Yazlık arsa için "YER" kararsızlığı!!

Yazlık yer dediğiniz zaten kafa dinlemek için. Ayvalık mesela öyle. Denize gir, spor yap, kafelerde restoranlarda vakit geçir, bisiklete bin, balığı meşhur zaten biliyorsunuz. Ama araba şart. Burda arabasız bir yerden bir yere gitmek zor. Biz kışta kaldığımız için sıkıcı oluyor, ben sıkılıyorum daha doğrusu. Ne beklediğinize bağlı. Eşiniz varken sıkılmazsınız, arkadaş vs. Herkes havasını met ediyor zaten.
Dün arkadaş toplantımız vardı..diyorlar ki yazlık alma, bi yerden sonra sıkılıyormuş insanlar, hatta sıkılıp satıyorlarmış 😊
Ya düşünüyorum şuan evimde sıkılmıyorsam orda da sıkılmam gibi geliyor bilemedim 🤔

Sanırım 1. Seçeneğim Dikili olacak..orayla ilgili bilgi verebilir misiniz rica etsem..
Valla biz Çandarlı bölgesindeyiz.candarli dikili arasında çok güzel koylar var.dikili ve candarllinin denizi birbirine benzer hiç derin değil ve kum...sonra dikili ayvaliga yakın...Akçay'a yakın.

Amin.. Rabbim size de gönlünüzden ne geçiyorsa en hayırlısını versin..😊 samimiyetiniz öyle güzel geçti ki bana :KK36:

bu konuyu gerçekten keyfi açmadım 😕 öyle bir çıkmaza girdim ki..şartları zorlayarak yaptıracağım bi yazlıkta pişman olmak istemiyorum..
Ne kadar bir bütçe ayırdınız?arsaya ne kadar, inşaata ne kadar?

Sanırım 1. Seçeneğim Dikili olacak..orayla ilgili bilgi verebilir misiniz rica etsem..
Yazin asiri kalabalik bir yer.Cesme,adaya maddi gücü yetemeyen solugu dikilide.aliyor.Denizi guzel.Koylari,beach leri digerlerine nazaran guzel ve uygun ve temiz.
Tabi benim favorim 25 senedir her yaz gittigim Kuşadası.Yazliktan sıkılırsın diyen arkadaşlariniza selam olsun.1 gün bile off yetti burasi dememisimdir.Aliskanlik oluyor hele ki bendeki cocukluktan kalma bir aliskanlik.Her gittigim yerde illa guzel yer ama ada bir başka dedirtiyor bana🧡

Merhaba arkadaşlar..
Hemen konuya giriyorum, arsa alıp istediğim gibi yazlık yaptırmak istiyorum..Balıkesir ve dikili arasında çok kararsız kaldım 😔 olumlu ve olumsuz yorumlar var.
Bir kez alıp yaptıracağım için pişman olmak istemiyorum..
Beklentilerim çok yüksek değil aslında..
1.deniz dalgasız ve temiz olsun.
2. Doğası havası temiz olsun.
İlle denize çok yakın olması şart değil..en azından alışveriş yapabileceğim bi 15 20 dakika araç mesafesinde merkezi olursa iyi olur..
Çok rica ediyorum.. oralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..
Gerçekten işin içinden çıkamadım 😔😔
Ne yaptınız okuyamadım konuyu merak ettim

Yazayım mı yazmayayım mı kararsız kaldım ama yazıyorum. Bizim de Foça'da bir yazlık evimiz var. Aslen de Menemenliyiz zaten. Ben hemen hemen Foça'da büyüdüm. Hayatımın en güzel günleri orada geçti. Gerçi şimdi pek sevemiyorum maalesef, eski yerli insanları pek kalmadı, saygısız kaba saba insanlar çoğaldı. Keşke bu kadar popüler bir yer olmasaydı diyorum bazen.

Merhaba arkadaşlar..
Hemen konuya giriyorum, arsa alıp istediğim gibi yazlık yaptırmak istiyorum..Balıkesir ve dikili arasında çok kararsız kaldım 😔 olumlu ve olumsuz yorumlar var.
Bir kez alıp yaptıracağım için pişman olmak istemiyorum..
Beklentilerim çok yüksek değil aslında..
1.deniz dalgasız ve temiz olsun.
2. Doğası havası temiz olsun.
İlle denize çok yakın olması şart değil..en azından alışveriş yapabileceğim bi 15 20 dakika araç mesafesinde merkezi olursa iyi olur..
Çok rica ediyorum.. oralar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız çok sevinirim..
Gerçekten işin içinden çıkamadım 😔😔
Ayvalık güre tarafları 👌

