Yatırım bizden sorulur! :)

Ben gezmeyi çok severim bekarken kendime vakit ayirirdim evlendikten sonra sorumluklar çocuk böyle olunca yatırım yapmak istedim. Biraz topladım pandemi çıktı para gözümde o kadar değer kaybetti ki çocuklarım ne istese paramın yettiği kadarını onlara harcıyorumdum şimdi deprem içimdeki bütün herşeyi yıktı geçti bide üstüne ıstanbul depremini duyunca hepten soğudum şuan elime geçince çocuklarıma harcıyorum mutlu oluyorlar zaten fazla geçmiyor onuda çocuklarıma harcamaya karar verdim bosverdim herşeyi şuan için...
Okadar iyi anlıyorum ki...
Ben de mevcut krediler ve ödemeleri derken kumbaraya para atmak yerine iyilik sadaka yardım atma taraftarıyım.acikcasi her ay bir meblağ sadaka bütçem vardı ama artık birikim i bir yıl sonraya oteliyiyorum tabi Allah izin verirse bir yıl sonraya cikabilirsem, ona göre 2024 ocakta ancak baslayabilirim.bakmakla yükümlü oldugmuz ve en az bir yil evimizde misafir edeceğimiz ailemiz var inşallah üzmeden kırmadan huzursuz etmeden guzelgeciremeyi nasıl etsin Allah'ım. Kimin ne olacağını Allah bilir. Hayat hiç olmadigi kadar kısa ve anlamsız gelmeye başladı... Allah hem evlerimize hem hayatlarımıza bereket versin.guzel birikimlerimiz olsun

Ben de mevcut krediler ve ödemeleri derken kumbaraya para atmak yerine iyilik sadaka yardım atma taraftarıyım.acikcasi her ay bir meblağ sadaka bütçem vardı ama artık birikim i bir yıl sonraya oteliyiyorum tabi Allah izin verirse bir yıl sonraya cikabilirsem, ona göre 2024 ocakta ancak baslayabilirim.bakmakla yükümlü oldugmuz ve en az bir yil evimizde misafir edeceğimiz ailemiz var inşallah üzmeden kırmadan huzursuz etmeden guzelgeciremeyi nasıl etsin Allah'ım. Kimin ne olacağını Allah bilir. Hayat hiç olmadigi kadar kısa ve anlamsız gelmeye başladı... Allah hem evlerimize hem hayatlarımıza bereket versin.guzel birikimlerimiz olsun
Hayattan soğudum, yaptığım hiçbir şey( birikim alışveriş hepsi)boş gelmeye başladı.bizde evi tadilat yapiriyorduk gecen bir aile geldi bayan daha yeni evimize eşya alıp yenilemistik simdi evimizde yok dedi.
sizin de yardımlarınızı Allah kabul etsin. Rabbım bir daha yaşatmasın çok büyük acılar, yıkılan yuvalar gelen çaresiz insanları görünce elimizden birsey gelmemesi çok üzüyor. Bizde yatırımı bırakıp önce borcalarimizi ödeyip bir kısmı ile de yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Hayattan soğudum, yaptığım hiçbir şey( birikim alışveriş hepsi)boş gelmeye başladı.bizde evi tadilat yapiriyorduk gecen bir aile geldi bayan daha yeni evimize eşya alıp yenilemistik simdi evimizde yok dedi.
sizin de yardımlarınızı Allah kabul etsin. Rabbım bir daha yaşatmasın çok büyük acılar, yıkılan yuvalar gelen çaresiz insanları görünce elimizden birsey gelmemesi çok üzüyor. Bizde yatırımı bırakıp önce borcalarimizi ödeyip bir kısmı ile de yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Amin Allah'ım kabul etsin cumlemizinkiini. bu süreçte herkes yardım yapmaya çalıştı birlerini bin etsin Allah'ım.

