Yaşam Hakkı için Duvarları Yıkalım

Benim kardeşim de otizmli
İzlerken hıçkırıklarımı durduramadım
Çok çok güzel bir proje olmuş çok güzel,hem içerik hem amaç çok güzel
Duyurduğun için kendi adıma çok teşekkür ederim Mune Abla

Kardeşinin gözlerinden öperim pericik, ne demek ablacım, beni bu projeden haberdar eden Gunnur2010 Gunnur2010 arkadaşımız sağolsun, sonra Kazen Kazen 'e bahsettim ki onun böyle konulardaki hassasiyetini biliyorum, isteğimi ikiletmedi bile sağolsun.

Klibi defalarca izledim, hem klip de yer alan 30 arkadaşımızla gurur duydum hem de ben de gözyaşlarımı tutamadım.

Bu proje inşaallah çok ses getirecek, klibe şarkısını veren Roger Waters'la temaslar sürecekmiş, bizlerin de katkılarıyla umuyorum yaşam köyü kurulacaktır, bir arkadaşımın evladı zihinsel engelli, ne konuşabiliyor ne de etrafındakilerinin farkında, bu projenin amacını okurken onun söyledikleri geldi aklıma, hep derdi ki ben ölürsem yavruma kim bakacak, onu geri de bırakmak istemiyorum :KK43:

Dilerim bir değil binlerce yaşam köyleri kurulsun, bu evlatlar huzur ve güvenle yaşayacakları bir yuvaya kavuşsun.

Ağlayarak izledim. Şimdi paylaşıcam. Allah onları yanlız bırakmasın. Hep sevenleriyle yaşasınlar inşallah...

Kardeşinin gözlerinden öperim pericik, ne demek ablacım, beni bu projeden haberdar eden Gunnur2010 Gunnur2010 arkadaşımız sağolsun, sonra Kazen Kazen 'e bahsettim ki onun böyle konulardaki hassasiyetini biliyorum, isteğimi ikiletmedi bile sağolsun.

Klibi defalarca izledim, hem klip de yer alan 30 arkadaşımızla gurur duydum hem de ben de gözyaşlarımı tutamadım.

Bu proje inşaallah çok ses getirecek, klibe şarkısını veren Roger Waters'la temaslar sürecekmiş, bizlerin de katkılarıyla umuyorum yaşam köyü kurulacaktır, bir arkadaşımın evladı zihinsel engelli, ne konuşabiliyor ne de etrafındakilerinin farkında, bu projenin amacını okurken onun söyledikleri geldi aklıma, hep derdi ki ben ölürsem yavruma kim bakacak, onu geri de bırakmak istemiyorum :KK43:

Dilerim bir değil binlerce yaşam köyleri kurulsun, bu evlatlar huzur ve güvenle yaşayacakları bir yuvaya kavuşsun.

evet abla biz engelli annelerinini en büyük korkusu bu. Bize bişey olsa ne yaparlar. Rabbim büyük ; bütün özel çocuklarımızın yardımcısı olsun :dua:

Çok teşekkür ederim Mune Mune hanım.
Bu videoyu ilk gördüğümde 25.000 izlenme vardı, Şimdi 1.500.000 olmuş. Umarım 10 milyonu en kısa zamanda sağlarız elbirliği ile.
Ben yurtdışında yaşıyorum. Burdaki engellilerin okadar çok imkanları varki! Umarım bizim ülkemizdeki bu güzel “özel insanlar” da en kısa zamanda bu imkanlara fazlasıyla kavuşurlar.

biz yanınızdayız ....

şu olumsuzluk butonuna kullananlarin kafasını merak ediyorum

Eklentiler

• Ekran Resmi 2018-04-30 16.16.14.png
    Ekran Resmi 2018-04-30 16.16.14.png
    16,8 KB · Görüntüleme: 50
Bugun hala bir cok projede maalesef engelli kardeslerimizin hakki gozetilmiyor. Universite kampuslerinde dahi engelli bireylere zorluk cikaracak rampalar, merdivenler, donemecler var. Tesisatlar, yerlesimler, amfilere ulasim cok guc. Bircok mimar en azindan bir tekerlekli sandalyeye oturarak projesini gezmeye calismiyor. Beceremezler de zaten.

Kardeslerimizle isbirligi yaparak onlarin yasam kosullarini daha iyi hale getirmemiz mumkun oldgu halde bu durumu goz ardi etmeyi tercih ediyoruz. Mutlaka soylenmistir ama tekrar etmekte fayda var, bizler de birer engelli adayiyiz. Aslinda ne yaparsak yine kednimize yapmis oluyoruz. Engelli kardeslerim icin gostermelik degil, yurekten cabalayan insanlarin sayilarinin artmasi dileklerimle. Klipte emegi gecenleri yurekten tebrik ederim.

Evet, bende haberlerde izlemistim.. Benimde yigenlerimden birisi otizimli.. Buyuk yigenimde de vardi ama ilk cocuk olunca hemen gelişti.. Kardesinde daha cok belirtisi var ve babam yani dede de ALS hastaligina yakalayinca. Fazla üzerine düşen olmadi. Abim ve yengem calisiyor. Abisinde tahmin ediyordum ve söyluyordumda. Kücük yigenimi fazla göremeyince onda söylememiştim. Şuan özel okula gidiyor ve yeni yeni konuşmaya başliyor.. Annem duydukca cok seviniyor. Insallah devami gelir..

Teknoloji hızla ilerlerken insan zihniyetinin aynı hızda geriliyor olması...
Sene olmuş 2018, biz hala farkındalık yaratma çabasındayız.
Oysa ki, çoktan bu insanların hayatlarını gayet güzel bir şekilde geçirebildiği ortamlar, imkanlar yaratmış olmalıydık...

Bu bildirim tüm kadınlar kulübü üyelerine gitmedimi?
İki kelime yazmak çokmu zor
Bu kadarmı destek
Hayret valla

izlemiştim tv de...burada da tıkladım .

bir akrabamızın oğlu özürlü..gözler görmüyor,,,konuşma yok,,,oturma yok,spastik.ellerini bağlıyorlardı bir zaman,ısırıyordu .annesini tanıyor,biliyor ona alkışla cevap veriyor.böyle çocuklara sahip anneler çocuklarının kendilerinden önce ölmelerini istiyorlar...ne acı.

Sonuna kadar yanınızdayız güzel meleklerim...

İZEV İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı yeni bir projeye imza attı.

Pink Floyd'un solisti Roger Waters'ın desteğiyle Another Brick in the Wall şarkısına klip çekildi.

Hedef seslerini duyurarak maddi destek sağlayıp Yaşam Köyü kurmak, maddi imkanları yetersiz aileler öldüklerinde çocuklarını emanet edebilecekleri yerleri olsun istiyorlar, bu arkadaşlarımız, evlatlarımız kendilerine ait bir yaşam alanı istiyorlar, en doğal hakları olan yaşam hakkı için bize sesleniyorlar, zihinlerdeki duvar yıkılsın istiyorlar, onların yaşam hakları için duvarları yıkalım.

Onlar hayatta, onlar bizim gibi yaşam hakkına sahipler, yaşam hakları için hedefledikleri 10 milyon izlemeyi sağlayacak güçteyiz.

Hey! Dinle, biz duramayız, sadece farklıyız ama hayattayız.

İzledim ve paylaştım munem

Muhteşem olmuş.... Her zaman yüzleri gülsün inşallah kanatsız meleklerimizin. Ben de tüm hesaplarımda paylaşacağım.

X