Yasmin kullanırken..

gizzem

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2007
2.677
1.703
Adetlerim çok düzensiz ve yumurtalıklarda da kistik bir görüntü var diye doktorum yasmin verdi.yeni kullanmaya başladım.son 2 adetim çok sancılı geçmişti ve bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı adet ağrılarını da azaltıyor.ama ablam bende azaltmadı deyince kafam karıştı.yasmin kullanan bayanlar ,adetinizin süresi,sancısı,kanama miktarı azaldı mı?:sm_confused:

kist nedeniyle değil ama evlilik nedeniyle yasmine başladım bu adetimde
adetlerim zaten fevkaladenin fevkinde sancılı geçerdi
yasmin sağolsun tuz biber oldu komaya soktu, 3gün yataktan kalkamadım neredeyse
içtigim hiç bi ağrıkesici fayda etmedi
oysa yasminden once sadece ilk gun yogun agrım olur o da ağrikesiciyle geçerdi
doktora sordum yasmin ağrı yapmaz, aksine adet sancılarını hafifletir dedi
bi dahaki aya sakladık ümitleri
kesecekmiş bakalım...

gurbaa ilacı almaya başladığın adet mi sancılı geçti?benim adetim 4 gün önce başladı ve ben de ilacı almaya başladım,4.günüm ve hala ağrım var.belki de alınmaya başlandığı adette etkili değildir veya ters etkilidir dicem ama...:çok üzgünüm:

gurbaa ilacı almaya başladığın adet mi sancılı geçti?benim adetim 4 gün önce başladı ve ben de ilacı almaya başladım,4.günüm ve hala ağrım var.belki de alınmaya başlandığı adette etkili değildir veya ters etkilidir dicem ama...:çok üzgünüm:

canım adetimin birinci günü aksam başladım
ertesigün uyandıgımda kabus da başlamış oldu
yani yasmini kullandıgım ilk adetimde alabora oldum kaydirigubbakcemile3

inanır mısın şimdi internete baktım aynı bizim bu yaşadığımız yaşayanlar var ve doktorlar hep olmaz öyle şey demişler,bence kesin ilk adetle ilgili bir durum var bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.bugün 4.günüm kan yok ağrı var yani,ben 2 ayda 1 adet olurdum ama böyle olmazdım.yine de umutluyum gelecektenkaydirigubbakcemile3

inanır mısın şimdi internete baktım aynı bizim bu yaşadığımız yaşayanlar var ve doktorlar hep olmaz öyle şey demişler,bence kesin ilk adetle ilgili bir durum var bakalım ilerleyen günlerde neler olacak.bugün 4.günüm kan yok ağrı var yani,ben 2 ayda 1 adet olurdum ama böyle olmazdım.yine de umutluyum gelecektenkaydirigubbakcemile3

Canım doktor verdiyse bi bildiği varki verdiCADIARZU...ayrıca herkes yasminin en iyi ilaçlardan olduğunu söylüyor bende 7-8 ay kullandım adetlerim çok iyi geçti hiç sancısız normalde bende kasık ve bel ağrısı olurdu onu kullandığım sürece hiç ağrım olmadı, adet kanamalarım çok azaldı ayrıca kistlere de çok iyiymiş ama bana yan etkileri çok fazla oldu örneğin migrenim vardı azalmıştı yasminden sonra yine aşırı migren krizlerim başladı bıraktığım anda kilo aldırdı 10kiloya yakın kilom arttı şimdi spor ve diyet sayesinde 8 kilo verdim bi daha yasmin kullanırmısın diye sorarsanız cevabım kesinlikle HAYIR:1no2: olur kafamçokkarıştı dengemi hormonlarımı altüst etti şimdi hamile bile kalamıyorumbenneyaptımki

Kızlar bende 5 ay kullandım kilo almamın dışında herşey yolunda idi ama şimdi hamile kalamıyorum...:kızgın:

semaahmet,ist1982 aslında yasmin hamile kalmayı geciktirmez diyorlar.sadece progesteron içeren haplar geciktiriyormuş ama bilemyrum.:1no2:,inş en kısa zamanda bebişleriniz olur :CüvCüv:

bugün bir de mide bulantısı başladı,anlatamam sanki hamileler gibiyim,her kokudan midem bulanıyor.onu da araştırdım ilk ay yapabiliyormuş.ooof almasam dert alsam dertmafoldumben

Adetlerim çok düzensiz ve yumurtalıklarda da kistik bir görüntü var diye doktorum yasmin verdi.yeni kullanmaya başladım.son 2 adetim çok sancılı geçmişti ve bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı adet ağrılarını da azaltıyor.ama ablam bende azaltmadı deyince kafam karıştı.yasmin kullanan bayanlar ,adetinizin süresi,sancısı,kanama miktarı azaldı mı?:sm_confused:

ben de yaklaşık 10 aydır kullanıyorum...oldukça büyük kistim vardı ve ameliyattan önce bir deneyelim ilacı dedi çocuk sahibi olmadığım için...yaklaşık 6 ay kullandım ve dediğin gibi ağrılarım oldu adetten bir hafta önce hala da ara ara oluyor.ve doktora gittiğimde kistimde küçülme olduğunu söledi..
yanlız ben de hiç kilo yapmadı ..gerçi ben kilo konusunda dikkatliyim ama bilemiyorum yani kendi elimde olmayan sebeplerden dolayı kilo almadım ...opuyorumnanaktan

cnm ne tarz ağrıların oldu,adet zamanı mı oldu?bir de adetlerin hafif mi geçti acaba çok soru soruyorum ama çok meraktayım a.s.

