Yatırım bizden sorulur! :)

Bu yılki hedefim 24 çeyrekti. En son 21 tane biriktirdim çok sımaktan gına geldi 7 tanesini harcadım. Kaldı 14 tane

200 doları stake ettim.

500 liralık farklı şirketlerden lot aldım.

Temettü emekliliği diye bir şey varmış onu araştırıyorum bu aralar.

Uzun vadeli yatırıımlaraaç yöneldim

Coinlerden al sat yaparak bayağı harcamalar yaptım en son eliptik bisiiklet aldım:KK70: kısa vadelerden vazgeçtim. Uzun vadeli yatırımlara göz diktim. Çünkü işe girmeyi planlıyorum artık kazandığımla ihtiyaçlarımı karşılarım al sata ihtiyacım olmaz diye düşünüyorum.

YTD :KK70:
Ben de bakayım.hedeflrime ilk mesaja gideyim de haahah

Kızlar merhaba.
Ben anca çalışmayı bilirim, kafam basmaz ki paramı değerlendireyim.
Bir cesaret gelir kredi faizleri düşükken eve gircem. Yok araba alcam derim.
Ben gönlüme göresini bulana kadar uygun şartlar ortadan kalkar.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.
Kafayı çalıştırmam gerek.
Türk parasının değeri ortada.
Hep vadeli hesapta yerimde sayıyordum.
Gümüş diyorlar altın diyorlar.
Hiç anlamıyorum hangi banka en iyi kârı getirir?
Şimdi çok param yok aslında 25bin lira kadar parayla ne yapsam sizce?

Anlayan yatırımcı bayanlar lütfen bana yardımcı olun.

Dedim ve oldunuz. :)
Allah razı olsun kızlar.
Sayenizde güzel bir topik oluştu.
Zenginleşme yolunda hedeflerimiz var.

2021 HEDEFLERI

subkortikal subkortikal 1000 gram altın + 10.000 USD

yesa yesa 2500 luk hisse senedi, altın ve gumus + hedıyelık altınlar 1 yarım, 2 ceyrek, 4 gram

[
@Mihail Zoscenko 80 gram altın + 100 lot bis 30 hissesi

mavimli mavimli 300 gram altin, 25000 euro, 100 lot Bist 30 hissesi, bir ihtimal Eski Focadan ev 😉

nomunomuchua nomunomuchua 5000 liralık hisse senedi, 100 gr gümüş, 100 gr altın

@Chelzy 50 gr altın. Allah ne verdiyse bitcoin :KK70:

@CekiLinBenDoktorum toplam 50 bın bırıkım (20 gram altın + 500 gr gumus + coın + hısse falan)

@Efsun64 2049 tl lık kredı kartı borcu kapatmak

@Sonilmek 25 gr altın ya da 20 bın

@Esila09 Rakamsal hedef yok ama altın, bitcoin ve araba kredisine 10 bın yatırma

@nobahari Rakamsal hedef yok ama bırıkım devam

Y Yuppiyayye Rakamsal hedef yok ama bırıkım devam

@ceycey0406

7000 tl kredi kartı borcu kapatmak + 25 gram altın

Gümüş 0 Tl
Altın 0 tl

Hediyelik
Yarım Yok
Çeyrek yok
Gram 4 yerine 1 adet

Hisse

Bak bu güzel işte 2500 den fazla hahahag

Gümüş 0 Tl
Altın 0 tl

Hediyelik
Yarım Yok
Çeyrek yok
Gram 4 yerine 1 adet

Hisse

Bak bu güzel işte 2500 den fazla hahahag
Ben de baktim listeye sen yazinca 😊 ev alamadim daha dogrusu Türkiyede ev almaktan vazgectim. Altin 250 gram oldu, euro ise 20000 birikmis. Bu sene sansliydim %100 lük contract ile calistim seneye az olur birikim. Borsada cok az hissem kaldi güvenemedim ciktim 😕 belki dönerim geri daha sonra.

Kızlar merhabaa...en son yatırım islerine galatawındden lot alarak baslayip aynı döneminde de kripto para alarak zarar ettigimden yazdan beri elimi etegimi cekmistim.Lotu sattim karsız ve zararsiz.Coinlerimden kar yaptım bereket versin.Zaten alısmak adına kücük bir tutar ile baslamistim.

