebiliyor ve bizim ülkemizde erkek tarafı için gelin bir hiç onun duygularını herşeyini hiçe sayıp sadece kendilerini düşenebiliyorlar size herşeyi lönk diye söyleyebiliyorlar ve kırıldığınızda şaka yapmıştık niye alınıyorsun diyebiliyorlar sadece kendilerini düşünüyorlar oysaki bizde bir annenin evladıyız

Niye böylesin neoldu diye konuşmaya calistigimdada bana kendine çeki düzen ver yoksa bi iş böyle gitmez diye konuştu giyim kusam değil bakımdan değil konustuklarim hoşuna gitmediği için ki onu kıracak bisey yada kötü bseyler konuşmadım bile 2 aydır iyice değiştin ilgi yok sevgi yok beni önemsemiyorsun gibi şeyler ailesiyle ilgili kötüde konuşmuyorum en son kardeşi ev tuttu bana ihtiyaç varmi temizlik eşya falan konusunda diye bile konuştum cevap bile vermedi
Çok yüz vermişsin adama.

Sizi sevmeyi bırakmış birini neden hayatınızda tutuyorsunuz belki çocuğunuzun olmamasının vardır bi hikmeti eğer imkanınız varsa karşı taraftan sürekli ilgi beklemek yerine kendinizle ilgilenin biraz ve bu adamdan kaçın bence

Niye böylesin neoldu diye konuşmaya calistigimdada bana kendine çeki düzen ver yoksa bi iş böyle gitmez diye konuştu giyim kusam değil bakımdan değil konustuklarim hoşuna gitmediği için ki onu kıracak bisey yada kötü bseyler konuşmadım bile 2 aydır iyice değiştin ilgi yok sevgi yok beni önemsemiyorsun gibi şeyler ailesiyle ilgili kötüde konuşmuyorum en son kardeşi ev tuttu bana ihtiyaç varmi temizlik eşya falan konusunda diye bile konuştum cevap bile vermedi
eşiniz bahane arıyor canına tak desin ve benden ayrlsın diye kendi boşanalım dese çocuğu olmadı da bıraktı diye anılmamak için kendisi ayrılmak istedi demek için sizi mobing uyguluyor bence

Allah nasip etmıyorsa belki bir hikmeti var. Hikmetinden sual olunmaz ama bu adamdan da baba olmaz şifre koydu diyorsun, sorumsuz diyorsun , senın yanında olması gerekirken hemencecik sırtını dönüyorsa, bu adamdan çoçuk sahibi olmayı iyi düşünün derim ben. Adam sevmiyor.

Hepimiz yas tutarız.Kayiplarımizi unutmayız.Tum acı olaylara rağmen yaşama sıkı sıkı sarılırız.Siz de sarilın.Bir kadın anne olmayabilir o çok istediği bebeğe kavusamayadabilir çok istesede olmaz.Bu onun tüm hayatını kadınlığını ne bileyim iyi kalbini insanlığını merhametini şefkatini yok sayacak kadar önemli bir seymi?.Anne olamıyor diye bana ne verdinki kadın bile değilsin gibi bir cümle kurmak için bunu düşünmek için bile nasıl bir kalbi kararmislik nasıl bir Allaha karşı hadsizlik yapmak ben korkardim bu kadar haddimi aşıp eş koşmaktan.Ona nemi verdiniz sevgi saygı emek anlayış hayatı paylasmak kimbilir daha sayamayacagim neler.Bu adamla aile olmak istemezdim kusuruma bakmayın.Bebekle tamamlanmaz her aile.Aile bebek olsada olmasada sevmektir.Zaten süper baba da çok ülkede görüyorum evet mükemmeller.Geneli benim gördüğüm tek çocuk iki çocuk beş çocuk ve anne ....Babalar figüran bu filmlerde

Allah a tevekkül edin ona sığının 🙏 sizin için hayırlı olanını versin . Sizi çok iyi anlıyorum . Düşüktü tedaviydi derken çok yıpranıyor insan . Ama burda destek çok önemli . Eşiniz dediğiniz gibi size destek olmuyorsa ,bu adamdan çocukta yapmayın . Lütfen sağlıklı düşünün derim

Eşiniz ve eşinizin kardeşi düşüncesiz ve nezaketsiz insanlarmış gerçekten. Sizin hassasiyetlerinizi bilerek bu şekilde davranmaları kabul edilir bir şey değil düpedüz saygısızlık. Gerçekten üzücü bir durum yaşıyorsunuz ama eşinizin düşüncesinin aksine evlilik çocuktan ibaret bir olgu değildir. Bizim toplumumuzun algısı ne yazık ki bunun aksi şekilde ama yine de görece sayıları az olsa da gerçekten çocuklu bir hayatı tercih etmeyip ortak bir hayat paylaşan eşlerde var. Eşinizin size olan tavrından kendinizi suçlu hissetmeyin . Belki de bazen olmuyorsa Allahın bir bildiği vardır demek lazım gerçekten. Ne yazık ki en yakınımızdaki insanlar bile yeri geliyor en hassas noktalarımızdan bizi vurabiliyor ama bu onların doğru olduğunu göstermez o yüzden lütfen kendinize yüklenmeyin bu sizin suçunuz ya da hatanız değil..