cnm ne tarz ağrıların oldu,adet zamanı mı oldu?bir de adetlerin hafif mi geçti acaba çok soru soruyorum ama çok meraktayım a.s.

aslında benim doktora gitmeden önce çok ağrım vardı dayanılmazdı .ilacı kullanmaya başladığımda o kadar şiddetli ağrılarım olmadı...tabii ki ilk kullandığım bir kaç gün gögüslerimde falan da ağrılar oldu kasıklarımın dışında ama sonra sonra ağrılar azaldı...adet dönemlerimde 6-7 gün sürerdi şimdi ilacı uzun zamandan beri kullandığım için 4 gün sürüyor adetimin ikinci günü ağrım oluyor benim tabii kişiden kişiye değişiyordur.sonrasında rahatım...aklına takılan başka birşey olursa sorabilirsin .çok geçmiş olsun arkadaşım.opuyorumnanaktan

Ben adet düzensizliği ile ilgili olarak yasmin kullanıyorum ancak dünün hapını almadım..şimdi dününkibi mi alayım yoksa bugünden mi devam edeyim..

beyel çok teşekkür ederim,inş benim de ağrım sızım azalır seninki gibiopuyorumnanaktan
benim 2 gündür çok mide bulantım da oluyor,bu ilaç yapar diyorlar sen de olmuş muydu acaba?

edibu dün almadıysan bugün 2 tane almalısın diye biliyoruma.s.

semaahmet,ist1982 aslında yasmin hamile kalmayı geciktirmez diyorlar.sadece progesteron içeren haplar geciktiriyormuş ama bilemyrum.:1no2:,inş en kısa zamanda bebişleriniz olur :CüvCüv:

bugün bir de mide bulantısı başladı,anlatamam sanki hamileler gibiyim,her kokudan midem bulanıyor.onu da araştırdım ilk ay yapabiliyormuş.ooof almasam dert alsam dertmafoldumben

Canım herkes bişey der sen yine doğru olanı yap herkesin bünyesi farklı ama inanki yasminin kullanımı çok zor bence... ben kullandığım sürece hamile gibiydim hep bi mide bulantısı baş ağrısı göğüs şişmesi yeme isteği vs.. vardı:umursamaz: eşim her defasında beni hamile sanırdı ben bile kendimi öyle hisetmeye başlamıştım...1yıl önce bıraktım etkisi 2-3 ay sürdü şimdi daha iyiyim...ama inan bu doğum kontrol ilaçları bütün dengeyi bozuyor hormonlar karışıyor aklında olsun ona göre kullan .sevgiler..:1hug:

ist 1982 ilgin için teşekkür ederima.s.
ben de sanki hamile gibiyim valla her gün mide bulantısı ,hafif karın ağrısı..
drdan randevu alıcam bugün bakalım ne dicek,yani kistler fln olmasa ha
yatta kullanmam zatensenağlama

kızlar ben de 1,5 sene kadar düzenli yasmin kullandım,pko var diye vermişti doktor. çok düzene soktu adetlerimi hiç ağrım falan da olmadı ama bıraktıktan sonra 4 ay regl olamadım ve günlerce süren lekelenmeler oldu, bence hormon dengesini alt üst ediyor ilaca başlayıp bırakmak, ya hep ya hiç olmalı, ilerde çocuk yapmak isteyenler almamalı bence hiç.

Canım herkes bişey der sen yine doğru olanı yap herkesin bünyesi farklı ama inanki yasminin kullanımı çok zor bence... ben kullandığım sürece hamile gibiydim hep bi mide bulantısı baş ağrısı göğüs şişmesi yeme isteği vs.. vardı:umursamaz: eşim her defasında beni hamile sanırdı ben bile kendimi öyle hisetmeye başlamıştım...1yıl önce bıraktım etkisi 2-3 ay sürdü şimdi daha iyiyim...ama inan bu doğum kontrol ilaçları bütün dengeyi bozuyor hormonlar karışıyor aklında olsun ona göre kullan .sevgiler..:1hug:

bana sordu ben de yasmin kullanırken yaşadıklarımı paylaştım ...ama dikkat ettiysen kişiden kişye değişir diye belirttim ...tabii ki o kendi karar verecek ki zaten doktor tavsiyesi ile kullanıyor...tekrar ifade ediyorum ben kendi yaşadıklarımı paylaştımmmm:eek:lmaz:

ben yasmini kullanırken sanki dünya benim çünkü hiç sancı çekmiyorum, ama kullanmadığım bitiyorum.

Ben 3 yıl aralıksız kullandım Yasmin'i...
Ne kilo alma ne ağrı ne de şiddetli kanama oldu.
Yasmin kullanmadan önce adetlerim çok sancılı ve yoğun olurdu.
Ayrıca Yasmin kullandığım dönemde yaptığım diyetle de 10 kilo verdim.
Dahası ilacı kullanmayı bıraktıktan 2 ay sonra da hamile kaldım daha ne diyeyim..

X