Simdilerde elimde 60bin kadar tl var bunlardan 350 dolar bir coinde duruyor.Dünde dolar al sattan biraz kar yaptım.Al sat yapmayi seviyorum acıkcası gün icinde de bana ugras oldu.Altındı kriptoydu dolardı malum herşey tavan durumda iken ben al sat dısında sepet yapabilecegim uzun vadeli de olabilen yatırım araclari hususunda sizlerden fikir istiyorum🙏

Dün ve ondan önceki gün aldığım hisseleri eksik bilgilerimi tamamlayınca hassas olduğum konulara ters olduğu bazı noktaları farkettim ve sattım

hedefim 10.000 Dolar ve 1000 gram altınmış.
ya sayı saymayı bilmediğim yahut yeterince dayak yemediğim bir zamana denk gelmiş belli ki.

aşağı yukarı 500 gram altın yapmıştım.
bir süre yerinde saymıştı ya, işte o dönem benim 500 gram kadar altınımın olduğu dönem.
sonra baktım artmıyor, insanlık benim yüzümden acı çekiyor dedim, altınları bozdum.
nitekim ben bozunca roket gibi fırladı, insanlığın acısı dindi.
bozulan altından harcana harcana kalan para 150 gram altın yapıyor bugünün gramıyla.

10.000 dolar, Allah izin verirse, tamam.

Dün ve ondan önceki gün aldığım hisseleri eksik bilgilerimi tamamlayınca hassas olduğum konulara ters olduğu bazı noktaları farkettim ve sattım
Bu forumda yazdıklarını takip ediyorum , heh dedim benim istediğim hisseden almış, maalesef ki benimde hassas olduğum konular yüzünden almıyorum, bu mesajın sanki bana bir mesajdı...Anlatabildim mi bilmiyorum ama..

Ben bu topiğe yazmaya başladıktan sonra hisse biriktirmeye, gümüş almaya başladım.
500 gr geçti aldığım gümüşler,
yaklaşık15 bin TL lik de hisse biriktirdim. (Ayrıca önceden başladığım altın ve döviz yatırımlarını saymıyorum)
Geçen hafta 460 tl lik temettü almıştım.

farklı yatırımlar yapmayı öğrendim burda, kendi adıma faydalı bir buluşma yeri oldu burası.
Haydi çıkın çıkın gelin 🤣🤣

Yaaaaaaaaaaaa

En sevdiğim topikkkkkk canım topikkkk

Para olsa yazacağım da borç var o olur mu hahahha

Dün hisse bozmam lazımdı yarına ödemem var

Satmamış girdigim fiyattan , bakalım napcaz hahhah
Bende 9 gr altın bozdum. Devremülk aldım onun peşinatı için ödeme yapacağım. Kalan taksitleri de eldeki yatırımları bozdura bozdura ödeyeceğim. Zaten kenarda duran parayı bağlamak için aldım devremülkü hepsini pelin vermek istemedim. Peşin fiyatına 6 taksit yaptı firma, bende ihtiyaç kadarını bozdurup taksit öderim.

Ben bu topiğe yazmaya başladıktan sonra hisse biriktirmeye, gümüş almaya başladım.
500 gr geçti aldığım gümüşler,
yaklaşık15 bin TL lik de hisse biriktirdim. (Ayrıca önceden başladığım altın ve döviz yatırımlarını saymıyorum)
Geçen hafta 460 tl lik temettü almıştım.

farklı yatırımlar yapmayı öğrendim burda, kendi adıma faydalı bir buluşma yeri oldu burası.
Haydi çıkın çıkın gelin 🤣🤣
Gümüşlerimi satıp çeyrek almıştım. Sonra o çeyrekleri d yedim. 14 tane kaldı çeyrek

Ben de kasım ayında temettü veren hisseleri toplamaya başladım. Bu aralar en çok ilgilimi çeken yatırım şekli bu

Herkeşler nerde yaaa

Nerde bu başlığın eski şaşaalı debdebeli cıvıl cıvıl günleri

Eskiden lebaleb doluydu maşallah maşallahdı. Şimdi kimsecikler yok

Geri dönüünn :halay:

Ahh ahhh çalış, bebe bak, biriken isler derken hal kalmıyor. Cocugu uyuturken üc bdv okuyorum anca. Arada da ilanlara bakiyorum. Belki bir fırsat cikar diye.
Yok Allah yok.
Bütün yollar kapalı.
Bir zırnık alamadım.
Alsam birikimi sallamiycam yatırım yaptim diye sevincem.

Mutlu pazarlar herkese..

Ahh ahhh çalış, bebe bak, biriken isler derken hal kalmıyor. Cocugu uyuturken üc bdv okuyorum anca. Arada da ilanlara bakiyorum. Belki bir fırsat cikar diye.
Yok Allah yok.
Bütün yollar kapalı.
Bir zırnık alamadım.
Alsam birikimi sallamiycam yatırım yaptim diye sevincem.

Mutlu pazarlar herkese..
Ne almayı düşünüyorsun canım?

X