Bir insanın çocuğunun olmaması kusur hata değil, ilk önce siz bu konuda kendinizi eksik görmeyi bırakın ki ben tüp bebekle hamile kalabilirim.Esinize gelince tam H..y..r in teki bence bir an önce kurtul ondan merhametini kaybetmiş insandan daha hiç bir şey olmaz baba hiç olmaz.Kendini sev değersiz hissetme önce sen dik dur ,kendine sahip çık kendini sev ve say sonra onu bizim gözümüzle görebilirsin.Calis evet kendi gelecegin için birikim yap bu adamla yolun sonu hep aynı olacak saygı bitmiş değer yok merhamet yok ondan baba olmaz mis zaten bazen olmadığına dua eder insan belki de sende bu aşamada son farkında değilsin

Eğer taraflardan birinin çocuğu olmayacağı tıbben kesinlik bulmuşsa empati kurarak karşı tarafı da anlarım tabii. Ama adam/kadın fark etmez, dürüst biçimde eşini de daha fazla psikolojik olarak suçlu hissettirmeden yollarımızı ayıralım diyebilmeli bence. Yani fedakarlık yapmak zorunda olmasa da sizi mağdur etmeye asla hakkı yok. Her gününüzü zehir ediyor resmen, aynı şey onda olsaydı siz lafını dahi etmezdiniz. Tüp bebek yapsanız olası bir ayrılıkta çocuğa tek başınıza bakabilecek durumunuz var mı? Ayakta durabilir misiniz, mesleğiniz var mı, çocuğu birine teslim edip çalışabilir misiniz? Bunları yapabilirim diyorsanız sizin de evlat hasretinizi göz önünde bulundurarak bir şey diyemem ama yapamam diyorsanız bu adama güvenerek bir yola çıkmadan önce tekrar tekrar düşünün. 7 yıl aşırı uzun bir süre değil, şimdiden bu hâle gelmiş bu adam, ilerisini düşünmek istemiyorum.
Görümce nisbet yapmıyor diyenleri gördüm, özür dilerim ama bal gibi yapıyor. Bazı iyi insanların bile eline Allah tarafından verilmiş bir nimet geçti mi herkesin içinde gizli olan kibrin tuzağına düşüp kendini üstün hissetmek nefsine hoş geldiği için böyle şeyler yapıyor. Mesela tıpkı güzelliğinden ötürü havaya girmek gibi. Merhametli bir kadın hamileliğinden bahsetmez bile sizin yanınızda, ben çevremde böyle gördüm hep. Sorulursa anlatılır, şu kadarlık oldu vs denir o zaman. Ama karnını ovalamak bile bana göre ya aptallık/düşüncesizlik ya da nispet. Akıllı ve merhametli bir kadın karşıdakinin annelik eksikliğini hisseder.
Bu adamın şifresinin değişmesi, sürekli kız kardeşiyle konuşması, ailesinin diş bugday partisine gidecek kadar bunlara bağlı hale gelmesi akla tek bir şeyi getiriyor. Bunlar sakın çocugun olmazsa sana başka kız alırız diyor olmasınlar? Sakin kalıp bir takip edin. Kendinizi de eksik görüp paralamayın, kaderin her adımı kocaman bir hikmetle doludur.
O KADAR DOĞRUKİ YAZDIKLARINIZ TEK TEK YAŞADIM. OĞLUNA BOŞA BAŞKASIYLA EVLEN DEMİŞ BABASI. GEÇEN YAZ AYIRMAYA ÇALIŞITILARDA BEN HEPSİYLE KONUŞTUM SUSTULAR GÖRÜŞMÜYORLAR BENLE. YARIM YAMALAK EVLİLİĞİM DEVAM EDİYOR. AMA KEŞKE BAŞTAN HİÇ TANIMASAYDIM BU AİLEYİ. MÜTHİŞ GÜZEL KEYİFLİ BİR HAYATIM VARDI. ALLAHTAN ÇALIŞIYORUMDA KİMSEYE MUHTAÇ DEĞİLİM BU O KADAR GÜZEL BİR GÜÇKİ ANLATAMAM. ALLAH HAYIRLISINI NASİP ETSİN HEPİMİZE. ÇOCUĞUNDA EŞİNDE HAYIRLISI.