Yazayım mı yazmayayım mı kararsız kaldım ama yazıyorum. Bizim de Foça'da bir yazlık evimiz var. Aslen de Menemenliyiz zaten. Ben hemen hemen Foça'da büyüdüm. Hayatımın en güzel günleri orada geçti. Gerçi şimdi pek sevemiyorum maalesef, eski yerli insanları pek kalmadı, saygısız kaba saba insanlar çoğaldı. Keşke bu kadar popüler bir yer olmasaydı diyorum bazen.
Denizi soguk degil mi ya.Ben kuzey egede denize giremedim kac defa.Akcayda,Sarimsaklida,Asosta falan.🙄 yoksa benimde aklimda Foça yeni -eski farketmeden.

Denizi soguk degil mi ya.Ben kuzey egede denize giremedim kac defa.Akcayda,Sarimsaklida,Asosta falan.🙄 yoksa benimde aklimda Foça yeni -eski farketmeden.
Foçam bir tanedir ya ❤ Başka yerlerle kıyaslanamaz bile. O bahsettiğin yerlere hiç gitmedim ama Foça'dan bahsedecek olursak bana göre gayet iyi denizinin ısısı.

Canakkaleden Antalya'ya kadar olan tüm kıyı seridini gezmiş biri olarak bence deniz suyu sıcaklığı olmazsa olmazinizmi ona karar verin.cunku bu parametre yer konusunda çok belirleyici olur.deniz suyu Seferihisar a kadar serin.ondan sonra aşağı indikçe ısınmaya başlıyor.benimde yaşadığım Kuşadası maalesef çok pahalı.hem ev arsa konusunda hemde yaşam olarak.ama adadan sonra Didim yazın güzel oluyor.daha sakın derseniz Muğla'nın köyleri.selimiye Bozburun gibi daha bakır yerler.ama oralarda fiyatlar nasıl çok bilmiyorum.butcenizi bilmiyorum ama Kuşadası'nda apartman dairesinde bakabilirsiniz.hem yazlık hem yatırımlık olur.kisa vadede bile çok kar edersiniz.malum ev fiyatları hiç yerinde durmuyor.
Uzun zamandır konuya bakamadım..evet denizi sıcak olsun isterdim, fakat havası çok sıcağa da dayanamıyorum..birde İstanbul'da olduğum için biraz daha yakın olsun istiyorum.

Yazlık yer dediğiniz zaten kafa dinlemek için. Ayvalık mesela öyle. Denize gir, spor yap, kafelerde restoranlarda vakit geçir, bisiklete bin, balığı meşhur zaten biliyorsunuz. Ama araba şart. Burda arabasız bir yerden bir yere gitmek zor. Biz kışta kaldığımız için sıkıcı oluyor, ben sıkılıyorum daha doğrusu. Ne beklediğinize bağlı. Eşiniz varken sıkılmazsınız, arkadaş vs. Herkes havasını met ediyor zaten.
Evet kesinlikle araba veya atv şart

Evet kesinlikle araba veya atv şart
Bir de Ayvalığın alt yapısi yetersiz, su sorunu çok oluyor. Bir bakıyorsunuz sular kesilmiş. Dikili desen kara kuru bi yer, merkezi oyle. Evde mesela tamir edilecek klozetler var, taharet muslugunu tamir etttirmek icin Dikilide kimseyi bulamadik. Ayvalik'ta oyle. Tadilat, ev isleri bitmiyor. Bir yagmur yagiyor evlerden su akiyor. Nasil ev yapmislarsa artik. Yani Türkiye'nin neresine gidersen git sanirim bu boyle. Ama size tavsiyem bunlari goze alacaksaniz buralardan alin, dert etmem ugrasirim derseniz alin ama ben rahat etmek istiyorum derseniz cok zorlanirsiniz. Bir yerden bir yere gideceksiniz mesela zor oluyor, araba da külfet kisaca bu ulkede yasamak zor :))

Evet kesinlikle araba veya atv sary
Bir de Ayvalığın alt yapısi yetersiz, su sorunu çok oluyor. Bir bakıyorsunuz sular kesilmiş. Dikili desen kara kuru bi yer, merkezi oyle. Evde mesela tamir edilecek klozetler var, taharet muslugunu tamir etttirmek icin Dikilide kimseyi bulamadik. Ayvalik'ta oyle. Tadilat, ev isleri bitmiyor. Bir yagmur yagiyor evletden su akiyor. Nasil ev yapmislarsa artik. Yani Türkiye'nin neresine gidersen git sanirim bu boyle. Ama size tavsiyem bunlari goze alacaksaniz buralardan alin, dert etmem ugrasirim derseniz alin ama ben rahat etmek istiyorum derseniz cok zorlanirsiniz.
Biz şuan Gömeç Karaağaç bölgesine bakmayı planlıyoruz..orayla ilgili bilginiz var mı?

