Yaz tatili karmaşası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Batıda da iş yok artık kolay kolay hele uzun süre ara vermiş çocuklu kadınlara çok zor...ve dediğiniz gibi kiralar fahiş, gıda fiyatları fahiş...Daha da artacak...Bu durumda doğan çocuklar tek de olsa zaten bile bile yokluğa doğurulmuş olmuyor mu? Ben bunu soruyorum.
Ne yapmamızı önerirsiniz peki ? 1 tane bile çocuk yapmayalım mı ?

Bu imkansız bir seçenek gibi geliyor biliyorum ama benim çevremde şu aralar bu alternatifi kullanan , üstelik çok iyi eğitimli , zeki, donanımlı o kadar çok çift var ki... toplum için onların urememesi büyük kayip ama endiselerinde çok çok haklılar... Öyle bir kısır döngüye girdik ki söyleyecek hicbirsey yok.

Bu imkansız bir seçenek gibi geliyor biliyorum ama benim çevremde şu aralar bu alternatifi kullanan , üstelik çok iyi eğitimli , zeki, donanımlı o kadar çok çift var ki... toplum için onların urememesi büyük kayip ama haklılar... söyleyecek hicbirsey yok.
Valla bakma işte 1çocuk yaptık bir daha yapmak istemiyorum zaten. Okul dönemi doğuya geri döneceğiz hemde 5. Bölgeye eee ne olacak doğru özel okula gidecek mesela veya eşimle ayrı yaşayacağız 3 ayda bir görüşeceğiz . 2 çocuk olsa nasıl özel okula yollayacaksın ? Gibi gibi bir sürü şey . Ki milletle sırf çocuk mevzusundan tartışmaktan bıktım ben . Yoksa seninle aynı düşünüyorum . Birde biz batıya dönünce de gelirimiz yine 12 -13 civarı oluyor

Bu imkansız bir seçenek gibi geliyor biliyorum ama benim çevremde şu aralar bu alternatifi kullanan , üstelik çok iyi eğitimli , zeki, donanımlı o kadar çok çift var ki... toplum için onların urememesi büyük kayip ama endiselerinde çok çok haklılar... Öyle bir kısır döngüye girdik ki söyleyecek hicbirsey yok.
Ama bu da kölelik değil mi? Yani sadece çalış hayat için mücadele et kendin için bir şey yapma

Ülkede Mart ayı itibariyle açlık sınırı : 4929
Yoksulluk sınırı : 16053 TL

Sorduğunuz soru, "yoksulluğa açlığa mahkûm tek bir çocuk bile yapmayalım mı?" aslında. Cevap sizin. Annesı sizsiniz.

Eklentiler

• Screenshot_2022-05-23-09-36-33-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2022-05-23-09-36-33-99_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 38
Ülkede Mart ayı itibariyle açlık sınırı : 4929
Yoksulluk sınırı : 16053 TL

Sorduğunuz soru, "yoksulluğa açlığa mahkûm tek bir çocuk bile yapmayalım mı?" aslında. Cevap sizin. Annesı sizsiniz.
Ya tükettin beni tamam yeter biz yaptık sen yapma hayret birşey nedir yani yaptığım çocuğu geri mi yollayayım tövbe tövbe. Duyanda 5 çocuğum var bakamıyorum diye ağlıyorum sanacak . Lütfen alıntı yapma enerjim bitti

Ama bu da kölelik değil mi? Yani sadece çalış hayat için mücadele et kendin için bir şey yapma
Aynen öyle... köleye dönüştük.... Kendi köleliğimize sırf doğurmuş olmak için, sırf onların saf sevgilerinden haz almak için, bizden daha beter hayatlara sahip olacak masumlar ekleyip duruyoruz sadece...

