Yavru kedi meselesi

elotik

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2012
636
295
Son gelişme 4'üncü sayfada.

Kızlar merhaba,

Apartmanımızın bahçesinde kediler var 5-6 tane ve bi tanesi 1,5 ay kadar önce yavrulamıştı. Ancak anne kediyi biri öldürmüş, yavrular da kömürlük gibi bir yer var oraya saklanmışlar yani çıkarmak imkansız. Ancak kendileri isterse çıkabilir oradan, neyse.

Bugün pet shoptan puppy milk alıp hazırladım götürdüm yavruların oraya. Uzattım aralıktan gel pisi pisi falan dedim ses bile çıkarmadılar. En son yere oturup kedi gibi miyavlamaya başldım, ufaklıktan miyav sesi geldi. 45 dakika karşılıklı miyavladıktan sonra aradan kafasını uzattı bana baktı, beni görünce tekrar içeri kaçtı.

Kızlar ben bu yavruları oradan nasıl çıkarırım bilgisi olan var mı, kış geliyor en azından bir tanesini yanıma alsam eve kurtarırım ufaklığı. Bilen varsa lütfen yardım etsin, teşekkür ederim şimdiden hepinize.

Son düzenleme:
Şu kısmı anlamadım kömürlük gibi bir yere saklamışlar yani insanın girebileceği bir yer o zaman. Siz hiç mi ulaşamıyorsunuz kedilere yoksa könürlüğe giriyorsunuz ama kediler mi kaçıyor ? Yazık onlar annesiz yaşayamaz ki :KK43: İtfaiyeye haber verirseniz kurtarırlar eğer girmesi zor bir yerdeyse de. Çok üzüldüm ya hava da çok soğuk üşürler şimdi :KK43:

Pardon saklanmışlar demişssiniz. Ben yavruları saklamışlar anladım. Mamayı bırakırsanız yavaştan alışırlar belki, benim kurtardığım kediler 2-3 aylıktı hep o yüzden çok minik kedi bakımını hiç bilmiyorum. Anneyi de eğer insan müsvettesi öldürdüyse iki yakası bir araya gelmez bu dünyada işallah!

Şu kısmı anlamadım kömürlük gibi bir yere saklamışlar yani insanın girebileceği bir yer o zaman. Siz hiç mi ulaşamıyorsunuz kedilere yoksa könürlüğe giriyorsunuz ama kediler mi kaçıyor ? Yazık onlar annesiz yaşayamaz ki :KK43: İtfaiyeye haber verirseniz kurtarırlar eğer girmesi zor bir yerdeyse de. Çok üzüldüm ya hava da çok soğuk üşürler şimdi :KK43:

Şöyle eskiden kömürlük olarak kullanılıyormuş ama şu an kapısını penceresini tahtalarla kapatıp çivilerle çakmışlar. Sadece çok dar aralıklar var oradan da süt falan verebiliyorum ancak.

Pardon saklanmışlar demişssiniz. Ben yavruları saklamışlar anladım. Mamayı bırakırsanız yavaştan alışırlar belki, benim kurtardığım kediler 2-3 aylıktı hep o yüzden çok minik kedi bakımını hiç bilmiyorum. Anneyi de eğer insan müsvettesi öldürdüyse iki yakası bir araya gelmez bu dünyada işallah!

Bunlar da küçük en fazla 2 aylıklardır ama kaçıyorlar korkmuşlar sanırım saklanıyorlar hep.

Şöyle eskiden kömürlük olarak kullanılıyormuş ama şu an kapısını penceresini tahtalarla kapatıp çivilerle çakmışlar. Sadece çok dar aralıklar var oradan da süt falan verebiliyorum ancak.

O tahtaları çıkartmak mümkün olmaz mı ? Eğer onların girip çıkacağı bir alan varsa bu şekilde devam edin size zamanla alışırlar. Ama çok küçükler ya hava da çok soğuk çok üzüldüm.

o_Oo_O
O tahtaları çıkartmak mümkün olmaz mı ? Eğer onların girip çıkacağı bir alan varsa bu şekilde devam edin size zamanla alışırlar. Ama çok küçükler ya hava da çok soğuk çok üzüldüm.

