Yatırım bizden sorulur! :)

Ben de borsa cahiliyim 😂 bizim gibiler için YouTube’dan Cemil Çiçek öneriyorlar.
Lot, pay, hisse bunların hepsi aynı şey. 1 lot=1pay=1hisse olarak düşünün. Yatırım yapacağınız uygulamada görünen fiyat 1 lot fiyatı oluyor. Bir de bankalarının yüksek komisyon aldığını söylüyorlar aracı kurum kullanmak daha iyiymiş. Ben de güvenilir ve düşük komisyonlu aracı kurum arıyorum. Başka bir topikte Osmanlı yatırım ve gedik kurumlarından bahsedilmiş. Tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirir insallah😂

Ben osmanlı yatırım kullanıyorum memnunum

Komisyon ücretim çok iyi

Aylik belli bir kesinti var ama hesap belli bir miktarın üstünde olursa yok (bu detayların güncel hâline bakin) yine de bankadan avantajli

Ben osmanlı yatırım kullanıyorum memnunum

Komisyon ücretim çok iyi

Aylik belli bir kesinti var ama hesap belli bir miktarın üstünde olursa yok (bu detayların güncel hâline bakin) yine de bankadan avantajli
Teşekkür ederim
Bunlardan hangisini indirmem gerekiyor

Eklentiler

• 6DA308AE-DE2C-48D2-BF0C-F225C94C87FD.png
    6DA308AE-DE2C-48D2-BF0C-F225C94C87FD.png
    347 KB · Görüntüleme: 30
Ben de borsa cahiliyim 😂 bizim gibiler için YouTube’dan Cemil Çiçek öneriyorlar.
Lot, pay, hisse bunların hepsi aynı şey. 1 lot=1pay=1hisse olarak düşünün. Yatırım yapacağınız uygulamada görünen fiyat 1 lot fiyatı oluyor. Bir de bankalarının yüksek komisyon aldığını söylüyorlar aracı kurum kullanmak daha iyiymiş. Ben de güvenilir ve düşük komisyonlu aracı kurum arıyorum. Başka bir topikte Osmanlı yatırım ve gedik kurumlarından bahsedilmiş. Tecrübeli arkadaşlar bizi bilgilendirir insallah😂
Araci kurum nerden citki ya cok sinirlerim bozuldu su an :/ zaten ufak miktarla yatirim yapicam daha bi de aylik keserse ondan bittim :/

Araci kurum nerden citki ya cok sinirlerim bozuldu su an :/ zaten ufak miktarla yatirim yapicam daha bi de aylik keserse ondan bittim :/
Araştırdığım kadarıyla birilerine para yedirmeden olmuyor :KK43:
Bankalar da komisyon alıyormuş
Zaten borsa hesabı açınca yatırım hesabı sayıldığı için aylık para alıyorlarmış hesap işletim ücreti adı altında vadesiz hesabından çekiyorlarmış bir de al-sat yaptığın zaman komisyon alıyorlarmış.
Aracı kurum dediğim yatırım şirketleri de komisyon ve hesap işletim ücreti alıyor ama bankalara göre düşük oranda alıyormuş.
Mesela osmanlı yatırımınkine baktım Mayıs ayında güncellenmiş fiyatlar, aylık max 42 lira hesap işletim ücreti alıyormuş. Ama paran 100 bin TL üzeri ise bu ücreti almıyormuş. O kadar paramız olsa 42 lırayı nıye onemseyelm zaten biz bırakırız bahşiş olarak😂😂

Son düzenleme:
Kuveytturk hesabm vardi ona bagli tradeplus indirdim arayuzu hosuma gitti :d ama ne kadar kesio hic bilmiyprum
Müşteri hizmetlerini arayıp sorun en iyisi internetteki bilgiler güncel olmayabilir.
Eğer aylık az bir miktar kesiyorsa buraya da yazın size zahmet ben de oradan hesap açarım belki.
Yoksa bu gidişle mecbur Osmanlı yatırımdan açıcam.

Araştırdığım kadarıyla birilerine para yedirmeden olmuyor :KK43:
Bankalar da komisyon alıyormuş
Zaten borsa hesabı açınca yatırım hesabı sayıldığı için aylık para alıyorlarmış hesap işletim ücreti adı altında vadesiz hesabından çekiyorlarmış bir de al-sat yaptığın zaman komisyon alıyorlarmış.
Aracı kurum dediğim yatırım şirketleri de komisyon ve hesap işletim ücreti alıyor ama bankalara göre düşük oranda alıyormuş.
Mesela osmanlı yatırımınkine baktım Mayıs ayında güncellenmiş fiyatlar, aylık max 42 lira hesap işletim ücreti alıyormuş. Ama paran 100 bin TL üzeri ise bu ücreti almıyormuş. O kadar paramız olsa 42 lırayı nıye onemseyelm zaten biz bırakırız bahşiş olarak😂😂
Ay gercekten ya
Ben yetim maasiyla geciniyorum max 500 lirayla borsayi az cok anlayayim diye giriseyin dedn oyle cok yuksek meblaglarla islem yapabilecek ne param ne bilgim var ama aylik onu da keserse cok hos olmz heheh ben hemen arayip sorup bilgi vericem szie

