Yaz tatili karmaşası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesin fikri kendine elbette ama yetemeyeceği kadar çok çocuk yapmak bir uçken hiç çocuk yapmamayı savunmak başka bir uç değil mi?
İfrat-tefrit yani bu.
En mükemmeli sunamayacağım çocuklarıma, sunmam gerektiğini de düşünmüyorum.
Özel okula gitmeyecekler, belki bazen tatile gitmeyeceğiz.
Ama başka açılardan desteklemeye çalışacağız.
Yani maddi sebeplerle çocuk sahibi olmamak tamam ama daha iyisini veremeyeceğim diye vazgeçmek.
Uç düşünce bence.
Hayatta herseyin en iyisi daha iyisi vardir..

O kadar üzgünüm ki sizin için , ne cevap vereceğimi bilemiyorum... Cehalet ve kötü niyet karşısında çaresizlik çok kötü ...
Sen git cok bilmisliginle ironi filan yap, onuda beceremiyorsun gerci.. ogretmistim sana tabii aklinda kaldiysa😐😂 birde surekli aciyorum aciyorum cahil diyerek karsilik veriyorsun, bu da senin cahilligin aslinda. Icerigi dolu bir karsilik verseydin madem cevap olarak ama onuda yapmazsin dimi, benim gibi cahile laf anlatmakla ugrasmazsin sen… hep ayni laflar😐😂

Herkesin fikri kendine elbette ama yetemeyeceği kadar çok çocuk yapmak bir uçken hiç çocuk yapmamayı savunmak başka bir uç değil mi?
İfrat-tefrit yani bu.
En mükemmeli sunamayacağım çocuklarıma, sunmam gerektiğini de düşünmüyorum.
Özel okula gitmeyecekler, belki bazen tatile gitmeyeceğiz.
Ama başka açılardan desteklemeye çalışacağız.
Yani maddi sebeplerle çocuk sahibi olmamak tamam ama daha iyisini veremeyeceğim diye vazgeçmek.
Uç düşünce bence.
İyinin sınırı var mı ?

İyinin sınırı var mı ?
Hiç yok.
Tatil anlayışlarımız arasında bile uçurum var ki bu çok normal.
Özel okula gönderemeyecekse çocuk yapmamayı tercih eden var, bu da normal.
Ama etraftan da bu beklentide olmak anormal, burda görmüştüm böyle bir yorum, özel okula bile gidemeyecek gibi bir şeydi.
Bi ortada duralım ya hu.

Hiç yok.
Tatil anlayışlarımız arasında bile uçurum var ki bu çok normal.
Özel okula gönderemeyecekse çocuk yapmamayı tercih eden var, bu da normal.
Ama etraftan da bu beklentide olmak anormal, burda görmüştüm böyle bir yorum, özel okula bile gidemeyecek gibi bir şeydi.
Bi ortada duralım ya hu.
Özel okul mevzusu bende var ama tam o anlatılan gibi değil sanırım . Mesela batı dönüşü 5. Bölgeye gideceğiz ilçe veya Hakkari Şırnak bu durumda oğlum için özel okul demem normal mi sence ?

Sen git cok bilmisliginle ironi filan yap, onuda beceremiyorsun gerci.. ogretmistim sana tabii aklinda kaldiysa😐😂 birde surekli aciyorum aciyorum cahil diyerek karsilik veriyorsun, bu da senin cahilligin aslinda. Icerigi dolu bir karsilik verseydin madem cevap olarak ama onuda yapmazsin dimi, benim gibi cahile laf anlatmakla ugrasmazsin sen… hep ayni laflar😐😂
Tanışıyor muyuz?:KK57: İroni ne alaka? Ben size daha önce de cehaletle ilgili yorum mu yaptım :-) Cahil misiniz alım misiniz bilmem ama demek ki ikimiz de bazı konularda istikrarlıyız....

Bu imkansız bir seçenek gibi geliyor biliyorum ama benim çevremde şu aralar bu alternatifi kullanan , üstelik çok iyi eğitimli , zeki, donanımlı o kadar çok çift var ki... toplum için onların urememesi büyük kayip ama endiselerinde çok çok haklılar... Öyle bir kısır döngüye girdik ki söyleyecek hicbirsey yok.
Doğum kontrol yöntemleri ters evrime sebep oldu.
Arttırıyorum. Ekonomik koşullar da ters evrime sebep.
Zeki, başarılı, IQsü yüksek çiftler ürememeyi tercih ederken eşi günübirlik inşaatlarda vs çalışanlar 5 çocuk yapıyor. Sonra durumumuz yok diyorlar.

Böyle bir tanıdığımız var. 9 ve 11 yaşlarında bir kızı oğlu var. Eşi hapiste. Pandemi dönemi çıktığında çocukları kardeş isteriz bebek isteriz diye tutturmuş. Bunlar da yapalım demişler. İkizleri oldu. Mama bile alamıyor şimdi kadın. Eşi tekrar hapiste. Ev rutubet içinde. 10 dk zor duruyoruz gidince. O bebekler ise orada büyüyor. Yazık değil mi ciğerlerine?
Ne cesaret ne akılsızlık. Zaten bir kızın bir oğlun var. Bir bebek daha neyine senin cahilin önde gideni diye suratına bağırmak istiyorum.

Düşmez kalkmaz bir Allah. Belki biz de dara düşeceğiz. Çocuk sahibi olup dara düşmek başka, dardayken kazara hamile kalmak başka, ama bile isteye yiyecek ekmeğin yokken bebek yapmak oha artık.

Konu neydi nereye geldi. Neyse konuyu baglayayimda bazı kesimlerin egosunu biraz tatmin edeyim. Siz çalışan kadinlarin hepsi Über insanlar mukemmel varliklar olağanüstü annelersiniz. Biz çalışmayan kadınların hepsi tü kaka anneliğimizden hiç bahsetmiyorum bile çocugumuzu herşeyin en kötüsüne layık gören berbat anneleriz. Oldumu 🥴 Konum kapanabilir Mune Mune
Talebiniz üzerine konunuz yorumlara kapatılmıştır 😌

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X