Davranış Bozuklukları yazıklar olsun sana

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

iyivakit

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2006
159
2
48
Arkadaşlar benimde 3 yaşında bir kızım var çok iyi iletişim kuruyoruz.Ama geçenlerde beni resmen şok etti. Akşam vakti uyku saatide yaklaştı yatmaya hazırlanıyoruz bu arada hiç beklenmedik bir şey oldu ve kızım ağlamaklı bir şekilde sana yazıklar olsun anne dedi. hiç kullanmadığım bir kelime annemde yani ben işteyken ona bakan olarak bahsediyorum kullanmaz.sakinleştirene kadar bayağı zorlandım söylediğinin çirkin olduğunu biliyoo hem üzülüyo hem söyleniyooo .çok üzüldüm.

Arkadaşlar benimde 3 yaşında bir kızım var çok iyi iletişim kuruyoruz.Ama geçenlerde beni resmen şok etti. Akşam vakti uyku saatide yaklaştı yatmaya hazırlanıyoruz bu arada hiç beklenmedik bir şey oldu ve kızım ağlamaklı bir şekilde sana yazıklar olsun anne dedi. hiç kullanmadığım bir kelime annemde yani ben işteyken ona bakan olarak bahsediyorum kullanmaz.sakinleştirene kadar bayağı zorlandım söylediğinin çirkin olduğunu biliyoo hem üzülüyo hem söyleniyooo .çok üzüldüm.

Ayy,canım yaa..:1hug:
Çevresinde konuşulmasa böyle bir laf etmez ki ama:uhm:
Ama işin ilginç tarafı ağlamaklı bir şekilde ve sana hitaben söylemiş..
Biri,senin hakkında böyle konuşmuş ve kızını üzmüş olabilir mi?

1hafta sonra tv de birinin bir başkasına bunu dediğini söyledi herhalde bir dizide isimleri hatırlamıyorum. tv. ne kadar tehlikeli.işin aslı kızım bunun ne demek olduğunu bile bilmiyordu aslında.anlattım öğrenince bir daha tekrarlamadı.

1hafta sonra tv de birinin bir başkasına bunu dediğini söyledi herhalde bir dizide isimleri hatırlamıyorum. tv. ne kadar tehlikeli.işin aslı kızım bunun ne demek olduğunu bile bilmiyordu aslında.anlattım öğrenince bir daha tekrarlamadı.

Kesinlikle katılıyorum..Tv çocuklarımız için çok ama çok tehlikeli:1no2:
İnan,ben reklamları bile izletmiyorum.
Bizim evde sadece Yumurcak Tv açıktır gün boyunca.yerimseniben

Ama ne bileyim,neden ağlamaklı bir şekilde söylemiş ki sana..Acaba çok acıklı bir sahne miydi izlediği bölüm:uhm:
Benim için kızını öp annesi..Çok hızlı büyüyorlar,en tatlı zamanlarıdır şimdi:asigim:a.s.

sağol seli öperim.Evet çok hızlı büyüyolar ve ben benim olmadığım zamanlarda kazandığı yada kaybettiği şeyler için çok üzülüyorum.Her anında yanında olup her zaman onu doğru yönde müdahale edebilmek istiyorum aslında biliyorum bu yanlış onu kontrol altında tutmayı istiyorum ama bu biryere kadar mümkün bunun farkındayım elimden kayıp büyümesini istemiyorum.

benim kızımda bizim kullanmadıgımız cümlelerii kurup bizi şaşırtıyo çok da fazla şaşırmamak lazım tv yüzünden bazı kelimeleri yanlış zamanlarda öğrenebiliyolar
hanii yok hiç izlemez falan da dememek lazım izlemese bile duydukları her kelimeyi algılayıp kopyalıyolar

ayyyyy iyivakit senin kiz sana demis benim cadoloz alis veris yaptimiz marketteki kisiye dedi kireste ohaaaa ögrenmis adam seydaya baya bir cikolata verince ohaaaa amca cok verdin dediii öyle utandimki yer yarilsa icine girecektim yolda baya fircaladim kizim nerden ögrendin tekekür edecene oha diyorsun dedim kresteki cocuk söyledi dediiiii cok cok utandim

Eh işte zamane çocukları dedikleri böyle oluyor.
Benim kızım 1,5 yaşında daha pek konuşamıyor ama 5 yaşında bir yeğenim var onu dinlerken benim ağzım açık kalıyor valla... Tabi bunu sadece kötü anlamda demiyorum. Hafızası o kadar kuvvetli ki, bir defa duysun yetiyor, hiç unutmuyor.
sengözlerimebaksanab

dün aynaya bakiyordu anne benim memem var dedi biliyorum dedim ama azimda dedi nasil yani dedim ben simdi dütyeni nasil takacam dedi aglamaya basladi bende gel bakim nerdeymis dedim meger aynada bademciklerini görmüs gülmekten öldüm ha bu arada 4yasindaakizimm

slm canimm,cocuk iste ama bnce cok dikkat etmemiz gerekyior tv filmlere,bnm kizi gecen gun burda hava guzeldi diye firsat bu firsat parka goturdumm parkta kalabalikti.orda turk cocuklari oynuyor birbirilerine pis demisler bnm kizda 2yasina girecekk gecen gun demezmi yolda gecen birine abla pis diye,,cok hizli ogreniyorlar yani herkesin bebegimize ogretecegi lafi soyleyecegi lafa bizler cok dikkat etmeliyiz bn kizim oyle deme dedimm bu seferde anne pis dedii,,ama allahtan unutturdum okelimeyi,bakti evde fazla kkullaninmayinca unutuyor,,ins bebeklerimizi allah bu kotu tvlerden kotu insanlardan koruru,

X