Yatakta uyumaya nasıl alıştırırım?

Sevginizi veriyorsunuz en onemlisi bu. Ayakta sallamissiniz kucakta uyutmussunuz ne farkeder. Opup seni seviyorum demissiniz ya bundan daha guzeli var mi. Cocuk nasil uyutuldugunu hatirlamayacak ama o anne sevgisini hissetmesi hep onunla olacak kucuk detaylara takilip uzulmeyin. Cocugunuzla vakit gecirmenin keyfini cikarin
Çok çok teşekkür ederim arkadaşım. Allahım razı olsun inşallah.
Bu düzende devam edersen bozulmaz lalem bizimki bozulmadı 😍

Maşallah canım maşallah senin yavruna da tüm yavrulara da.

Evet evet hatırlıyorum senin sisteminde bu yönde. İnşallah bizimkiler de senin dediğin gibi değişmezler.

Canım benim
Annelik hem çok zor hem de çok tatlı.

Kendi açımdan söyleyecek olursam çocugumu büyütürken en zorlandığım kısım burası memeyi çok rahat bıraktı ama çiş peşinde koşmak sık sık sormak günde 5 - 6" defa çiş kaçan üstü degişmek beni gerdi yani annelikte her anın tadını çıkarmaya odaklı biriyim ama bu süreçte böyle bişey olmuyormuş sürekli çiş varmı diye tetikte olma duygusu beni rahatsız ediyor ana odaklanamıyorum
Ben de yapı olarak sakin bir insanım ama tuvalet eğitiminin ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.

Çok erken de olsa sürekli deneyimleri okuyorum. Kolay bir yolu var mı diye bakıyorum.

Allahım çok büyük.
Neleri başardık elbet bu işin de altından kalkarız inşallah.

Allahım yardımcınız olsun güç kuvvet ve sabır versin inşallah arkadaşım.

Ben de yapı olarak sakin bir insanım ama tuvalet eğitiminin ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum.

Çok erken de olsa sürekli deneyimleri okuyorum. Kolay bir yolu var mı diye bakıyorum.

Allahım çok büyük.
Neleri başardık elbet bu işin de altından kalkarız inşallah.

Allahım yardımcınız olsun güç kuvvet ve sabır versin inşallah arkadaşım.
Sabır konusunda sıkıntı yaşamıyorum gayet sakin yaklaşıyorum çiş yapınca falan yani sinirlenmiyorum aslında sadece o an acaba olmayacak mı diyorum küçük Bi hayal kırıklığı yaşıyorum sonra zaten hemen toparlıyorum kendimi yapabiliriz diye düşünüyorum motive ediyorum yani sorun bu süreçten hoşlanmamış olmam garip şekilde içimde bunu yapmak istemiyorum

Sabır konusunda sıkıntı yaşamıyorum gayet sakin yaklaşıyorum çiş yapınca falan yani sinirlenmiyorum aslında sadece o an acaba olmayacak mı diyorum küçük Bi hayal kırıklığı yaşıyorum sonra zaten hemen toparlıyorum kendimi yapabiliriz diye düşünüyorum motive ediyorum yani sorun bu süreçten hoşlanmamış olmam garip şekilde içimde bunu yapmak istemiyorum
Anlıyorum belki ben de öyle olacağım.

Bir de her kafadan bir ses çıkacak,iyice yıpranacağım,biliyorum.

Allahım hepimizin yardımcımız olsun inşallah.

Zamanı gelmemiş olabilir mi ? Sizin kokunuzla veya memede uyumasının bir sakıncası yok gibi geliyor bana. Zaten zamanı gelince o istemeyecek. Bence kendinizi yıpratmayın, süreci ona bırakın. En fazla kaç ay daha memede uyuyabilir ki?
Zamanı gelmiş aslında... Dün gece ve bu öğlen yerinde mışıl mışıl uyudu.
Gece mesela meme vermedim. Ama memeden de mahrum etmedim.
Sabah 07.00 de uayndı. O zaman mememe aldım gündüz oldu diye..
Biraz da öyle uyuduk
Uykuya götürmeden de meme veriyorum.
Şimdi peluş hayvanları uyuttuk sende uyu uyan sana da meme vereceğim tekrar diyorum
Uyanınca da yanına yatıyorum. 10 dk meme keyfi yapıyor
Aaa hiç de öyle değil.