Musteri hizmetleri 1000 de 2 oraninda kesinti oluyor dedi her hisse alondiginda
Aylik duzenli kesinti olmuyormus sadece hisse alininca oluyorms onun disinda ucretsizmis
Bu iyi mi anlamadm :d

Musteri hizmetleri 1000 de 2 oraninda kesinti oluyor dedi her hisse alondiginda
Aylik duzenli kesinti olmuyormus sadece hisse alininca oluyorms onun disinda ucretsizmis
Bu iyi mi anlamadm :d
Aylık hesap işletim ücreti almaması iyiymiş. Orada 1000’de 2 olan alım ücreti Osmanlı yatırımda 10.000’de 4.5 mesela. Orana vurduğun zaman Osmanlı bu konuda daha hesaplı oluyor çünkü 10.000’de 4.5 ise 1000 üzerinden düşündüğüm zaman 1000’de 0,4 olur. 1000 TL lik alımda banka 2 lira komisyon alıyorken osmanlı 40 kuruş komisyon almış olur. Bu açıdan güzel ama aylık hiç işlem yapmasam bile Osmanlı’da aylık ücret alacaklar. Kuveyt benim daha çok hoşuma gitti bu açıdan çünkü her gün al sat yapmayı planlamıyorum zaten. Ben kuveytten açıcam galiba😂
Teşekkür ederim bu arada

Aylık hesap işletim ücreti almaması iyiymiş. Orada 1000’de 2 olan alım ücreti Osmanlı yatırımda 10.000’de 4.5 mesela. Orana vurduğun zaman Osmanlı bu konuda daha hesaplı oluyor çünkü 10.000’de 4.5 ise 1000 üzerinden düşündüğüm zaman 1000’de 0,4 olur. 1000 TL lik alımda banka 2 lira komisyon alıyorken osmanlı 40 kuruş komisyon almış olur. Bu açıdan güzel ama aylık hiç işlem yapmasam bile Osmanlı’da aylık ücret alacaklar. Kuveyt benim daha çok hoşuma gitti bu açıdan çünkü her gün al sat yapmayı planlamıyorum zaten. Ben kuveytten açıcam galiba😂
Teşekkür ederim bu arada
Rica ederim ama istersen musteri hizmetlerini ara bi sen de sor
Ben coooook yeni oldugum icin yanlis anlasilma olmasin
Dipnot: oto cevap veren abla ciktiginda musteir hiz baglanmak istiyorum de sonra islemi sorcak yine musteri hizmetlerine baglanmak istiyorum de
Yoksa uzatiyo da uzatiyo

Ben sifirin da altindayim
analizleri egrileri fogrulari yatirim hesabi acmayi hicbiseyi bilmiyorum o yuzden biseyleri yanls anladysam sana zararin dokunmasn :d

Rica ederim ama istersen musteri hizmetlerini ara bi sen de sor
Ben coooook yeni oldugum icin yanlis anlasilma olmasin
Dipnot: oto cevap veren abla ciktiginda musteir hiz baglanmak istiyorum de sonra islemi sorcak yine musteri hizmetlerine baglanmak istiyorum de
Yoksa uzatiyo da uzatiyo
Ben sifirin da altindayim
analizleri egrileri fogrulari yatirim hesabi acmayi hicbiseyi bilmiyorum o yuzden biseyleri yanls anladysam sana zararin dokunmasn :d
Tanam onu sorup ıyıce oğrenirim
Analiz yapmayı ben de bilmiyorum
Bende Akbank var oradan yatırım hesabı açmadan da gözüküyor. Birine tıklıyorum grafiği çıkıyor. Gün, hafta, ay, 1 yıl diye seçenekler var. Onlara tıklıyorm grafik inişli çıkışlı olsa da genel anlamda yukarı çıkıyorsa ha bu güzel bişey diyorum. Benim anladıgım da bu kadar😂
Bir de uzun vadeli düşündüğüm için koç, sabancı gibi şirketler daha mantıklı geliyor bana. Onlar da batarsa zaten bütün ülke batmış demektir geçmiş olsun :KK43:
Tabii bunlar benim hayat tecrübesiyle yaptığım yorumlar. Belki bilen biri şu yazdıklarımı okuyunca gülüyordur😂 borsada neler olur bılemem

Bak yenGEnC yenGEnC hiç kafa yormuyor mesela yatırıyor parayı altına, gümüşe kafası rahat😂😂 ben gece rüyamda borsalı karışık bişeyler gördüm mesela hatırlamıyorum da😂😂
Ya çok mutsuzum, 50 bine yakin onaylanmis kredi hakkım vardı , seçimden önce çekip bir şeyler alacaktım. Ay öyle mi yapsam,böyle mi yapsam, uf faiz çok yüksek derken uçtu gitti 🥺🥺🥺 bir anda aldılar elimden hakkımı.

X