Aynen öyle... köleye dönüştük.... Kendi köleliğimize sırf doğurmuş olmak için, sırf onların saf sevgilerinden haz almak için, bizden daha beter hayatlara sahip olacak masumlar ekleyip duruyoruz sadece...
Sen yapma yani zorla çocuk doğur diyen yok ki .iyi şart dediğimiz şey aynı gelir gibi göreceği . Ben çocuğa adıdastan ayakkabı alıyorum iyi şart diyorum başladı kinetix alıyor iyi diyor kimisi pazardan alıyor iyi diyor . Dünyanın dengesi bu değiştiremezsin

.iyi şart dediğimiz şey aynı gelir gibi göreceği . Ben çocuğa adıdastan ayakkabı alıyorum iyi şart diyorum başladı kinetix alıyor iyi diyor kimisi pazardan alıyor iyi diyor . Dünyanın dengesi bu değiştiremezsin
Dünyanın dengesi öyle değil işte... Gavurun çocuklari gıdanın eğitimin adaletin eğlencenin en iyilerine doyarken, bizimkilerin gariban ana babalarının verebildiği çer çöple yetinmesi zoruma gidiyor. Türk yurdunun evladı herşeyin en iyisine layık benim gözümde.

Son düzenleme:
Dünyanın dengesi öyle değil işte... Gavurun çocuklari gıdanın eğitimin adaletin eğlencenin en iyilerine doyarken bizimkilerin gariban ana babalarının verebildiği çer çöple yetinmesi zoruma gidiyor. Türk yurdunun evladı herşeyin en iyisine layık benim gözümde.
Onu hepimiz biliyoruz istiyoruz gözü kör olsun bu düzenin ne diyelim ki . Enerjim bitti piraye uyanalı 3 saat oldu ve tükendim

Burada iş bulamıyorum zaten batıda olsak iş imkanı olsa 2 yaşa gelene kadar bakar sonra da çocuğu kreşe verirdim ama alma saati vs nasıl olacaktı ? Onlara bakmak lazım çünkü eşimin sabit bir iş saati yok görevlendirme olup yurt dışına da gidebiliyor veya başka bir şehire . Ailelerimiz burada değil zaten bakacak kimse yok hiç bir lüks vs harcama yapmayıp elimizdeki ile idare edecektik .Batıya gideceğiz maaşımız düşecek mesela lojman imkanı olmazsa dışarıdan ev tutup çok yüksek kira ödeyeceğiz iş bakacağım yeniden ve bir daha çocuk yapmak gibi bir niyetim yok bakamayız çünkü .
Yani çelişkili mi yorumların ben mi anlamıyorum bugün seni anlamadım 😁

Evet bu doğru ben insan kaynakları departmanında göreve başladığım zaman görüşme yaparken müdürüm daha sonra yeni evli nişanlı olan adayı işe almama izin vermezdi . Çocuk yaparlar düğün yapacak sürekli izin alır Kv kocayla kavga eder çocuk yapar kusar savsaklar derdi hep .
O kadar acinasi bir durum ki bu…yeni mezun olursun tecrube isterler, nisanlisin evlisin deyip almazlar..kucuk cocukluyu cocuklu hasta olur izin mizin almazlar..sonraki yaslarda genc degilsin diye almazlar… nerde alacaklar baba, mezarda mi😐😂

Çocuğum buna layikti derken? Yargı dagitmakta üstümüze yok ya bu nasıl bir yaklasim. Kimin çocuğunu neye layık gördüğüne sizmi karar veriyorsunuz öyle uzakta oturupta. Neredeyse çalışmayan kadınların anneliğini bile sorgulayacaksiniz pes.
Piraye hep boyle ne yazik ki, kendisi tek cocuk yapti diye 1 den daha fazlasini yapanlara dusmanlik yapiyor burda.. yani bknz alintiladigin yorumda oldugu gibi.. o zaman piraye hanim sende hic yapmasaydin bu kadar aglayacaksan herseyden sikayet edeceksen. Sanki senin cocugun ultra luks icinde mi ya da her sene uber super tatillere gidiyorsunuz da senin mi haberin yok? .egitimciyim deyip bu kadar cocuk dusmani olmanin manasi nedir?…birde sanane yani milletin cocuk sayisindan..kaldi ki konu sahibinin 10 cocugu yok sadece 2 tane🙄😂 ufak bir konuda ya da baska bir dertte surekli cocuk sayisi ve cocuklara laf getiriyorsun😐 cok anlamsiz ve tuhaf.

