yeğenime bakmayı düşünüyorum ama?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bendekidurumlar

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2015
1.276
820
yeğenimin annesi babası ayrılar. çok seviyorlar ama gerekli disiplin yok. telefona bakıyor, ordan küfürler öğrenmiş küfür ediyor, istediği birşey olmadığında vuruyor, bağırıyor.

benim çocuğum yok, 7 aylık evliyim. bazen yeğenime ben mi baksam diye düşünüyorum. yeğenim zor bir çocuk. bende şuan kpss'ye hazırlanıyorum.
yiğenim bana karşı daha iyi. ama bana da istediği olmadığında küfrettiği ve vurduğu oldu. ben daha çabuk sakinleştiriyorum. sen benim annemsin diyor. ben senin teyzenim diyorum.

güncelleme: yanlış anlaşılmayı hemen düzelteyim. yiğenime bakmak diye başlığı anlaşılır diye düşünmüştüm ama yanlış anlaşıldı, tamamen yuva açmak gibi düşünülmesin, gündüzleri belli saatlerde gibi nasıl bir bakıcı bakar öyle o anlamda :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok zor bir durum. Tabi ki sahiplenirseniz bir çocuğun hayatı kurtulur ama çok büyük bir sorumluluk. Eşinizin bu duruma tepkisi ne olacak peki o ne düşünüyor?
eşimle pek konuşmadım açıkçası o anne babası var diye düşünüyor. anneannesi ve dedesi de bakıyor. ve diğer tarafa da haftada iki gün gidiyor. gittiği yerde de kötü şeyler öğrendi hep. sevgi yetmiyor diye düşünüyorum. gerçekten seviyorlar, gittiği her yerde seviliyor ama bana göre hiç iyi yetişmedi yiğenim.
gündüz için eşim birşey demez, o da yiğenimi seviyor ama yiğenim sizde kalıyım diyince kendisine söyledi herkes kendi evinde kalır diye.

yeğenimin annesi babası ayrılar. annesinde, anneanne ve dedesinde sağlıklı yetişmiyor. çok seviyorlar ama gerekli disiplin yok. telefonda herşeyi izliyor. küfür ediyor, sinir krizi geçiriyor istediği olmadığında. vuruyor, bağırıyor. bu arada hem annesi hem de babası kendi ailelerine ve insanlara karşı saygısız insanlar. ve yiğenim bunu çok iyi öğrendi sayelerinde.

benim çocuğum yok, 7 aylık evliyim. bazen yeğenime ben mi baksam diye düşünüyorum. yeğenim zor bir çocuk. bende şuan kpss'ye hazırlanıyorum. yiğenimi sürekli göremedim. ama bir o kadar da içimden büyüyor ki bu halini görmek.

yiğenim bana karşı daha iyi. ama bana da istediği olmadığında küfrettiği ve vurduğu oldu. ben daha çabuk sakinleştiriyorum. sen benim annemsin diyor. ben senin teyzenim diyorum, hayır benim annem sen ol, sende kalıyım diyor.
ben sizin destek almanız gerektiğini düşünüyorum. Çok takıntılısınız. Kendi kendinize zarar veriyorsunuz. Günde 2 konu açacak kadar gerçekten derdiniz var mı?

Bence büyük sorunluluk böyle bir topun altına ben gitmezdim bu tamamen sizin karakterinizle sabrınizla alakalı ama her yiğidin harcı degil

ben sizin destek almanız gerektiğini düşünüyorum. Çok takıntılısınız. Kendi kendinize zarar veriyorsunuz. Günde 2 konu açacak kadar gerçekten derdiniz var mı?

Bugünlük 3. Konserve için de mutfaklı konular bölümüne konu.

Elbette kimin kaç konu açacağına dair sitede bir kural ya da kısıtlama yok da; bi bakayım dedim bu yorumunuzdan sonra, merak işte; pazar gününe kadar gittim ve yanlış saymadıysam perşembe (Dün) hariç her güne en az bir konu açmış üye. İlginç geldi.

Konu içinse şunu söyleyebilirim; teyze olarak destek olun, kendinizce iyiyi doğruyu gösterip öğütleyin ancak anne babası varken, Sosyal Hizmetleri ilgilendirecek bir ihmal, istismar vb. söz konusu olmadığınca düzenlerine karışamazsınız.

Son düzenleme:
Teyzesi/halası olarak bakabilirsiniz, anne rolüne soyunmak size kalmış değil. Ne kadar hoşunuza gitmese de yeğeninizin annesi babası karar verir nasıl yetiştirileceğine. Ortada sosyal hizmetleri arayacak bir ihmal yoksa karışmayın
öyle bir durum yok, sadece gerekli disiplin yok ve bu beni rahatsız ediyor. zaten anne olmak istemiyorum da teyzesi olarak gündüzleri bakabilirim benim sözlerimi daha iyi dinliyor daha iyi vakit geçiriyoruz yiğenim de ağlama bağırma olmadan

Sizin çocuk yetiştirmek konusunda sihirli bir değneğiniz mi var? Bir çocuk annesinden ayrılmaz. Şayet yeterli gelmiyorsa ve iyilik yapmak istiyorsanız pedagojik yardım almaları için maddi manevi destek verin.
Ard arda açtığınız konulardan sizin çok sağlıklı düşünceler içinde olduğunuzu da zannetmiyorum bu arada.

Bugünlük 3. Konserve için de mutfaklı konular bölümüne konu.

Elbette kimin kaç konu açacağına dair sitede bir kural ya da kısıtlama yok da; bi bakayım dedim bu yorumunuzdan sonra, merak işte; pazar gününe kadar gittim ve yanlış saymadıysam perşembe (Dün) hariç her güne en az bir konu açmış üye. İlginç geldi.
bazen siteye çok takılıyorum, bazen aylarca giriş yapmayıp konu açmıyorum anormal bir durum göremedim.

Sizin çocuk yetiştirmek konusunda sihirli bir değneğiniz mi var? Bir çocuk annesinden ayrılmaz. Şayet yeterli gelmiyorsa ve iyilik yapmak istiyorsanız pedagojik yardım almaları için maddi manevi destek verin.
Ard arda açtığınız konulardan sizin çok sağlıklı düşünceler içinde olduğunuzu da zannetmiyorum bu arada.
annesinden ayıracağım demedim yanlış veya eksik ifade ettim galiba. yani genel olarak ilgilenmeyi düşünüyorum. bakıcı gibi düşünün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X