Allah kabul etsin inşallah. ne güzel bir yardımlaşma.iyilik bulaşıcıdır:)bende yardım yapıyorum etrafımdaki ihtiyaç sahiplerini elimden geldiğince,

günaydınlar;
2023 hedefim: 25.000 tl tutarında temettü hisseleri ve 10.000 tl tutarında fon yatırımı.

borsaya bir girip çıkmıştım, az buçuk da öğrendim. şimdi düşüşlerde alım yaparak sıfırdan minik bir portföy oluşturmak istiyorum. bu seneki hedef 25.000 tl.
ben yatırımımı altından yana yaptım. oradaki hedefim iki çocuğumun da ayı kadar gram biriktirmekti. örneğin iki çocuğun toplam ay miktarı 150 ise o kadar gram biriktirmek ve bunu sürdürülebilir bir şekilde devam ettirmek. bu sene için bu hedefi tutturdum.
durum bildirimi:
2023 hedeflerimden fon hedefim tamam. toplam tutar 10600
borsa hedefimin 15000 lik kısmı tamam. kalan: 10000 (3500 yedek akçe)
hesapta olmayan yatırım: 1000 dolarlık bir adet eurobond. bu da tamam.
hesapta olmayan yatırım 2 : çocuk borsa hesabı, anlık durum: 4200 tl

Taksitli nakit avansim bu ay kapaniyor haziranda 3 aylık ödeme planli kredim başlıyor biri bitiyor biri başlıyor. Elimde kalan 300/500 tl ile borsa ya yatırdım.

Güncelleme geldiii

3300 3 hesaptan halka arz başvurusu ( tabii hepsine almayabilir buradan biraz para artabilir )
Kalan 2450
Merhaba gümüşü bankadan mı alıyorsunuz fiziki olarak mı?
Kuyumcularda yatırımlık külçe şeklinde gümüş satılıyor mu acaba?🤔

Merhaba gümüşü bankadan mı alıyorsunuz fiziki olarak mı?
Kuyumcularda yatırımlık külçe şeklinde gümüş satılıyor mu acaba?🤔

Bankadan alıyorum

Tanıdık kuyumcu sordum

1 kilo külçe gümüş şeklinde getirtirim istersen dedi

Banka fiyatı ile arasında bayaa oynuyordu

Banka tercih ettim

Hâlâ bozmadım ne oldu acaba :)

Bankadan alıyorum

Tanıdık kuyumcu sordum

Banka tercih ettim

Aaa banka daha kârlı o zaman
Hani genelde dövizi ve altını fiziki olarak alınca bankaya göre daha ucuza gelir ya, o yüzden sormuştum. Teşekkür ederm 😊

Bankadan alıyorum

Tanıdık kuyumcu sordum

Banka tercih ettim

Şimdi baktım 14 binlik almışım 16 kusur olmuş 4 ay içinde

Perşembe 10 binlik bi hisse almıştım.

Cuma tuttum cumartesi pazar borsa kapalı hahaha

Pazartesi sattım 1532 tl getirdi.

Yine de olsun her tel iyidir

Altın gümüş borsa fon

Altın gümüş borsa fon
Benim kafam hiç basmıyor borsaya fona😂
Neyse biraz borsa topiğinde takılayım, belki bişeyler öğrenirim.

Altın gümüş borsa fon

dun bu mesajı yazdım bugun gumus arttı hahhah 17.064 gorunuyor hesap anlık Allah bereket versın

aradıgım forumu buldum : ) Fakat 1000 sayfa arasında rastgele gezip aradıgımı bulamadım.Borsaya ufak miktarlarla giriş yapmak istiyorum. ( katılım , faiz , caizlik vs hassasiyetim var ). Ama lot nedir ne değildir hiçbir terimi bilmiyorum yputube dan birkaç video baktım ama çok açıklayıcı gelmedi.Benim gibi olup da sonradan bu işleri anlayan bana kaynak önerebilecek birileri var mıdır acaba ?

aradıgım forumu buldum : ) Fakat 1000 sayfa arasında rastgele gezip aradıgımı bulamadım.Borsaya ufak miktarlarla giriş yapmak istiyorum. ( katılım , faiz , caizlik vs hassasiyetim var ). Ama lot nedir ne değildir hiçbir terimi bilmiyorum yputube dan birkaç video baktım ama çok açıklayıcı gelmedi.Benim gibi olup da sonradan bu işleri anlayan bana kaynak önerebilecek birileri var mıdır acaba ?
Ben de borsa cahiliyim 😂 bizim gibiler için YouTube’dan Cemil Çiçek öneriyorlar.
Lot, pay, hisse bunların hepsi aynı şey. 1 lot=1pay=1hisse olarak düşünün. Yatırım yapacağınız uygulamada görünen fiyat 1 lot fiyatı oluyor. Bir de bankalarının yüksek komisyon aldığını söylüyorlar aracı kurum kullanmak daha iyiymiş. Ben de güvenilir ve düşük komisyonlu aracı kurum arıyorum. Başka bir topikte Osmanlı yatırım ve gedik kurumlarından bahsedilmiş. Tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirir insallah😂

X