Evet kesinlikle araba veya atv sary

Biz şuan Gömeç Karaağaç bölgesine bakmayı planlıyoruz..orayla ilgili bilginiz var mı?
Gomeci biliyorum ama karaagaci bilmiyorum, gomec bildigin apartmanlar dikili bi yer. Ama dediginiz yeri bilmiyorum. Ev fiyatlarinin daha uygun oldugunu biliyorum orda yasayanlar oyle soyluyor. Tabi her yerini bilmiyorum. Isterseniz facebook'tan Ayvalik hakkinda bilgi veren gruplara katilin. Ordan daha iyi fikir sahibi olursunuz. Enazindan yasayanlar size daha iyi bilgi verir.

Gomeci biliyorum ama karaagaci bilmiyorum, gomec bildigin apartmanlar dikili bi yer. Ama dediginiz yeri bilmiyorum. Ev fiyatlarinin daha uygun oldugunu biliyorum orda yasayanlar oyle soyluyor. Tabi her yerini bilmiyorum. Isterseniz facebook'tan Ayvalik hakkinda bilgi veren gruplara katilin. Ordan daha iyi fikir sahibi olursunuz. Enazindan yasayanlar size daha iyi bilgi verir.
Teşekkür ederim bilgi için facebook üye oldum fakat kabul edilmedi sanırım aktif değil 😊

sarımsaklı vs çok kalabalık kozmopolit

biz karaağaç beldesine takılıyoruz bir kaç yıldır

nispeten sessiz sakin

hatta bir koy bulduk medeniyetten uzak

ne büfesi var ne tuvaleti o akdar boş

iskelesi soyunma kabini duşu var sadece ama orası dahi haftasonu çokkkk kalabalık oluyor

mümkün mertebe küçük koylara bakın bilinen yerler git gide kalabalıklaşıyor şehirler gibi
Damdan merhaba 😊
Uzun zaman sonra yine geldim biz daha arsa alamadık..yer kararsızlığı yaşarken fiyatlar uçtu gitti 😔 şimdi sizin dediğiniz Gömeç karağaç beldesinden arsa almaya karar verdik..yasaklardan dolayı gidemedik..ama beklentilerimi karşılayacak gibi.. sizden bi kere daha yorum alsam orayla ilgili 🙈 mesela neresini önerirsiniz. Beklentimi söyleyeyim, denize 1 kilometre uzaklıkta olabilir hafif dik arsa olsun ki bi yağmur yağdığında su basması olmasın..bi kaç kere gittiğinizi yazmıştınız..bu defa daha detaylı yazarsanız çok ama çok sevinirim..bu defa kararlıyım sizin söylediğiniz herşeyi dikkate alacağım 😊

Damdan merhaba 😊
Uzun zaman sonra yine geldim biz daha arsa alamadık..yer kararsızlığı yaşarken fiyatlar uçtu gitti 😔 şimdi sizin dediğiniz Gömeç karağaç beldesinden arsa almaya karar verdik..yasaklardan dolayı gidemedik..ama beklentilerimi karşılayacak gibi.. sizden bi kere daha yorum alsam orayla ilgili 🙈 mesela neresini önerirsiniz. Beklentimi söyleyeyim, denize 1 kilometre uzaklıkta olabilir hafif dik arsa olsun ki bi yağmur yağdığında su basması olmasın..bi kaç kere gittiğinizi yazmıştınız..bu defa daha detaylı yazarsanız çok ama çok sevinirim..bu defa kararlıyım sizin söylediğiniz herşeyi dikkate alacağım 😊

Açıkçası arsa şeklinde öneri zor

Zira ben hep yazlıkların olduğu bölüme gittim siteler var

Parseller büyük galiba hep site şeklinde pek tek ev yok gibi

Gidip görmek hatta bir süre kalmak lazım

Bir de apartman yapımı da başlamış yol üstünde

Bence virüs sonrası gidin gezin belki mevcut evlerden de beğenirsiniz

Yani bir iki yeni site yapılmıştı geçen yaz ama şahsen bedava verseler gitmem apartman gibi sıkışık ve denize uzak yola sıfır

Benim evimin önündeki yol o kadar işlek değil orada yazlık deyip yol kenarına gitmek de mantıksız

Gidip orada kalıp çevreyi gezmek hatta emlakçı ile görüşmek lazım

X