Gerçekten gelseler ben alırım iki tanesini, üst komşumuz da alır en azından soğukta sokakta kalmazlar anne gibi uyuturum koynumda ama gelmiyorlar saatlerdir uğraşıyorum.

ilk önce yaptığınız o kadar hoş bir şey ki tebrik etmek istiyorum :KK200:. birde benim bildiğim kadarıyla insanlardan korkan hayvanları kendiniz ancak zamanla alıştırabilirsiniz yani bu 2 hafta 1 ay vs alır onlara yemek götürüp seslenin konuşun sizin sesinize alışsınlar . Alışıp alışmadıklarını siz zaten fark edersiniz davranışlarındaki farklılıktan sonra yavaş yavaş onları çağırırsınız . Hayvanlarında bir psikolojisi var ve anneleri ölmüş bir alışma tanıma güvenme süreci gerekli bir anda olacağına inanasım gelmiyor :KK54:

Bi arkadasin dedigi gibi acaba itfaiye yardimci olmaz mi

Bizimde bahcede genelde yavru kediler olurdu devamli beslerdim tanirlardi ama gelmezdiler bi kac kere sevip oksamadiktan sonra mumkun degil yaklasmiyorlar insana

Ben gunlerce kacip kovalayip zar zor yakalayip severdim iyle alisirdilar bu arada gostermis oldugunuz duyarlilik icin tesekkuru borc bilirim

ilk önce yaptığınız o kadar hoş bir şey ki tebrik etmek istiyorum :KK200:. birde benim bildiğim kadarıyla insanlardan korkan hayvanları kendiniz ancak zamanla alıştırabilirsiniz yani bu 2 hafta 1 ay vs alır onlara yemek götürüp seslenin konuşun sizin sesinize alışsınlar . Alışıp alışmadıklarını siz zaten fark edersiniz davranışlarındaki farklılıktan sonra yavaş yavaş onları çağırırsınız . Hayvanlarında bir psikolojisi var ve anneleri ölmüş bir alışma tanıma güvenme süreci gerekli bir anda olacağına inanasım gelmiyor :KK54:

Teşekkür ederim. Beklerim ama hava çok soğuk ya ölürlerse o zaman çok üzülürüm. Yaz olsa zamanla alışsınlar diye beklerim bugün kedi gibi miyavladım da kafasını uzattı bakıp kaçtı.

Evet bu doğru zamanla alışırlar size şimdi çok korkmuştur onlar.

Ama keşke üşümemeleri için bir battaniye ya da örtü falan serme imkanınız olsa. Bodrumun kapıları hiç mi kırılmaz tahtaları falan ?

Teşekkür ederim. Beklerim ama hava çok soğuk ya ölürlerse o zaman çok üzülürüm. Yaz olsa zamanla alışsınlar diye beklerim bugün kedi gibi miyavladım da kafasını uzattı bakıp kaçtı.
Devamli olarak suyunu yemegini verirseniz olmezler kirkmayin sanirim kediler acliga 6 saat dayanabiliyorlar 6 saat acliktan sonrasi soguktan olume sebebiyet verebiliyor insallah havalar sogumadan kurtarirsinizda bu korkuyu yasamazsiniz

ben bir yerde soğuktan ölen kedinin çok az olduğunu okumuştum genellikle açlıktan ölüyorlar bide görecekleri soğuk kuru soğuk yani yağmur çamur kar görmeyecekler bide bodrumun üstünde oturan kişi evini ısıttıkça ister istemez bodrum da ısınır

Evet bu doğru zamanla alışırlar size şimdi çok korkmuştur onlar.

Ama keşke üşümemeleri için bir battaniye ya da örtü falan serme imkanınız olsa. Bodrumun kapıları hiç mi kırılmaz tahtaları falan ?

Ya aslında kırılır ama orada oturan komşu çok çirkin görünüyor kırılınca pislik içinde falan dedi yanaşmadı ona.

ben bir yerde soğuktan ölen kedinin çok az olduğunu okumuştum genellikle açlıktan ölüyorlar bide görecekleri soğuk kuru soğuk yani yağmur çamur kar görmeyecekler bide bodrumun üstünde oturan kişi evini ısıttıkça ister istemez bodrum da ısınır

Yok kalorifer yanacak bir yerde değil apartmandan bağımsız kömürlük gibi bir yere saklanmışlar. Gidip bakıcam sütü içtiler mi diye şimdi.