Her konuda mükemmel bir annesin!
Sen de mükemmel birisin. Ben yorumlarını, naifliğini ve sakinliğini çok seviyorum bu forumda :)
Istikrarli sekilde devam edin.
Benim 7 aylik bebekte uyku düzeni kurmam 1 ay sürdü. 19 ayda daha uzun sürebilir. Konuşuyor, basip gidiyor vs.
Yalniz saat 16.00 sıkıntılı olmus.
13 30da uyumasi gerekiyorsa 12.00de yataga gecseniz?

İstikrara devam ettim. Bugün sabah 9 da uyandığı için ykuta 14:00'de gittik. 14:12 d euyumuştu.
Kolay alışıyor sanırım.
Gece de 5 dk sürdü uyuması
Çok teşekkür ederim. Allahım razı olsun inşallah arkadaşım.

Naz iyidir, yakışır yavrulara…

B Bana Diyor Nau Nau konunu işgal ettik kusura bakma.

Daha bunun tuvalet eğitimi var,konuşması,yürümesi,koşması ohooo eğitim biter mi???

Allahım hepimize yardım etsin inşallah…
Olur mu öyle şey, ben o yorumlardan da feyz aldım.
Ben yapı olarak da çok sinirli bir insanım.
Bbeeğim beni daha da sakinleştirdi ama tek aşamadığım konu uykuydu.
Dün gece ve bu öğlen uykusu maşallah diyeyim çok güzeldi.
İnşallah alışıyordur.

Zamanı gelmiş aslında... Dün gece ve bu öğlen yerinde mışıl mışıl uyudu.
Gece mesela meme vermedim. Ama memeden de mahrum etmedim.
Sabah 07.00 de uayndı. O zaman mememe aldım gündüz oldu diye..
Biraz da öyle uyuduk
Uykuya götürmeden de meme veriyorum.
Şimdi peluş hayvanları uyuttuk sende uyu uyan sana da meme vereceğim tekrar diyorum
Uyanınca da yanına yatıyorum. 10 dk meme keyfi yapıyor

Sen de mükemmel birisin. Ben yorumlarını, naifliğini ve sakinliğini çok seviyorum bu forumda :)

İstikrara devam ettim. Bugün sabah 9 da uyandığı için ykuta 14:00'de gittik. 14:12 d euyumuştu.
Kolay alışıyor sanırım.
Gece de 5 dk sürdü uyuması

Olur mu öyle şey, ben o yorumlardan da feyz aldım.
Ben yapı olarak da çok sinirli bir insanım.
Bbeeğim beni daha da sakinleştirdi ama tek aşamadığım konu uykuydu.
Dün gece ve bu öğlen uykusu maşallah diyeyim çok güzeldi.
İnşallah alışıyordur.

Çok çok teşekkür ederim arkadaşım ben de senin yorumlarını çok beğeniyorum sen de ayakları sağlam basan,akıllı ve güçlü bir kadınsın eminim çok da güzelsindir. Eee biraz sinir de olsun o kadar. Canın sağ olsun inşallah.

Ooo maşallah maşallah!
Çok çok sevindim.
Bak arada bir düzen bozulabilir,uyumak istemeyebilir,dişi,başı ağrıyabilir. Sen de biliyorsun bunlar hayatın birer parçası.

Sen gene sakin ol. Uyutmaya çalış,uyumuyorsa zorlama,diğer uykuda uyur inşallah.

Bir kere düzene girdi mi inan sen de yavrun da eminim eşin de çok rahat edeceksiniz inşallah.

Nau nau ben kazara ikinciye hamile kalınca büyük kızımın çoğu bakımı ve uykusu babaya kaldı. Doğumdan 10 gün öncesinde beraber uyumaya başladılar. Bana işkence yapan kız babası ile muma döndü. Saç kurutma sesiaçıyorlar, gün içerisinde parka götürüyoruz, yoruyoruz. 4’den sonra kesinlikle uyutmuyorum. 8-9 gibi Kendiliğinden uyuyor. Bir ara azı dişleri çıkarken huzursuzlandı. Şimdi gece bir mamaya kalkıyor, geri yatıyor.
Benim tespitim çocuklar neye alışırsa onu benimsiyor. Bende başta vicdan yaptım. İki çocuğa yetişmem mümkün değil. Büyüğe haksızlık yaptığımı düşündüm ama Allah’a şükür yeni düzenimize alıştı. Sende pes etme. Alışır

X