Burda boşanmak istiyorum ama çocuklarım var , gidecek yerim ve ekonomik gücüm yok dediklerinde veya o çocuklar 3. sayfa haberlerine düştüklerinde gayet ilgilendiriyor maalesef. Aslında haklısınız. Anneler bu kadar rahatken bize ne oluyorsa? Zihniyetimiz kirliyse demek...
Sen var ya dua et elinde olan isini filan kybetme yoksa guvenin gider bence.. hayat ne getirir goturur nerden biliyorsun?

Hayatta hersey planladigin gibi mi oluyor saniyorsun? Kaldi ki yani bi donem calisirsin bi donem calismazsin.. cocuklarini bi kac yasina getirip calisirsin vs vs. Yani is bu biri gelir biri gider.. nasil korkularin varsa artik hep ayni tarz yorumlar😐😏

Yuhhhh şu söylediğinize bi bakın allah aşkına yaaa🤦🏻‍♀️ Bu kadar kirli bir zihniyet yok !! İsteyen önce çocuk yapar sonra iş arar sizi ilgilendirir mi ?
Birde cocuktan once arayincada bu seferde bu cocuk yapar diyolar, bekar olsan evlenir diyolar.. yani bu ayrimciliga hak veren kadinlarin olmasi.. ve erkeklerin hic bir sekilde bu ayrimciligi gormemesi😐😏🙄

Yani çelişkili mi yorumların ben mi anlamıyorum bugün seni anlamadım 😁
Enerjim öyle kötü ki sana anlatamam 🤣oğlan büyük azı dişi patlatıyor morarmış ayağından terlik çıksa ağlıyor 🤣 beynim kazana döndü 😃 bana göre durum şu kısacası çalışarak annelikte zor evet ama sürekli evde olarak annelik bence daha zor sanki . Şuan bana imkan verilse çocuğa annem baksa mesela koşa koşa işe başlardım . Maddi imkanla alakası olmadan 16 bin tl alırken bile çalışırdım anlayacağın oğlum biraz büyüdüğü için böyle diyorum yoksa ilk 2 sene istemezdim . Ama iş yok çocuğa bakacak insan da yok . Batıya dönünce çocuk iyi bir okula başlar bence iş bulursam maddi olarak yetişsek bile yine de çalışmak istiyorum anlatabildim mi 🤣

Sen var ya dua et elinde olan isini filan kybetme yoksa guvenin gider bence.. hayat ne getirir goturur nerden biliyorsun?

Hayatta hersey planladigin gibi mi oluyor saniyorsun? Kaldi ki yani bi donem calisirsin bi donem calismazsin.. cocuklarini bi kac yasina getirip calisirsin vs vs. Yani is bu biri gelir biri gider.. nasil korkularin varsa artik hep ayni tarz yorumlar😐😏
Vay beee yine doğru söyledin 🤣🤣 sinirlerim bozuldu bugün 🤣 mune konuyu kapatsa kurtulsak 🤣

Herkesin fikri kendine elbette ama yetemeyeceği kadar çok çocuk yapmak bir uçken hiç çocuk yapmamayı savunmak başka bir uç değil mi?
İfrat-tefrit yani bu.
En mükemmeli sunamayacağım çocuklarıma, sunmam gerektiğini de düşünmüyorum.
Özel okula gitmeyecekler, belki bazen tatile gitmeyeceğiz.
Ama başka açılardan desteklemeye çalışacağız.
Yani maddi sebeplerle çocuk sahibi olmamak tamam ama daha iyisini veremeyeceğim diye vazgeçmek.
Uç düşünce bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X