Yatırım Önerisi

tourmaline

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Mart 2009
5.529
195
Merhaba,
İçinde bulunduğumuz durum malum. Biraz TL birikimim var , fazilere bakıyorum çok düştü; şu an için neye yatırım yapmak mantıklı olur?
Euro, altın, dolar bundan sonra çıkar mı düşer mi acaba ? Bu konulardan hiç anlayamıyorum nasıl anlar hale gelebilirim takip ettiğiniz birileri var mı ? Nasıl yatırım yapsam yoksa TL'de devam mı etsem acaba ? Bazıları gümüşe, bitcoine ya da etheriuma da yatırım yapıyor.

Merhaba,
İçinde bulunduğumuz durum malum. Biraz TL birikimim var , fazilere bakıyorum çok düştü; şu an için neye yatırım yapmak mantıklı olur?
Euro, altın, dolar bundan sonra çıkar mı düşer mi acaba ? Bu konulardan hiç anlayamıyorum nasıl anlar hale gelebilirim takip ettiğiniz birileri var mı ? Nasıl yatırım yapsam yoksa TL'de devam mı etsem acaba ? Bazıları gümüşe, bitcoine ya da etheriuma da yatırım yapıyor.
Altın derim canım uzun dönemli düşünüyorsan tabi.Bence tl olarak bırakma malum tl değerini biliyorsun maalesef

Altın derim canım uzun dönemli düşünüyorsan tabi.Bence tl olarak bırakma malum tl değerini biliyorsun maalesef
altın uzun vadeli yatırım olduğu için düşündürüyor beni, ya aniden harcamam gerekirse bozduramazsam diye..Bütün parayı değil de belki birazını altın yapmak daha mantıklı olur dimi ? Peki şu an altın almak için doğru zaman mı bundan sonra çıkar mı düşer mi acaba ? Kışın Coronadan nasıl etkilenir acaba ?

altın uzun vadeli yatırım olduğu için düşündürüyor beni, ya aniden harcamam gerekirse bozduramazsam diye..Bütün parayı değil de belki birazını altın yapmak daha mantıklı olur dimi ? Peki şu an altın almak için doğru zaman mı bundan sonra çıkar mı düşer mi acaba ? Kışın Coronadan nasıl etkilenir acaba ?
Altının çok düşeceğini sanmıyorum canım ben altından zarar edeni henüz görmedim

yüksekken almiyim de ; daha önce 105ten almıştım 75'e düşmüştü aynı şey başıma gelmesin..
Altın beklemek üzerine bir yatirim zaten.
O dönem 'zarar ettim' diye uzulenler altınını bozdurmadiysa şu an 'deli kâr ettim' diye seviniyorlardir :)
Sanırım 2016'da falan yasaidniz bu olayı. O gün 'ben aldım düştü' diye üzülüp bozdurdunuz mu?
Eğer bozdurduysaniz- ya da zorda kaldikca bozduracaksaniz altından kâr etmenizin imkanı yok.
Ama o tarihte 105 liradan bir gram altın alıp saklamış olsaydınız şu an (geçen haftanin kuruyla diyeyim , bu hafta epey düştü) 475 liranız olacaktı.
Yani paranız 4 yılda 4 katına çıkmış olacaktı.

Yani sözün özü eğer 'param var, birikim için şu köşeye atayım, birkaç sene dursun, ileride degerlendiririm' niyetinde bir insansanız , attığınız altını unutacaksaniz altın gerçekten çok güzel bir yatırım araci. Ama daha kısa vadeli için belki daha akıllıca yatırımlar vardır. Benim çok bilgim olmadığı için yorumda bulunakayacagim ama umarım buradaki arkadaşlar yardımcı olacaktir

Bankaların altın hesabı kuyumcudan çok çok pahalı oluyor. Daha yeni kuyumcudan 450'den aldığım gram altını, kendi bankamın kurlarına baktığımda 497'ye satıldığını gördüm

Bankaların altın hesabı kuyumcudan çok çok pahalı oluyor. Daha yeni kuyumcudan 450'den aldığım gram altını, kendi bankamın kurlarına baktığımda 497'ye satıldığını gördüm

Bi 22 ayar gram altın var genelde kuyumcuların sattığı

Bi de bankanın sattığı 24 ayar gram altın karşılığı var

hafta sonları veya mesai saatleri dışında bakmissinizdir muhtemelen, her zaman bankalar daha ucuzdur. tum bankalari biliyorum belirttiginiz aralikta hicbir banka 497 yr satmadi.. enpara hesabi acip oradan alin tavsiye ederim

X