Devamli olarak suyunu yemegini verirseniz olmezler kirkmayin sanirim kediler acliga 6 saat dayanabiliyorlar 6 saat acliktan sonrasi soguktan olume sebebiyet verebiliyor insallah havalar sogumadan kurtarirsinizda bu korkuyu yasamazsiniz

İnşallah ya çok üzülürüm ölürlerse falan.

Kedi miyavlaması açın telefondan, aramaya geliyorlar o zaman. Alıp alamayacağınıza bakarsınız. Belki yaklaştırırlar. Çok küçüklerse kendi kendilerine mama yiyemezler onlar. Annelerini emmeleri gerekir. Kapının kırılıp alınması şart yoksa soğuktan ve açlık susuzluktan ölebilirler. O ufaklıktaki kediler annesiz evde besleniyorsa pet şişelere sıcak su doldurup kutularına koymak gerekiyor çünkü. Hatta biberonla beslemek gerekiyor. Lütfen peşini bırakmayın, elinizden geleni yapın. Kıyamam o canlara ben, ölmesinler. Çok korkmuşlardır annesiz şimdi, bekliyorlardır hala.

Siz sütlerini mamalarını bırakın girdikleri yerin önüne, her gittiğinizde de seslenin konuşun. Biraz uzaklaşın, yemeye geldiklerinde her defasında biraz daha yaklaşın. Karınları doyarsa kolay kolay soğuktan ölmezler merak etmeyin. Duyarlılığınız için de teşekkür ederim.

Kızlar merhaba,

Apartmanımızın bahçesinde kediler var 5-6 tane ve bi tanesi 1,5 ay kadar önce yavrulamıştı. Ancak anne kediyi biri öldürmüş, yavrular da kömürlük gibi bir yer var oraya saklanmışlar yani çıkarmak imkansız. Ancak kendileri isterse çıkabilir oradan, neyse.

Bugün pet shoptan puppy milk alıp hazırladım götürdüm yavruların oraya. Uzattım aralıktan gel pisi pisi falan dedim ses bile çıkarmadılar. En son yere oturup kedi gibi miyavlamaya başldım, ufaklıktan miyav sesi geldi. 45 dakika karşılıklı miyavladıktan sonra aradan kafasını uzattı bana baktı, beni görünce tekrar içeri kaçtı.

Kızlar ben bu yavruları oradan nasıl çıkarırım bilgisi olan var mı, kış geliyor en azından bir tanesini yanıma alsam eve kurtarırım ufaklığı. Bilen varsa lütfen yardım etsin, teşekkür ederim şimdiden hepinize.
eger kendileri yemek yiyebiliyorsa bence hic dokunmayin yemegini suyunu birakin kapali alanda birbirlerine sarilarak isinacaklar ne kadar cok olurlarsa o kadar sicak kalirlar. yavru kediler yalniz kalirsa vucut isilari duser ama birlikteyken isinabilirler. battaniye falan atabilirseniz bulunduklari yere oda koruyacaktir soguktan...

Bizim yavru kedilerde küçükler. Hergün benim onları beslememe rağmen ve anneleri benden kaçmamasına rağmen hâla benden kaçıyorlar ki beni görünce miyavlarlar :KK70:
Verdiğiniz süte biraz su karıştırın. Ve sütü verdikten sonra biraz uzaklaşıp o şekil izleyin. Siz orada olduğunuz sürece yaklaşmayacaklardır. Biraz seslenip elinizle süt kabının kenarına hafifçe vurup onu belli edin.
Mümkünse yemek yedikleri yerin biraz daha ilerisine eski bir pantolon veya battaniye tarzı kumaş bir şey atın onun üstünde vakit geçirsinler, direk betona falan temas etmesinler.
Birkaç hafta sonra ise ara sıra çok küçük şekilde salamları doğrarsanız hem sadece sütle beslenmemiş olurlar hemde iyice güçlenirler.

X