Duygularımı hissettiklerimi yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum konuşarak yazarak belki bi nebze rahatlarım diye,
7 yıllık evliyim bu sürede 3 kere gebe kaldım kaybettim bende erken menopoz var ve 4 yildirda gebe kalamıyorum tüp bebek tedavisine basliycaz adet olmayı bekliyorum.esim benden çocuğumuzda olmayınca uzaklaştı ben ona yoruyorum birkaç kerede tartismamizda da bunu yüzüme vurdu ona hiç bisey verememişim:KK43: 3 ay öncesinde de kafamda netleşti bu çocuk meselesi gorumcem 3 ay önce hamile olduğunu söyledi ondan beri eşimin bana karşı tavırları değişti ilgi sadece ilişki istediğinde yaklaşıyor onun dışında yok işten eve geliyor sohbet bile etmiyor telefon elinde sosyal medya haber falan benle toplasan 2 dakika anca konuşuyor sonrada uyuyor.son 5 gündürde ipler koptu gibi konuşmaya çalışıyorum ya cevap vermiyor yada ne alakası var diye geçiştiriyorum.dedim benimle neden ilgilenmiyorsun beni artık görmezden geliyorsun gibi kız kardeşine 2 3 güne bir hatta bazen hergun telefonda benle sohbet ettiğinden daha fazla zaman ayırıyor, gorumcem çocuk konusunda yaşadıklarımı acımı biliyor ama nezaman yüz yüze gelsek hamileliginden bahsediyor 4 5 aylık isim konuşuyorlar karnını okşuyor sürekli kahkaha atarak aslında istemiyorduk supriz oldu daha bi sürü şey tamam haklı olarak mutlu rabbim sagliklada kucağına almayida nasip etsin inşallah ama en azından ben yanındayken biraz empati yapabilse eşimi aramış cinsiyetini falan söylemiş doktora gittiğini ne dediğini esimle konusoylarmis hep beni aramaz zaten işi düşünce arar gorumcem ben 12 haftalik bebeğimi kaybettim esim yanımdaydı desteğe ihtiyacım vardı esim aradı kardeşini gelmedi gorumcemin gorumcesinin cocugunun dis bugdayi varmis oraya gitmezse ayip olurmus falan neyse 10 gun sonra geldi el gibi gelmek zorunda da değildi zaten orasida ayrı neyse bu zamana geri dönüyorum geçen gün evde sabah kalktım bazen ağır migren oluyor mide bulantısı basimi kaldıramıyorum o gün 3 4 kadar yattım evde tek bisey yiyebilsem ilac icicem esim aradı 2 kere evle iş yeri 2 dk araçla hastayım basimi kaldıramıyorum dedim gelmedi yanıma fakat erkek kardeside bu şehirde yaşıyor ev taşıyor araçla yarım saat uzakta 2 güne bir çalışırken işten izin alarak gitti yanina hep esim ilgilendi ama beni gözü görmüyor akşam eve gelince söyledim dedim kötüydüm 2 dk ugrasaydin yanıma dediği cümle, "ben anlamıyorum evdesin yatiyon nasil hasta oluyon " zoruma gitti. Geçen sene mayısa kadar 2 sene aralıksız çalıştım sağlıktan dolayı devam edemedim meniskus ameliyati oldum işten çıktığımdan buyana ara ara başıma kakiyor çalışmadığımi evde yan gelip yattigimi benim iyiliğim için diyormuş, 5 gundurde ayrı yatıyor. Diğer günleri geçtim hadi ilgi sevgi yok bari bugün isterdim sevgililer gününü kutlamasını ben gittim dün bide hediye aldım ona vermedim tabi ne sözle kutlama yaptı nede başka bisey, arabasi var ona hediye almış özel plakalik yaptırmış kendi adı soy adı yazılı arabasi bile benden değerli hissediyorum artık, telefonunun şifresini de değiştirmiş,,sabrettim Allah için bi aile olalım diye ama beni ailesi olarak görmüyor ağzımı açıp tek kelime konuşmadım bugun bana nasıl davranıyorsa aynı şekilde ona davranicam biraz olsun belki ne hissettiğimi hisseder pek zannetmiyorum ama umut iste.bu bile çok uzun oldu daha yaşadığım çok şey var sadece içimdekileri yazmak istedim Allah herkesin yuvasını sevgi saygı empati huzur üzerine kursun inşallah
çok üzücü şuan aranız nasıl

X